Evliyim..eski sevgilimi gordum ve cok kotu oldum..ne yapmaliyim?

Karaktersizlik loading.....

Ben hiç okumadım. Direkt etiketi yapıştırdım ha

Eşinizle mutlu değilsiniz duygusal boşluk yaşadığınız için eski sevgilinizi özlüyor gibisiniz ama normalde böyle değil . Eşinizle sorunlarınız olmasaydı eski sevgilinizi görünce etkilenmezdiniz. Siz aslında içinde bulunduğunuz duruma ağlıyorsunuz . Onunla evlenseniz de anlattığınız kadarıyla mutlu olamayacakmışsınız. Yaşadığım evlilik yüzünden ben de anksiyete oldum hergün doktordayım neredeyse . Sağlığınızdan önemli kimse yok şu hayatta . İnanın hasta ederler sonra da sen kendin yaptın derler . Mutsuzsanız ve imkanınız varsa ayrılın. Bu kadar takıntılı biriyle hayat zor .

“Bilinçaltınızdan gelen ebeveyn” kitabını eşinizin okumasını öneririm. Terapistimin önerisiyle okumaya başladım ve eşiniz hakkında yazdıklarınızı okuyunca direkt kitapla bağdaşıyor.. O okumak istemiyorsa da siz okuyup onu anlayabilirsiniz. Anlamak derken onu haklı görmek anlamında değil. Bunların hepsini söylediğiniz gibi annesinden aldığını bilinçaltından geldiğini anlayabilirsiniz. Gerçekten kitapla o kadar aynı ki çok şaşırdım..

Eski sevgilinle karşılaşman sana mutsuzluğunu farkettirmiş bence. Boşanma fikri zaten insanın hep aklının bir köşesinde var o senin kararın. Sana şöyle bişey tavsiye edebilirim zaten gözden çıkardığın kocanı hiç takma kafana göre bak çocuğuna kafana göre ağırla aileni, kocanın suratı mı düşmüş laf mı ediyor ne yaparsa yapsın takılma bunlara... kimseyi mutlu etmeye ça lış ma

Bu konu hakkında tek yorumum, öğğk

Eski sevgilinizin sevgili olduğunuzdan haberi yok. Aklınızı başınıza toplayın

Eski sevgilin(?) asla yanında ömür geçilecek biri değil. Ciddiyetsiz, gözü dışarıda, sevgisini söylememiş çünkü sevgi insanı değilmiş gönül eğlendirme peşindeymiş. Onunla evlenseydin daha kötü konular açardın gibi. İnsan bazen mutsuz olduğunda, kendine mutlu olduğu bir alternatif hayat hayali yaratıyor ve kendini ona inandırıyor. O hayalle bir nezbe teselli bulabiliyorsunuz, sizi içinde olduğunuz gerçek hayatın sıkıntılarından kurtarıyor. Rüyada vs.görmeniz de tam olarak bundan kaynaklı, yani psikolojik durumunuzla ilgili. Siz o adama aşık falan değilsiniz, zaten öyle olsa görmeden önce de aklınıza gelirdi. Eşinizin psikolojik sorunlarını halletmesi gerek aksi halde hayatınız mutsuz devam eder.

Uzun yıllar eşimden önceki sevgilimi rüyalarımda gördüm.
Uyanınca da günüm saçma sapan geçerdi. Kendimi kötü hissederdim.
Kendisiyle iletişimim yoktu, gün içinde de aklıma gelmezdi ama işte rüyaları kontrol edemiyorsun.
Çok tatlı, naif, uyumlu bi çocuktu eski sevgilim, eşimin tam tersiydi yani.
Her neyse, evliliğim yürümüyordu zaten ve boşandık.
Bi daha asla eski sevgilimi rüyamda görmedim.
O his tamamen geçti.

Herkes eski sevgili muhabbetine takılıp yargılamış ama ben yargılayamadım aksine üzüldüm.
Eşiniz muhtemelen OKKB'li. (Okb değil okkb). Fakat semptomları çok ileri boyutta. Üstelik asosyalmiş. Çocuğa davranışları ayrı bir falso. Acilen terapi alması ve ilaç kullanması lazım. Gerekirse boşanacağınızı söyleyin ama ikna edin.
Bir de oturup düzgünce konuşun, iki dost gibi sohbet edin. Hislerini paylaşmasını sağlayın. Kendisi bu durum hakkında ne düşünüyor, aile hayatı nasıldı vs öğrenmeye çalışın.

Istedigin kadar agla istersen bosan bu iş ruyalardan oteye gitmez. Zaten Türk erkeklerinin yüzde doksanı bekaret takıntılı. O adamin seni asla tekrar kabul edecegini sanmiyorum. Bide evlenip çocuk yapmışsın madem bu kadar seviyordun niye evlendin? Eşine ayrı uzuldum bence suçu yok fazla titiz bir gariban bu tip insanlardan zarar gelmez.

Bu hissettikleriniz tamamen şimdi ki hayatınızdan kaynaklı. Mutlu değilsiniz, yaşamak istediğiniz hayatı yaşayamıyorsunuz. Siz o gün eski sevgilinize değil, onunla yaşamak isteyip yaşayamadıgınız hayata ağlamıssınız bence. Kendinizi mutsuz huzursuz bir hayata sıkıştırıp öylece bekliyorsunuz. Boşluktasınız bu yüzden bu duyguları hissediyorsunuz. Mutlu değilseniz mutlu olmak için adım atın. En başta eşinize terapiye tekrar başlaması konusunda ısrarcı olun bence. Kendinize vakit ayırın farklı aktiviteler yapın kendiniz icin. Eğer eşiniz ısrarla düzelmiyorsa, o zaman ona göre bir karar verin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…