Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

İnşallah tek dileğim hayırla sağlıkla kavuşalım hepimiz.

Gerçekten annelik iç güdü ile sanki yıllardır bu işi yapıyormuşçasına bilgiyle dolduğumuz bir şey. İnanın ilk hamileliğimde ben de okumak istiyordum okuyunca iyi bir anne olacağımı düşünüyordum ama bebek gelince evdeki hesap çarşıya uymadı. Her şey uçtu gitti. Bir o bir ben vardım çok zorlu bir bebekti ama biraz o yönlendirdi biraz iç güdüyle yaparak yaşayarak öğrendim her şeyi. Açıkçası acemiliklerine rağmen gayet güzel idare ettiğimi düşünüyorum. Annelikte en önemli şey biraz dışarıya insanların yıkıcı eleştirilerine kulak kapamak. Gerisi çorap söküğü gibi geliyor

Emzik biraz şans işi gibi yani bebekten bebeğe değişiyor. Ben ucuzundan wee aldım bi de bibs alacağım. En çok onu tutuyormuş bebekler diye okudum. Biberon hiç almadım bakmadım bile. Ne almak lazım onu bile bilmiyorum
Biberon emzik avent mi tercih ettiniz?

Peki hamileyken okunması iyi olur dediğiniz bir kitap var mı tecrübeli anne gözüyle?
Ben bezsiz bebek büyütme hevesindeyim o yüzden tuvalet iletişimi diye bir kitap okudum. Ama genel olarak bebeklerin tuvalet ihtiyacını anlamak açısından faydalı bir kitap, şahsen tavsiye ederim. Bir de yetişin çocuklar diye bir kitap okudum onun da bebeğin özellikle zeka gelişimi açısından faydalı noktaları olduğunu düşünüyorum.

Ped kesin lazım ama ben çevreyi de düşündüğüm için yıkanabilir olanlardan almayı planlıyorum. Pompa da illa ki lazım ama ben ikiz olduğu için kiralayacağım sanırım birkaç arkadaşım o şekilde tavsiye etti. Pandemide doğum yapıp kiralayan var. Gümüş kalkanı da kullanan bütün arkadaşlarım aşırı tavsiye etti. İnternette de genelde faydalı yorumlar var, sanırım alacağım ondan da. Trendyolda bir sürü marka var güzel indirim yapanlar da var.

Bezsiz büyütmeye dair bir videoya denk gelmiştim. Hiç alışmadığım bir fikir olduğu için bana çok şaşırtıcı geldi Umarım başarırsınız Selçuk Şirini okumak güzel olabilir sırf kendimiz için bile teşekkürler.

Ben bebekken annem yıkanabilir bez kullanıyormuş ancak tırnakları iltihaplanmış ve tırnaklarını çektirmiş. O esnada ben 8 aylıkmışım bezlerimi bir müddet yıkayamadığından tuvalet eğitimi vermiş o dönem başarılı olmuş da. Umarım siz de başarırsınız. Büyük sabır işi gerçekten sadece tuvalet eğitiminin doğru verilmesi ileriki dönemde bebeğin psikolojisinde önemli olacağından iki taraflı en az hasarla atlatabilmenizi dilerim

Beni de öyle büyütmüş annem. İnşallah başarabilirim ben de. Beni kitapta en çok etkileyen şey aslında bebeklerde ilk üç ay altına yapmama iç güdüsü varmış o yüzden erken başlayabilirsem iyi olur diye düşünüyorum ama tabi zaman ve bebekler gösterecek her şeyi

Tek olsa daha kolay olurdu da ikiz olunca biraz zorlanabilirsiniz ama kolay gelsin buradan takipte olacağım. Ben kızımda 2,5 yaşında bıraktırdım bezi. O da bir çok kez denedim reddetti istemedi ne zaman hazır hissetti bezi istemiyorum çıkar dedi onun üstüne bir kere bile altına kaçırmadı. Bir ara ben bezimi seviyorum size ne diye ortada dolaşıyordu

Bıcırık ya Valla ben de annlerime güveniyorum, şimdiden işliyorum. Annemle bak bundan iyi bebek bezi olur konuşmalarına başladık ama işte her çocuk farklı, ne desem planlasam boşa da çıkabilir. İnşallah başarabilirim de başarı hikayemi paylaşırım burda

Chicco mu avent mi? Biberon için kızlar? Kararsız kaldım çok ikisininde seveni sevmeyeni var küçük boy cam alıcam ilk etap için

Chicco mu avent mi? Biberon için kızlar? Kararsız kaldım çok ikisininde seveni sevmeyeni var küçük boy cam alıcam ilk etap için
Benim aklımda hep avent diye yer etti okuduklarımdan. Ancak tecrübeli annelerin yorumları daha önemli.
Kolik bebekler için bir arkadaşım dr. browns önerdi, ama bebiş kolik mi bilmeden o kadar pahalı bir şey almak istemedim.

Tesadüfen yorumunuzu gördüm. Dün youtube'da bir video dinledim, kullanan kişi de aynen süt çıkaramayıp servise göndermiş. Servis sorun yok demiş, hatta sonra yeni ürün vermişler.
Pompanın göğüse giren kısmının tam içe oturması gerekiyormuş. Onu tam oturtamayınca kullanıcı da süt çıkaramadım demişti birebir.
Video bu:

Ben ikiz olduğu için bir browns bir avent mi alsam diye düşünmüyor değilimikisini de denemiş olurum. Sonra ihtiyaca binayen alınır. Süt sağma makinası da lansinoh düşünüyorum. avent çok pahalı ben yine ikiz olunca kiralamaktansa almaktan yanayım. Zaten mama da vermemiz gerekecek. Mama anne sütü beraber gideceğiim inşallah.

Bunlar da benim okuduğum ve okumaya devam ettiğim kitaplar

Eklentiler

• IMG_20210512_224623_045.jpg
    95,9 KB · Görüntüleme: 47
Ben kendimize bu deterjan ve yumuşatıcıyı kullanıyorum Bingo hipoalerjenik hassas ciltler için parlatıcı içermez çocuklar için de kullanılır yazıyor bebeğin çamaşırlarına da kullanmayı düşünüyorum ayrıyeten bir bebek deterjanı almayacağım emzik biberon oyuncak gibi şeyler için de fairy bebek bılaşık deterjanı aldım sizin de fikrinizi alayım dedim

Eklentiler

• IMG_20210517_123417_1.jpg
    97,3 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20210517_123247.jpg
    123,4 KB · Görüntüleme: 45
  • 16212628205167644454507661840526.jpg
    78,4 KB · Görüntüleme: 52
Doğum sonrası tekrar bir deneyeceğim olmazsa mecbur yenisini alacağım. Belki bu sefer manuel alırım ilk etapta.

Evet doğru bende avente daha sıcağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…