Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Bu grubu resmen unutmusum bildirim de gelmiyor ve yeni bisey de almiyorum. Cinsiyeti belli olunca hastane çıkışı bikac ic zıbın tulum ağız mendili vs aldim, annem bikac patik yelek ve battaniye ördü, ablamin oğlundan koca bir hurç dolusu yesyeni kıyafetler kaldı, o yüzden giysi eksigimiz yok cok şükür. Bir dolap beşik ve bebek arabasi için biraz daha zaman geçsin istedim zaten de yasaklar var bundan sonra yavas yavas bakarız artık. Bu hafta eger aktuel ürünler satılmaya başlarsa bime valiz organizeri gelecek kızlar işe yara biseyse hastane cantasi için almayı planlıyorum aklınızda olsun..
Bavul organizer ve keseleri Tendiyoldan aldım

Eklentiler

• IMG_20210512_141905.jpg
    IMG_20210512_141905.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20210512_141839.jpg
    IMG_20210512_141839.jpg
    31,3 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_2021-05-12-14-17-12-124_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2021-05-12-14-17-12-124_trendyol.com.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 46
Arkadaşlar hepinizin bebislerinin cicileri çok güzel. Sağlıkla kullanmayı nasip etsin Allah. Ben henüz alış verişe başladım diyemem. Haziran ayında tamamlayıp Temmuzda hazır olmak istiyorum.Eki Görüntüle 2849778 Benim bebişe ilk %90 erkek dendi 13.haftada. Sonraki kontrolde göstermedi, 20.haftada ayrıntılı usg de radyolog kız dedi ve bundan sonra değişmez dedi. Erkek olduğunu duyunca o heyecanla 2 parça kıyafet ve birkaç tane çorap almıştık ve bir arkadaşım tulum hediye etmişti. Allah'tan çok bir şey almamıştık. A101 e bebek ürünleri geldiğinde mavi veya beyaz battaniye bakmıştım kalmamıştı, bir tane pembe vardı onu da oğlum olacak diye alamamıştım. Tesadüf ertesi gün de kızımın olacağını öğrenince hemen gidip aldım. Mağazalara gidebilecek kadar güvende hissetmiyorum, internetten beğenip kaydediyorum şu an. Öncelikle 0-3 ve 3-6 aylık takımlar alacağım. Büyüdükçe yine sipariş veririm nasılsa. Beşik,ana kucağı, emzirme yastığı, telsiz, süt sağma makinesini görümcelerimden alıyorum. Onların kızlarının temiz ve az kullanılmış hatta çabuk büyüdükleri için kullanamadıkları zibinlar,tulumlar da var. 2 tane 10'lu hastane çıkışı alacağız, annem ve kayinvalidem almak istiyor onu da. Annem ablamın ilk doğumunda oda takımı aldığı için bana da yapmak istiyor ama biz bebeğin odasına gömme dolap yaptırdık, yeni taşındık. Beşik de var ikea tarzı ahşap olanlardan. Bir tek şifonyer alacağım. Park beşik de istiyorum ama gerek var mı kararsızım. Şampuan bebek yağı konusunda mustela düşünüyorum. Puseti mağazada görmek lazım ama chicco goody plus kolay açılıp kapandığı için hoşuma gitti. Çamaşır deterjanı olarak da dalan granül sabun denemeyi düşünüyorum şimdilik.
Hepsi çok güzel özellikle örgülere bayıldım 😍 sağlıkla kullanın inşallah 🤲

Ben de ilk anneliğimde okumuştum güzel bir kitap ancak anne olunca kitaptaki bilgiler biraz havada kalıyor her şeyi yaşayarak öğreniyorsun bebek en güzel öğretmenin oluyor gerçekten.
Peki hamileyken okunması iyi olur dediğiniz bir kitap var mı tecrübeli anne gözüyle?

Göğüs pedi, pompa, gümüş kalkan bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Şimdiden almak lazım mı sizce? Kimisi ihtiyaç olursa alırsın diyor, kimisi belki de tecrübesizlikten duyup hemen alıyor. Bilemedim ben de ne yapacağımı. Doğumdan sonra süt gelmezse ya da yara olursa vs o kargaşada alışveriş derdine düşmek de zor olabilir🤔

Göğüs pedi, pompa, gümüş kalkan bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Şimdiden almak lazım mı sizce? Kimisi ihtiyaç olursa alırsın diyor, kimisi belki de tecrübesizlikten duyup hemen alıyor. Bilemedim ben de ne yapacağımı. Doğumdan sonra süt gelmezse ya da yara olursa vs o kargaşada alışveriş derdine düşmek de zor olabilir🤔
Göğüs pedi ve süt pompası bence çok gerekli. Her şey yolunda olsa bile çok fazla süt geldiğinde göğsü rahatlatmak için bile sağıp kullanılıyor. Göğüs pedi de yine giysilere süt geçmesi ve hijyenik açıdan faydalı olduğu için kullandım. İhtiyaç olursa da evet alınır ama hastanede bile lazım olabilir pompa örneğin o arada gidip almak falan uğraştırıcı. Gümüş kalkan konusunda hiçbir fikrim yok. Bu biraz yeni nesil ürün 🤗

Göğüs pedi ve süt pompası bence çok gerekli. Her şey yolunda olsa bile çok fazla süt geldiğinde göğsü rahatlatmak için bile sağıp kullanılıyor. Göğüs pedi de yine giysilere süt geçmesi ve hijyenik açıdan faydalı olduğu için kullandım. İhtiyaç olursa da evet alınır ama hastanede bile lazım olabilir pompa örneğin o arada gidip almak falan uğraştırıcı. Gümüş kalkan konusunda hiçbir fikrim yok. Bu biraz yeni nesil ürün 🤗
Teşekkür ederim öneriniz için, tedbirli davranıp şimdiden alayım madem ☺️

Teşekkür ederim öneriniz için, tedbirli davranıp şimdiden alayım madem ☺️
Ben ilk çocukta nerde ne kadar ürün varsa almıştım 🤦🏻‍♀️göğüs ucu çıkarıcı için dalga geçmişlerdi arkadaşlarım bu ne gereksiz şey diye ama ilk zamanlar öyle bir kullandım ki sürekli elimin altındaydı. Sterilizatörü de gereksiz bulmuşlardı ama bak onda haklılardı olmasa da olurmuş. 😂

Ben ilk çocukta nerde ne kadar ürün varsa almıştım 🤦🏻‍♀️göğüs ucu çıkarıcı için dalga geçmişlerdi arkadaşlarım bu ne gereksiz şey diye ama ilk zamanlar öyle bir kullandım ki sürekli elimin altındaydı. Sterilizatörü de gereksiz bulmuşlardı ama bak onda haklılardı olmasa da olurmuş. 😂
Neyin ne zaman kullanılacağı belli değil gerçekten bir de tecrübesiz olunca her gördüğümüzü yapma eğilimi oluyor 😁 tabi bir de hevesli oluyoruz ister istemez. sterilizatör de biberon çok kullanılacaksa olabilir aslında ya ☺️ Ama belki duruma göre karar verilebilir ona.

Neyin ne zaman kullanılacağı belli değil gerçekten bir de tecrübesiz olunca her gördüğümüzü yapma eğilimi oluyor 😁 tabi bir de hevesli oluyoruz ister istemez. sterilizatör de biberon çok kullanılacaksa olabilir aslında ya ☺️ Ama belki duruma göre karar verilebilir ona.
Evet emen bebekler için pek gerek olmuyor ona. Bazı ürünler de bebeğin tercihiyle anlaşılıyor kullanılıp kullanılmayacağı kimisi ana kucağında duruyor kimisi durmuyor gibi. Bizim hevesle aldıklarımızı hevesle severek kullanırlar umarım. ☺️

Pandemi sebebiyle hastaneler pompa kiralama hizmetini kaldırmış galiba. Pompa bana sütü geçtim başta mastit olmamak için gerekliymiş gibi geliyor. Ama hangi marka iyidir hala karar veremedim. En kötü manuel bi tane alıp sonrasına bakmayı düşünüyorum.

Peki hamileyken okunması iyi olur dediğiniz bir kitap var mı tecrübeli anne gözüyle?
Her bebek kendi karakteriyle doğuyor diyebilirim bu yüzden bebeklerle ilgili kesin kati görüşler yanılgıya sebep olur. Bu süreçte ne okursanız kardır illa bebekle ilgili olmak zorunda değil ancak en önemlisi bir anne olarak bebeğin gelişim sürecinde her birinin kendine özgü olduğunu gelişimin nöbetleşe olduğunu yani mesela bir bebek 6 aylıkken emeklerken diğeri puzzle çözer bir diğeri anne baba der bu şekilde farklılıkların normal olduğunu ve bir gelişim tamamlanınca diğerine geçileceğini vurgulayan kitaplar okuyabilirsiniz bu ileriki dönemde psikolojinizi rahatlatır. Çünkü etrafınızda illaki benzer yaşta bebekler olacaktır hiç bir zaman kıyas yapılmaması gerekir ve sabırla gelişimin tamamlanması beklenmelidir. Etrafta kıyas yapanlara da kulak tıkanmalıdır. Bebekle ilgili kaynaklardan yabancı olanlar bizim kültüre pek uymuyor diyebilirim yani onlar biraz daha eğitimle her şeyin hallolacağını vurguluyorlar ancak bebeğin güvende sevgiyle büyümesi ilerde daha sağlıklı olmasını sağlar. Bana yabancı kaynaklar teori de güzel ancak uygulanılabilirlik açıdan eksik kalıyor gibi geliyor. Pek kitap öneremedim ancak eskilere bakıp beğendiklerimi daha sonra paylaşırım sizinle

Pandemi sebebiyle hastaneler pompa kiralama hizmetini kaldırmış galiba. Pompa bana sütü geçtim başta mastit olmamak için gerekliymiş gibi geliyor. Ama hangi marka iyidir hala karar veremedim. En kötü manuel bi tane alıp sonrasına bakmayı düşünüyorum.
Kiralanıyor muymuş önceden aa çok ilginç.
Avent tekli elektrikliden çok memnun kalmıştım yine onu kullanacağım tavsiye ederim.

Her bebek kendi karakteriyle doğuyor diyebilirim bu yüzden bebeklerle ilgili kesin kati görüşler yanılgıya sebep olur. Bu süreçte ne okursanız kardır illa bebekle ilgili olmak zorunda değil ancak en önemlisi bir anne olarak bebeğin gelişim sürecinde her birinin kendine özgü olduğunu gelişimin nöbetleşe olduğunu yani mesela bir bebek 6 aylıkken emeklerken diğeri puzzle çözer bir diğeri anne baba der bu şekilde farklılıkların normal olduğunu ve bir gelişim tamamlanınca diğerine geçileceğini vurgulayan kitaplar okuyabilirsiniz bu ileriki dönemde psikolojinizi rahatlatır. Çünkü etrafınızda illaki benzer yaşta bebekler olacaktır hiç bir zaman kıyas yapılmaması gerekir ve sabırla gelişimin tamamlanması beklenmelidir. Etrafta kıyas yapanlara da kulak tıkanmalıdır. Bebekle ilgili kaynaklardan yabancı olanlar bizim kültüre pek uymuyor diyebilirim yani onlar biraz daha eğitimle her şeyin hallolacağını vurguluyorlar ancak bebeğin güvende sevgiyle büyümesi ilerde daha sağlıklı olmasını sağlar. Bana yabancı kaynaklar teori de güzel ancak uygulanılabilirlik açıdan eksik kalıyor gibi geliyor. Pek kitap öneremedim ancak eskilere bakıp beğendiklerimi daha sonra paylaşırım sizinle
Detaylı yanıtınız için teşekkür ederim. Bu konuda okuyup gelişmezsem sanki eksik yanlış yaparım gibi bir his gelişmişti içimde. Biraz doğal akışına da bırakmalı diye yorumladım mesajınızı☺️

çocuk hemşiresi bir arkadaşım var ona sordum kitaplardan neler kazanabilirim diye. Annelik tecrübe ve iç güdü işi, önceden bilgi sahibi olmak istiyorsan al oku tabi ama orada yazanlarla hayatta yaşadığının tutması zor diyor. Ben de sizin bu yorumunuza katılıyorum.

Güle güle kullan. Böyle şeyler hiç aklıma gelmiyor. Sen oda yapmış mıydın bebiş için?
Teşekkür ederim ben de instegramda takip ettiğim annelerden görüyorum 😊 oda yapmadık iki yaşından sonra oda yapmayı düşünüyoruz bu yüzden herhangi bir mobilya almadık anne yanı beşiğini arkadaşım verdi sadece şifonyer alacağım bu ay inşallah onu da alınca atarım resmini beşiğimiz bu

Eklentiler

• IMG_20210413_231648.jpg
    IMG_20210413_231648.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 57
Teşekkür ederim ben de instegramda takip ettiğim annelerden görüyorum 😊 oda yapmadık iki yaşından sonra oda yapmayı düşünüyoruz bu yüzden herhangi bir mobilya almadık anne yanı beşiğini arkadaşım verdi sadece şifonyer alacağım bu ay inşallah onu da alınca atarım resmini beşiğimiz bu
Yerim oyuncak sepetini 😍 Anne yanı da yeterli ilk zamanlar için.
Epey eşyası olduğundan kesin almışsındır diye düşündüm odayı.
Şifonyerin üst ya da yan kısmında küçük bir askılık da olanları var ben de öyle almayı düşünmüştüm ama sonradan kızımın gardrop ve yatağını kullanmaya karar verdik ona daha genç odası gibi bir şey alıp. Evde küçük bir devrim yaşanacak. ☺️

Yerim oyuncak sepetini 😍 Anne yanı da yeterli ilk zamanlar için.
Epey eşyası olduğundan kesin almışsındır diye düşündüm odayı.
Şifonyerin üst ya da yan kısmında küçük bir askılık da olanları var ben de öyle almayı düşünmüştüm ama sonradan kızımın gardrop ve yatağını kullanmaya karar verdik ona daha genç odası gibi bir şey alıp. Evde küçük bir devrim yaşanacak. ☺️
Çekmece organizerlerine katlayıp koyunca sığar diye düşünüyorum biraz da büyük bir şifonyer olursa yeter inşallah oyuncakları da bir kısmını şifonyerin üstüne büyükleri de oyuncak sepetine koyarım giydikçe küçülenleri de urca koyup kaldırırım 😁 inşallah sağlıkla yaşarız bu planlarımızı 🤲❤️ İyi fikir ablası da çok sevinir hem 🥰

X