Eylül Yurtdışı Balayı

2 kişi için 10.000 tl bütçem var. eylülde gideceğiz inşallah

Ben kesinlikle Tayland taraflarını öneririm ama eğlencesi bol diyince acaba aradığınız daha çok İbiza gibi bir yer mi? Bütçeniz de yeterli olur.

Örnek olması bakımından benim de kullanmış olduğum bir tur şirketi olan:
http://www.wts.com.tr/phuket-bangkok-singapur.html

Daha hesaplıları da olabilir araştırmak lazım. Ama tayland düşünürseniz daha fazla yardımcı olabilirim.

ay ben de ağustos için yurtdışı düşünüyorum karar veremiyorum bir türlü.siz maldivlere bakabilirsiniz.benim düşündüklerim dubrovnik ispanya falan.şuan dubrownik ilk tercihlerim arasında amaaaa :) yunanistan santorini olabilir...alternatifleri bekliyorum bende konuyu takipteyimm....

dubrovnik müstakbel eşim çok istiyor gitmek. güzel bir yermiş aslında

dubrovnik müstakbel eşim çok istiyor gitmek. güzel bir yermiş aslında

direk uçuş fiyatları 900 falan ama saraybosna dan aktarmayla 400 tlye geliyor gidiş dönüş.otelde 6 gece 2000 filan olsa 5 bin liraya halledilebilir düşüncesindeyim ben :) araştırmalardayım bakalım temmuzda olacak benim düğünüm vakit var yani araştırılır :)

Arkadaşlar, bende istiyorum fakat tayland-phuket çok pahalıya geliyor bu konuyla ilgili bilgi verebilirmisiniz? 5-6 bin gibi bir bütçemiz var

Mayıs sonu haziran başı planlıyoruz :)

Her ne kadar tropik adalarda yılın her ayında turizm olsa da, hava sıcaklıkları yüksek olsa da muson yağmurları sebebiyle tercih edilen ve edilmeyen aylar var. Mayıs onlarda "low season" (düşük sezon) başlangıcı oluyormuş. En yağışlı ay Temmuz ama Mayıstan itibaren de hem daha ucuzluyor turlar hem de yağış ihtimali artıyor.

Biz Kasım'da evlendiğimiz için tercih etmiştik. Hani türkiyede sıcak kalmadı diye. Bizim kullandığımız tur şuydu:
http://www.wts.com.tr/phuket-bangkok-singapur.html

kişi başı 1150 euro gibi görünüyor. Tarihlere göre kesinleşir fiyat. 6300 tl gibi bir şey yapıyor ama burası ile iletişime geçip bütçenizi söylerseniz ona göre otel ayarlaması da yapabilirler. Gözönüne alınması gereken şey her şey dahil olmadığı (oda-kahvaltı) ve orada da bir takım turlara ekstra para harcanabileceği. Ama ekstra tura ihtiyaç duymayabilirsiniz. Ya da baht (onların para birimi) türk lirasından daha değersiz olduğundan avrupadaki ekstra turlar kadar koymuyor.

Bilgi için çok saolun siz gittiğinizde ne kadar bir bütçe ayırmıştınız?? orda artı olarak çok harcama yaptınız mı phukete oranla koh samui sanki denizi daha güzel olarak söyleniyor bu konu hakkında bilginiz varmı?

Arkadaşlar, bende istiyorum fakat tayland-phuket çok pahalıya geliyor bu konuyla ilgili bilgi verebilirmisiniz? 5-6 bin gibi bir bütçemiz var
Canım phuket adasına gideceğiz büyük ihtimal, Phukette oteller çok uygun 1,000 tlye bile çok güzel otellerde kalabiliyorsun fakat burada tek sorun uçak fiyatları 3,250 tlden aşağı uçak bileti yok... tur ile gidersen kişi başı 1,000 euro yani 2,750 tl para en düşük fiyat. Uçak ile yaklaşık 9-10 saat sürüyor yolculuk. Phukette herşey çok ucuz. masaj, file binmek, yemek içmek. aktiviteler herşey uygun. Yani oraya gidiyorsan minimum iki kişi 7,000 tl harcayacaksın oradaki masrafların dahil.

Maldivlere giden var mı acaba?
Hangi turu hangi oteli tercih etti?
Ne kadara gitti vs vs.. bilgi verebilecek birileri benim için çok iyi olur

Hangi ay ve kaç gün düşünüyorsunuz?
1 hafta derseniz 13-14 milyarı gözden çıkarmak gerekiyor. 5 gece derseniz biraz daha az. Maldivlerde her şey dahil gitmek önemli çünkü ada olduğu için yemeği otelde yemeyelim lüksü yok.
Bir de Maldivlere gitmişken su üstü villalarda kalmak lazım.

Onerebilecegim siteler:
http://www.wts.com.tr/maldivler.pdf
Wts ile biz balayinda taylanda gittik. Baska turlara nazaran hesapli gibiydi.

Baska bir tayland turunda tur arkadaslarindan biri maldiv balayi icin su siteyi onermisti:
http://travelogy.com.tr/
Ada olarak medfushi genellikle tercih edilen bir ada fiyat performans olarak.

http://www.clubmed.com.tr/

Benimde planladığım rakam 7.000 tl ama işte acaba aşarmıyız şeklinde düşünüyordum Kom samui ve Phukette turlar 1,150 euro şeklinde o şekilde paket alıp gidelim diyoruz fakat tahmin ettiğin gibi oda ve kahvaltı dahil gün içinde yemen içmen gece çıkman yada işte diğer turlar için 1000tl gibi bir rakam ayarlayabiliriz sadece peki phuket mi yoksa koh samui mi? yada gördünmü denizleri nasıl??

bence phuket kesinlikle. eğlencenin en bol olduğu yer. orada çok para harcamıcaksın 100 baht 6 TL ye denk geliyor. Ve 100 baht ile 1 saat masaj bile yaptırabiliyorsun. 150 bahta 2 kişinin karnı doyar şişersiniz bile. Gezi yazılarını oku canım sana çok faydası olacaktır. gidip görmş kişiler yazıyor çünkü. Ben onlar okudum hep, gitmiş kadar oluyorsun :)

Çok saol canım dediğin gibi çok daha iyi araştırmak gerekiyor :) kumsalları vs teşekkürler:)

Çok saol canım dediğin gibi çok daha iyi araştırmak gerekiyor :) kumsalları vs teşekkürler:)

Biz Pukete gittik. Bir kaç arkadaşım daha gitmişti ordan biliyorum her gidene 1 gün şehir turu, bir gün Phi Phi adası bir gün de James Bond Adası turu satıyorlar. Hatta bir gün de Fantasia diye bir sirk var onu satıyorlar. Ama biz zaten 5 gün orada kalacağımız için her günü de dışarda geçirmek istemedik. Bu Fantasiaya gitmedik. Onun dışında otelin önündeki sahil çok dalgalı olduğundan yüzemedik ve yüzmek için başka sahile gitmemiz gerekti. Puket diye aratınca gördüğünüz turkuaz sular genellikle tur olarak satın alınan Phi Phi adası ya da James Bond adası gibi yerlerde görülüyor. Onun dışında Patong sahili gibi yerlerde bu turkuazlık fazla bulunulmuyor.

Açıkçası biz keşke Samuiye mi gitseymişiz dedik. Ama giden tanıdığım yok o yüzden daha iyi mi değil mi kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Belki tripadvisordan ziyaretçi resimlerine bakılabilir.

Ama iki tavsiyem olacak: Genellkle tayland turu ile Singapur ve Bangkoka gidiliyor. Turlar da bunu belli bir miktar karşılığında turunuza ekleyebiliyorlar. Biz iki şehre de gittik ikisine de aşık olduk. Singapur bir gökdelenler şehri. lüks ve caf caflı, gitmedim ama Manhattan'a benzetenler var. Bangkok bir tapınaklar şehri. Ucuz ve birazcık da sokakları kokuyor. Ama ben kokusunu bile özledim o derece. Bu şehirlerden birini ekleyebilirsiniz turunuza ki şiddetle tavsiye ederim. Bütçeyi zorlarsanız ikisini de ekleyebilirsiniz.
İkinci önerimse Tayland gezilerinde genellikle bir değerli taş avmsine götürülüyorsunuz. Gerçekten hesaplı zümrüt yakut kolyeler yüzükler var. Biz bütçeyi aştığımızdan bir şey alamamıştık. Aklınızda bulunsun kartlarda biraz yeriniz olursa belki almak istersiniz.

yolculuk nasıl geçti çok uzun 9 saat, birde phuket tam olarak balayı yapılcak bir yer mi? turla gitmesek kendimiz gezebilir miyiz? çok az ingilizcemiz var. ayyy giden birini bulduğuma çok sevindim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…