EYALET 6 ///Hamburg Paylasim Alani(Tanisma)

Derya iyi tatiller!! : )

Bende cok fazla ugrayamiyorum buraya. 13 Eylul'e kadar Fransa'da olacagimiz kesinlesti. Postami bile baskasi araciligi ile buraya getirtiyorum. Kimbilir ne kadar birikmistir 4aydir. Gelince bulusalim yine. Tamam mi Meltem?

Demek hava yagmurlu yine : ) Al buradan da oyle, fazla fark yok zaten. Derya tadini cikariyordur gunesin : )

Acelya Elif merhaba, hosgeldin gruba : ) Ben de cok eski degilim grupta, umarim seversin burayi ve umarim bir gun bulusuruz hep beraber.

Sevgiler herkese!

hosbulduk balerinacim, bendesevecegimi zannediyorum. tabi neden olmasin insallah bir gün bulusuruz. oh deryacik tadini cikart izinin burada havalar berbat. bu sene ben türkiyeye gidemiyorumkizim ausbildungplatz b uldu 1 agustosta basliycak onu yanliz birakmak istemedim ama türkiyeden kiz kardesim geldi bebisiyle beraber o yüzden fazla komiycak bana. ben türkiyede izmirdeyim

slm. arkadaslar. ben elif. 37 yasindayim , iki yavrum var. erken anne oldum kizim 18 olucak ayin 31 inde oglum 15 yasinda. ben yanliz büyüttüm cocuklarimi ( uzun hikaye )
zaman zaman cok zorluklar cektim, özellikle ergenlik caginda ( oglum halen daha o dönemde ) ve cevremde simdiki esimden baska bana yardimci olabilen yoktu. eger sizlerinde ayni sorunlariniz varsa paylasmak, akil vermek, akil almak isterim.

ballerina canim gel sen bulusuruz gene su ara o zamanki dertlerimi atlattim uzun uzun oturabilirim sizlerle .
deryacim sefan olsun iyice dinlen gel burda yagmurlar bitti gunes cikti nasil mutluyum sorma.
acelyacim bundan 3-4 sene önce nerdeydin sen burda bangir bangir bagriyodum :) saka bi yana bende cok yalnizlik cektim 40 haftalik hamile geldim ve 2 hafta sonra dogum yaptim (simdi yazinca inanilmaz geliyo ama öyle bi durum olmustu o dönem ) bide üstüne üstlük ben ev isi yemek hic anlamam hayatimda yapmamisim ya allah bismillah diye bi dalmisim ev isi cocuk aaa almanca ögrenmeden olmaz ( tanisinca görürsün tarzanca almancami :)) o gun bu gun 5 sene dolmak üzere neyseki iyim basariliyim yani :KK66:))Tabii oglanin okul sureci ergenligi var daha sirada o olaylar icin akil almayi seve seve kabul ederim .

meltemcim bende cok seviniyorum havalarin düzelmis olmasina izinin tadini cikartiyoruz böylece. sen ögrenirsin daha almancayi merak etme. evet senin oglan ufak daha. sen neden okadar apor topar geldinki türkiyeden? merak ettim, kusura bakma.

acelya canim ben esimle nette tanistim 1 sene yazistik sonra tatile geldi evlendik ama ben oturum alip gidemedim hamburg a sonra esim yilbasi tatili icin geldi ben hamile kaldim gene vermediler oturum tam 40 haftalik hamileydim verdiklerinde ve oglum 42 haftalik normal dogmaya karar verdi bende atladim geldim. Esim burda evi hazirlamisti 1 yil boyunca yalniz yasadi evde her gelis gidisinde benim esyalarimida getirdi ben geldigimde dolabimda esyalarim asiliydi. Esim 20 yildir burda yasiyor artik hamburglu kabul etmis kendini gel istanbula yerles demem imkansiz 1 sene boyunca ben yalniz yasadim istanbulda ordaki evin sorunu olur ben hamileyim calismayida birakmistim evlenince yani konsoloslukla ciddi bi inatlasmamiz oldu o yuzden apar topar diil biraz gec gelmis oldum aslinda. Adam gibi zamaninda verselerdi bu kadar basim agrimicakti benim.Ben tabi gelmeden hic biseyden habersizim bi geldim hayatim 360 derece degisti neyse uydum uymayanida uydurdum :)))

slm. kizlar! meltemcim bayagi bir zor günler atltmissiniz ama önemli olan simdiki güzel beraberliginiz. seninkinide helal olsun elbiselerini falan asmis yani dolaba.

:lepi:kizlar dün kizim 18 yasia girdi:içelim: bugün ausbildungplatz ina basliycak cok heyecanliyim.:dance:

acelya tebrik ederim kizini masallah ya genc yasta anne olmaninda guzel yanlari cok :KK66:
Bu gunde nasil yagmur var icim daraliyor yani :KK43:

slm. kizlar! bugünde yagmurli cok kötü güya cikip dolasicaktim kiz kardesimle insallahyarin güzel olurda cikariz biraz. üzülüyorum zaten sali gnü gidiyor 5 hafta gecti bile. gurbetin gözü kör olsun ya.

acelya dün cok sicakti hava gece hele ölüyorum sandim bizde oglani aldik öglenden sonra 1 saatlik bi gemi turuna gittik ama bindigimiz geminin tentesi yoktu 1 saat oglan beni yedi sadece kaptanin bulundug yerde tente vardi kaptanlak muhabbeti koyullati gitti orda oturduda bende iki gram bisi gördüm bide bana turkiyede gunes cok gidelimmm diyordu daha ucaktan inince geri dönücem dersin sen dedim :)) ne cok yagmur yagiyor dimi benimde icimi baydi allahtan internet varda evde karanlik karanlik otrumuyorum.
Kardesin dönüyormus allah kavustursun canim gele gelir insallah bende kardesim kadar yakin arkadasimi beklyiorum bi turlu vize isini halledip gelemedi bu gun tel actim geliyosan gel iyice yagmurlar baslicak artik nereye gezeriz sizle dedim.
Neyse tatilde bitiyo biz bize bi bulusma yapariz :KK66:

:kahve:valla hic sorma meltemcim can sikintisi böyle havalargamyoncuiremsu insalla gelir arkadasin ya cok sevinirim senin icin. evet izinler bitiyor benimde bitiyor ise basliycaktim alinda bugün ama rahatsizlandim omirilik kemigime sinir sikismis sol kolumda uyusukluk var bakalim tedavi uygulayip o sinir: siniri cikartmaya calisicaklar :sm_confused:

acelya gecmis olsun fizik tedavi göreceksin herhalde allah sifa versin.Kardesinde gitmis allah kavustursun benim arkadasim hala gelemedi simdide yerler dolu ucaklarda bilet ariyor ama eylül 8 de de cocuklarin okulu aciliyo gelebilse bile 1 hafta gelecek :KK43:(((

saol meltemcim. fizik tedavisi degil boynumu cekerek siniri yerine yerlestirmeye calisiyorlar. evet ucaklarda su an yer yok. yoksa bende oglani göndermeyi düsünüyordum hemde cok pahali. gercektende arkdasinin bir haftaligina gelmesi degmiycek arkadasinin vizesi falan hazir bir tek biletemi kaldi is? okullar acildiktan sonra gelsin hemde fiatlarda aha uygun olu ozaman. sevgiler canimyerimseniben

acelyacim alman konsoloslugundan alamadi vizeyi yoksa haziranda gelecekti arkadasim simdi fransiz konsoloslugundan almis sengen vize oldugu icin fransayada gidecek ordanda bana gelebilecek ama 8 eylülde cocuklarinin okulu aciliyor cok dar zaman oldu 1240 euro ediyo ucak biletleri oda okullar acildimi ilk hafta gitmezse cocuklar su an bilet ariyo havalarda bi öyle bi böyle gelseler gezmeye ciksak yagmuru yicek basimiza pisman olacasiniz diyorum yok olmayiz seni görelim yeter cok özledik diyor valla onla karsilikli oturum muhabbet etmeyeli cok uzun yillar oldu aman gelde nasil gelirsen gel diyorum esimde aksam gelme ya sömestirde gel 15 gun diyor karistik iyice:)

X