Fatmagül'ün Suçu Ne ? Kanal D

:KK5:evde kaldık:KK5::KK14:
amann hayat bize güzel ya kerim gibi birini bulursak evleniriz gari de gariii garii:KK52:
bu arada benim şaşırdığım neden fatmagül kerim evden çıkınca alelacele duşa giriyor sanki kerim evdeyken duşa girse yicek orda onu hay ALLAHIM yahuu
sevgılımmmmmmmmmmmmmm:KK52::KK52:
kerim gibi bi erkek yok ki... olanlarda kapılmış bize bi şey kalmamış :KK1:

hiç yani abarttıkça abartıyor:KK19:
yaniii bi ton da laf ederler üstüne bide yeter artık kadınlığını bil diye:KK19:

yemin ediyorum nankör bu erkek milleti:KK6:

kerim gibi bi erkek yok ki... olanlarda kapılmış bize bi şey kalmamış :KK1:

hiç yani abarttıkça abartıyor:KK19:

yemin ediyorum nankör bu erkek milleti:KK6:

hemde ne nankör ne nankör saçını süperge edersin kıymet bilmezler doyumsuz şeyler hıhh
erkeğin her istediğine evet edmiceksin kızım bne onu öğrendim mesela bu yaşımdan sonra:KK52:

nee o kadar da değil hangi erkek karısının her red edişinden sonra yatakta hmm tamam hayatım seni zorlamıcam der ve gülümser ve uyur pehhh ben bilmiyorum öyle biri:KK9:

Kız ne her reddedişi daha ilK defa ilişkiye gireceklerdi yani:KK31:

Yok yok halvetten kaçan,ağlayan zırlayan kerimgil kızlar..:KK53:
fatmagülgil dememiş miydi Bodrum'da meryeme;
' kerim isteseydi geceyi onunla geçiricektim ' diye..

Bir Mustafa'nın (sözde) nalları dikmesi ve hatunlarının matemi bölümünden daha çıktık biz "Fatmagül'ün Suçu Ne" izleyenleri... Kendi adıma utancımla yüzleştim ben(!).. Vay beeee! Sen neymişsin be Mustafa? Tecavüze uğrayan nişanlını yüzüstü bırakmamış, dramını paraya çevirmemişsin; Kerim'i defaatle öldürme teşebbüsünde bulunmamışsın (ki birinde nerdeyse başaracaktın). Bir adamı öldürmemiş, hayatına girdiğin insanları mahvetmemişsin! Sen terkettikten sonra sürünmeyip biri tarafından kabul gören, dimdik ayağa kalkmayı başaran, önce sevilen, sonra da seven eski nişanlına, sen terkettiğin halde yıkılmadığı için kızıp O'nu tekrar döndürmek için yaptığın saçmalıklar, hırsından değil, aşkındanmış. Kocasına olan kinin, O'nun sana insanlık dersi vermesinden değil, senin yapamadığını yapıp eski nişanlına sahip çıkmış olmasının o devasa egona verdiği tahribattan da değil, büyük aşkındanmış (bak sen!) Meğer ben yanlış şeyler izlemiş yanlış algılamada bulunmuşum senin hakkında. Dün gece senin için kanlı gözyaşları döken eski karını, eski nişanlını ve şoke olan tek gecelik aşkını (ki onları o halde gördükten sonra az bile yapmışsın müstehakmış bunlara da dedim bu arada), öldürmeye çalıştığın adamın ailesini gördükten sonra çok utandım kendimden, sana karşı hissettiklerimden. Seni yanlış değerlendirdiğim için affetmeyeceğim kendimi hiçç! Önümüzdeki hafta şunu bekliyorum: Senin mezarının etrafı demirlerle çevrilsin; hatta demiri Kerim yapsın. Üstüne de " Âşık Mustafa Baba Türbesi" tabelası takılsın. Tüm âşıklar mezarını ziyaret edip yüz sürsünler toprağına(!).. Anca ödenir hakkın, sana yapılanlar(!)..

Yahu dalga mı geçiyorsunuz siz sevgili senaristler? Tercihlerinin sonucunda bir hayata süreklenmiş ve her türlü pisliğe bulanmış bu karakteri allayıp pullayıp seyircinin önüne pirüpak getirmeye çalışmanız da neyin nesi? Sözde, " geberdi, nihayet kurtulduk" diye sevinen seyirciye bölümün her saniyesinde o ifadesizliğini , iğrenç timsah gözyaşlarını göstermenizin amacı ne? 75. bölüm boyunca o iğrenilesi karakteri izleyenlerinizin burnuna, gözüne, kulaklarına dayamanız, acındırmaya, haklı göstermeye çalışmanız, hayranı olduğunuz karakterinizi öldürmenin acısını seyirciden çıkarma çabanız mıdır yoksa?
Peki ya Kerim?
Bu dizideki günah keçisi O mudur? Yaptığı tüm fedakârlıklara rağmen affedilemeyen tek kişi O mudur nezdinizde? Mustafa tecavüz dahil (ki bizzat Fatmagül'ün ağzından doktoruna söyletmiştiniz kurtarılmasam aynı şeyi yapacaktı diye) her türlü pisliğe teşebbüs etmişken, Fatmagül tarafından kollanıp ardından ağlanıyorken, yazdıklarının altına imza atar gibi gözyaşının üstüne gözyaşı damlatılıyorken Kerim'in günahı ne peki, tüm çaba ve pişmanlığına rağmen hâlâ 2. sınıf vatandaş muamelesi görüyor? Balayında (!) kendisinden tek kelime esirgeniyor; surat yapılıyor; yüzyüze gelip konuşmak zorunda kalmamak için ders çalışılıyor (!).. Hatta hatta iki tarafın rızasıyla (ki geçen hafta bize gösterilen bu) birlikte olunmuşken kendisine cinsi sapık muamelesi yapılıyor, kendisinden korkuluyor. Yatağa sabahlıkla giriliyor... O dışardayken alel acele duş alınıyor, sanki evde olsa saldıracakmış gibi... Utanılası birşey yapılmış gibi tecrit olma yolu seçiliyor,gezmelere gidilmiyor... O çarşaf konusuna hiç girmeyeyim, çıkamayacağım çünkü. Yetmiyor; düğün gününde kendisini öldürmeye çalışmış can düşmanının aşk mektubu bizzat O'nun elinden karısına iletiliyor ve karşısında bu mektup okunup gözyaşı dökülüyor... E yuh artık!

Emin olun işlediğiniz konunun hassaslığının farkındayız. Emin olun kimse sizden harala gürele sevişme beklemiyor. Ama artık şu Kerim karakterine uyguladığınız bu zulme bir son verin yahu! Mustafa'ya ve göründüğü her karede göğüsleriyle birlikte midemi altüst eden nemude yaratığa gösterdiğiniz ihtimamın çeyreğini gösterin. Çünkü gerçekten sıkıldık!
Günahıyla, sevabıyla,hatası ve pişmanlıklarıyla siz ne yaparsanız yapın Kerim çoktan dizi izleyenlerinin ezici çoğunluğunun kahramanı olmuştur , bir görün artık. Seyircilerinize azıcık saygı duyup karakteri ezmekten vazgeçin kalan sayılı bölümde. Yoksa emin olun bu seyirci silindir olup ezmeyi de bilir!!

Bu arada Mustafa'ya yazdığınız sonu gördükten sonra, yaratık Mukaddes "cezasını çeksin" deme noktasından epey bir uzaklaştım ben. Maazallah şimdi siz O'nu da yüksek bir apartman dairesine yerleştirmeye kalkarsınız ve de O tüm hasetliğiyle bir mektup yazıp duygu sömürüsü yaparak müstakil bahçeli evde yaşamadığı için ölümü seçtiği beyanında falan bulunur, atar kendini balkondan... Müstakil ev sahibi olan ve izbeyi cennete çeviren günah keçisi Kerim'e döner yine gözler, tek suçlu yine O olur bahçeli evi olduğu için, neme lazım? Senaristler yeterince vuruyor zaten, birde biz izleyiciler isteklerimizle vurmayalım garibe...

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
bir yerde okudum bu yazıyı yazanın ellerine sağlık yazdıklarının her kelimesine katılıyorum:KK42::KK9:

Çok beğendim yukarıdaki yazıyı gerçekten de çok çok haklı yerlere değinilmiş
Kerim'e bir kere daha acıdım tövbee yaa:KK50:
Aşık Mustafa Baba Türbesine koptum:KK60:
Fatmagül'ün yaptığı salaklıklar!!
Aynen katılıyorum valla:KK9:

yazıyı yazanın eline koluna sağlık kimse alnından öpmek isterdim yani bu kadarmı güzel anlatılır,helal olsun yazdıklarının her kelimesine katılıyorum resmen duygularıma tercüman olmuş bravoo:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

gormemek elde degil ki canim..resmen gozumuze sokuyorlar..baslamadan biktim diziden :KK19:

Tuhaf bi dizi pek tutmuycağa benziyo. Fatmagülün ardından böyle bi dizi başlatmaları çok sıkıcı her ne kadar konusu farklı olsada nurgül yeşilçayın saç ve üstünde ki elbise tamamen fatmagül tarzı. Bir de 'yakında' diyor. Kesin fatmagül bitince onun saatinde başlar bu dizi :KK19:

Kızlar kanal d de yakında başlıycak diziyi gördünüzmü? 'sultan' saçı ve kıyafeti aynı fatmagülün başlardaki haline benzetilmiş. Amaç ne acaba? :26: Fatmagül iyi tuttu, demek ki bu tarz karakterler iyi izleniyo diye mi düşündüler :KK64: Konusu fatmagülden farklı tabi. Sadece kıyafet ve saç benzetilmiş nedense :44:

Kızlar kanal d de yakında başlıycak diziyi gördünüzmü? 'sultan' saçı ve kıyafeti aynı fatmagülün başlardaki haline benzetilmiş. Amaç ne acaba? :26: Fatmagül iyi tuttu, demek ki bu tarz karakterler iyi izleniyo diye mi düşündüler :KK64: Konusu fatmagülden farklı tabi. Sadece kıyafet ve saç benzetilmiş nedense :44:

Ay bende sevemeim şimdiden ya bana çok basit geldi

Beren Saat ara verecekmiş zaten 1 yıl kadar yüzünü eskitmemek için
Bence isabetli bir karar olmuş
Millet daha bihter'i Unutamadan Fatmagül olmuştu:KK1:

Ay bende sevemeim şimdiden ya bana çok basit geldi

aynen ya banada çok basit geldi :KK25:

$d78_83ecc.JPG $eaf_f0d56.JPG $f2c_cb35f.JPG

Örgülü saç, Kırmızı benzer model bir elbise ve elinde ki mavi fular..

$15.jpg $13.jpg $16.jpg

Bravo iyi tespit valla tebrik ederim seni:KK1:
Gerçekten nasılda benzetmişler
Tevafuk değil elbette:KK51:
Ay helede şivesine gıcık oldum yapamıyoki:KK37:

Teşekkür ederim canım :KK16:
Evet çok benzetmişler. Fatmagül tuttu bu da tutar umuduyla sanırım.. Kesin fatmagül bitince başlıycak bu dizi.. ayrıca o karaktere o kıyafet, saç hiç uymamış gibi :KK23:

Teşekkür ederim canım :KK16:
Evet çok benzetmişler. Fatmagül tuttu bu da tutar umuduyla sanırım.. Kesin fatmagül bitince başlıycak bu dizi.. ayrıca o karaktere o kıyafet, saç hiç uymamış gibi :KK23:

Çok kaba durmuş bu rol gerçektende
Millete gagalayacaklar işte yutturacaklar:KK53:

X