Evlilikten soğudum

Bilmiyorum bu bana tuhaf geliyor düşünce yapınız . Ben evlendim evet ailemin yanında da olsam kendi evimde daha huzur buluyorum ve bunun iyi bişey olduğunu düşünüyorum ailemde huzur doludur evde kavga gürültü olmaz sevgi hakimdir ama yine de kendi evim . Şöyle bi durum var ailenizin evine gidince de yabancı gibi olmuyosunuz neticede.

Mesleğiniz elinizdeyse erkek arkadaşınızın karakterinden ve sevginizden eminseniz pişman olmanıza gerek yok küçük yaşta evlendim eşimi seviyorum ve pişman değilim kendinizden emin olmalısınız.

Ben şuan da öyle bişey yaşamadığım için bana yabancı gibi olacakmışım eski sıcaklık olmayacakmış gibi hissediyorum bizim aile de de kavga gürültü olmaz sürekli eğleniriz annemle zaten arkadaş gibiyiz babamla da sürekli güleriz eğleniriz ama sanki evlenince bana yabancı gözüyle bakacaklarmış gibi garip bir düşünce var

Bir kere siz daha ergensiniz.
18-22 yaş arası ileri/geç ergenlik diye geçer.O yüzden size bir şey demiyorum.
Daha hayat hakkında çok toysunuz, evlilikten şüphe nedeniniz geçim derdi, hayat şartları vs bile değil.
Ama annenizin bu kadar acele ettirmesine, hemen düğün istemesine akıl sır erdiremedim.
Sözlünüz ne işle meşgul?

Not: Bu arada başlık olarak 'evlilikten soğudum' olmaz 'Evlilik düşüncesinden soğudum' olur. Daha evli değilsiniz.

Son düzenleme:
Mesleğiniz elinizdeyse erkek arkadaşınızın karakterinden ve sevginizden eminseniz pişman olmanıza gerek yok küçük yaşta evlendim eşimi seviyorum ve pişman değilim kendinizden emin olmalısınız.
Sanırım daha önce onlardan hiç ayrı kalmadigim icin korkuyorum ayrilik nedir bilmiyorum çünkü

Bu ne acele?
Okullar bitti mi?
Evi geçindirebilecek kapasitesi var mı?
Ayrı evde mi ailesi ile mi yaşayacaksınız?

Evlilik evcilik oynamaya benzemez..

Reactions: 000
Aynen öyle...
Eminim her evlenecek genç kız da bu endişeler oluyordur, sonrasında evini, eşini o kadar benimsiyorsun ki kendi aileni kuruyorsun, benim evim demek bile mutlu ediyor insanı.
Baba evinde eskisi gibi rahat oluyorsun orası yine senin evin, sen yine onların kızısın değişen bişey yokki, hatta eşinle beraber gidiyorsun daha şen şakrak oluyor, ailen daha mutlu oluyor enin mutluluğuna.
Aslında hissettiğin duygu her kızın evlenmeden önce hissettikleri ancak pişmanım keşke gaza gelmeseydim demen enteresan, bence altında farklı bir sebep var.

Yaşınız çok küçük olduğu için biraz tedirginsiniz. Şöyle 25 yaş civarı olsanız fikriniz değişir. Ayrı ev ayrı düzen istersiniz..

Sanırım daha önce onlardan hiç ayrı kalmadigim icin korkuyorum ayrilik nedir bilmiyorum çünkü
Bende hiç ayrı kalmamistim hatta ben psikoljisi çabuk bozulan bir insanım ilk evlendigim sıralar çok zorlandım geceleri aglardim ne kendi evime ait hissediyordum ne de ailemin evine depresyona girmiştim ama şimdi evimden başka yerde rahat edemem evime girince güzel bir iç çeker oh mis evim derim

21 yaş ileri ergenlik evresi +1
Bir de cidden devir değişti. Hele erkek arkadaşınız da 21 ise çok zor. Erkekler hem geç olgunlaşiyor kendini geç tanıyor. O yüzden ileride sıkıntılar ortaya çıkıyor. Hayat ayrıca çok pahalı. Market alışverişine bile cikilmiyor. Maddi boyutunu da düşünün işin.

Anneniz ilginç bir kadin.

Ailenden ayrı kalmaya henüz hazır değilsin.Bunu ailene açıklayabilirsin.

Buyugun olarak tavsiye vermek istedim. Ailen bir şey diyorsa vardır bir bildiği. Ben 10 kusur yil sevgili kaldım. Okul iş vs sebeplerle ertelendi. 15 yaşındaydım ilk tanidigimda. Geçen yıl evlenmeye karar verdik. Ailesi çok evlendirmeye hevesliydi ama hiç birikim yapmamislardi. Bunu açık acik söylemediler. Karşı taraf sizde dürüst davranmış bu iyi bir şey. Benim ailem de ben istedim diye tamam dedi akıllarında hep soru işareti vardı. Ve haklı çıktılar yangından mal kaçırır gibi evlendik kış ortası, şuan boşanma arefesindeyim ailemi dinlemem gerekirdi. En az bir yıl nişanlı kal demişlerdi. Yanlış anlama senin de böyle olacak diye demiyorum. Ama ailen baban erken diyorsa vardır bildiği. İnsan on küsür senede taniyamiyor. Evlilik ve flört birbirinden çok farklı. Yaşın genç. Annen de laf söz olur diye korkmasın neticede çok önemli bir karar. Ve benden sana abla tavsiyesi en az bir yıl nişanlı kal. Bu sürede karşı tarafın ailesinin sana ve ailene olan tavırlarını çok iyi gözlemle. Ozellikle ve özellikle bir problem olursa seninle ve müstakbel KV ile aranda sozlunun/nisanlinin tavırları sana çok önemli ipuçları verecek. Aşk güzel şey, sevdiğine kavuşmayı beklemek çok güzel ama acele etmeyin. Dilerim çok mutlu olursunuz.

Henuz 21 yasindasin evliligin nasil bir sorumluluk oldugunun farkinda bile degilsindir hangi ara sogudun ? Aklini kaybetme gencligini yasa. Zamani gelince evlenirsin zaten..

Öyle bişey olmuyor

tek bişey demeye geldim bu yaşta evlenilmez.

Yaşadığın üzüntüyü baba evinden 30 yaşında çıkanda yaşıyor 20 yaşında çıkanda fakat sen biraz fazla büyütmüşsün.
Evleneceğin adamda sorun yoksa rahat olup, evden çıkışını değil. Sevdiğin adama her gün kapı açacağını düşünüp mutlu ol :)

Muhasebe ön lisans okudum lisansa tamamlıyorum demişsiniz, ne bu acele bitirin lisansınızı önce birkaç yıl çalışın eliniz ekmek tutsun. Bu yaşta evlenmeyin derim zaten, evlilik filmlerde göründüğü gibi pembe panjurların arasında sevdiğiniz adamla huzuuur içinde yaşamak değil. İnanın bana çok zor, biraz gençliğinizi yaşayın.

Sözlünüzde ya sizinle yaşıt ya da aşağı yukarı yakındır diye düşünüyorum. O da hayatı görsün biraz, geçim sıkıntısını öğrensin tanısın.

21 yaşında evlenilir mi
delirdin mi?
sevgilin ne iş yapıyor
ev geçindirecek gücü var mı
senin eğitimin ne çalışıyor musun
evlenınce kv ile mi oturacaksın
sevgilin askere gitti mi
burda biraz takıl genç yaşta evlikik, kv, maddi sıkıntı, boşanma konularını oku

21 yasındayken üniversitede sevgilimle elele takılırdım , üstüne kaç sevgili eskittim
şimdi yaşım 38 , iyiki yasamısım o günleri.
delirdin mi ya .....

Daha 21 yasindasin! Ne bu erken evlilik meraki yapmayin yazik etmeyin kendinizi mesleginizi alin elinize ilk önceliginiz o olsun!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…