Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Şifonyerimiz ve reflü yatağımızla alışveriş konusu benim için kapandı çok şükür bundan sonra yıkama yerleştirme var kendimi yormadan yavaş yavaş yaparım

Eklentiler

• IMG_20210519_152634.jpg
    124,9 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_20210519_152552_1.jpg
    138,5 KB · Görüntüleme: 67
Bu minnaktan bizde de var bebege biseyler alınca üzerine yatiyo bize dokundurmuyo, babasi bebekle konusurken hep üstüne alınıyo tip tip bakiyo, ben de doğunca bizi neler bekliyo merak ediyorum
Kedili anneler! Benim kafamda bir kaç soru var. Bu kuyruklu çocuklarla bebeği ne zaman iyice salmak lazım? Yeni doğduğunda ben korkarım denetimsiz bırakmaya. Ama kedi milletini biliyorsunuz kapıyı kapatsam evi yıkarlar, açık bıraksam gidip ağzına yüzüne otururlar. Bende nüfus da çok. Beşiğe koruma falan mı yaptırsam diye düşünüyorum. Sizin var mı hiç fikriniz?

Merhaba herkese,
Sizi bilemiyorum ama bana Anne, bebek yada hastane için alışverişler bayağı kafa karıştırıcı ve zor geliyor. Keşke birileri düşünmüş olsa da, hazir hastane bavulu satsalar içinde anne ve bebek için butun eksikler olan bir bavul. Hiç düşünmeden alırdım

Bu konu beni anksiyete krizlerine sokuyordu hamile kalmadan önce, ve bizim minik bizimle yatmaya alışık. Her kedinin mizacı farklıdır benimki pek insancıl değil, çocuklarla bebeklerle ilgilenmiyor, zarar vermesinden çok tüyleri bebegin ağzına burnuna gelir diye endise ettiğimden uzun bı sure ayri tutcam ama bebek emeklemeye başlayınca bunu nasıl çözerim hic bir fikrim yok. Allah'ım sen kolaylaştır diye dua ediyorum sadece

Bide benim cocuk odasi şuan kedimin odasi, tuvaleti, mamasi suyu ve oyuncaklari o odada, koltuk vs de var doguma dogru o odada yatmasi icin biraz orda vakit gecirmesi için alıştırmaya caliscaz, en sevdiği sey koli/kutu tarzi şeyler ayarlayıp oyalanmasini saglicaz, esim işten gelince onunla güzelce oynar ama gündüz ben ilk zamanlar rutinim oturana kadar ihmal edebilirim bu da vicdanimi çok rahatsiz eder.. artık bir yolunu bulcaz zamanla

İşte o yolu bulana kadar bize zihnisinir projeler geliştirmek düşüyor demek ki. Biz de cümbür cemaat yatanlardanız. Benimkilerin de çoğu insan sevmiyor ama bana çok düşkünler. Bir tanesi de gerçekten insanın ağzının içinde uyumayı seviyor. Onu bıraksam bebekle yapışık yaşar. Nasıl yapacağım hiç bilmiyorum. Sineklikli beşikler gördüm ama arkadaşların kilosuna hayatta dayanmaz. Kıl tüy kısmına girmiyorum bile artık sağlık şifa olsun diyip geçicem

Seninkiler yine 1 den fazlaymis birbirleriyle de oynarlar ama benim minnoşum tek, şuan bile biz oturma odasindayiz o bizim yatakta uyuyo en azından bağışıklığı kuvvetli olcak bebeklerimizin insallah diyelim

Ay ben stres oldum her şey bitti deyince
Alışveriş kısmı bitti dur daha çok iş var bugün oyuncak sepetini kirli çamaşır sepetini organizer çanta ve kıyafet organizerlerini yıkadım yavaştan yavaştan bir şeyler yaparım ben çok tez canlıyım beklemeyi hiç sevmiyorum

Doğru işler bitmiyor çeyiz işi gibi aynı bende haziranda babamı bekliyorum odasına badana için ondan oyalanıyorum kurban bayramına kadar hazır olur inşallah herşeyimiz bizimde böyle düşününce zaman çok hızlı geçiyor her şeyi bir an önce halletmek lazım gibi geliyor

Merhaba kızlar, birçoğunuz bebişlerin odasını bile hazırlamışsınız ne güzel. Ben fazla bişey almayacağım kuzenimin de kızı oldu şu an 1,5 yaşında. Kıyafetleri ve kullanmadığı eşyaları o verecek. Büyük bir yükten kurtuldum :) yine de görünce de dayanamadım indirimden bi kaç parça şey aldım.

Eklentiler

• Ekran Resmi 2021-05-20 08.59.00.png
    411,4 KB · Görüntüleme: 80
  • Ekran Resmi 2021-05-20 08.59.07.png
    525,6 KB · Görüntüleme: 64
  • Ekran Resmi 2021-05-20 08.59.12.png
    396,2 KB · Görüntüleme: 80
Bu minnaktan bizde de var bebege biseyler alınca üzerine yatiyo bize dokundurmuyo, babasi bebekle konusurken hep üstüne alınıyo tip tip bakiyo, ben de doğunca bizi neler bekliyo merak ediyorum
Bizim evde de durum aynı. Geçen gün karnımı okşuyorum "anneeem, kızııım" diye. Bizimki koşa koşa geldi, kendisini çağırdığımı sandı bebeğin beşiğini kurduk, içine kuruldu yatıyor bebiş doğunca bizimki kesin strese girecek, daha eşimi bile kabullenemedi tam olarak, yaş mama hatrına idare ediyor

Eyvaah resmen üstlerine kuma geliyo Allah yardımcımız olsun

Şu an ne yapacağım hakkında çok fikrim yok aslında yaşayıp göreceğiz. Dediğin gibi kapıları zaten kapalı tutmamız mümkün değil. Cibinlik tarzı korumalar da bu afacanları durdurmaz. Benim kedi kızım bana çok düşkün, çocuk ve misafir sevmez. Bu evimize taşınalı 1,5 ay oldu, bebeğin odasını sahiplendi, beşik de uyuyor. Eski evimizde bizim odada yatardı şimdi sabah uyanınca geliyor. Bebek doğunca muhtemelen biraz mesafeli durur yaklaşmaz diye düşünüyorum. Kabullenmesi zaman alır. Tüy ve tırnak uzunluğu çok düşündürüyor beni, işimiz daha da artacak. Gidip bebeğin üstüne yatmaz inşallah.

Kızlar merhaba beyaz çıtçıtlı badylerden kaç tane almak lazım sizce?
Bende kısa kollu olanlardan vardı 10 tane kadar.. iki tane filanda uzun kollu vardı. Bunların üstüne de;
5 tane 0-3 ay uzun kollu
10 tane 6-9 ay uzun kollu alıcam .. ihtiyaç oldukça alırım yeterli diye düşünüyorum..

Ayy çok tatlılar sağlıkla giyinsin kuzucuk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…