evlilik mi, beraber yaşamak mı?

Evlilik mi beraber yaşamak mı diye bir soru var ortada...
Efenim dinimizce şöyledir diye başlamak yerine kişisel görüşlerinizi beyan etseniz olmaz mı? Din sizin mi? Sizin tekelinizde mi ? Sizin dini bilginizin benimkinin yanından geçmeyeceğini düşünüyorum ben. Ve buna rağmen birlikte yaşamayı tercih ederdim diyorum. Size ne ? Günahsa günah... Benim yerime siz mi yanacaksınız ? Size ne ya ?
Bıktım artık elinize saz alıp dinimizde şöyle, dinimizde böyle diye fetvalar vererek insanları dinden soğutmanızdan. Sizin gibi insanlar yüzünden islama küstü millet. Bu konu da dinin ne alakası var ? Biz zinayı bilmiyor muyuz ? Kuran ne emreder bilmiyor muyuz sanıyorsunuz ? Eğer öyle düşünüyorsanız ahirette hesaplaşmak için sizi bekliyor olacağım. Günahları sevap mı göstermişiz? Yaşayın efenim günah değildir diye fetva mı verilmiş ? Dini karıştırmadan hiçbirşey yazamaz mısınız?

Sizin gibilerin elinde yazık oluyor güzel dinime? Yanlış anlaşılıyor?
Birşey bildiğiniz yok ya da şöyle söyleyeyim benden daha fazla bilmiyorsunuz emin olun.
Bırakın dinin yakasını artık... Soğutmayın daha fazla milleti...

kimse kimsenin iman güçünü bilemez ama bu kalpten dudaklara ve yaşantıya dökülür
zaten günahsa günah yaparım gibisinden konuşmakta iman zayııflığıdır..
benim anlamadığımda madem bu kadar inançlısınız inancınız beni ilgilendirmez ama neden dininimizin yasakları konuşulunca tepki veriyosunuz
işte bu sizin inancınızın kuvvetine bağlı bişi
ayrıca kimse kimseye fetva vermiyo kurandan konuşuyo .......
ne yazıki insanlar inanmak istedikelrine inanır
kimse kimsenin demesiyle gerçekliğinin kanıtlanmış bi dinden soğumaz
acıtasyon yaparak dinimiz sizin gibileirn elinde yazık olyo diyemezsiniz
evet yazık oluyo ki burda ,size gereçk yazıldğı halde siz inanmak istediğinize inanaıyosunuz doğruları okyunca kabullenemiyosunuz.inanmak vaya kabullenmek zorundada diilsiniz bu sizin özgürlüğüz ama nasıl siz özgürseni ben ve diğer arkadaşlarımda inancı doğltusunda yaşadığını hoşgördüğü şeyleri yazma özgürlüğüne sahip
bende siz ve sizin düşünenlerle yüzleşe bilmek için ahireti sabırsılıkla bekliyorum
EMİN OLUNKİ BENDE SİZDEN DAHA FAZLASINI BİLDİME İNANIYORUM
ÖNEMLİ OLANDA BİLMEK DİİL AMEL ETMEK YAŞAMA GEÇİREBİLMEKTİR
YOKSA O AYETLER SADECE OKUNSUN DİYE GÖNDERİLMEDİ

ayrıca konu dine getiren ben diilim saadece geitrilmiş olan konuya bi açıklama yaptım ilk yorumumda
:nazar:

X