evliliğini çocukları ve çaresiz olduğu için sürdüren varmı yardım edin çıkmazdayım

cemre76

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2011
783
397
48
35 yaşındayım artık yoruldum 20 yıldır çok kötü giden bir evliliğm var 4 sene önce kayınvalide eklendi hayatıma içinden çıkmaz bir hal aldı durum kaç kere boşanmanın eşiğinden geçtik yalvararak geri döndüm eşim olacak insan müsveddesi annesi yüzünden kaç kere yuvamızı demek isterdim ama nayse evimi yıktı ben topladım o yıkmaktan yorulmadı ben bir araya getirmekten şiddet hiç eksik olmadı hayatımdan öldüresiye dövüldüm hemde rahmetli kayınpederle bile ben annesiz büyüdüm babam zamanında nefsi için kendinden 10 yaş büyük biriyle evlendi o bizi istemedi babam başından atmak için yatılı Kuran kursuna verdi aramadı bile yaz tatili kursu beklerdik ablamla erkek kardeşim başka kursta süründü yıllarca üvey adı üstünde istemedi hiç bir zaman sonra ben 15 yaş ablam 17 yaşında 15 gün içinde elin evinden gelin gittik 3.5 yıl kaynanamla kaldım küçük şehirde ilk dayağımı 3.5 aylık evliyken yedim güya kaynanama küfretmişim etmedim ama kim dinler kadın şikayet etmiş bi güzel evire çevire dövdü beni o zaman oğlum karnımda 1 aylıkmış ben bilmiyorum öyle öyle başladı acımasız dayaklar sonra geldik ist. iş için 3 yıl iş bulamadı orda burda çalıştı yokluğu çok acı tattım öyle sinirli ve öfke doluyduki her şeyden döverdi bir ablam var ona gidersen boş ol diyecek kadar acizdi bana olan nefreti ve sevgisizliği halen devam ediyor bu süre içinde birde kızım oldu diceksiniz neden yaptın onu çok düşündüm o zamanlar olmasın diye ama belki bizi sever diye kızımın hayatına mal oldu değiştimi hayır daha da şiddetlendi çok zaman önce ablası ve annesi oğlu hakkında bu ne eş ne çocuk kıymrti biliyor buna layık değil derlerdi ama o dedimya çok zaman önceydi çocuklarımı nasıl büyüttüm ne üst ne baş almazdı kendim elişi yapar gizli gizli alırdım ondan gizli pazara gider almaya çalışırdım kızım nöbet tutardı belki bizden gizli arkamızdan gelirde ne aldığımızı görür diye sonra görmemesinin imkanı yoktu ya ayağında ya üstünde görünce kıyametler kopardı hepimizi döverdi ne bunlar diye tam bir şizofren ve pskopattır halada öyle çocuklarımı hep ezdi aşağıladı onunda çocukları ama sevmiyorki bizi hep kendi için yaşadı bu dünyada babasıda öyleymiş hiç sevgi vermememiş ben evliyken bile dövdü onu ben kızdım baba yapma diye 6 aylık hamileyim kaynanam demezdi onlar baba oğul sen karışma diye mantık bu işte ne diyeyim cahillik yavrularım kurtuldu şükür elinden oğlum 5.5 yıldır kızım 1.5 yıldır evde yok yatılı okuyorlar ama ben kurtulamadım ölene kadarda kurtulamıcam bundan geçen sene rahatsızlandı canı çok kıymetlidir dünyayı bana dar etti o kadar baktım yaranamadım hep seni boşucam annemle yaşıcam git evden eşyaları al bir ev tut sana bakmıcam yemek yapma ben çamaşırımı yıkarım diyerek dayak kavga beni canımdan bezdirdi annesi koymuş aklaına seni evereyim diye adam evi terkedeyim diye ne isterse yapıyor sonra ben dayanamadım kızımı da alıp bir sığınma evine gittim 1 ay kaldım çok zor ve acıklı bir yer bu arada bu oğlumla gitti memelekete ev yapmaya orada çok zorlandım aradım birleşelim diye hep korktum ben hayatta güçlü olamadım zorluklara biraz sabretseydim belki şimdi bunları yazıyor olmazdım o olmaz ben boşanıcam deyince ben hastanelik oldum ilaç falan sonra sığınmadan çıktım ablama gittim duramıyorudum bi şey yapmam lazımdı kapalıyım 1 ilkokul mezunuyum 2 hiç iş tecrübem yok 3 neyse girdim bir yere tezgahtarlık yapmaya ama hep ağlıyorum kızım canım yavrum para yok o da girdi bir işe ne çektik anlatamam gidecek yer yok para yok yemek yok bileziğim vardı bozdum tuttum bir ev ahır gibi 450 tl artı depozit üvey kadın istemez diye kimse destek çıkmadı bana hatta benim paramı yedi ablanım kocası bizde kalıyor alıcam tabi dermiş ablama ben sabah 6ç30 akşam 11 anca geliyordum ablama çalıştığım iş yerine yakın ablamın kaynanası bir zaman orda kaldık para gitmesin diye hatta iş yerinde kalmak bile istedim gece vakti yollara düşmeyim diye yanımda genç kız ben kadın öyle öyle 3 hafta çalıştım herkes acıyor ama kimse bakmıyor kaldım dünyada yapayanlız bir kızımla kaç kere intihar etmek istedim kızım mani oldu onun pskolojisini yıktık babasıyla beraber şimdi korkuyor erkekten ve evlenmekten yavrum ramazan geldi biz aç aç işe gidiyoruz evin kirasını veremedim çıktım gittim baba evine kadın suratımıza bakmıyor babam ilk akşam iftar yapıyoruz demezmi yemek dökmeyin kirletmeyin daha yeni temizlik yaptı benim de bundan sonra gözümün gçrdüğü o var diye ben ağlıyorum bana sen şimdi hassaasın sinirlerin bozulmuş 2 gün zor dayandım dedimya ben korkağın acizin güçsüzün cesaretsizin tekiyim ben yalvarma mesajları atmaya başladım bu şizofrene denize düşen yılana sarılır misali bu zehirli yılana tekrar tutundum geri dönünce aynı hemde daha beter olacağını bile bile lades dedim bundan önce kaynanamla kardeşim konuşuyor oğlunu yumuşat alsın bacımı diye ama kadın nefret dolu evini neden terketti gitmeseydi diyormuş bari biraz eşya verin deyince ablasına verdiği eski ç. makinesini alsın diyecek kadar hakaret ediyormuş ben onla hesaplaşmayı ahirete bıraktım oğluylada aynı orada görüşücez yıllarımın hesabını verecekler bana çok şey borçlular en sonunda bu acıdı hani kendisi küçük dağları yarattıya bir kibir bir büyüklenme geldi aldı bizi tabi bundan önce kadın gelip benim evime kurulmuş zaten demiş o gelirse ben giderim oğlum zor ikna etmiş sen gidersen annem gelemez anladınız dimi ben onun sayesinde evime döndüm ne acı 20 yıllık evlilik annesi yoksa yıkılacak çaresizlik ve çocuklarım için döndüm canınm çok yandı şimdi kızından bize geliyor hafta sonu kalacak 5 ay o yetmezmiş gibi birde bacusı bizi ziyarete gelecekmiş kendi yetmedi bide sülalesi ama ben ne yapabilirimki anası ne derse o kocam kaç zamandır panik atak tedavisi görüyor bir kaç aydır iyiydi sakin sevecen ama kaç zamandır eski haline döndü artık en ufak bir şeyden kavga çıkarıyor bağırıyor genelde her şeyde annesini örnek veriyor ben bana örnek verme hoşuma gitmiyor diyorum ama beni hiç bir zaman sevmediği ve değer vermediği için inadıma canımı yakmak için söylüyor canımdan bezdirdiler beni o kadının sesine tahammül edemiyorum nasıl yaşıcam ben bilmiyorum beni çok üzdü bi kurban için oğluna vermiş parayı al kes diye o da 500 tl etsiz 600 tl etli gelecekti bayramda bende üstünü sen tamamla etli alalım dedim neyse öyle oldu geldi etler verdik vereceğimiz yere gittik bayramda küsmüş neden etimden biraz getirmediniz diye oğluda anne geleceksin diye getirmedik demiş kızı çok zengin işte insan aç gözlü oldumu ne edersin bir surat kızıyla yüzümüze bakmadılar kızımla gittik şimdi hiç bir şey olmamış gibi geliyor yüzsüz kayınpeder 4 yıl oldu öldü bu kadın kaldı başıma oğlu o olmazsa yıkıyor bu yuvayı ya haksız olduğunu bile bile nasıl annesini savunuyor bilmiyorum çocuklarım için sabrediyorum ona bu evimi bırakmıcam çok kovdu beni kendi evimden yürü git burası oğlumun evi hadi babanın evine git diye lütfen bana dua edin hakkınızı helal edin sabır dileyin bana

İnanın okurken kafam o kadar karıştıki cümlelerinizi noktalama yada virgül koymadan yazdığınız için olayları tam anlayamadım. anladığım kadarıyla çok çekmişsiniz Diyeceğim sadece Allah yardımcınız olsun Bol bol dua edin. o herşeyi görüyor..

Cemre konuyu cok uzun ve noktasiz yazdigin icin anlasilmasi zor. Anladigim kadariyla zorluk icinde buyumussun ve hala zorluk, siddet, baski falan cekiyorsun. Ben hukuki olarak ne hakkin oldugunu bilmiyorum ama siginma evindeki donemde sana maas baglama olanaklari yokmuydu eger bosansaydin? Bir kadin koruma kurumuna danissan sana yol gosterirler belki. Lutfen kendine daha fazla ezgi verme ama hazirliksiz hareket etme.

okudum çok üzüldüm Allah yardımcın olsun baka ne diyeyim bilemedim...

niye evine geri dönmek zorundasın ki?
kızın ve oğlun yatılı okuldaymış bir eve hasta veya çocuk bakıcılığına yahut temizlikçiliğe yatılı olarak gir. para bile biriktirirsin kısa sürede. istanbuldasın iş imkanı gerçekten çok.

teyzem ayda 1000 tl alıyordu yemek ve kalacak yer onlardan olduğundan hemen hepsi birikiyordu. 10 yıl kaldı orada eşinden ayrıldıktan sonra. şimdi küçük bir ev aldı, ve gündüzleri aşçı olarak bir tekstilde çalışıyor, kendi hayatını yaşıyor, dayakçı ve aldatan kocayı çekmedi, hemen bıraktı.

bakarsın uygun biri olursa yine evlenir, 40 yaşında bile değil çünkü, ama bu sefer evi ve işi olduğundan hiç ezilmeyecek

Acıyla yutkundum okurken yazdıklarınızı.. Babanız temel olmuş tüm sıkıntılarınıza. Çocuk yaşta evlilik ve tecrübesizliklerle devam etmiş.
Derlerya annenin bir gözü kapansa babanın iki gözü kapanır.

Yorum yapamayacağım özür dilerim.Yazacak birşey bulamadım.

Dua istemişsiniz, dilim döndüğünce duamda olacaksınız inşaallah...

Önce kendinize bir iş ayarlayın. Evden çıkmadan. Sonra ayrılın o evden. Yazık etmeyin kendinize.
İnanın bir odada kuru ekmek yiyerek daha huzurlu olursunuz.
Çok ama çok üzüldüm.
Dilerim çektiklerinizin mükafatını en kısa zamanda alırsınız.
Allah çocuklarınızdan güldürsün sizi

off Allahımmmm size sabır versin evlatlarınızın yüzüne baksın... ama bence bi iş araryın mutlaka bulursunuz ve bu adamın k.... siz basın tekmeyi.. bu nedir ya nasıl bir çile Allahım yardımcınız olsun ...

kaç yaşına gelmiş kadın bir ayağı çukurda hala sizinle mi uğraşıyor off ya offf

Şimdi yorumlarınıza baktım da.
Pilatesten falan bahsediyorsunuz. Bunca sıkıntının arasında zor olmuyor mu?
Bir de eşiniz gece vardiyasındayken yalnız kaldığınızdan. Kayınvalideniz nereye gidiyor o zamanlarda??

canım bana kızma ama anlattıklarına inanmakta güçlük çektim. acıklı filmler gibi bir hikayen var. Sana önerim yukarıdaki arkadaşların önerisinin aynısı işe gir para biriktir daha yaşın genç.

öncelikle zaman ayırıp okuduğun için teşekkür ederim.. yazdıklarıma inanıp inanmamakta serbetsin. bir şey diyemem ama hayat acı gerçeklerle dolu bunların, daha da fazlasını yaşadım, ama hep korktum hayattan, hep çocuklarımı düşündüm. özellikle kızımı yaşı 17 ye geldi ilerde bir yuva kurarsa , el başına kalkmasın annesi boşanıp gitti söz olmasın diye. ben zaten hep önce onları düşündüm kendim olmadı hiç, kader diyorum.

okuyup yorum yaptığın için teşekkür ederim. kendimi bir şekilde rahatlatmaya ve pskolojimi tamir etmeye çalışıyorum.bu aralar yapamıyorum zaten,gece tek kalıyorum, kayınvalidem yoktu kızında kalıyor,yarın almaya gidicez.ben alıştım arrtık korkarak ve sinerek yaşamaya, sadece susuyorum ve sabır etmeye çalışıyorum, oğlum 20 kızım 16.5 yaşında, bu saatten sonra onların geleceğini mahvedemem, yüzlerini yere getiremem,onlara anlatmıyorum yaşadıklarımı artık,kızım en son geçen yıl,olan kavgada,evi terkedersen canıma kıyarım dedi,artık kaldıramıyorum bu acıları dedi yavrum, oğlum zaten erkek anne takma sen kafana,onun senden başka çaresi yok, diyor sabır ya sabır diyorum bende.

okuduğun için teşekkür ederim. evet bende okuyunca zorlandım özür dilerim.sığınma evi demişsin, orada 1 ay kaldım ,elimde param var diye o ayki, paramızı bile vermediler.ablam sonradan kurumu arayıp,parasını vermemişsiniz demiş ama,onlarda unuttuk demişler,yalan canım her yere danışdım ,inan saatlerce konuştum,sadece oyalıyorlar,yok şuraya git yok buraya git ,baştan savma,canım kurumun sahibi yönetici hanım,ne dedi biliyormusun,benimde kayınvalidem var,idare ediyorum, sende alttan al diye kadın başıma nereye gideyim ,bu hayat pahalılığında, şöyle düşünüyorum,20 yılımı heba etti, ömrümü yedi,geçliğimi bitirdi,geriye bir enkaz kaldı,bu enkazla nasıl başa çıkıcam, bu hayatla,bakıcak diyorum hem bana,hem çocuklarıma,yokluk ve sıkıntı,çektiremem bu saatten sonra onlara kıyamam, hayallerini yıkamam,bari onların hayatları güzel olsun,huzurlu olsun,

boşanmış bır aılenın çocuğu olarak sana sunu söyleyebılırım kı çocukların vaktı zamanı gelıp uçup gidecekler ve senın çektıklerını anllamayabılırler.sana yarın bırgun tutup da anne çekmeseydın o adamı dıyebılırler...herşeyden önce kendın için iyi bir hayat kurman ve cesaretlı olman lazım...20 yıl gıtmış hayatından bır 20 yıl daha nıye ? kımın için?

iyi akşamalr cemre gerçekten zor bir yaşantın olmuş bugüne kadar, bizler uzaktan bakıp yorum yapıyoruz sadece, yaşamak çok zordur eminim.allah yardımcın olsun. 35 yaşındasın ve çok gençsin hala. oğlun, kızın ve sen çalışıp neden başka bir eve gitmiyorsunuz, sizin o adama ihtiyacınız yok ki çocukların sana, sende çocuklarına sahip çık, çalışıp bişeyler yapın, kocaman çocukların var, eminim bu konuda birbirinize destek verirseniz herşey daha iyi olacak, boşanıp çocuklarımı mağdur edemem diyosun, zaten çocukların mağdur bence.ilk boşanan sen olmayacaksın, hangi çağda yaşıyoruz, bence sen çocuklarınla bir olup kendinize yeni bir hayat yolu çizmelisiniz.

yorumlarınız için çok teşekkür ederim.yanlız olmadığımı anladım, artık ağlamak bana çok kolay geliyor,okurken ,ve yazarken gözlerim dolu dolu, artık nasıl kaldırırım diyorum, eğer evden gidersem,ondan sonraki sıkıntı ve zorlukları, nasıl aşarım. oğlum üni. hazırlanıyor daha lise bitmedi açıktan verdi ,zamanında babası oğlumun hayatı gitti hoca oldu ama parası çok az olduğu için,yurttan çıktı dershaneye yazıldı 5.5 yıl oldu daha lise bitmedi şimdi babasına hayatım gitti diyor benim eşim,hiç sorumluluk almadı oğlum yıllarca bedava ,okudu orda anlamadık,meğerse,az parayla çalıştırmakmış gayeleri ve normal lisede istemediler,dışardan oku dediler,işi hazır dediler,inandık geçen yıl din eğitmeni oldu ,ama türk. geçerli değil resmi değil,bitirdi. başladı işe, 24 saat çalışma, maaşı 35o tl.olunca oğlum çıktı,ben okucam dedi,onunda pskolojisi çok bozuk şimdi hem üni,hem lise sınavı ,için çalışıyor derdi ona yetiyor,zaten ergen zamanı,ona nasıl diyim bunları dedimya,konumun başında,çıkmazdayım diye,Allah razı olsun sizden, en azından yanlız değilim.

allah dayanma gücü versin canım..daha yaşın çok genç ama yaşadıkların ağır şeyler..
kolay değil 35 yaşında 20 yıllık evlilik ve 2 çocuk sorumluluğu..

Yazdıklarınızı okuyunca çok üzüldüm. Ama yaşınız 35 daha, hala çok gençsiniz... Yok mu kendinizi kurtarmanızın bir yolu? Şu an çalışmanıza eşiniz ses çıkarır mı acaba? Kendinize göre bir iş bulsanız, azıcık kendinizi toparlayıp güveninizi yeniden kazansanız, sonra da kendi yolunuzu çizseniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…