EYALET 6 ///Hamburg Paylasim Alani(Tanisma)

Herkese merhaba : )
Uzun zamandir yoktum, yine pek kontrol edemeyecegim ama herkesi selamlamak istedim. Yeniler gelmis: )

Sevgiler,

selam bende yeni üyelerden sayılırım... ben aslında şimdi tr de yaşıorum...3sene evvel hamburgdaydık,orda doğma büyümeydim, 18 yaşında aylemle tr ye temelli dönüş yaptık...veddel de kalıorduk...
tr ye geldikten 6 aysonra nişanlandım ve 5 aylık nişanlılıktan sonra evlendim hihoyyyt evliliğm maşallah iyi gidior...herşey iyi hoş burda ama ne yalan söyliim hamburgdaki arkadaşlarımı ve hamburgdaki sosyal hayatı özlüorum... :a015: almanyada alışıpta gördüün bazı şeyleri burda bulamayınca bazende accayip derecede kıl oluorum ya :kızgın: üstelik burdaki insanlar herşeyi hoş görmüorlar canım ona çok fena sıkılıor yani herşeyin altında bişiy arıorlar, erkekler dersen yiyecekmiş gbi bakıorlar hatta peşine takılıorlar... hepsi diil amma arada bi sapıklar var işte midemi bulandıran :mymeka: almanyada ne giyersen giy kimsecikler bişiy demiordu ama burda öyle diil... arkadaş çevrem fazla yok sadece eşimin iş arkadaşlarının hanımları var görüştüüm... offf... tabi allaha şükür sağlık sıhhat yerinde ve mutluyum amma biraz sıkıcı işte... hamburgda ne var ne yok ya gerçekten merak ediorum...orda yaşarken pek kıymetini bilememişimm... :1closedeyes:
slmlar oncelikle sen 3 yildir turkiyede bende 3 yildir almanya/hamburgdayim.:eek:
turkiyede yasadigin sorunlardan cikip gelen biri olarak seni cok iyi anliyorum:teselli:
yasadigin yere ve insanlara alisabilmen cok onemli evliliginin verdigi gucle buna cabucak varirsin diyorum yerimseniben hamburgda havalar oldukca soguk son gunlerde gozle gorurlur bir degisiklik henuz yok biraktigin gibi oldukca guzel hergunsengözlerimebaksanab

selamlar hallokitty,

öncelikle hosgeldin..
sana diyecegi.. bu insanoglu varya HERSEYE ALISIYOR.. elbet birgün sende alisirsin..allahim bol sabir ve kolaylik versin...

selam ruyaba,
offf ya sanki bu mesajı sırf beni çatlatmak için yazmışsınşakkıdı oldukça güzel olduundan eminim hamburgun:nazar: inşallah tamamen alışırım ya ordaki gece hayatını özledim valla neydi o öyle yaa:jeyyar: cumartesi geceleri offf... burda malesef öyle bi imkan yooook...senağlamaolsada zaten olsa bile, tecavüzle biter heralde gecenin sonu:çok üzgünüm: onun için sadece kocişimle akşam bi iki tur atarız işlek caddelerdekaydirigubbakcemile
burda da havalar soğuk sayılır bazıları hatta kar maskesiyle dolaşıor haala:1ninca:
siz ithal gelin olarakmı hamburga gittiniz? peki nasıl alıştınız, dil ne durumda yani öğrenebildinizmi??? türkiyeyi özledinizmi merak ettim valla?? memleket neresi??? :1rolleyes: vveeeeee en önemlisi tr mi daha iyi almanyamı sizce??? cevaplarınızı bekliorumm:ecrin_bebek: öptümm:1hug:

tekrar merhaba hallokitysengözlerimebaksanab sorularinda hangisisinden baslasam diye dusunuyorum simdi..burdaki gece hayatlarinda gercekten istedigin seviyede istedigin türde eglenebilmen mümkün bunu sende biliyorsun esimle arakdaslarimizla oldukca rahat egleniyoruz turkiyede bu gercekten cok zorr heleki burdan giden biri icin inanilmaz yobaz bi yer gelebilir:1no2:ben buraya ithal gelin olarak geldim evt :eek: üniversite sinavini kazandigim siralarda tanistim esimle 2 yol vardi önümde ya esime ya üniversiteye gidecektim kii benim secimim asktan yana oldu...iyikide oldu:dance: buraya alismada oyle cok asiri bir zorluk cekmedim esimin ve ailesinin desteginden midir nedir ufak tefek sorunlardan baskasi olmadi cok sükür:1closedeyes: geldigim ilk günden beri okula gidiyorum dilimi oldukca gelistirdim meslek yapma gibi düsüncelerim var bikac sinavdan sonra belli olcak umarim(erzieherin)olarak dusunuyorum simdilik ama bakalim zaman neyi gosterecekfisfisfis türkiyeyi ailemi tabiki cok özlüyorum senede 1 görmek bazen dokunmuyor deilsenağlama ama ne yapicaksin hayat bu butun bunlari bilerek bas koydum bu yola bunlar güzel özlemler......ben dogma büyüme hatay/iskenderunluyum..
dogdugum büyüdügüm yer tabiki cok özel benim icin sosyal anlamda cok bi sIkisiklik yasamadim iskenderunda oldukca modern bi yerdir:)Türkiyemi daha iyi almanyami demissin söyle diyim sosyal hayat olarak Almanya yasam kalitesi olarak türkiye diyorum ben:1closedeyes: ve öpüyorum seni hoscakal..

hihoyyytselaaaam ruyaba demek hataylısın, bende sivastayım ok burasıda gayet modern felanda işşştteeee anlattııım gbi biraz kuru...amma tabi ben burayıda altına üstüne getirrdimmmşakkıdı bi anlatsam şu 3yıldır burada ne numaralar çevirdiimi, ağzınız 2 metre açık kalır vallasırnaşık şey neleeer yaptım neleeer, burdakiler şoke oldu bana diorlar türk deilsin heralde haha:lepi:
eee siz nasıl "rahat"eğleniorsunuz kocişinle??sositososito disko felanmı? anlıyamadımda pek daha doğrusu anlamak istemedim...çnkü ben kocamla orda olsaydım heralde okadar "rahat" eğlenemezdim çnküüü ordaki karı kızdan accayip derecede kıskanırdım, kavgayla biterdi akşamımız heralde:mymeka: ne biliim eğer kastın rahattan öyle mekanlarsa sorum var: nasıl kıskanmıorsun? yani banada bi öneride bulun yoksa gebericem bu kıskançlıımın sonunda:1no2: birde ne biliim yüzme havuzlarına gidermisiniz yazın felan hani orda ayrı bölümlerde çıplaklarında yüzme mekanı var ya belki gitmişinizdir:eek: nasıl karşıladın yani garip geldimi? benim bi arkadaşımda ithal gelin olarak gittide söyledii ilk şey bana telefonda şuydu(oraları görmüş tabi): aboooo gı, bu ne ahlaksızlık böööle!!?:roflol: yoksa oralara gitmezmisin hani kıskançlık felan olur ya...ben mesela allah göstermesinde öyle yerleri burda olsa gitmezdim kocamla hatta yüzme havuzuna bilem! helede disko aslaaa!!!kendim olsam ok amma kocamla HAYIR!!!ALLAH KORUSUN...büyük söylemekten allaha sığınırım...
amaaan gene çenem düştü....k.i.b.güzelim öptüümşakkıdı

Tekrar slm!!!bi ara anlatirsin yaptiklarini türkiyede olurmu canimdelikafadulden..gelelim sorularina evt onceki mesajlarimdada belirttigim gibi oldukca rahat egleniyoruz esimle aramizda bugune kadar kiskanclik krizi olmadi ufak tefek tadinda olan seyler disinda tabi:eek: bu kiskanclik olayi her ciftte farklidir sen asla yapamazdim kocamla discoda felan dedin bense tam aksini soyluyorum cook sükür bi sorun yasamadik simdiye kadar..
burda havuzlarada sIk sIk gidiyoruz o arkadasinin dedigi tür seyleri de cok gördüm ozellikle sauanadakaydirigubbakcemile3 ama oyle amaninnnn bu daa ne bööleee diycek kadar da tuafima gitmedi bambaska bi toplum bambaska bir kültür böyle seyler olmasi oldukca dogal..türkiyeye alisman daha daha sevmen dilegiyle hoscakalkaydirigubbakcemile5

Herkeze tekrar slm 10 aydan beri girmemistim birdaha bakiyim dedim nsanlar bayagi birbirleriyle kaynasmis eski sogukluk kalmamis memun oldum tekrar gelmeyi düsünüyorum görüsürüz

Herkeze tekrar slm 10 aydan beri girmemistim birdaha bakiyim dedim nsanlar bayagi birbirleriyle kaynasmis eski sogukluk kalmamis memun oldum tekrar gelmeyi düsünüyorum görüsürüz

hosgeldin oncelikle... evet artik burdada guzel sohbetler oluyor artikkk devami hep bu sekil olur umarimyerimseniben

SELAM HAMBURGLU KIZLAR..

MALESEF BAYAGI DURGUNSUNUZ YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.....
neden kimseler yazmiyor buralara???
bak hamburglulara tembel diyecekler sonra..

BENIM BIR RICAM VAR: TÜRKIYEDEKI KUAFÖRLER GIBI basarili TAVSIYE EDEBILECEGINIZ BIR TÜRK KUAFÖRÜ varmi buralarda?? Örnegin GELINBASI, TOPUZ vs. YAPAN. .ve müsterisini MEMNUN edebilen?????????

Münevver kardesimiz icin, 18 temmuz 2009'da saat 16'da Kölner Dom'un (Kölner Dom
Domkloster 4;50667 Köln) önünde toplaniyoruz. Herkesi bekliyoruz. Bütün akraba ve tanidiklariniza duyurun. ARTIK SESIMIZI AVRUPA'YA DUYURALIM. Bugün Münevver, yarin sizin kiziniz, kardesiniz, ablaniz olabilir. Herkesi duyarliliga davet ediyoruz!!!
Hadi Almanya!!!
Lütfen gelenler, kac kisi ile gelecekse, bildirsin.

Login | Facebook

iyi geceler kizlar. uzun bir aradan sonra nihayet girebildim
ama kimseden de fazla ses cikmamis.herkes izinde galiba

Merhaba Arkadaslar..Bende Norderstedt deyim.. Bayadir Ki Cok Uzun Süredir Yokdum..Cok Sükür Hersey Yoluna Girdi Artik Bende Aranizda Olucam...

X