Evlilik cinselliği öldürür mü?

aynen çocuk öldürüyor ömrün çocuğu uyutayım la geçiyor o uyuyor bakıyorsun senn koca eşek de uyumuş :KK71:
aynennn hep önyargılı olduk yapsakmııı uyanırmııı amaann boşwer yat uyu :KK70: zaten günlük 4 saat uykuyla geziyorum benim oğlum hiç uyumaz diş ewreleri filann bide cinsellik çekilmiyo walla istek war işlew yok :KK70: seneye düzene gireriz inşallah :)

valla ıkı sene oldu bız durulmaya baslıcagımıza hergecen gun dahada şevklenıyoruz..:KK53: belkı bıraz acık olacak ama yazayım ıcın rahatlasın:KK59: her seferınde aaaa bu daha zevklıydı dıyoruz sonu olmuyor:KK22: ayrıca oyle hafta ayda 1 falanda degıl haftanın 5 gunu kesın:KK4::confused:

aynennn hep önyargılı olduk yapsakmııı uyanırmııı amaann boşwer yat uyu :KK70: zaten günlük 4 saat uykuyla geziyorum benim oğlum hiç uyumaz diş ewreleri filann bide cinsellik çekilmiyo walla istek war işlew yok :KK70: seneye düzene gireriz inşallah :)
Uyku sorununu ben 3,5 yaşına kadar yaşadım. Şu an kızım 4,5 gibi. Ama hala sabah uyanmasından, gün içinde enerjisini tam atmasından ya da atamamasından etkileniyor uyku saati. Bir arkadaşın bakıcısı çocuğu çok uyutuyormuş. Kadın diyor defalarca uyardım. Bakıcı “kıyamıyorum” diyormuş. Gece çocuğun uyuması 2 yi falan buluyormuş bazen. Düşünsene o kadın o saatten sonra cinsellik mi düşünür uyku mu?

Benim de 12 yi gördüğüm zamanlar oldu resmen sabah 6 da kalkıyorum zaten. Ya da gece 4 te kalkardı WCye diyelim 6 ya kadar uyumazdı, ben işe giderdim 8 de uyurdu mesela. Bunlar tamamen uyku düzensizliği yapıyor. Uyumak hayatının lüksü haline geliyor.

Uyku sorununu ben 3,5 yaşına kadar yaşadım. Şu an kızım 4,5 gibi. Ama hala sabah uyanmasından, gün içinde enerjisini tam atmasından ya da atamamasından etkileniyor uyku saati. Bir arkadaşın bakıcısı çocuğu çok uyutuyormuş. Kadın diyor defalarca uyardım. Bakıcı “kıyamıyorum” diyormuş. Gece çocuğun uyuması 2 yi falan buluyormuş bazen. Düşünsene o kadın o saatten sonra cinsellik mi düşünür uyku mu?

Benim de 12 yi gördüğüm zamanlar oldu resmen sabah 6 da kalkıyorum zaten. Ya da gece 4 te kalkardı WCye diyelim 6 ya kadar uyumazdı, ben işe giderdim 8 de uyurdu mesela. Bunlar tamamen uyku düzensizliği yapıyor. Uyumak hayatının lüksü haline geliyor.
cnm benim oğlum 9 da uyur akşam 11 e kadar ama o saattede kocam ewde diil turizmci gece 2de gelio anca tam 2den sonrada oğum 50 kere uyanır zaten adamda geç yorgun gelio ben dersen akşam yemeklerimi yapıyorum gün içinde yetişmiyo 1 de işim anca bitio eşim gelio oğlum uyanıyo ikimizdede istek oluyo ama hayat şartlarıııı offf kışın kocam ewde olur o zaman daha ii olcak sanırım bakalım :KK70: uykusuzluktan ölüyorum yaaaa :KK43:

cnm benim oğlum 9 da uyur akşam 11 e kadar ama o saattede kocam ewde diil turizmci gece 2de gelio anca tam 2den sonrada oğum 50 kere uyanır zaten adamda geç yorgun gelio ben dersen akşam yemeklerimi yapıyorum gün içinde yetişmiyo 1 de işim anca bitio eşim gelio oğlum uyanıyo ikimizdede istek oluyo ama hayat şartlarıııı offf kışın kocam ewde olur o zaman daha ii olcak sanırım bakalım :KK70: uykusuzluktan ölüyorum yaaaa :KK43:
işte şartlar, zaman , mekan:cool:
en önemlisi çocuk.az dha büyüsün düzene girer biraz daha.

işte sen belli bir kuşağın faturasısın. annen seni böyle yetiştirdi. korkuttu, öpüşme sahnesi çıkınca hemen kanal zapladı, mahallede ele ele gezen komşu kızı hakkında kadınlar kulis yaparken duydun, sonra ilk gece efsaneleri, ölüp bittiğin, kan revan içinde kaldığın,bazılarının hastanelik olduğu.. bunlardan önce de "erkek zevk alır, kadın namusundan zevk almaz" diye öğrendin.. daha neler neler..
halbuki cinsellik doğanın merkezinde var tüm canlılar çiftleşiyor.

kesinlikle cok digru hep bole yetistim. Universte mezunuyz esimle ben. 4 yil bekledik donucun bole olmasi evliligimizi yipratmaya başladı. .
ne kadar yanlis yetistirilmisiz meger.. cocukta cinsel egitim ne kadar da onemli aslinda.. erkek evlat icin aslan oglum erkek oglum derler kizlara da o ayip bu ayip derler.. sonra evlenince adamin koynuna atarlar hadi yap smdi yapabilirsen...

valla ıkı sene oldu bız durulmaya baslıcagımıza hergecen gun dahada şevklenıyoruz..:KK53: belkı bıraz acık olacak ama yazayım ıcın rahatlasın:KK59: her seferınde aaaa bu daha zevklıydı dıyoruz sonu olmuyor:KK22: ayrıca oyle hafta ayda 1 falanda degıl haftanın 5 gunu kesın:KK4::confused:
oooo maşallah eriyip iğne ipliğe dönersiniz walla :KK70:

kesinlikle cok digru hep bole yetistim. Universte mezunuyz esimle ben. 4 yil bekledik donucun bole olmasi evliligimizi yipratmaya başladı. .
ne kadar yanlis yetistirilmisiz meger.. cocukta cinsel egitim ne kadar da onemli aslinda.. erkek evlat icin aslan oglum erkek oglum derler kizlara da o ayip bu ayip derler.. sonra evlenince adamin koynuna atarlar hadi yap smdi yapabilirsen...
bu çok ince bir nokta. çocukta cinsel eğitim ve cinsel kimlik şu devirde çok önemli.
annelerimzin yanlışlarını kesinlikle yapmamak lazım ama doğruyu yapmak da tam tersini yapmak değildir.
bu çizgi çok önemli.
benim kızım 4,5 yaşında ben şimdiden tedirginim ona bu eğitimi nasıl vereğim konusunda, yaşına uygun olarak..
henüz sorular gelmiyor ama sormaya başladığı zaman mantıklı doğru şeyleri kendi etiğimize uygun vermek lazım.

bu çok ince bir nokta. çocukta cinsel eğitim ve cinsel kimlik şu devirde çok önemli.
annelerimzin yanlışlarını kesinlikle yapmamak lazım ama doğruyu yapmak da tam tersini yapmak değildir.
bu çizgi çok önemli.
benim kızım 4,5 yaşında ben şimdiden tedirginim ona bu eğitimi nasıl vereğim konusunda, yaşına uygun olarak..
henüz sorular gelmiyor ama sormaya başladığı zaman mantıklı doğru şeyleri kendi etiğimize uygun vermek lazım.
bence cinselliği öcü gibi göstermeden doğru yaşlarda we ewlenince yapılması gerektiği aşılanmalı çünkü çok güzel gibi anlatırsakta ergenlikte önüne geçemeyiz

Değil evlilik hamilelik bile söndüremedi bizim ateşimizi.:rolleyes: Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem ama "ten uyumu" diye birşey mutlaka var. Biz eşimle evde televizyon izlerken bile, birbirimize dokunmadan, cilveleşmeden, öpüşüp-koklaşmadan duramayız:KK48:
aynen,gelip geçerken bile birbirimize deymemiz gerek:oops:

bu çizgi çok önemli.

ewet o çizgiyi ayarlamak çok önemli..

Bunun için de çocukta cinsel eğitim kitapları alıp eğitmek lazım...

tamam o ayıp bu ayıp ama onu anlatabilmek çok önemli... kötü bişey desen ayıp desen ilerde korkacak, iyi bişey güzel bişey desen adamın kollarına atar...

yani bunu sadece ewlendiğinde yapabileceğini, çocuğun nasıl meydana geldiğini etik bir şekilde çocuğa anlatmalı....

gerçekten çok önemli... Asla çocuk yanın da yaşı küçük anlamaz zaten deyip de korku dolu cinsel konuları yanında konuşmamak lazım.. çok dikkat gerektiren şeyler...

hiç unutmam benm yanımda çok konuşulurdu; ewlenip kocalarıyla beraber olmamak için koltuk arkasına saklanmışlar da banyoya kilitlemişlerde kan revan içinde kalmışlarda hastnelik olmuşlarda vs vs ne korkunç şeyler yaaaa...

şimdi diyorumki insanlar bunu zewk için yapıyor ben neden yapamıyorum... sorular sorular......

yazık...

Değil evlilik hamilelik bile söndüremedi bizim ateşimizi.:rolleyes: Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem ama "ten uyumu" diye birşey mutlaka var. Biz eşimle evde televizyon izlerken bile, birbirimize dokunmadan, cilveleşmeden, öpüşüp-koklaşmadan duramayız:KK48:

işte bu canımmm idolümsün yaaa senin gibi olmayı öyle çok istiyorumkiii :KK43: imreniyorum maşallah maşallah....

yaşlanınca da böle olun inşallah :nazar:

Bazı çiftler için doğru gibi sanki, evlilikte cinselliği görev olarak gören insanlar, özellikle kadınlar var. Çok yakın bir arkadaşım, daha gencecik, evleneli 2 yıl oldu, yalnızca çocuk sahibi olabilmek için katlanıyorum diyor. Üstelik bu kişi eşini çok seven bir insan, evlenmeden önceki tavırları ile şimdikiler çok farklı.

bence cinselliği öcü gibi göstermeden doğru yaşlarda we ewlenince yapılması gerektiği aşılanmalı çünkü çok güzel gibi anlatırsakta ergenlikte önüne geçemeyiz
İşte ben de bunu vurguladım. Yani doğal hayata bırakmak demek önüne geçilmeyecek şekilde bir anlatmak değildir. Yani şu an nasıl yapacağım tam olarak bilmiyorum, belki bu konuda kitaplar okuyup, uzmanlara danışmak da lazım. Çünkü ben liseye giderken mahallede el ele dolaşan mahallenin gençleri hakkında dedikodu edilirken şimdi ulu orta sevişmedikleri kalıyor ki kimsenin de umurunda değil.

Keza çevre desen aynı şekilde.. Bu durumda “doğru” her ne ise onu verebilmek, vermeyi başarmak çok önemli. Bence bunun en sağlıklı yolu çocuğunla konuşmak, her şeyi konuşmak, arkadaş gibi.. biz annelerimizle cinselliği konuşamazdık gibi..

X