Lekeler, Çiller Expigment'ın oluşturduğu kızarıklık

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

sedu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2011
299
0
Expigment'ın oluşturduğu kızarıklık

Arkadaşlar 2 gün boyunca güneş lekelerinin bulunduğu elmacık kemiklerime expigment sürdüm, ilk gün hafif kızarıktı ancak 2.gün birden kıpkırmızı bir hal aldı. Expigmentı bırakıp prednol kreme yöneldim. Ama 2 gündür suratımda hiçbir değişiklik yok. Kırmızılık olduğu gibi duruyor. Hep böylemi kalacak diye korkmaya başladım. Yanık gibi görüntü oluşturdu suratımda. Lütfen bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Deneyimlerinize, duyumlarınıza ihtiyacım var...

kremı fazla surmus olabılırsın oda cıldınde tahrıs yapmıstır ve gunesinde etkısı fazla.1 2 gune gecer bısey kalmaz canım.

kremı fazla surmus olabılırsın oda cıldınde tahrıs yapmıstır ve gunesinde etkısı fazla.1 2 gune gecer bısey kalmaz canım.

Sağol canım yanıtın için. 2 gün boyunca hiç güneşe çıkmadım. Özellikle akşam saatleri dışarı çıktım. İnşallah geçer canım.

Kızarıklıklar biraz azalmış durumda ancak lekeler daha koyu halde ve yeni lekeler oluşmuş olduğunu gözlemledim((...
Çok büyük aptallık ettim, kullanmamalıydım. Sanırım kimse bu konudan daha önce muzdarip olmamış, olmayında zaten...

Merhaba arkadaşlar,

Bende güneş lekelerinden çok rahatsız oluyodum expigment hergün gece yatmadan önce lekeli bölgeye ince tabaka halinde sürdüm yatarken yüzümü yıkadım arada sabaha kadar kaldığı da oluyo 2-3 hafta içinde lekeler gidiyo 1 tüp bile bitmedi 1 hafta sonra sürdüğüm yerler ince ince soyulmaya başladı ve rengi açıldı 3 hafta kullandım şuanda bıraktım...

isterseniz özelden resim gönderebilirim.. farkı görebilmek için foto çekmiştim...

Merhaba, expigment beni bayağı ürküttü, İlk denemeden sonra bir daha denemedim. Belkide ben sürmesini beceremedim. Şimdi TCA %20 deniyorum canım. Özelden gönderme hakkın varmı diye baktım ama mesaj sayın azmış canım...

expigment acaba sürülen yerd kılların da beyazlaşmasına neden oluyor mu.bir bilgisi olan var mı?

Merhabalar nedense herkes expigmentten yakınıyor ve kullanmayı hemen bırakıyor ben 2 aydır kullanıyorum ne güneş ve doğum lekesinden eser kalmadı keşke daha önce kullansaydım

Bende de kızarıklık yaıyo şuan..
sanki yüzüm güneşde yanmış gibi bi görüntüde ama lekelerim geçiyo şükür değer o kızarıklıkları çekmeye diye düşünüyorum..
dışarı çıkıp güneş ışığını üzerime çekmemeye gayret ediyorum şuan en azındna tedavi safhasındayken..

slm sedu bende aynı konudan 2 gundur müzdaribim kızkırmızı oldu nokta nokta bugun bırz kendı soyuldu bıraz bn soydum rengi okdr kırmızı degl smdı ama hala leke gbı duruyolar senın ne zaman gecmıstı acaba ne yapmıstın bilgi verırsen cok sevınırım tesekurler

Merhaba,

Çok uzun sürmedi, birkaç güne normale döndü. Çok sürünce kızarıyormuş. Seninde geçer diye düşünüyorum. Sadece güneşe çıkma ve gece yatmadan sür...

Dermalog, bana expigment, prednol, bepanthol, acnelyse reçete verdi. Bunların hepsini eczacı karıştırdı. Bir aydır lekelere sürüyorum. Henüz birşey farketmedim ama bekleyip görelim.

Merhaba,

Çok uzun sürmedi, birkaç güne normale döndü. Çok sürünce kızarıyormuş. Seninde geçer diye düşünüyorum. Sadece güneşe çıkma ve gece yatmadan sür...

peki teşekür ederim ama beni baya ürküttü bidaha zor sürerim heralde yada yüzümün her yerine sürrerim.diğer türlü kızamık çııkarmışım gibi olldum

arkadaşlar bende 4 gündür kullanıyorum ,3 . gün çok kızardı bugün lekemsi bi hal aldı ben kullanmaya devam ediyorum soyulacağını ümit ediyorum ilerleyen günlerde ,soyulmadan önce kararması normal gibi geliyo,doğru yoldamıyım??

bende de aynı sıkıntı olmuştu, kızarıklıklar oluşmuştu
pco diye bi maske var, onu uygulayınca düzeldi çok şükür.
expigmentin etkisi oldu açıldı baya renkleri güneş lekelerinin ama ben daha fazla devam etmedim, sonuçta o yüzümüze sürdüğmüz kimyasal-neler var içinde neler ve kurtulsak da sonra yine gelicekler-cilt hassaslaştığı için fazlasıyla hem de..kullanmıyorum artık

mrb.18 gündür expigment kullanıyorum ama şuan yüzüm çok kötü lekeler dahil yüzümün tamamına sürdüm alnımda ve burnumda sorun yok ama elmacık kemikler aşırı derece de kızarmış halde ve yüzüm maske yapıp soyarsın aynen öyle sanki kalıp gibi kupkuru pütür pütür elleyince dr.sabah akşam sür dedi güneş koruyucu verdi pek fazla güneş görmedim güneş koruyucuyu da 3 gündür kullanmaya başladım evde olsam bile ama çalıştığım için bu kızarık yüz gören noldu diyor :) pütürlükler kalıp gibi olmalar kızarmalar normal midir yoksa alerji mi yaptı acaba dr kurursa nemlendirici verecekti telf açıp sordum excipial hydro verdi onuda kullanmaya başladım ama yüzüm yanık gibi kahverengi lekeler belirginleşti sanki yanmış gibi napabilirim bunu yaşayan varmı

Son düzenleme:
mrb.18 gündür expigment kullanıyorum ama şuan yüzüm çok kötü lekeler dahil yüzümün tamamına sürdüm alnımda ve burnumda sorun yok ama elmacık kemikler aşırı derece de kızarmış halde ve yüzüm maske yapıp soyarsın aynen öyle sanki kalıp gibi kupkuru pütür pütür elleyince dr.sabah akşam sür dedi güneş koruyucu verdi pek fazla güneş görmedim güneş koruyucuyu da 3 gündür kullanmaya başladım evde olsam bile ama çalıştığım için bu kızarık yüz gören noldu diyor :) pütürlükler kalıp gibi olmalar kızarmalar normal midir yoksa alerji mi yaptı acaba dr kurursa nemlendirici verecekti telf açıp sordum excipial hydro verdi onuda kullanmaya başladım ama yüzüm yanık gibi kahverengi lekeler belirginleşti sanki yanmış gibi napabilirim bunu yaşayan varmı

peki teşekür ederim ama beni baya ürküttü bidaha zor sürerim heralde yada yüzümün her yerine sürrerim.diğer türlü kızamık çııkarmışım gibi olldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…