Eylül Yurtdışı Balayı

yolculuk nasıl geçti çok uzun 9 saat, birde phuket tam olarak balayı yapılcak bir yer mi? turla gitmesek kendimiz gezebilir miyiz? çok az ingilizcemiz var. ayyy giden birini bulduğuma çok sevindim.

Ben uçmaya bayıldım. Tayland'a daha sonra bir daha gittik (Pattaya-Bangkok şeklinde) o zaman da keyifliydi. Hiç sevmeyenler var ama pek çok uçakta koltukların arkasında ekranlar var ve izlenecek onlarca film. İki kere de yemek veriyorlar. Ben çok seviyorum uzun uçuşları şahsen.

Balayı için söyle söyliyim ben keşke Maldivelere gitseydim diyorum. Çünkü Maldivler bana yatış tatili gibi geliyor ve hayatımda bir kez gitmek istiyorum sular altında kalmadan ama Tayland sayesinde yatış tatili değil de gezme tatiline alıştım. Balayında yatsaydık da sonrakilerde gezseydik modundayım şu an. Taylanda da aşık oldum açıkçası ve bir daha gitmek istiyorum. Bangkok'ta zamanımızın yetmediği bir tapınak kalmıştı ve ordan Kamboçya tarafına turlar var (Türkiyeden daha ucuza düşünürseniz link yollarım) böyle bir gezi daha yapmak istiyoruz. O yüzden bir daha gideceğiz ve inanılmaz keyif alıyorum. Biz bu sefer kendimiz gitmeyi düşünüyoruz. İngilizce biraz biliyorsanız yeterli olur. İnanın hiç ingilizce bilmeyen turdaşlarımız bile iletişim kurmayı becermişti. Medeni cesaret biraz da. Bir de onların ingilizcesi de çok kötü.

Merhabalar,

Bizde 12 Eylül'de evleneceğiz. Balayı için bizde Phuket'i düşünüyoruz ancak Eylül ayı Muson mevsimi olduğu için bende çok karasız kaldım canım :KK43: Sürekli yağışlı ve fırtınalı oluyormus. Siz Eylül'ün kaçında gitmeyi planlıyorsunuz?
Phuket için uçak biletleri çok pahalı aktarmalı ucuşlarla 20 saat bile sürebiliyor. :KK43: Ancak bende booking'den baktığım otellerde cok güzel ve uygunlar.
Eylül ayında balayı için Phuket'ten farklı fikirleri olanlar var mı kızlar ?

Merhabalar,

Bizde 12 Eylül'de evleneceğiz. Balayı için bizde Phuket'i düşünüyoruz ancak Eylül ayı Muson mevsimi olduğu için bende çok karasız kaldım canım :KK43: Sürekli yağışlı ve fırtınalı oluyormus. Siz Eylül'ün kaçında gitmeyi planlıyorsunuz?
Phuket için uçak biletleri çok pahalı aktarmalı ucuşlarla 20 saat bile sürebiliyor. :KK43: Ancak bende booking'den baktığım otellerde cok güzel ve uygunlar.

Şimdi baktım Mauritius için Eylül en güzel mevsimlerdenmiş. Değerlendirilebilir.
Oteller açısından fikir vermek için:
http://www.wts.com.tr/mauritius.pdf

Merhabalar,

haha yazıyı acaba ben mi yazdım diye düşündüm. Çünkü bende 12 eylülde evleneceğim. Hemen balayına gideceğim. muson yağmurları azıcık ve güzel oluyormuş dert etme. uçaklar pahalı katılıyorum nasıl yapsakta gitsek bilemedim.

haha yazıyı acaba ben mi yazdım diye düşündüm. Çünkü bende 12 eylülde evleneceğim. Hemen balayına gideceğim. muson yağmurları azıcık ve güzel oluyormuş dert etme. uçaklar pahalı katılıyorum nasıl yapsakta gitsek bilemedim.

Aynı gün evleneceğiz :) belki phukette karşılaşabiliriz bile :) çok güzel :) :)

Aynı gün evleneceğiz :) belki phukette karşılaşabiliriz bile :) çok güzel :) :)
turlara bakıyor musun? erken rezervasyon yaptırmak istiyorum. Hemen yapmalıyız hem daha uyguna gelir hemde nişanlımın ailesi bodruma falan gidin yorgun olursunuz deyip duruyor. aklını çelmeden bu işi bitirelim istiyorum hihi :)

turlara bakıyor musun? erken rezervasyon yaptırmak istiyorum. Hemen yapmalıyız hem daha uyguna gelir hemde nişanlımın ailesi bodruma falan gidin yorgun olursunuz deyip duruyor. aklını çelmeden bu işi bitirelim istiyorum hihi :)

Yorgunlukla ilgili şunu söyleyebilirim. Biz hemen ertesi günü değil de ondan bir sonraki gün gittik balayına. Ertesi sabah iyiki böyle yapmışız dedik. O yorgunlukla yol gözümüzde büyüdü. Ertesi gün ise daha dinlenmiş ve hevesliydik.
Oraya duvak (ve hatta gelinlik) götürenleri duydum. Sahilde fotoğraf çektirmek için. Duvak güzel fikir olabilir.

Temmuz ayında Yunanistan'a gitmiş oldukça memnun / hayran kalmıştım.
Blogumda da konu ile ilgili detaylı ve bol fotoğraflı bir yazı yazmıştım, merak edenler olursa, özelden linkini gönderebilirim.

Hepinize kocaman mutluluklar : )

aslında bizimde kafamız karışıyor dinlenmeli tatil mi yoksa avrupa gezisi mi yoksa amerika mı yoksa phuket mı :KK43: iyice kafamız karıştı :KK43: Phuket için turlara bakıyorum ancak turlar cok daha pahalıya geliyor hem de Eylül ayı için hiç tur açılmamış henüz Phuket'e :KK43:

aslında bizimde kafamız karışıyor dinlenmeli tatil mi yoksa avrupa gezisi mi yoksa amerika mı yoksa phuket mı :KK43: iyice kafamız karıştı :KK43: Phuket için turlara bakıyorum ancak turlar cok daha pahalıya geliyor hem de Eylül ayı için hiç tur açılmamış henüz Phuket'e :KK43:

Burada eylül fiyatlarını da görebilirsiniz:
http://www.wts.com.tr/phuket-otelleri-fiyatlar.pdf

Koh samui alternatifi için:
http://www.wts.com.tr/samui-hoteller.pdf

Bütçeniz elveriyorsa en alttaki eklemelerden Singapur ya da Bangkok ekleyebilirsiniz.

phuketten vazgeçtik biz, çünkü uçakla sadece gidiş 15 saat sürecek arkadaşım, 15 saat yolculuk yapmak bize saçma geldi. Dubrovnik rixos otele bakın beş yıldızlı hem dubrovnikte güzelmiş öyle duydum.

phuketten vazgeçtik biz, çünkü uçakla sadece gidiş 15 saat sürecek arkadaşım, 15 saat yolculuk yapmak bize saçma geldi. Dubrovnik rixos otele bakın beş yıldızlı hem dubrovnikte güzelmiş öyle duydum.
bizimde fikrimizi kuzenım değiştirdi:) bizde italya kıyılarında dinlenip sonra kendi başımıza avrupa turu yapmaya karara verdik, şimdilik tabi. ama senin önerinide dikkate alacağım. :) teşekkürler.

ben dubrownik istiyorum.hakknda bir şeyler biliyor musunuz biraz detay verir misinizzz ::)

2014 Eylül'de balayı için Roma'ya gittik. Floransa ve Pisa'yı da gezdik ve tabi Vatikan. Deniz-kum-güneş tatili düşünmüyorsanız mutlaka Roma'yı öneririm. İnanılmaz bir atmosferi var. Biz çok memnun kaldık.

Hatta seyahatimiz ile ilgili birçok faydalı olabilecek bilgiyi blogumda paylaştım. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.

www.pinarinrengi.blogspot.com.tr

bizimde fikrimizi kuzenım değiştirdi:) bizde italya kıyılarında dinlenip sonra kendi başımıza avrupa turu yapmaya karara verdik, şimdilik tabi. ama senin önerinide dikkate alacağım. :) teşekkürler.

Netleştirebildiniz mi balayı olayını?

Netleştirebildiniz mi balayı olayını?

Canım netleştirdik aldık biletlerimizi :) roma, floransa venedik, paris ve amsterdama gitmeye karar verdik :) ama düğünden hemen sonra yorucu olabileceği için düğünden 15 gün sonra gitmeye karar verdik :) düğünden sonrada 3 4 günlüğüne cundaya ya da bozcaadaya kaçarız dedik :)

Canım netleştirdik aldık biletlerimizi :) roma, floransa venedik, paris ve amsterdama gitmeye karar verdik :) ama düğünden hemen sonra yorucu olabileceği için düğünden 15 gün sonra gitmeye karar verdik :) düğünden sonrada 3 4 günlüğüne cundaya ya da bozcaadaya kaçarız dedik :)

Merhaba yazıların tamamını okumadım ama genel olarak bilgi sahibi oldum, çok mantıklı bir karar vermişsiniz tebrik ederim :) Çünkü kiminle konuşsam balayı için Avrupa turuna giden kesinlikle çok yorucu olduğunu söylüyor. o yüzden 15 gün ara çok mantıklı :)

X