Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Anneler genelde kız istiyor böyle erkek isteyende duyunca Bi hoşuma gidiyor ya ikisi de isteniyor aslında 🥰🙏🏻
Bizim sülalede kiz çok ondan heralde 😊halalarimin 4 kizin ardina 1 ogullari olmus, amcada teyzede dayida hep kiz, sagimiz solumuz kiz bizim masallah 🥰

Ay insan cinsine çekiyor demekki bizde öyleyiz valla hep kız ama yine kız istedik 🤩
Cinsime cektiysem 4 kizdan sonra oglan geliyor demektir 😅 bu yastan sonra 5 tane doguramam bu bile zorla oldu 😂 ya hamileligimin ilk ayinda ruyamda dalinda iki tane yan yana incir gormustum birinin kabugu soyulmustu digeri kabuguyla duruyordu. Incir kiz bebek isaretiymis iki kiz mi acaba diye dusundum 🥰

Cinsime cektiysem 4 kizdan sonra oglan geliyor demektir 😅 bu yastan sonra 5 tane doguramam bu bile zorla oldu 😂 ya hamileligimin ilk ayinda ruyamda dalinda iki tane yan yana incir gormustum birinin kabugu soyulmustu digeri kabuguyla duruyordu. Incir kiz bebek isaretiymis iki kiz mi acaba diye dusundum 🥰
Aaa öyle mi incir kız mı oluyor bende tüp bebek tedavisi sırasında incir koparıp yemiştim 🤩 belki de iki kız olur ben ikinciyi de kız istiyom 😁 ya ben rüyamda Bi keresinde peygamberimizin annesini gördüm ama yüzü görünmüyordu bana 2 kızın olacak dedi birinin adını Zeynep birinin adını Meryem koy dedi bh kız olacakmış acaba isminin yanına isim versem mi diyorum hep düşünceliyim bu konuda

Benim oğlum hiç ememedi sütüm de ikinci ayda kesildi. Çocuğa mecburen mama verdim. Çevremden çok saçma insan mama verme süt ver, aç bırak mecbur kalırsa emer gibi saçma şeyler söylediler. Onlara baksaydım çocuğum mahfolurdu. Nasıl besleyeceğim seni ilgilendirmez anne de geç. Sütüm olursa annesiyim veririm tabi. Olmazsa da aç bırakamam de. Bazı konularda kırmadan sınırını bilmesi lazım.
Ben erken doğum yaptım benim kayınvalidem benim önümde benim dedikodumu yaptı herkese. Karnından bakamadı dr mecbur kaldı aldı dedi. Üstüne emzirecem diye ısrar ediyor karnında bakamadı şimdi mi bakacak mama verse ne güzel gelişir inat ediyor diye her gelene anlattı günde kaç posta ben bunları dinledim. Bir gün dayanamadım emzirirken sütüm var mı diye bebeği çekip bakıyordu ki bebeği eşime verip gidin mama alın ben emzirmek istemiyorum yetti artık diye bağırdım. Baktım kayınvalidem ağlamaya başladı. Sonra herkes onu sakinleştirdi falan bana biraz ters davrandılar ama son oldu. Bir daha mama ver diyen olmadı ben de 2,5 yaşına kadar emzirdim.

Ben erken doğum yaptım benim kayınvalidem benim önümde benim dedikodumu yaptı herkese. Karnından bakamadı dr mecbur kaldı aldı dedi. Üstüne emzirecem diye ısrar ediyor karnında bakamadı şimdi mi bakacak mama verse ne güzel gelişir inat ediyor diye her gelene anlattı günde kaç posta ben bunları dinledim. Bir gün dayanamadım emzirirken sütüm var mı diye bebeği çekip bakıyordu ki bebeği eşime verip gidin mama alın ben emzirmek istemiyorum yetti artık diye bağırdım. Baktım kayınvalidem ağlamaya başladı. Sonra herkes onu sakinleştirdi falan bana biraz ters davrandılar ama son oldu. Bir daha mama ver diyen olmadı ben de 2,5 yaşına kadar emzirdim.
Canım o kriz ,ufak cinnet ona sınırını bildirmiş 😂

Az bile yapmışsınız ama akıllandıysa iyi. En hassas zamanlarınızda sizi zorlayan insanlara kendinizi üzüp taviz vermeyin :stop:

Ben okurken çok üzüldüm.. hele en kızdığım şey ne düşünürsen düşün bir de bunu başkalarına malzeme yapmak .. neyse ki şimdi sınırını bilmişki her şey yolundaymış çok sevindim🌸🌸

Arkadaşlar kızımın oyuncak sepeti, kirli çamaşır sepeti ve organizer çanta İnstegramda Denizim Hediyelik Eşya sayfasına yaptırdım 175 lira ücreti 14 lira da kargo parası verdim ama çok beğendim tavsiye ederim 😍👍

Eklentiler

• IMG_20210412_142812_1.jpg
    IMG_20210412_142812_1.jpg
    125,7 KB · Görüntüleme: 40
Yüzüme dedi hiçte çekinmedi yani çirkin biride değilim niye böyle yapar bilmem. Bizimki 56 yaşında genç anacım lise bitirmiş herbi şeyden haberdar Bi kadın sadece patavatsızlığının önüne geçemiyo. Böyle olunca bana altın serse dönüp alasım gelmiyo. Gerçekten öyle yani insanı kendinden soğutmamak zor değil ama kolayca yapıyor. Alacağım bebek yağlarını bile kaldırıp atarmış neymiş zararlıymış ona ne 🙄
Allah kolaylık versin canım zor biriymiş ben kendi babamdan çok çektim herşeye karışırdı çok şükür eşimin ailesi hiçbir şeye karışmaz kayın babam kayın validem çok yaşlı 80 yaşında ilk bebek haberini duyunca çeyrek altın verdi sonradan da 400 lira verdi ben kendi zevkime göre aldım kendisine de gösterdim anne bunları sen aldın dedim çok sevindi o kadar iyiki her akşam sorar nasılsın bir şikayetin varmı üşüdüm mü battaniye getireyim mi kurban olurum melek gibi kayınbabam da öyle ben düğünden bir gün önce yorgunluktan nazardan çok hastalandım hastaneye yatırdılar sabaha kadar 8 tane serum verdiler de öyle gittim düğünüme kayın babam telefonda benimle konuşurken ağladı öz babam olsa bu kadar üzülmez yani görümcelerim var iki tane annemle yaşıtlar hiç evlenmemişler yemekleri işleri hep onlar yapar bana hiçbir iş yaptırmazlar hamileyim diye canın ne çekiyorsa söyle yapalım diyorlar hep pusetini ana kucağını falan onlar alacaklar beraber gidelim mağazaya sen beğen dediler Allah razı olsun hepsinden ben kendi öz babamdan çok çektim çok gözyaşı döktürdü bana ama Rabbim mükâfatını verdi eşimle ailesiyle karşılaştırdı

Benim anneme biz pek emmeyince senin sütün acı heralde yaramıyo cocuga falan demisler. Allahım ne kadar zoruna gider insanın zaten cahilsin küçüksün bilmiyosun bide etrafın cahil ve cok bilmislerle dolu 🤦 lohusalık zaten cok hassas bi süreç, süt konusunda çok korkuyorum ablamin da biraz gec geldi mama verdik ve kaynanasi 1000 km uzaktan mama vermeyin deyip durdu deli olduk yaa kız zaten kendini kötü hissediyo bebek sarılık olmak üzere.. benzerleri benim de başıma gelicek kendimi hazırlamaya çalışıyorum, annemlere tembihliyorum herkes pozitif olcak bak ablamdan tecrubeliyiz hic negatif gereksiz bi insan istemiyorum etrafimda zaten pandemi var diye bakalım insallah hersey yolunda gider
Sütün acı yaramıyor ne demek ay çok sinirlendim cahilliğe bak 😒

Aaa öyle mi incir kız mı oluyor bende tüp bebek tedavisi sırasında incir koparıp yemiştim 🤩 belki de iki kız olur ben ikinciyi de kız istiyom 😁 ya ben rüyamda Bi keresinde peygamberimizin annesini gördüm ama yüzü görünmüyordu bana 2 kızın olacak dedi birinin adını Zeynep birinin adını Meryem koy dedi bh kız olacakmış acaba isminin yanına isim versem mi diyorum hep düşünceliyim bu konuda
Çok guzel ruya gormussun canim bana da ikinci kiz olabilir gibi 🤩 yanina isim ver istiyorsan sorun olacagini dusunmuyorum canim 😊

X