Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Bebek kıyafeti mi dikiyorsun? Hazır kalıp var mı elinde pratik kesim mi yapıyorsun?

Bin kere daha sevindim senin adına o zaman. Allah isteyen bekleyen herkese sağlıkla nasip etsin. Ben de ilkinde böyleydim herkes daha erken değil mi diyordu bana aldıklarımı görünce. Sterilizatör, yok efendim püre hazırlama makinesi falan. Şimdi tecrübeyle birlikte çoğu şeyi eliyorum. Cinsiyet de belli değeeil henüz o da durduruyor biraz beni. Kız olursa ekonomik olarak bayaa kârdayım

13 yıl uzun bir süre. Seni üzmeyecekse sebebini anlatmak ister misin?

Bebek kıyafeti mi dikiyorsun? Hazır kalıp var mı elinde pratik kesim mi yapıyorsun?
Evet, bebek kıyafeti, müslin setler, nevresim, en son hamile taytı diktim kendime. Kızıma elbise dikiyorum fotoğraftan bile dikiyorum kalıp kullanmıyorum bi tişörtümü koyup kumaşın üstüne kalıp gibi ondan elbise de diktiğim oldu.

Bebek kıyafetini de pratik kesim mi biçiyorsun?

Evet. Burda Bebek gibi dergilerden de model falan bakıyorum ya da beden büyütme gibi.
Burdanın kalıplarını ben hiç beğenmedim tanıdığım çoğu kişi de memnun değil. Kalıpların bi standardı yok ya çok dar ya çuval gibi. Oh mother mine diye bi site var bazı bebek kalıplarını ordan pdf indirmiştim güzeller bakabilirsin. Yetişkin kıyafeti dikmek kolay da bebek kıyafeti olunca yaka patı olsun, biyesi esnek olsun, çıtçıtını makineyle çakayım yutmasın derken çok uğraştırıcı oluyor.

13 yıl uzun bir süre. Seni üzmeyecekse sebebini anlatmak ister misin?
Şuan ikinci evliliğim boşandıktan 6 yıl sonra tekrar evlendim bir yıl sonra normal yolla hamile kaldım önceki evliliğim 7 yıl sürmüştü 4 kez tüp bebek tedavisi görmüştüm ama hiç hamile kalamamıştım bende polikistik över sendromu vardı eski eşimin de sperm morfolojisi yüzde sıfırdı şuanki evliliğimde de eşimde hiçbir problem yoktu ama benim yumurta rezervim sıfıradüşmüştü doktor yine tüp bebek yapın biran önce demişti ben hastane felan araştırmaya başlamıştım tüp bebek için çok umutsuzdum ama ben artık anne olamam diyordum ağlıyordum sürekli tam o sıralarda okuldan bir arkadaşım bir aktarın numarasını verdi ben bu aktardan aldıklarımı kullandım hamile kaldım ve kime söylediysem hamile kaldı sen de dene dedi ben de bir umut tamam dedim aktar Trabzon'da yaşlı bir amca telefon ettim sorunumu anlattım o da bana bitki çayları ballı karışım bir de baharat gönderdi tarif ettiği şekilde çayları içtim ballı karışımı yedim baharatı hergün bir kahve fincanı zeytin yağına katıp içtim çok zorlandım içerken ama sabrettim ve o ay hamile kaldım Rabbime şükürler olsun bu mutluluğu yaşattı bana mucize gibiydi herşey inşallah sağlıkla kucağıma almayı nasip eder Allah'ım çok imrendim annelere yıllarca çocukları aşırı seviyordum bu yüzden anasıfı öğretmeni oldum öğrencilerime kendi evladım mış gibi yaklaştım annelik duygusu onlarda giderdim bu her zaman böyle olacak belki de Rabbim kalbimin iyiliğinin sabrımın mükâfatını verdi
hamile olduğumu öğrenince hemen lösemili çocuklar vakfına kurban bağışladım adağım vardı Allah kabul etsin inşallah eskiden isyan ettiğim zamanlar da olmuştu inşallah affeder Allah'ım Sizler de ne olur benim için dua edin tamamına erdirsin inşallah Rabbim ben tüm hamilelere annelere dua ediyorum her zaman çok uzun oldu kusura bakmayın

Bilgi için teşekkürler. En sevdiklerim de doğum günü kostümü gibi şeylerle uğraşmak olduğundan genelde öyle şeyler dikmiştim. Kendi mesleğimle ilgili şeyler uğraştırıcı olunca hemen bunalıyorum da dikiş çok iyi geliyor bana.

Eline sağlık güzel günlerde kullanın inşallah bu yetenek herkeste olmaz ben de dikiş dikerim ama kıyafet dikecek kadar değil seni tebrik ederim

Kalbini severim senin Güzel kızınla çok mutlu ol

Söylediğim sitede kostümler de var youtubeda videoları da var. Yalnız ispanyolca

Sizce hangisi daha güzel?

Eklentiler

• Screenshot_2021-03-23-19-47-31-869_com.android.chrome.jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot_2021-03-23-19-43-45-000_com.android.chrome.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_2021-03-23-19-41-51-141_com.android.chrome.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 70
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…