evlilik sırasında ailelerle nasıl başedilir. evlilerin fikrine ihtiyacım var

ciddi bir adım olmadan ailesiyle tekrar bir araya gelmeli miyim?

• evet, kesinlikle

• hayır kızım ne işin var ya önce aileler

• kararsızım ( bu kişilerden kesin yorum bekliyorum)

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Gereksiz yere yüzgöz olmuşsunuz ama işte "bir müsibet, bin nasihatten evladır" diye boşuna dememişler.

Kesinlikle ailenin fikirlerine değer ver. Her zaman haklı çıkmak gibi bir özelliğe anne ve babalar.
İleride üzülmek istemiyorsan aileni dinle.
Daha sevgiliyken sana tavır yapan kv adayı evlendikten sonra daha da çirkinleşebilir. Ve ne yazık ki erkekler her zaman için ailelerine eşlerinden fazla kıymet veriyorlar, sevgilin de hep annesinden taraf olacaktır.

Zamanında size bir çok yanlışı olan, hala çekindiğiniz bir kadının, ileride çocuğunuza bakacağını düşünerek yakınlarından bir ev almayı planlamanız değişik değil mi? Çok içli dışlılar diyorsun, bana uymaz sevmem diyorsun, hazır işini gücünü bırakıp onların çevresine girmeye razı olan yine sensin.

Sevgilinin seni manipüle etmediğinden emin misin? Ve evet, ortada ciddi bir adım yokken, sende kötü hatıralar bırakan bir kadınla yine ilk irtibata geçen olman, gözündeki değerini ikinci kez düşürecek.
çok haklısınız irtibata geçmemek daha doğru. kırgınlık kızgınlık olmasın diye düşünüp kendi gururumu görmeyip aramayı düşünüyodum ama yazamamak gerçekten dahaa doğru geliyor
ve açıkçası benim deprem korkum var. onların yaşadığı yer en fazla 3 katlı binalara sahip ve deprem yönetmeliğine uygun olduğundan orayı istiyorum birde aramız ne kadar kötü de olsa bir hastalık vs olduğunda çocuğumu yabancıya emanet etmekten iyidir diye düşünüyorum şuanlık.

ilk etapta ordan aldığımız evi kiraya verip istanbulda yaşayacağız sonra duruma göre ilerleyen zamanda oraya geçeceğiz

İçli dışlı olmanın kimseye mutluluk getireceğini sanmıyorum. Mesafe koyarak iyi yapmışsınız şimdi de arayarak bunu bozmayın derim. İlk olarak ailenizin tamam demesi gerekir. Onlar size geldikten sonra söz yapılır sonra bayramda kandilde ararsın yeter. Her hafta aranacak, gidilecek diye birşey yok. Ayrıca babası kırgınım diye nesaj attığında biz ayrıyken vefatlar olmuş haberim yoktu, başınız sağolsun deyip geçmen lazımdı. Herkes bitmiş bir sen mi kalmışsın kırılacak saçma sapan konuşmalar yani..

Konudaki hicbir şeyi net anlatmamışsın ki.

Babanın borçları var.Ama ne kadar ve ne sebeple yapıldı?ilerde sizi etkiler mi?

Ailesiyle neler yaşadınız mesela bir örnek yaz?

Bu arada ağırlığını koymalısın seni onların araması lazım.

Ayrıca kayınpederin mesaj atması da çok tuhaf.

Sen baş edebilecek misin bütün bunlarla.bak bunlar fragman benden soylemesi

evet uzun zamandır takipteyim çünkü burayı :oops:
getirdi de zaten. ilk zamanlarda ki tatsızlık bu yüzden çıkmıştı. şuan o yakınlık yok. şuanda fazla uzak mıyız değil miyiz bir tık adım atmalı mıyım onu düşünüyorum :KK52:
Buradaki bazı kadın arkadaşlarımız ego tatminine gelip millete veryansın Etmeyi çok seviyor eee kadının düşmanı gene kadın . Rahat olun herkes ne yaşadığını bir kendisi bilir mahcubiyetlik bir durumunuz yok

Merhabalar

Benim 6 yıllık bir ilişkim var. Ben 24 o 29 yaşında. İlişkiye küçük yaşlarda başladığımız için tecrübesizlikten, birbirimizi tanımamaktan ötürü yanlışlar yaptık. Beni onun ailesinden herkes tanırdı, düğünlerine gittim, kendi evlerine birkaç kez gittim (maalesef ki ) baya içli dışlı olmuştuk. Gereksiz samimiyetten ötürü aileler konusunda sıkıntı yaşadık. Onun akrabalarından bizi ayırmak isteyenler oldu, annesi bir dönem bana tuhaf davrandı. Yıllar önce kendi aileme onu anlattığımda istemediler.(babam biraz soruşturmuş ve babasının borcu vs çıkmış (durumun ne olduğunu ben biliyorum)) Bizde hem onun ailesinden ötürü hem benim ailemden ötürü sıkıntılar yaşayıp, bunlar ilişkimizi yıpratınca, ailelere ‘’ayrıldık’’ dedik. Yaklaşık 1,5 2 yıldır en azından benim ailem onunla ayrı olduğumuzu biliyor. Gerçekten bu süreçte ayrılmadık mı ayrıldık ama hep yeniden bir araya geldik, sevgimizin her şeyden büyük olduğunu bu nedenlerden ötürü kopmamamız gerektiğini düşünüp tekrar birleştik

Ailemin neden istemediğine gelince ; ben üniv bitirmiş mesleğini eline almış, ayrı eve çıkıp arabamı alıp kendi ayaklarımın üzerinde duran bi insanım (durumu tam anlamanız için belirtiyorum lütfen yanlış anlamayın)

Erkek arkadaşım ise; üniv okumadı ama elinde bir mesleği var fakat ben ondan daha fazla ücret aldığım için, babasının borçları çıktığı için ailem sıkıntı yarattı.

Aileme erkek ark. ilk söylediğim zamanlarda henüz askere gitmemişti ve babam askerliğini yapmadan bir ev almadan asla olmaz, Bir evi olsa yine neyse ama bu şekilde geçinemezsiniz demişti. Neyse gel zaman git zaman biz sevgimizden emin olduk mesleğimizi oturttuk büyüdük derken

Erkek arkadaşım askerliğini yaptı, düzenli bir işe girdi hatta şuan bir ev beğendik ve kredi çekip o daireyi alıp, evlendikten sonra birlikte ödemeyi düşünüyoruz.

Biz burada istanbulda tanıştık fakat onlar sonradan başka bir şehire taşındılar. Aramızda 2 saatlik bir yol var. Ev baktığımız zamanda ben ona kendi ailesinin oturduğu şehirden, ama evler dip dibe olmayacak şekilde olursa benim için bir sıkıntı olmayacağını, ben zaten istanbuldan kaçmayı düşündüğümü ve ilerde bir çocuğumuz vs olursa en azından yardıma ihtiyacımız olduğunda çalacak bir kapımız olacağını söylediğimden oradan bir eve girmek üzereyiz. (Benim ailem ben evlenirsem köye yerleşecekler)

Durumu özetlediğime göre asıl soruma gelecek olursak ailelerle ne yapacağım?

Onun ailesinin evinde artık bize ev alınacağı , yaz sonu istemeye gelineceği konuşuluyor şuan. Bunca zamandır ne ben onlarla ne onlar benimle konuşmadılar. Artık iş ciddiye gittiğini gördüklerinden sanırım geçen gün babası bana mesaj attı ve aile büyüklerinden (erkek arkadaşımın anneannesi dedesi) vefat ettiklerinde hiç aramadığım için bana karşı kırgın olduklarını söyledi ve en yakın zamanda evlerine davet etti. (onları aramamamda ki nedende bizim ayrı olduğumuz zaman diliminde bu olaylar yaşandığından durumu bilmememdi) ama onlar bunu bilmiyor tabii ki

Biz zamanında ailesiyle çok yakındık, görüşürdük, buluşurduk vs ama bir ara annesiyle arama soğukluk girince de erkek arkadaşımla anlaşıp artık ailelerle görüşme buluşma vs. yok dedik. Fakat şuan durum ciddiye gidiyor ama annesinden hiç ses soluk yok. Açıkçası ben hala aynıyım annesine karşı (bana karşı fazlaca yanlışları oldu ama saygımı koruyup ben hiç sesimi çıkarmadım, zamanla bende soğudum ve daha kötü olmamak için arayı açtım) sizce durumlar ciddiye gittiği için annesi aramam gerekir mi ? annesinden hiç ses yok. Arkadaşlarım kesinlikle artık yüzgöz olma, gelsin istesinler o zaman konuşursunuz, başınıza ne geldiyse yakınlık kurayım derken oldu artık ağır kal boşver falan diyolar.

Bu yaz sonu eylül gibi tanışmaya gelecekler bende ailemle konuşucam bu haftasonu. Ama sizce onun ailesine karşı şuan ben sessiz mi kalmalıyım yoksa iletişime geçmeli miyim? Yada evlilik teklifi edildikten sonra erkek arkadaşımla bir akşam oturmaya mı gitmeliyim. Kafam inanın çok karışık benim ailemden önce biz buluşursak ve bana karşı annesinin laf sokması yada soğuk davranmaları konusunda çekinceliyim. Şu zamana kadar artık onlara karşı kırgınlığım, kızgınlığım gitti ve nötrleştim ama şimdi bişey olursa ben yine eskisi gibi soğuyup bu güzel günlerimi kafamda o tatsız şeylerle doldurmak istemiyorum.
Sonuna kadar okuyan varsa gerçekten çok teşekkür ederim

Her işin başlangıcı önemlidir
Şu an görüşmeseniz bile bir kere o sınırları yok etmişsiniz, fazla yüz göz olunmuş araya zaman girmesi bazı düşünceleri değiştirmez. Evlenseniz bile bu sorunların aşılacağını sanmıyorum, eski hep gündeme gelecek. Şu an ilişkiniz devam etmesine rağmen ailesinden ses çıkmamasının sebebi bu bence
Sizin ailenizde zamanında duruma sıcak bakmamış, ilişkiyi onlardan gizlemişsiniz şu an duruşları ne olacak belli değil bence önce kendi ailenizle konuşup durumu netleştirin sonra da erkek arkadaşınızla açık bir konuşma yapın ailenin durumu nedir, ne düşünüyorlar diye. Bu sorunları netleştirmeden evliliğe adım atmayın, aile sorunları sonradan git gide büyüyüp içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Gereksiz vicik vicik iliskiler
Çok samimi olunmuş
Bence bu tarz ise girmeyin
Sizden.hep ilgi beklenecek
Ben eşimin ailesini evlenmeden once enfazla 3kere görmusumdur ona ragmen gereksiz iliski pesinde oluyorlar birde mesafeden anlamayan tipler.
Siz bu isten hic kacamazsiniz.
Ben evlenmeden hiç görüşmedim valla anne babasıyla. Sadece kız kardeşiyle tanışıyordum. Hatta tanışma bile olmadan önce bi kere eltim çağırmıştı görümcem aracılığıyla gitmemiştim. Hiç de pişman değilim. Herkesle şu an gayet yerine göre ilişkilerimiz var. Kimseyle yüz göz olmadım. Mutluyum ✌

Ben evlenmeden hiç görüşmedim valla anne babasıyla. Sadece kız kardeşiyle tanışıyordum. Hatta tanışma bile olmadan önce bi kere eltim çağırmıştı görümcem aracılığıyla gitmemiştim. Hiç de pişman değilim. Herkesle şu an gayet yerine göre ilişkilerimiz var. Kimseyle yüz göz olmadım. Mutluyum ✌
bende gorusmedim bir aile tanismasinda
Bir nisanda birde dugunde 🤗
Olması gereken yerde
Benimkinin ailesi buna ragmen gereksiz samimiyet pesinde.yapilari cok farkli.
Asiri rahatlar cekinme yok.
Benim tarzim degil.Oyuzden bende onlemimi aldim.
Bu arkadas asiri samimi olmus.tabiri caizse elini vermiş.kolunu kaptirmis

Öyle bir kaynananın olduğu memlekette yerleşik düzen kurman beni ürkütüyor

Bak burda çok çeken var kaynanadan

Bakışıyla bile ömür boyu huzursuz eden kaynanalar var

Ayrıca mesleğini bırakıp mı gideceksin

Oraya

Ben doğru bulmuyorum

Seni kıskanan bir kaynananın yanına gitmeni

Çoçuğun olunca annengil gelir bakar yada bakıvı tutarsın

Öyle bir kaynana ayrıca kayınpederde baya sıkıntı

Vefat edenler için bile alınmış

Mecbur değilsin

Onun oğlu senin vefat edenlerine geldimi sanki

Ben aileyi pek beğenmedim

Sana ambargo uygulayacaklarından eminim ayrıca

Kredi çekeceksinizde
Evlenmeden böyle birşeye girişmeyin

Erkeğin üstüne olsun kredi

Çünkü gebe kalma durumunda aniden işten çıkarsan gelirin gider

Şuan yaşadığınız yerden kopup tamamen onun düzenine ayak uydurmanız sizi sarsacaktır

Ben bu durumu pek parlak görmedim üzgünüm. İleride sorun yaşayacak gibi şeyler yasamissiniz. Annesi size tepkiliymis ben hiç annesi istemeyip sonradan eşiyle sorun yaşamayan adam görmedim. Vardır belki ama benim çevremde yok. Kendi ailenizin tepkisi önemli ama bence olumlu konussalar bile bu kadar olumsuzluk ustune mutlu olacağınızı sanmıyorum :KK64:

şimdi erkek arkadaşım aradı ve önüzümde ki hafta bize gel konuşalım dedi
neyi konuşucaz dedim işte neyi nasıl yaparız, sizde adetler neler vs dedi
bende bunun saçma olduğunu, konuşulacak bişey varsa ailemle konuşmalarının daha doğru olduğunu söyledim. muhtemelen annesi söyledi gelsin bi konuşalım diye, çok bastırdı çünkü ben konuştukça, gel diye. ama ben en sonda yüz göz olduğumuzda neler oldu gördük artık ne konuşulacaksa ailemleyken konuşulur beni bir daha o konuma sokma dedim

bende bunun saçma olduğunu, konuşulacak bişey varsa ailemle konuşmalarının daha doğru olduğunu söyledim. muhtemelen annesi söyledi gelsin bi konuşalım diye, çok bastırdı çünkü ben konuştukça, gel diye. ama ben en sonda yüz göz olduğumuzda neler oldu gördük artık ne konuşulacaksa ailemleyken konuşulur beni bir daha o konuma sokma dedim
Çok doğru konuşmuşsun. Takı olarak, bohça filan ne isteyeceğini yine en son sen söylersin ama önce gelip işi resmileştirmeleri gerekir. Ailene haber vermeden bu konuyla ilgili tek bir adım daha atma bence.

hayır. yaklaşık 2 yıldır hiç konuşmuyoruz onunla. daha geçen de babası yazdı bana kırgın olduklarını söyledi
Yahu ne alaka bacım ya. Bu ne vıcık vıcık ilişki. En baştan hatalı davranmışsın fazlasıyla.
Kp neyin tribin de ya çok sacma değil mi?

Ben evliyken kurduğum samimiyetten dolayı yakamı paçamı zor kurtardım.

Sen emin misin bunca şeyin üstüne evlenmeye? Ailenin bu evliliğe razı olacağına. Ve bence aileniz istemezse kendini parçalama lütfen. Hep sen taviz verme lütfen

Niye ayaklarına çağırıyorlar ya. Sen ailenle konuşursun gelirler nedir ne değildir değerlendirilir. Seni tek yakalayıp bastırıcaklar hiç iyi niyetli gelmediler bana

Ben geleneklerin ne olduğunu ne gerektiğini bilmiyorum deyin geçin işte. Hem daha ortada resmi bi teklif yokken neyi konuşacakmışsınız. Arasın annesi annenizi niyetini anlatsın, tanışmaya geldiklerinde de annenizle özel olarak konuşulur ne yapılması gerektiğini. Sanki siz ne derseniz tam da o olacakmış gibi gel konuşalım nedir ya.

Niye ayaklarına çağırıyorlar ya. Sen ailenle konuşursun gelirler nedir ne değildir değerlendirilir. Seni tek yakalayıp bastırıcaklar hiç iyi niyetli gelmediler bana
aynen öyle, bende öyle düşünüyorum. belki de şunu bunu yapamayız ailen bunları istemez dimi gibi bi baskı kuracaklar ki ben istemiyim. bu şekilde davranmaları aileme karşı mahcup olmaktan korkutuyo beni inanın

Ben sizin sevgili ailesi ile cok yüz göz olduğunuzu düşündüm.
Nitekim en sonki konuşmanızda bile buraya gel konuşalım diye ayagina çağırıyor sevgiliniz. Hos bulmadim üslubunu.
Bence ailenizle konuşun ve biz barıştık onun niyeti evlenmek hatta ailesine bahsetmiş isteme icin ama ben sizinle konuşmadan bir sey diyemeyecegimi söyledim dersin.
Ama ben okuduklarima bakarak ileride.zorluk yaşayacağınız izlenimine vardim.

Ben geleneklerin ne olduğunu ne gerektiğini bilmiyorum deyin geçin işte. Hem daha ortada resmi bi teklif yokken neyi konuşacakmışsınız. Arasın annesi annenizi niyetini anlatsın, tanışmaya geldiklerinde de annenizle özel olarak konuşulur ne yapılması gerektiğini. Sanki siz ne derseniz tam da o olacakmış gibi gel konuşalım nedir ya.
aynı sizin cümleleri kurduğum yerler oldu
'ben adet nedir anlamam ilk defa evleniyorum ve bizde hiç evli yok, hem ben ailem böyle der böyle ister diye konuşmak ne kadar doğru ki ben daha kendi ailemin ne düşündüğünü bilmiyorum' deedim.
o zaman anneler önden tanışsın mı diye sordu. bende buna da gerek olmadığını söyledim. zaten tanışmaya gelinecek annen annemle baban babamla konuşur dedim.
ve düğün konusunda ailesinin hiçbir desteği olmayacağını biliyorum zaten ben. o yüzden de; benim ne istediğim, bizim halletmemiz gereken şeyler, ben şu otelde düğün istiyorum desem sanki tamam kızım orda mı yapalım diycekler dedim . zaten nikah yapıcaz sadece. bilmiyorum ama inanın tam bu konunun üstüne, erkek arkadaşımın beni arayıp zamanında 'aileleri karıştırmak yok, fazla yüz göz olmak yok herşey gerektiği gibi olur, seni anlıyorum'laflarını söyleyen kişiliği gidip yerine başka biri gelmiş gibiydi.
-'sen olması gerekenden ziyade görüşmek istemediğin için görüşmüyosun dimi' dedi
-'şu süreci daha hızlı geçirmek için daha ılıman ol 'dedi. orada çıldırdım baya. dedim ki 'daha şimdiden benden annen yada baban yada sen! olayları sineye çekip aman aman sevgi kelebeği olmamı bekleyen varsa yanılır he eğer öyle bişey varsa hiç startı vermeyelim zaten dedim.

biriniz sakin olun , evde ailem ayrı, sen bana ayrı. en azından sen beni bunaltma söylediğime pişman oldum dedi

X