evlilik aynı,hayaller farklı..

medidnired

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2018
75
44
34
Arkadaşlar Merhaba,

Önceki konularımı okuyanlar bilir.. Eşimle direkten döndük..
Kayınvalidemlerle evleri ayırdık, bu olayların üzerinden 6 ay geçti ve çok şükür toparladık..

Oğlum 5 yaşında ve evde gerçekten bir eşime sarıyor bir bana..
Sürekli onunla oynayalım istiyor. Yanlızlığı hiç sevmiyor. Eve bir arkadaşımızın bebeği gelse çıldırıyor..
Bu evde neden benden başka çocuk yok diyor bazen gülüp geçiyoruz ama bu aralar yanlızlık çektiğini farkediyorum.

İkinci çocuk konusunu eşime her açtığımda lafı ağzıma tıkayıp konuyu direk kapatıyordu dün akşam konuşmaya çalıştım onunla.
Ben daha gezicem, tatil yapıcam onu yapıcam bunu yapıcam..
Dedim çok genç yaşta evlenmedin, gezdin tozdun 27 yaşında evlendin.. Gezmek zaten doyulacak bir şey değil, insan hep değişik yerler görmek ister ama sen bencilsin..Sadece kendi hayatını düşünüyorsun.. Oğlunun gelecekte bir kardeşe, can yoldaşına ihtiyacı olacağını düşünemiyorsun..
Bana sürekli asıl sen bencilsin o çocukların okul zamanlarını düşünüyor musun hiç.. Ben bu sorumluluğun altına giremem bir tane yeter diyor..
Bende evlilik aile olmak demek.. Ben bu hayatta bir çocuğum daha olsun istiyorum..
Demek ki evlilikten beklentilerimiz farklıymış dedim.
Ben 7 yıldır çalışan bir kadınım ve bir gün olsun eşimden para istemedim hep destek çıktım..
Hep güçlü kadın olmak zorunda bırakıldım.. Çocuğum 6 aylıktı iş hayatına geri döndüm.. Ne kadınlığımı yaşayabildim ne anneliğimi.
Şimdi ikinci çocuğu kesinlikle istemeyen bir kocam var..
Bende en son, yanlış kişiden yanlış sorumluluklar bekliyorum gerçekten senden özür dilerim dedim ve döndüm arkamı yattım..

Bütün gece uyuyamadım ve çok kırgınım kızlar..

Saygı duymak lazım canım , ıkınızde ıstemeden olmaz. Bızımde 2.cocugumuz 1 yasında felegımızı ters dondurdu desem olacak. Esım ılk günlerde bız naptık, hayatımızı maaf ettık dedı. Eger o ıstememıs olsaydı, sadece ben ıstemıs olsaydı sonrasını dusunemezdım. Cunku hep yardıma ıhtıyacım var çocuklar konusunda

Bu işler buyuk sorumluluk iki tarafında istemesı şart ..

Evet büyük sorumluluk farkındayım.. Zaten ben her türlü onun yanında ve arkasındayım..
O kadar ileri gitti ki kendimi kısırlaştıracağım bu gidişle dedi..
Ve ben gerçekten çok kırıldım..

Evet büyük sorumluluk farkındayım.. Zaten ben her türlü onun yanında ve arkasındayım..
Bence bu konuyu kapat ..
Eşini çok iyi anlıyorum.
6 yıllık evlıyım .
6 yıl boyunca hiç istemedım . Her ay adetım gelsın dıye dua ettım . Eşimde bi okdr istedi .

Ama bir anda eşimde vazgeçmişken ben bu sefer çocuk ıstıyorum dedim ..
İsteyen tarafın diğer tarafa saygı duymak zorunda .

Çocuk olduktan sonra ilgilenmemesi daha zor

Eşinizin biraz daha zamana ihtiyacı var Bence siz de aynı durumda olabilirdiniz Eşinizin beklemesini isteyebilirdiniz.

Çocuğunuzun şu haliyle Bence bebeğin hiçbir alakası yok. Hatta bebek ile ilgili daha farklı sorunlar yaşayabilirsiniz kıskançlık gibi.
Benim oğlum kreşe Anasınıfına gittiği halde vaktinde şu anda -Birinci sınıfta- biz devamlı onunla oyun oynadık hala da oynuyoruz.

Spora müziğe hepsine gidiyor. Haftada bir iki Okul dışında arkadaşları ile oynuyor. Yine de evde bir boşluk bulsa yine bizimle oynamak istiyor.kardesleri de var.

Yaşınız çok yok Anladığım kadarıyla kardeşi olur ileride bence dert etmeyin

Hep güçlü kadın olmak zorunda bırakıldım.. Çocuğum 6 aylıktı iş hayatına geri döndüm.. Ne kadınlığımı yaşayabildim ne anneliğimi.

neden çile çekmeyi yüceltiyorsunuz? ilk çocuğunuzu 6 aylıkken bırakıp işe gitmek zorunda kalmışsınız, bu övünülecek bişey değil. aynısını ikinci çocuğa yapma isteği neden?

ayrıca anne baba ve çocuk, bu zaten aile demek. aile olmak için ikinci bi çocuğa ihtiyacınız yok.

kaldı ki eşinizle ayrılma noktasından dönmüşsünüz. demek ki bir sıkıntı var. bu sıkıntılı evliliğe 6 ayda çocuk getirme isteği neden?

bencil misiniz bilemem. ama düşüncesizsiniz. eşiniz ise bencil değil, mantıklı.

Daha fazla sorumluluk almak istemeyen insan da niye istemiyorsun diye zorlanmaz ki. Çocuk aklıyla da kardeş yapılmaz. Şimdi bu evde niye başka çocuk yok der, yarın bir gün doğunca sıkıldım bundan geri götür der. Eşin de bu sorumluluğa kendini hazır hissetmiyorsa zorlama. Eski konularını bilmiyorum ama boşanmanın eşiğinden dönmüş bir evlilikte koştur koştur 2. çocuk hata olur.

Erkekler genelde çocuk ister. Hanım çocuk isterse kabul eder eşi ama çocuk doğduğunda , büyürken falan hiç ilgilenmez... o yüzden sizin eşinizi takdir ettim. Dürüst davranmış kesinlikle. İstiyorum he he deyip sonra sizi tek başınıza bıraksaydı daha mı iyiydi??? Tek çocuk hiç çocuk diyenler çok haklı, iki çocuk kolay değil. Tek başıma hallederim yanılgısına düşmeyin

Övünmek için mi söyledim sizce.. Ona destek olmak için elimden geleni yaptım demek istiyorum..
2019 zammı belli oldu gayette tek başına evi götürebilecek geliri olacak.
İkinciden sonra iş hayatına dönmeyi düşünmüyordum çocuklarımla kendim ilgilenmek istiyordum artık..
Oğlum ilkokula başlamadan ikinci olursa en azından o biraz büyür okul zamanı oğluma daha rahat yetebilirim diye düşündüm 6 ayda çocuk getirme isteği de bundan..
Biz 3 kardeşiz ve kardeşin insan hayatındaki önemini biliyorum.. Ama ne yazık ki benim çocuğum belki de hiç bir zaman bilemeyecek..

Kendimi kisirlastiracam demis kesinlikle istemiyor adam. Kendinize eziyet etmeyin. Siz bu durumu kabullenin ailenizde kuzenlari varsa sık sık bir araya getirip onlarla ileriye donuk yakin iliskiler kurdurmaya calisin kardes gibi.

Başka bir çocuğun sorumlulugunu almaya hazır olmayan bir kişiye "bencilsin" şeklinde suçlamak çok ağır.Birisi daha önce bana tek çocuk kararım için bencil olduğumu soylemisti."Haklısın bencilim çünkü bir çocuk dünyaya getirdim ve o çocuğun hicbirsekilde söz hakkı yok dünyaya gelişinde ...sadece kendi isteğim için,belki geleceğe bir tohum bırakmak,belki evim neselensin,belki ilerde bana baksın..can yoldaşı olsun diye dogurdum onu .Ama senin iki çocuğun olunca benden daha az bencil olmuyorsun" cevabını vermistim

Çocuk istemediği için bencilsin demedim ben ona.. Sadece daha gezeceğim, göreceğim öyle yapıcam böyle yapıcam kendiyle alakalı planları var.. Ailecek planladığı bir şey yok..

Boşanma konusunda direkten döndük diyorsunuz ve iş hayatına dönmeyeceğinizi söylüyorsunuz. Boşanma noktasına gelmeyi deneyimlemiş bir kadınsınız, nasıl böyle yanlış bir adım atabilirsiniz? Ya 2 çocukla tekrar o noktaya gelirseniz?

Çocuk istemediği için bencilsin demedim ben ona.. Sadece daha gezeceğim, göreceğim öyle yapıcam böyle yapıcam kendiyle alakalı planları var.. Ailecek planladığı bir şey yok..
Bu deneyimleri yanlız mi yapicak?Sen ve cocugunuz olmayacak mi yaninda ? Yine de bu sözün onun aşırı savunmaya geçmesine yol açmış ve o da saldırı da bulunmuş.Benim tavsiyem biraz daha beklemen...ben asla ve asla bir daha doğurmayacagim dedim,kendimce haklı sebeplerim vardı...herşeyden öte başka bir çocuğun annesi olmak istemiyordum ama sonrasında benim de fikirlerim ,hislerim değişti.Cocugum veya eşim istiyor diye değil kendim evin içinde gezinen bir bebeğin hayalini kurmaya başlayınca 2. çocuğu dünyaya getirdim.Umarim eşinle aranızdaki problemler bir an önce cozulur

Son düzenleme:
Eşiniz ikinci çocuğu istemiyor, yeniden sorumluluk almak istemiyor demek ki. Zorlamayın. Benim de bir kızım var ikinciyi istemiyorum. Eşim de istemiyor. Eşim bana baskı yapsa ikinci çocuk diye git başkasından yap derim heralde.

sen adamın üzerine ne kadar gittin ki o da böyle tepki verdi.
güçlü kadın olmaya kimse kimseyi zorlayamaz. kadın zaten güçlü olmak zorundadır öncelikle kendi için. bunu bir ajite malzemesi yapmak manasız.
istemiyor adam ya neden saygı göstermek yerine bu ısrar kıyamet?
hem zaten boşanmanın eşiğinden dönmüş bir evlilik için ama ben çocuk istiyorum demek ne kadar mantıklı?
bu kadar ısrarcı olmasaydın adam da bu cümleyi kurmaz sen de kırılıp darılmazdın.
evliliğini sağlıkla sürdürmek ekstra bir çocuktan daha önemlidir. hem de her zaman...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…