Eylulse'nin Başarı Öyküsü 40 Kilo Verdi

slm eylül ve diğer arkadaşlar,
2 gün önce işten kovuldum:KK43:(resmen tanıdık torpili yaptılar ve bana teyzemizin kızının işe çok ihtiyacı var kusura bakma dediler:KK43:(sanki benim işe ihtiyacım yok da keyfimden çalışıyorum:KK43:(ne diyeyim pılımı pırtımı toplayıp geldim:KK43:(ama çok onur kırıcı:KK43:(Allah kimseye bu şekilde bir şey göstermesin!!çok kötüyüm,çok mutsuzum:KK43:((

cok uzuldum ,ama umudunu kaybetme sakin, allah bir kapiyi kaparken digerini acar ,bunu hic unutma ...

eylulcum basimin uzerinde yerin var ,agirlarim tabi seve seve.......

caNIM BENIM HAKKINDA HAYIRLISI
ONCELIKLE;

HAKLARIN VAR SENI O SEKILDE CIKARAMAZLAR
SIGORTAN OLMASA BILE YAPAMAZLAR

SIKAYETCI OL
ISINI GERI VERMEK ZORUNDALAR
ISTEMESEN BOS KALDIGIN ZAMANKI MAASLARINI VERIRLER

EN KOTU SSK DAN ISSIZLIK ODENEGINE HEMEN BASVUR

SAKIN BUNU FIRSAT BILIM YEMEK YEMEEEEEEEEEE:)))))

Tabiki öncelikle hakkımızda hayırlısı.Bir ay bile dolmamıştı ne hakkım var ki:KK43:((ayrıca artık geri de çağırsalar gitmem:KK43:(işsizlik ödeneğine başvuru yapamam çünkü çalıştığım çoğu yerde yarım yamalak ssk yatırdıkları için o süreyi dolduramadım:KK43:(
çok dertliyim çok:KK43:(ben normalde ingilizce öğretmeniyim ama mesleğimi yapamıyorum:KK43:(2007de üniversiteden mezun oldum ve 4 kere kpssye girdim ve hepsi hüsranla sonuçlandı hep ucundan kıyısından kaldım ve atanamadım.bu arada dershanelerde çalıştım fakat Rabbim kimseyi dershanelere düşürmesin insanın iliğini kemiğini sömürüyorlar:KK43:(sigortanı bile yatırmıyorlar:KK43:(bir ara call centerda çalıştım orası fena değildi fakat mesaileri yüzünden işten çıkmak zorunda kaldım.en son da bu işi buldum,dershanelerde sürüneceğime burada çalışırım dedim:KK43:(ama onlarda beni gönderdiler işte:KK43:(ne diyeyim Allah büyüktür bir kapı açar bana da inşallah!
off çok anlattım resmen kafanı şişirdim kusura bakma ama o kadar doluyum ki:KK43:(diyete gelince 2 gündür yalan oldu,kendimi toplamam lazım ama nasıl:KK43:( hiç motivasyonum yok:KK43:(

cok uzuldum ,ama umudunu kaybetme sakin, allah bir kapiyi kaparken digerini acar ,bunu hic unutma ...

eylulcum basimin uzerinde yerin var ,agirlarim tabi seve seve.......

Sağol canım.ben de öyle diyorum Rabbim bana da bir kapı açar.Fakat okuduğum için o kadar pişmanım ki anlatamam:KK43:(çoğu işte üniversitede ne okuduğunu bile sormuyorlar sadece deneyimin var mı ona bakıyorlar:KK43:(çok kötüyüm çok:KK43:(

[

eylulcum basimin uzerinde yerin var ,agirlarim tabi seve seve.......[/QUOTE]

ben ciddi ciddi bır bulusma dusunuyorum . bılmem kı herkes nasıl bakar
bu yorumlar herkeste fıkrını soylesın bence
bır yola bas koyduk bırbırımızı tanıyıp yuzyuze motıve olalım ne dersınız:)))))

Tabiki öncelikle hakkımızda hayırlısı.Bir ay bile dolmamıştı ne hakkım var ki:KK43:((ayrıca artık geri de çağırsalar gitmem:KK43:(işsizlik ödeneğine başvuru yapamam çünkü çalıştığım çoğu yerde yarım yamalak ssk yatırdıkları için o süreyi dolduramadım:KK43:(
çok dertliyim çok:KK43:(ben normalde ingilizce öğretmeniyim ama mesleğimi yapamıyorum:KK43:(2007de üniversiteden mezun oldum ve 4 kere kpssye girdim ve hepsi hüsranla sonuçlandı hep ucundan kıyısından kaldım ve atanamadım.bu arada dershanelerde çalıştım fakat Rabbim kimseyi dershanelere düşürmesin insanın iliğini kemiğini sömürüyorlar:KK43:(sigortanı bile yatırmıyorlar:KK43:(bir ara call centerda çalıştım orası fena değildi fakat mesaileri yüzünden işten çıkmak zorunda kaldım.en son da bu işi buldum,dershanelerde sürüneceğime burada çalışırım dedim:KK43:(ama onlarda beni gönderdiler işte:KK43:(ne diyeyim Allah büyüktür bir kapı açar bana da inşallah!
off çok anlattım resmen kafanı şişirdim kusura bakma ama o kadar doluyum ki:KK43:(diyete gelince 2 gündür yalan oldu,kendimi toplamam lazım ama nasıl:KK43:( hiç motivasyonum yok:KK43:(

ah canım ben malı musavırım ama ne ısler yaptım bılsen :) radyoda dj lık bılem var :))) dersanelere de ıkı sene dustum allah dusurmesın cıdden :) rabbım hakkında hayırlısı
onemlı olan kapanan kapının ardından bakakalmamak
EN KARANLIK AN GUNES DOGMADAN AZ ONCEKI ANDIR :)

Sağol canım.ben de öyle diyorum Rabbim bana da bir kapı açar.Fakat okuduğum için o kadar pişmanım ki anlatamam:KK43:(çoğu işte üniversitede ne okuduğunu bile sormuyorlar sadece deneyimin var mı ona bakıyorlar:KK43:(çok kötüyüm çok:KK43:(

sende deneyımım var de)))) ben oyle derdım :)) ınan bılmıyolar
ıkı ay bı hastanede calısmıstım cv de 1 yıl yazıyodu :))))
heheh

dun aksam yuzmeden geldım bı acım bı acım :)))
haslanmıs taze fasulye ıle yogurt yedım
yatmadan oncede sut ıctım heryanım tutuluyo yaslanmısım ben:)))

bu arada ben 70 cıkıyorum 69 cıkıyorum sanırım gıdıp gelıyorum :)

sabah
lımonlu su cok az egzersız :)

yagsız tuzsuz menemen tek yumurta
haksızlık ama yumurta mınnacıktı sırf buraya ıkı yazmamak ıcın yemedım :))))

bı dılım odun ekmegı

sımdı kahve ıctım

bugun ıkıde cok onemlı bı toplantı var umarım sapıtmamıs bır menu olur :)

dun aksam yuzmeden geldım bı acım bı acım :)))
haslanmıs taze fasulye ıle yogurt yedım
yatmadan oncede sut ıctım heryanım tutuluyo yaslanmısım ben:)))

bu arada ben 70 cıkıyorum 69 cıkıyorum sanırım gıdıp gelıyorum :)

sabah
lımonlu su cok az egzersız :)

yagsız tuzsuz menemen tek yumurta
haksızlık ama yumurta mınnacıktı sırf buraya ıkı yazmamak ıcın yemedım :))))

bı dılım odun ekmegı

sımdı kahve ıctım

bugun ıkıde cok onemlı bı toplantı var umarım sapıtmamıs bır menu olur :)
günaydın tebrikler arkadaşım inşallah birgün bende kilolarımı verir böyle yazarım okudukça bende yapabilirim diyorum inşallah yaparım evde yürüme bandım var hergün düzenli yürüsem vericegime inanıyorum

günaydın tebrikler arkadaşım inşallah birgün bende kilolarımı verir böyle yazarım okudukça bende yapabilirim diyorum inşallah yaparım evde yürüme bandım var hergün düzenli yürüsem vericegime inanıyorum

ınandıgını yapppp:)))))))

kayısı çayına başladım bakalım ne kadar zayıflıycam..:KK43:

hadı bakalım bızede soyle ama :)))

Arada sırada fırsat bulup giriyorum yazıyorum bişiler tam göndericem bağlantı kopuyor yazdıklarım uçuyor tabi:)))
Sonra tekrar yazacak morali bulamıyorum kapatıyorum bilgisayarı...

Son 1 haftadır gerçekten psikolojik olarak çok kötü durumdayım.
Aklımda hep kilolarım , insanların sözleri ve manidar bakışları....:KK43:((
Kalbim çok kırılıyor, çok acı çekiyorum ve bunu düzeltebilmek için çok çabalıyorum, kendimi bildim bileli çabaladım ...

Tuhaf değil mi? 72 kilo belki bazılarınız için çok az ama benim boyum(1,60) ve vücut tipimdeki (elma) biri için gerçekten öyle değil...
En beteri de eşimin kilolarım ile bir sıkıntısı olmamasına rağmen ailesinin ve çevremizdekilerin Ona yakışmadığım imasını vermeleri...
Zaten beni bu duruma getiren hep başkaları, artık sağlıklı düşünemiyorum...
Eşimin de onlar gibi düşündüğünü ve beni sevdiği, üzmemek için yalan söylediğini düşünüyorum.... işin içinden çıkamıyorum..............

Sanırım bir psikoloğa gitmeliyim belki de antidepresan bile kullanmam gerekiyordur...

Neyse yine de kendimi bırakmamaya çalışıyorum.Çünkü 2 tane çocuğum var ...
Dün kü menüm,
Sabah:
şekersiz çay
2 kk süzme peynir
3 zeytin
1 haşlanmış yumurta
2 dilim ekmek
domates,salatalık

Öğlen:
zeytinyağlı pırasa yemeği 1 tabak
1 küçük kase yoğurt
2 dilim ekmek

Akşam:
biraz fındık belki de bayaaaa bi fındık
çerezlik tarhana

Bu sabah hala yemedim evde ekmek yok gidip almam lazım.
Kahvaltı aynı olacak ...
Öğlen bakalım ne yiyeceğim ama kapuska yapmayı planlıyorum sanırım onu yerim ....

Görüşürüz...

Öğlen 12 de kahvaltı yaptım her zamanki gibi...
şekersiz çay
3 zeytin
1 dilim ekmek
1 kk süzme peynir
domates, salatalık
1 haşalanmış yumurta

15'te:
fındık ve tarhana

18' de:
2 kaşık bulgur pilavı
2 kaşık türlü
2 kaşık salata

Abuk subuk bir beslenme oldu bugün saatler sapıttı.
Şimdi yeşilçayımı içiyorum ve öylece boşboş oturuyorum.

Arada sırada fırsat bulup giriyorum yazıyorum bişiler tam göndericem bağlantı kopuyor yazdıklarım uçuyor tabi:)))
Sonra tekrar yazacak morali bulamıyorum kapatıyorum bilgisayarı...

Son 1 haftadır gerçekten psikolojik olarak çok kötü durumdayım.
Aklımda hep kilolarım , insanların sözleri ve manidar bakışları....:KK43:((
Kalbim çok kırılıyor, çok acı çekiyorum ve bunu düzeltebilmek için çok çabalıyorum, kendimi bildim bileli çabaladım ...

Tuhaf değil mi? 72 kilo belki bazılarınız için çok az ama benim boyum(1,60) ve vücut tipimdeki (elma) biri için gerçekten öyle değil...
En beteri de eşimin kilolarım ile bir sıkıntısı olmamasına rağmen ailesinin ve çevremizdekilerin Ona yakışmadığım imasını vermeleri...
Zaten beni bu duruma getiren hep başkaları, artık sağlıklı düşünemiyorum...
Eşimin de onlar gibi düşündüğünü ve beni sevdiği, üzmemek için yalan söylediğini düşünüyorum.... işin içinden çıkamıyorum..............

Sanırım bir psikoloğa gitmeliyim belki de antidepresan bile kullanmam gerekiyordur...

Neyse yine de kendimi bırakmamaya çalışıyorum.Çünkü 2 tane çocuğum var ...
Dün kü menüm,
Sabah:
şekersiz çay
2 kk süzme peynir
3 zeytin
1 haşlanmış yumurta
2 dilim ekmek
domates,salatalık

Öğlen:
zeytinyağlı pırasa yemeği 1 tabak
1 küçük kase yoğurt
2 dilim ekmek

Akşam:
biraz fındık belki de bayaaaa bi fındık
çerezlik tarhana

Bu sabah hala yemedim evde ekmek yok gidip almam lazım.
Kahvaltı aynı olacak ...
Öğlen bakalım ne yiyeceğim ama kapuska yapmayı planlıyorum sanırım onu yerim ....

Görüşürüz...

cnaım benım yazıdkların sılınıyorsa bır word sayfasına yaz boylece kaybolsa da kopyala yapıstır yaparsın :)))

men8uler gayet guzel ama bence cok az :)
oncelık bunyeyı sıkmadan yavas yavas gelısmesı yoksa cabuk bıkarsın :)

ve esıne guven erkekler hemen bellı ederler emın ol :))))
hıc bunalma valla sen kıymetlısın oncelık buve cocukalrının bır anneye saglıklı bır anneye ıhtıyacları var :)))
tam yol ılerı hadı bakalım .)))))

şekersiz çay
3 zeytin
1 dilim ekmek
1 kk süzme peynir
domates, salatalık
1 haşalanmış yumurta

15'te:
fındık ve tarhana

18' de:
2 kaşık bulgur pilavı
2 kaşık türlü
2 kaşık salata

Şimdi yeşilçayımı içiyorum ve öylece boşboş oturuyorum.[/QUOTE

bence cok guzel bır menun pılav yerıne bulgur zaten gıt gıde yemekte uzman olacagız neyı yedıgımız de nekadar sıısıp kılo aldıgımız ben ekmegı azcık kacırayım mesela gunluk ıkı tane kepek ekmegı yıyorumm 2.5 3 olsun ekmek sayısı sankııı 1 kıloalmısım gıbı rahatsız oluyorummmm ozaman:KK53: herseyın ılacıııı zayıflayacagızz ınsallahhhhhhh cıtır anneler kızlar olacagızzzzz mp 3 dınlıyorum sıkıldıgımda onun muzuklerıyle oryantel oynuyorummmmmm den cok guselll

şekersiz çay
3 zeytin
1 dilim ekmek
1 kk süzme peynir
domates, salatalık
1 haşalanmış yumurta

15'te:
fındık ve tarhana

18' de:
2 kaşık bulgur pilavı
2 kaşık türlü
2 kaşık salata

Şimdi yeşilçayımı içiyorum ve öylece boşboş oturuyorum.[/QUOTE

bence cok guzel bır menun pılav yerıne bulgur zaten gıt gıde yemekte uzman olacagız neyı yedıgımız de nekadar sıısıp kılo aldıgımız ben ekmegı azcık kacırayım mesela gunluk ıkı tane kepek ekmegı yıyorumm 2.5 3 olsun ekmek sayısı sankııı 1 kıloalmısım gıbı rahatsız oluyorummmm ozaman:KK53: herseyın ılacıııı zayıflayacagızz ınsallahhhhhhh cıtır anneler kızlar olacagızzzzz mp 3 dınlıyorum sıkıldıgımda onun muzuklerıyle oryantel oynuyorummmmmm den cok guselll

bende aska geldım :))) bugun cıkolata yok yıne tatsız dı kahve :)))

sabah kahvaltı
menemen sut cevız oeynır zeytın klasık ıste :)

Günaydın kızlar!!!
Dün sitede bol bol gezindim farklı konu başlıklarını da okudum kafa dağıttım biraz.
Bugün 5 günde 5 kilo diyetini yapmaya karar verdim.
Çok merak ettim ne yapayım???
72 de takılıp kalmam motivasyonumu düşürüyor.:KK43:
Beklentim 5 kilo değil aslında 70 ya da 69 görmek istiyorum kıyısından da olsa.

İlk gün patatesmiş haşladım şimdi yiyeceğim ama bu diyetin akıbeti ne olur bilemiyorum tabi:))))
Emin olun ki sonuçtan haberiniz olacak...

bence cok guzel bır menun pılav yerıne bulgur zaten gıt gıde yemekte uzman olacagız neyı yedıgımız de nekadar sıısıp kılo aldıgımız ben ekmegı azcık kacırayım mesela gunluk ıkı tane kepek ekmegı yıyorumm 2.5 3 olsun ekmek sayısı sankııı 1 kıloalmısım gıbı rahatsız oluyorummmm ozaman:KK53: herseyın ılacıııı zayıflayacagızz ınsallahhhhhhh cıtır anneler kızlar olacagızzzzz mp 3 dınlıyorum sıkıldıgımda onun muzuklerıyle oryantel oynuyorummmmmm den cok guselll[/QUOTE]

Evet Bahanur haklısın canım,
HERŞEYİN İLACI ZAYIFLAMAK,
Onun için çabalayacağız ve de dediğin gibi çıtır anneler ve de eşler olacağız inşallah...

Eylülse aşka gelmişsiinnn:)))
Gel canım gel, sen gel ki biz de gelelim.

hafta sonları boyle yesek yesekte kılo almasak ne ıyı olurrr aılecek oturdugumuz kahvaltı tek gun oluyoor:KK43: babamız hafta ıcı olamdıgı ıcın zaten sabahları olmuyııorr :KK43:hafta sonu evdee oda zaten butun bır hafta ıstedıgı menulu kahvaltı yapamadıgı ıcın hafta sonunu ıple cekıyorrr malumm sız dusunun arkadaslarımıımm gozumun onunde fırından alınmıssss 1 tane cıtır ekmegı gozumun onunde erıtıyor resmennnn kokusu bıle hossss sekerlı cay tereyaglı ekmek aayyy ama yemeyecegıım sımdıye kadar yedımde ne olduuuu kılodan baska bısey yokkkkk benım ıcın kahvaltı cok ama cok onemlıııı :KK53::KK53::KK56:

neyse benım yedıklerıme gecelımmm kahvaltımmmm....
sekersız 2 bardak acık cayyy
1 yumurta bıberlı soganlı maydanozlu vede dereotluuu karısık bolca lımon sıkıyorummm uzerıneazcıkta zeytınyagııı cok severımm
2 zeytınn
kepek ekmegııı 1 tane
azcık peynırrr

sonrasında sekersız turk kahvesı yanına 1 badem 2 cevızzz sımdılık bukadar canlarımmm eylulse m yorumunu ozellıkle beklıyorum menum hakkındaa :KK56:

Günaydın kızlar!!!
Dün sitede bol bol gezindim farklı konu başlıklarını da okudum kafa dağıttım biraz.
Bugün 5 günde 5 kilo diyetini yapmaya karar verdim.
Çok merak ettim ne yapayım???
72 de takılıp kalmam motivasyonumu düşürüyor.:KK43:
Beklentim 5 kilo değil aslında 70 ya da 69 görmek istiyorum kıyısından da olsa.

İlk gün patatesmiş haşladım şimdi yiyeceğim ama bu diyetin akıbeti ne olur bilemiyorum tabi:))))
Emin olun ki sonuçtan haberiniz olacak...

canım benım bende gecmıstwe yapmıstım patates dıyetını faydası oldu dıye hatırlıyorumda benım ıcın kısa vadelı oluyo ama dedıgın gıbı arada degısıklık yapmak ıyı gelıyo felegı sasıyo garıban bunyenın
dort gosle merak edıyorum bende yapem cumkı 68 lerde kaldım :))) malummmm

bende evde oynamak ıstıyorumda cd calar dolapta paslancek.ç))

Evet Bahanur haklısın canım,
HERŞEYİN İLACI ZAYIFLAMAK,
Onun için çabalayacağız ve de dediğin gibi çıtır anneler ve de eşler olacağız inşallah...

Eylülse aşka gelmişsiinnn:)))
Gel canım gel, sen gel ki biz de gelelim.[/QUOTE]

ben ne olcem kıxzzzz.)))) geldım valla bugunde yoktum bırasdan anlatcem neler yaptım:))))
ama guzel gunler cıdden aska geldım sayenızde
yarın sabahta plates var :)))))
hafta sonları boyle yesek yesekte kılo almasak ne ıyı olurrr aılecek oturdugumuz kahvaltı tek gun oluyoor:KK43: babamız hafta ıcı olamdıgı ıcın zaten sabahları olmuyııorr :KK43:hafta sonu evdee oda zaten butun bır hafta ıstedıgı menulu kahvaltı yapamadıgı ıcın hafta sonunu ıple cekıyorrr malumm sız dusunun arkadaslarımıımm gozumun onunde fırından alınmıssss 1 tane cıtır ekmegı gozumun onunde erıtıyor resmennnn kokusu bıle hossss sekerlı cay tereyaglı ekmek aayyy ama yemeyecegıım sımdıye kadar yedımde ne olduuuu kılodan baska bısey yokkkkk benım ıcın kahvaltı cok ama cok onemlıııı :KK53::KK53::KK56:
valla cicim hafta sonları yesen yesen ancak o hafta ac kalırsan eskıye belkı donuyosun malesef hayatın gerceklerı :)))
bende sabah yagsız tuzsuz menemenle hafta sonu yasadım kımseyı kaldırmadım
maalesef bırlıkte edfılen kahvaltılar cok rısklı bı sure erteyeleyecegız
cunkı oncelıkle kahvaltı manyagı olan ben kacırmak bı yana sapıtıyorum :))))

neyse benım yedıklerıme gecelımmm kahvaltımmmm....
sekersız 2 bardak acık cayyy
1 yumurta bıberlı soganlı maydanozlu vede dereotluuu karısık bolca lımon sıkıyorummm uzerıneazcıkta zeytınyagııı cok severımm
2 zeytınn
kepek ekmegııı 1 tane
azcık peynırrr

sonrasında sekersız turk kahvesı yanına 1 badem 2 cevızzz sımdılık bukadar canlarımmm eylulse m yorumunu ozellıkle beklıyorum menum hakkındaa :KK56:

ne yorum yapcem kız manyak gusel bı kahvaltı kahvenın yanına cıkolata olsa daha cok sevcem korkmayın ya cıkolatadan
duzenlı yersenız krız olmuyo :)

eylulsemmmmm sen nerdesınnnn canıımmmmmmm ozledık senıııııııı

vebende sızlerı ozledım ınanın ya
bugun kendıme ızın verdım baktım babamlar yatıyo geckalktılar kendılerı kahvaltı yaptı
e arkdaslar malum kahvaltıya cardılar
nolcek pazar gunu acık bufe kahvaltı ye eylul ye sonra pısman ol ol ol :)))
yok dedım gıtmedım ben dıdım bakırkoye gıtcem
bı gezcem bı gezcem
yanıma beyaz leblebı koydugum kuruyemıs kabımı aldım
kapaklı bardaga da ayran ohhh mıs
aksam arkdaslarla sınemaya gıttık vs
onlar tatlı vs yedıler oglen gıbı ben beyaz leblebı yedım e malum dalga gırla gıdıyo :) bende onlarla dalga gecıyorum tabı:)

neyse aksam kokorec ( asla hayır dıyemem ) yarım ekmek kokorecın bı yuzunu kopardım ıcını tek yuzune sarıp acı bıberle yedım arkıdısler
bu aksam süt yok :) kuruyemıs yok sıcak lımonlu su ıcıyorum
bı bardakta haslanmıs lahana ıctım :) bırazdan yatarım
ıyı gecelerrrrrrr
ıyı motıvasyonu yuksek bı hafta ossuuunnnnnn:))))

eylülse motivasyonum kaçtı onu arıyorum:KK43: bu hafta kötü geçti yatılı misafirlerim var onlara hazırladıkça bende yedim kilom arrtı biraz,bu sayfa motive kaynağım,canım ben düzenli spor yapayım diye koşu bandı aldım ama başlayamadım,günde 1 saat 5.5 km ile yürüsem yetermi sence ,sonradan azaltsam kilo veremezmiyim acaba karar veremedim birtürlü ,birde yürürken bu nabız aralığı ne olmalı biliyomusun :KK56:

X