Evlilik aşkı öldürür mü?

Aşkı öldüren evlilik değil,başarısız bir cinsel yaşamdır.Yoksa evlilik neden öldürsün?Bir düşünsene deli gibi sevdiğinkişi devamlı seninle beraber

artırıyor tam tersi ama zamanla alıskanlıga donusuyor gözlemledıgım kdryla..
ama nişanlılıgın ve flörtün yeri bambaska tabi..saygı ve sevgi oluncada evlılık ayrı lezzet.

genelleme yapmak doğru olmaz bence bu konuda. bizde öldürmedi, daha da arttı. daha çok tanıdık birbirimizi, daha farklı şeyler paylaşmaya başladık. hayat arkadaşı olduk. aşkımız da hergün farklı bir sebeple büyüdü. daha yeni evli sayılırız, ancak günlük hayatın stresinden ve ailelerden uzak tutulduğu sürece ve taraflar nişanlılık-sözlülük dönemlerindeki karakterlerinde rol yapmamış ise aşk bitmez diye düşünüyorum.

bizde 4. yılımıza giricez öncelikle allah bozmasın demek istiyorum gerçekten hayatının erkeğini bulmuşsun tabi eşinde hayatının kadınını... bende aşkımız bitmesin diye çok çabaladım ama malesef bitti geriye alışkanlık kaldı. şimdi gelince heyecanlanmıyorum. tabi oda .. benim eşim çok ilgisiz ben onunla çok ilgileniyordum ama sonra neden ben dedim bıraktım inan hiç umrunda olmadı şimdi o bir koltukta ben bir koltukta bazen çok sinir oluyorum boşansammı diyorum sonra aklıma kızım geliyo babasına çok düşkün. nasıl düzelir bilmiyorum hayatımı mahvetti ...

Aşkı öldürür...aşk çok kısa ömürlü bişeydir zaten öyle yıllar sürmesi mümkün değil. Bir hevesdir, heyecandır senin olunca geçer.
Aşk ölür yerine başka şeyler gelir...sevgi, bağlılık, alışkanlık v.b
Evliliği yürütende zaten bunlardır aşk değil.

insanın gelenek görenek ve dini inancına bağlıdır
çünkü bence içinde cinsellik olmayan aşk, eksiktir. evlenmeden bunu yaşıyorlarsa sorun yok, ama yoksa aksine evlilik güçlendirir aşkı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…