Evlilik için 21 taha suresi

Çok güzel bir uygulamaymış. Benim de yıllardır evlenmek isteyip te karşısına istedigi gibi birisi çıkmayan bir tanıdıgım vardı Taha suresi ne başlamış ve kız kısa sürede biri ile evlendi şaşırmıştım açıkçası ama Taha suresini hangi yöntemle okudu bilmiyorum. Ben de başlamak istiyorum ama adet düzenim çok bozuk benim ya o yüzden sürekli bölünecek gibi karar veremedim. Ama konuyu takipteyim

Merhaba, benim de öyle. 1 haftadır kasık ağrısı çekiyorum eli kulağında hala olmadım. Her an olabilirim :))) Ama öyle olsa da diyelim 5 tane okudun ve 6. gün adet oldun ve bir hafta sürdü adetin. Banyo yaptıktan sonra kaldığın sure sayısından devam ediyorsun. Çok heyecanlıyım bakalım Allah gönlümüze göre versin bence Ramazan ayını kaçırma :))))

Aminn. Benim aslında günlük okumaya başladığım bir tane evlilikle ilgili kısa ayet var. Bir yakınım evliliği düşünmeye başladığın zaman sık sık oku bunu inşaallah kısa zamanda karşına çıkacaktır demişti. Onu da okumaya başladım. Aslında ben de her an adet olabilirim. Taha suresini de adet sonrası gaza gelip başlarım ben ya :)

Senin dediğin hangi ayet. Cuma Suresi'de var onu sela ve ezan arası 18 kez okuyorlar. Bir abla demişti bana kendisi baya geç evlenmiş onu okumuş da evlenmiş. Bende denemiştim o dönem birileriyle tanıştım hep olmadı. Taha da kararlıyım

Kur’an’ı Kerim’in Furkan suresi 74. ayetinde geçen ve hayırlı bir eş, hayırlı bir evlilik ile hayırlı nesiller için yapılacak dua…
Arapçası:

رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا …

Türkçe Okunuşu:

“…Rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen).”

Anlamı:

“…Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takvâ sahiplerine önder kıl!”
Arapçası okunuyor. Mesela ben öyle oturup özellikle bir vakit ayırıp okumuyorum. Sadece ezan okunurken tüm işimi bırakıp bu ayeti okuyorum. Zaten bir ezan süresinde 40-50 tane okunuyor. Günde yaklaşık 200 tane falan ediyor. Tabi isteyen daha fazla okur. Ama bu benim buldugum yöntem. Yoksa belli bir sayısı yok. Sadece ne kadar fazla okunursa o kadar iyi..
Aslında cuma suresi de iyiymiş ya. Denesem mi dogru kişiyi bulana kadar devam edebiliriz yani

Tabi ki aynen devam etmeliyiz doğrusu çıkana kadar. Burada bir arkadaş da Cuma günü sala ve ezan arası 21 tane Taha suresi okudum öyle evlendim demiş. Ama çok fazla o. Yetişmez 21 tanesi 18 Cuma suresi anca yetişiyor o sürede.

Sela ile ezan arasında 21 Taha suresi evet çok, birilerini ayarlamak lazım falan zor iş. Ama şu Cuma suresini ilk müsait buldugum cuma denemek istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…