Evlilik yıldönümünde çeyrek altın takacakmış.

Ya lütfen içimdeki Nemrut uyanmasın lütfen :) valla korkuyorum kendimden. Böyle kalayım mümkünse. Erim yiğidim şoka girdi zaten yazık.
Hep böyle pamuk şeker gibi olmaz ki canım.
Arada bir nemrut idrak olacaksınız ki kıymet bilsin.
Her şey zamanla, ilk adım atmak en zoruydu ve bitti gitti.
Bundan sonra her gün bir doz daha eklenecek yeni halinize.
Karakteriniz ve evliliğiniz biraz daha açıklık ve ılımlılık kazanacak.
Eşiniz de kıymet bilsin, çevirmesin gulyabaniye.

Su akar yolunu bulur çok doğru biliyor musun :)
Oğlan aynı oğlan olsun, siz birbirinize açık, anlayışlı, sevgi dolu olun, hayatın zaten kolaylaşır...

Bir de nolur sevdiğini söylerken, severken, sevdiğine adım atarken utanma, korkma, salak gibi/enayi gibi falan hissetme.
Bunların hepsi Fasa fiso.
Bir sürü dayatmanın, korkunun ürünleri.
Bir sınır var, o sınırın çok aşılmış hali :)
Ben eşime ilk seni seviyorum dediğimde 3 yıldır sevgili idik :))
Şimdi ohoooo....
bugün yolda arkada çocukların yanında otururken, arabada kulağına neler söyledim adamın :) gıdıkladım falan :)
Nereden nereye

Ya ama valla utandım ben :) eskiden her ortamda "ya sen bizde kal der tasa kalmaz" derlerdi son birkaç yıldır "şikayet etmeyi bırak" diyorlar sadece. Niye bu kadar değiştim ve yok ettim ki kendimi acaba.

Ahhaa halim olsa konu acarim bana gelirdiniz zira 10 dk once evde teror estirip terk ediyorum hepinizi dedim ama valla tek gozum kapali yaziyorum bunu bile , sirf idraki merak ettigim icin geldim.

Aha ha bugün bir ara bende aynı durumdaydım

Ev olmuş savaş alanı bi odayı topluyorum diğeri dağılıyor 2 saat sonr hoca gelecek çocuklar için öylece bırakıp evi bebeleri alıp parka indirdim 1 saat oyalandık kalan 1 saatte de çocukları yıkayıp ortalığı toparladım

Tebdil-i mekan da ferahlık varmış
Açık hava önemli :)

Ay neler söylediniz kulağına ya, çatlarım!
Benim en baştan çıkarıcı cümlem ‘ bir duş alayım mis gibi kokayım’ dan ibaret.
Doğal olarak adam anlamıyor mal gibi bakıyor, ben de offf deyip başka bir şeye kavga çıkarıyorum

İnşallah ya en çok da buna amin :) belki gerçekten bizim gerginliğimiz daha çok etkiliyor sıpayı. Bne hep bağırıp Çağırmıyoruz çocuğun durumunun bizim davranışlarımızla bir ilgisi yok diye avutuyordum kendimi. Ama illa ki hissediyordu ortamdaki gergin havayı.

Ya ama valla utandım ben :) eskiden her ortamda "ya sen bizde kal der tasa kalmaz" derlerdi son birkaç yıldır "şikayet etmeyi bırak" diyorlar sadece. Niye bu kadar değiştim ve yok ettim ki kendimi acaba.

Rutin hayat bu, en büyük girdap :)
—- Athena mıydı neydi. Bak gençleştim bile sayende, hangi şarkılara geldim arabesklerden

Hayat değişiyor normaldir. Bazen kaçırınca yakalanmıyor. Bazen destek bulamayınca kör topal ilerlemeye çalışıyoruz, bazen sorumluluk fazla geliyor biz yılıyoruz.
Çok sebebi vardır da, sen kendini biliyorsun. Bir yerlerin o dert tasa bırakmayan kadın.
Diğer sesleri biraz daha az dinleyip, bununla yoluna devam edebilmek ne güzel olur :)

Zaten bir müddet pambık olsam bile onun yelkenler suya iner biliyorum. O benim gibi Nemrut değil. Sevgi ve ilgi karşısında pambık oluyor. İlk evlendiğimiz zamanlarda dizime yatar "kafamı kaşısana" derdi ahsjsjs. Ben de tüm yabaniliğimle "o ne öyle be kedi misin sen" derdim. Yani o sevgi gösterince yumuşar zaten.

Ben de çok zaman sonra söyledim o cümleyi. Mesajla o da yüzüne dimdik değil :) tamam söz sevgimi gösterirken böyle saçma düşünceleri kovacağık zihnimden. Gurursuzluk değil, basitlik değil, güçsüzlük değil. Yapabilirim bence :)

Ahshshjdjd bende o da yok. En fazla saçımı farklı şekilde toplayıp gözünün içine bakıyorum. Anlamayınca da çemkiriyorum.

Eşim de bayılır, sevilsin mıncıklansın, saçlarıula oynansın.
Çocuklar doğana kadar her gece saçlarıyla oynatarak kendini uyuttururdu bana, şarkı falan söyletirdi Ajdar’a rakip sesimle
Ben de gözüme kestirip ama ikna edemediğim sivilcelerini sıkardım
Bizim evlilikte sanırım öküz olan benim, konunuzla daha iyi anladım bunu.
Adam ben gibi öküzle yaşayınca, bana benzedi herhalde.

Sayenizde hepimiz sevgi pıtırcığı olduk, şuan tekrar gidip sivilce romantizmi yaşamak istiyorum

Adamın anlayacağı dilden konuşun :))
Ben fazla netimdir :)

Sen şimdi özlemişsindir beni,
Yok yani ben özlediğimden değil de,
Hani şöyle bir boynumdan öpsen, çeke çeke koklasan, belki özlediğimi anlarım :)
Özlediğimi anlarsam belki bir şeyler yapasım gelir
(+18 çoluk çocuğa madara olmayalım)

der devam ederim, orasına burasına dokunurum istemem yan cebime koy.
Hani çok da ister miyim bilmem ama hadi istet :)
yanı öyle anlaşılmayacak gibi olmaz bizde :))

Bizim kocalar da benziyor :) demek ki odunsu kadınlara sevgi ihtiyacı olan erkekler denk geliyor. Niye acaba :)

Gidin sıkın sivilceleri siz de. Bak bak ben oldum da akıl veriyorum bu hususta ajsjjs.

Niye gurursuzluk, basitlik, güçsüzlük olsun?
Sen sevdiğin için söylüyorsun
Sen mutlu olmak için adım atıyorsun
Senin hayatın, senin duyguların :)
Ne diye elimde daha iyi bir hayat şansın varken, içine içine atıp, gözlerini kısıp kollarındaki bağlayıp hayatı uzaktan izleyesin?
Valla böyle düşününce ben kendimi bencil bile buluyorum :)
Gideyim de söyleyeyim bari kocama,
kullanıyorum oğlum ben seni haberin Yok, diye

Analar neler doğuruyor, helal olsun.
Bir kelimesini bile 4 senelik evliliğimde kullanmadım, aklıma da gelmez zaten.
O her daim hazır olsun, emir eri gibi anlsın istiyorum herhalde.
Ama idrak’ın saç tarama meselesi nirvanadır bu konuda.
Geçmiş mesajlarda yazmıştım, kucağına oturayım dedim adamın, komşu teyze dolmuşta düşmüş gibi davrandı.
Minicik gecelik giydim, toton üşür cırcır olursun dedi.
Sonra adam hödük diyorum, bana benzemiş gayet ama farkında değildim, bu konuda anladım.

Yalnız bu kadar üstüme gelinmese, bu kadar kadın aynı şeyi söylemese ben muhtemelen bir kaç yıl daha bunu sürdürürdüm hala boşanmadıysak. Ne kadar zorlandığımı anlatmam imkansız ama olabiliyormuş meğersem :)

sanırım ben de az biraz odunum

Ahahaha.
Bende kullanamazdım. Yapay gelirdi, gülerdim.
Kaç defa eşeğe cilve yap demişler çifte atmış durumu yaşadık :)
Biraz birbirimize vakit ayırmak beni açtı sanırım. Biraz da eşimin tutumu.
Sonra baktım öyle kötü bir şey değil.
Utanılacak bir şey değil, gurur meselesi haline gelecek bir şey hiç degil, kendimi iyi hissettikçe içimden gelmeye başladı :)

Bendeki en büyük tabu sevdikçe, sevdiğimi belli Ettikçe bunun kullanılması ve kırılmamdı.
Cepte olursam değersiz olurum gibi düşünürdüm.
Değilmiş.
Ben seveyim, sevdikçe daha çok seveyim hatta, olur da yanılıyorsam bu benim enayiliğim/salaklığım degil karşımdaki insanın yanlışı olsun :)
Böylece kendimden çıkardım bu meseleyi. Yarın öbür gün kırılsam da, hayal kırıklığım olsa da, hatta kaybetsem de; ben sevdim, napim :)

çocuktan sonra ben de odunlaşmışım yahu bu konuda farkına vardım iyi mi .Benim bir şikayetim yok ama adam için aynısını söyleyemem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…