Evlilik cinselliği öldürür mü?

Bu başlığı görünce sinirim bozuluyor. Keşke bu başlık hiç olmasa hatta. 3 aylık evliyim ikinci evliliğimi yaptım eşime aşığım o da bana aşık. İlk evliliğimde cinsel sorunlarımız çok büyüktü o dönem - ki yaşım da 25 26 idi- kendi içime kapandım, kendimi çok kötü hissettim, kadınlık gururum kırıldı. Ve şimdi de aynı şeyler olacak diye çok korkuyorum. Eşim zihnen çok dolu olduğu bir işte çalışıyor eh bildiğiniz gibi her şeyin başı beyin. Biraz durulsak biz nasıl üç aylık evliyiz diye başlıyorum, çünkü temelde korkularım var. (Durulmak dediğim de haftada 2-3 gece.) Eşim de eve nasıl geleceğini bilemez, akşama müşteride sorun çıkmasa diye dua eder, 40 derece sıcakta dipdibe yatar isilik oluruz. Ve tabii insan robot değil ve yaşanan stresin çok önemli olduğuna inanıyorum eğer aşk bitmemişse tabii... Ama buradaki "20 senelik evliyim hala maşallah düz duvara tırmanıyoruz, eşim makine gibi tak tak vs." yorumları görünce sinirim bozuluyor. Diğer konumdan bilirsiniz belki zaten korkuları ve kaygıları olan bir kadınım iyice depresyona doğru sürükleniyorum. En iyisi hiçbir şey okumamak :KK51:
bu işi sayısal olarak değerlendirmek çok doğru değil bana göre.
tamam yeni evlisiniz ama zaman içinde bir azalma olabileceğini,bunun evliliğinizin kötüye gidiyor anlamına gelmeyeceğini ,önemli olanın cinsellik te dahil olmak üzere evlilik hayatının bütününde bir ahenk yakalamak olduğunu düşünmeye gayret et bence.
insanız hepimiz.duygularımız yönetiyor çoğu hareketimizi.moral olarak çökkün bir insanın da performansını bir düşünün.ben kesinlikle takıntı yapmadım bugüne kadar.doğal seyrine bırakmak en iyisi.tabi eşlerin karşılıklı istekleri de normal seyrindeyse.
çünkü kk da çok okuyoruz erkeklerdeki isteksizlikleri ve aylara varan uzak kalmaları.bu kendi seyrine bırakılabilecek bir durum değil tabi.oldukça yıpratıcı.
ama dönem dönem olan isteksizlikleri de karşılıklı tolore edebilmek lazım diye düşünüyorum.

Bence evlilikten önce cinsellik yaşanmalı ki kimle evlendiğini bilesin.
Yani cinsellik sadece seks yapmak değil bana göre, ten uyumunu anlayabilmek için gerçekten birbirine dokunmak gerekiyor.
E ten uyumu olduktan sonra da ne evlilik ölür ne de sevişmeler.

Evlilik aski oldurmez oldurmemeli..
3 aylik evliyim.. esimle birbitimizi severek evlendik.. 4 yil birbirimizi tanıdık cok sevdik..
hergun beraber uyumanin ve uyannanin hayaliyle yaşadık dyrduk...
derken evlendik hersey cok güzeldi. . Hazrliklar balayı falan mükemmel idi.
insanin aklina gelmeyen basina gelr derler ya bizimki de o hedap oldu.. brraber olamadik bnden dolayi... korkuyorum...
smdi burda okuyorum herkes biseyler soyluo.. cinsel hayati guzel giden kadnlara imreniyorum..
ewlenmeden once yaa bu insanlar hic mi tiksinmez. Uzerinde bi adam ne korkunc ne itici derdim. .. cinsellikle ilgili knsmsx utanrdik ayiplardik..
peki ii mi oldu. . Kendimizi bu kadar korkutarak cnsellige tiksinerek bakarak hayatimizi nahvettik.. simdi doktor ara dur.. en gzl zamnlarimizi bosa harciyoruz.
Sunu anladmki cinselik evlilikte cok onmlymis.. 2 insani birbirine baglayan is hayatinda mutlu eden ailedyle mutlu olmadini saglayan en temel aracmis.. o olmaynva evliligin hicbr manası yokmus...
evlilik aski oldurmez olduren biziz......

Evlilik aski oldurmez oldurmemeli..
3 aylik evliyim.. esimle birbitimizi severek evlendik.. 4 yil birbirimizi tanıdık cok sevdik..
hergun beraber uyumanin ve uyannanin hayaliyle yaşadık dyrduk...
derken evlendik hersey cok güzeldi. . Hazrliklar balayı falan mükemmel idi.
insanin aklina gelmeyen basina gelr derler ya bizimki de o hedap oldu.. brraber olamadik bnden dolayi... korkuyorum...
smdi burda okuyorum herkes biseyler soyluo.. cinsel hayati guzel giden kadnlara imreniyorum..
ewlenmeden once yaa bu insanlar hic mi tiksinmez. Uzerinde bi adam ne korkunc ne itici derdim. .. cinsellikle ilgili knsmsx utanrdik ayiplardik..
peki ii mi oldu. . Kendimizi bu kadar korkutarak cnsellige tiksinerek bakarak hayatimizi nahvettik.. simdi doktor ara dur.. en gzl zamnlarimizi bosa harciyoruz.
Sunu anladmki cinselik evlilikte cok onmlymis.. 2 insani birbirine baglayan is hayatinda mutlu eden ailedyle mutlu olmadini saglayan en temel aracmis.. o olmaynva evliligin hicbr manası yokmus...
evlilik aski oldurmez olduren biziz......
işte sen belli bir kuşağın faturasısın. annen seni böyle yetiştirdi. korkuttu, öpüşme sahnesi çıkınca hemen kanal zapladı, mahallede ele ele gezen komşu kızı hakkında kadınlar kulis yaparken duydun, sonra ilk gece efsaneleri, ölüp bittiğin, kan revan içinde kaldığın,bazılarının hastanelik olduğu.. bunlardan önce de "erkek zevk alır, kadın namusundan zevk almaz" diye öğrendin.. daha neler neler..
halbuki cinsellik doğanın merkezinde var tüm canlılar çiftleşiyor.

Bilimsel olarak libido zamanla azalır zaten.
Misal erkekler ergenlikteki gibi zın zın gezmedikleri gibi 40 yaşındaki libidoyla 30 yaşındaki de farklıdır. Evlenince azalır değil yaşa bağlı olarak azalır bence...

Bilimsel olarak kadınlardaki libido artarken erkeklerinki düşüyor. Kadın büyük erkek küçük ilişkinin avantajlarını okurken denk geldim. bilgilerinize. şero :KK19:

Ayrıca patafix'e katılıyorum.
Nicelik değil nitelik önemli. Haftada 1- yada 2 olur ama öyle bir olur ki bir hafta boyunca her gün yapsan o şekilde hissetmezsin.
Bilmem anlatabildim mi ? :oops:

Kızlar konu başlığından da anlaşılıyor sorum, ama ben yine de açıklama yapmak istiyorum.
Etrafımdaki arkadaşlarımın bir çoğu evli ve hepsi konu başlığında yazdığım şeyi savunuyor.
Evlenmeden önce her an öpmeye koklamaya doyamayan sevgililerinin evlendikten sonra cicim ayları hariç cinselliğe olan tüm düşkünlüklerini yitirdiklerini söylüyorlar. Ve hatta bu karşılıklı olan bir durum imiş.
Takdir edersiniz ki, burada açılan bir çok konuda da cinsel soğukluktan yakınıyor bir çok kadın ve bu bana çok ilginç geliyor. Zaten cinsellik için evliliği bekleyen ve libidosu tavanlarda biriyim:KK48:, evlendikten 2-3 ay sonra cinsel ilişki haftada-ayda 1'e düşecekse, bir görev haline gelecekse ne anladım ben bu işten.:KK64::-)
Tabiki her gün,her an cinsel ilişki yaşanamaz belki ama neden ilk aylarda sık periyotlarda olan bu münasebet 3-4 yıldan sonra seyrekleşmeye başlıyor.
Cahilliğimi mazur görün, bu gerçekten yaşadıkça bıkılan, bir çok arkadaşımın savunduğu gibi evliliğin öldürdüğü bir şey mi?
Ben evlenince hep istermişim gibi geliyor ve eşim de benim gibi istemeye meyyal yapıda olsun isterim.:KK23: Çok şey mi istiyorum acaba? Yoksa ben de evlenince duş almaya üşendiği için eşinin isteğini geri çeviren arkadaşlarım gibi mi olacağım? :mad:
cnm ewlilik diilde çocuk cinselliği öldürüyor :KK70: :KK70: :KK70: tam iş başındayyken ingaaaaaaaaaaa :KK71: :emir_bebek: o yüzden ne hewes kalıyo ne istek :KK70:

Ayrıca patafix'e katılıyorum.
Nicelik değil nitelik önemli. Haftada 1- yada 2 olur ama öyle bir olur ki bir hafta boyunca her gün yapsan o şekilde hissetmezsin.
Bilmem anlatabildim mi ? :oops:
bu da tam doğru değil aslında. her gün yaşayanlar zaten vucut istediği için yaşıyor ki 1 hafta dayanmak çok zor gelir o insanları. eşinin reglisinde kafayı yiyen erkekler var. yani her gün yaşayanların hormonlarının farklı işlediğini düşünüyorum. aynı zevki alabilirler.

Kızlar konu başlığından da anlaşılıyor sorum, ama ben yine de açıklama yapmak istiyorum.
Etrafımdaki arkadaşlarımın bir çoğu evli ve hepsi konu başlığında yazdığım şeyi savunuyor.
Evlenmeden önce her an öpmeye koklamaya doyamayan sevgililerinin evlendikten sonra cicim ayları hariç cinselliğe olan tüm düşkünlüklerini yitirdiklerini söylüyorlar. Ve hatta bu karşılıklı olan bir durum imiş.
Takdir edersiniz ki, burada açılan bir çok konuda da cinsel soğukluktan yakınıyor bir çok kadın ve bu bana çok ilginç geliyor. Zaten cinsellik için evliliği bekleyen ve libidosu tavanlarda biriyim:KK48:, evlendikten 2-3 ay sonra cinsel ilişki haftada-ayda 1'e düşecekse, bir görev haline gelecekse ne anladım ben bu işten.:KK64::-)
Tabiki her gün,her an cinsel ilişki yaşanamaz belki ama neden ilk aylarda sık periyotlarda olan bu münasebet 3-4 yıldan sonra seyrekleşmeye başlıyor.
Cahilliğimi mazur görün, bu gerçekten yaşadıkça bıkılan, bir çok arkadaşımın savunduğu gibi evliliğin öldürdüğü bir şey mi?
Ben evlenince hep istermişim gibi geliyor ve eşim de benim gibi istemeye meyyal yapıda olsun isterim.:KK23: Çok şey mi istiyorum acaba? Yoksa ben de evlenince duş almaya üşendiği için eşinin isteğini geri çeviren arkadaşlarım gibi mi olacağım? :mad:

Değil evlilik hamilelik bile söndüremedi bizim ateşimizi.:rolleyes: Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem ama "ten uyumu" diye birşey mutlaka var. Biz eşimle evde televizyon izlerken bile, birbirimize dokunmadan, cilveleşmeden, öpüşüp-koklaşmadan duramayız:KK48:

X