Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Bende de tam tersi babam ve erkek kardeşim yoktu düğünümde annem gelmişti babamla ve kardeşimle hala konuşmuyorum annemle de telefonda konuşuyorum ben kin tutmam konuşsalar konuşurum annemi ve yeğenleri mi çok özledim ama elimden bir şey gelmiyor Allah'a havale ettim

Sütün acı yaramıyor ne demek ay çok sinirlendim cahilliğe bak
Daha neler neler.. ablamda da cok okuduk, ben de denk geldikce anlatıyorum aslında şöyleymiş böyle yapmak lazımmış diye hamilelik lohusalik ve bebek bakımıyla ilgili, annem diyoki durup durup şimdi doğurmak lazımmış biz sizi resmen Allah'a emanet büyütmüşüz

Bence eşine hiç yansıtma sen de onun yanında çok iyi davran o yokken cevabını ver eşinle kötü olmaya değmez

İşte her insanın sınavı farklı illaki bi yerden sınanıyoruz. Allah'ım evlatlarımızla ,sevdiklerimizin ve bizim sağlığımızla sınamasın

Aynen öyle şimdiki çocuklar da anneler de çok şanslı internet kitaplar her türlü bilgi malzeme imkan elimizin altında

Çok özür dilerim ama ne kadar kötü ve cahilce davranışlar

Kızlar benim ilk bebeğim ne alınır ne alınmaz bilmiyorum üstelik yurtdışındayım ailemden kimsede yok fikir verecek falan daha önce anne olanlar yada fikri olanlar yardım edebilirmi alınacaklar listesi yapayım

İmrenerek okudum maşallah Allah nazardan saklasın ağzınızın tadı bozulmasın yani kendini sevdirmek zor bişey değil hatta normal insan olmak bunun için yeterli bişey zaten ne diyim inşallah bizimkinşn de aklı başına gelir

Bence eşine hiç yansıtma sen de onun yanında çok iyi davran o yokken cevabını ver eşinle kötü olmaya değmez
Zaten eşimde devamlı kendini arada kalıyo gibi hissediyor. Mesela bugğn kendi annemle alışverişe çıktım bebeğe. Hemen diyoki annemle de Bi gün çık kendini dışlanmış hissetmesin niye bunları düşünüyor ki eşim. Ben kendi annemle gitmek isterim ama daha çok

Kızlar bugün alışveriş yaptım ben ara ara aldıklarımı atıcam size
Hastane çıkışı 250 TL den 100 TL ye düşmüştü bebengonun
Emzirme yastığı da 30 liraydı beby mollden. Bi de lohusa terliği çok beğendim aslında pijama alıp öyle alırdım dedim ama zaten çiçekli her renk var uyar her şeye nasıl beğendiniz mi. Dünkü sinirimi attım resmen

Eklentiler

• IMG_20210412_184507.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20210412_184313.jpg
    115,6 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20210412_184507.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20210412_184442.jpg
    211,5 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20210412_184313.jpg
    115,6 KB · Görüntüleme: 55
Ayyy patiklere bak çok tatlı güle güle giyinin canım çok güzeller. Hastane çıkışının fiyatı çok iyiymiş.

Teşekkür ederiz teyzesi aynen hastane çıkışı fiyatı çok iyiydi hem de deseni tarzım
Ben bugün iş için dışarı çıktım ebebek mağazasına girdim ve hiçbi şey almadan çıktım. Bunu nasıl başardım bilmiyorum. İnternetten bişiler almıştım ondan mı nedir hiçbi şeyi de beğenemedim şaşırdım kendime. Hastane çıkışı çeşiti de çok azdı. 5liler 50 lira falandı ama beğenemedim. İnşallah 300 liralık bi şey beğenmem

Ya bende girdim e bebeğe bugğn hiç bir tane bile bişey alamadım beğenmedim hastane çıkışlarını da beğenmedim.. Bulunduğun yerde baby mall mağazası varmı hastane çıkışları çok güzel ve daha bir çok zıbın lar vardı hepsine bayıldım bak atıyım. Zıbınla 8 - 9 lira falan. Çoraplar 10 liraydı bide 3 lü müslin den ağız bezi aldım 14 liraydı

Eklentiler

• IMG_20210412_184555.jpg
    158,6 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20210412_184454.jpg
    117,9 KB · Görüntüleme: 53
Bak sen de beğenmemişsin çeşit çok az ebebekte yenidoğan döneminden sonraki şeylere de emin olamıyor insan kilolu mu zayıf mı hava sıcak mı soğuk mu vs. Ben pek mağazalara gidemeyeceğim sanırım, çok korkuyorum virüsten. Yazdan sonra duruma göre çıkabilirim belki.

Ben henüz liste yapmaya başlamadım yapınca burdan paylaşırım. Ama kıyafet için rakam vermek zor ileriki dönemlerde kilosuna göre almak daha mantıklı. Bebek küçükse daha çok 0-3,3-6 aylık lazım olurken iri bebek için daha çok 6-9 aylık daha çok alınmalı. Listeni oda, banyo, bakım ve giyim olarak kategorilere ayır. Giyimi biraz erteleyebilirsin şimdilik diğerlerini almak daha mantıklı. Küvet havlu sünger küvet filesi. Kamera ya da telsiz, çalışacaksan pompa süt poşetleri, yatak. Bir kaç takım nevresim yorgan vs. Şampuan bebek yağı yüz kremi burun temizleme aparatı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…