Evliliğimiz ve sorunlar

Bundan sonra iş olunca siz de hasta olun. Aynı taktikleri kullanın. Kv gidince eşiniz durmazsa siz de onunla çıkıp evinize dönün.

Şunu unutmayın; siz kocanızla evlisiniz ailesiyle değil. Onlara mahkum ya da mecbur değilsiniz. Siz sadece kocadan dolayı uzak akrabasınız. Onlara gitmek ya da hizmet etmek zorunda değilsiniz. Çünkü hizmetli değilsiniz. Evli ve özgür bir kadınsınız hepsi bu.

Eşinin anası gitsin o hizmet etsin.
Siz yokken evlerini b.k mu götürüyormuş?
Ayrıca orası sizin eviniz değil siz misafirsiniz. O evde yaşayanlar temizler orayı siz değil.

Eğitimin kariyerin ne durumda. Biraz kayınvalidesi onunla baskıla. Eşin de seni bırakacak olursa kayınvaliden de beni eve götür sonra kendin git de.
Biraz dişini göster. Bu demek değil ki kavga çıkar, tatlı dille anlat. Her misafire de gerçek anlamda işini denk getir. Kendin misafir ayarla vb..

Eşim beni annesine bırakıyor kendi çıkıyor.
Niye getirdin beni o zaman diyorum.

Yavrum, evladım senin ağzın, dilin,
iraden yok mu?
Saksıda bir bitki veya eşya değilsen seni kimse evinden alıp başka yere bırakamaz.
Diğer yazdıklarına hiç değinmiyorum bile.
Eş olacağım derken birey olma haklarından vazgeçmişsin haberin yok.

Oncelikle bir is bulun be mutlaka calisin. Ikincisi bir seyler ters gitmiyor eminim diyene kadarda cocuk asla ve asla yapma. Herseye karisan ve pinti olan bir esin var ayni benimki gibi. Ben cok musamma göstermişim simdi cekemiyorum artik 10. Yilda aklim basima geldi ama benden de giden gitti. Simdi hicbirseye karıştırmiyorum hemen lafi agzina tikiyorum yada al sen yap deyip isi ona kitliyorum ciddi oranda azaldi. Mesela dun aksam kofte yapmıştım mutfaktan girer girmez saniye degil salisede ne kadar kalin olmus kofte diyecekti ki basini getirdi sonunj getiremeden ne dedin sen ne dedin diyerek bir ozur icin son cikisi bekledim baktim tamam ya yemicem diye birde trip atti sivadi yani bende al sen yap deyip herseyi tavada köfteyi tost makinesinde ekmegi bıraktım ciktim. Hic bakmadim cocukla oynadım yemis ise gitmis kendisi duymadik bile. Baktim sadece kofteleri zikkinlanmis gitmis doymamistir eminim bide cok acti. Umrumda olmadi. Sabah geldi konusuyor normal dedim sen ilkonce yapman gerekeni bi yap bakalim ondan sonra ben senle konuscam. Ozur diledi bidaha yapmicani soyledi oyle konustum
Ama ben 10 senede bu asamaya geldim aptallikmis ilk 3 aydada bu olabilirdi. Tepkini koy ogrensin evliligin anneden babafan duyma laflarla yurumeyecegini

Eşin seni ailesine bırakıp yok olduğunda çık evine gel,neden tekrar onun gelmesini bekliyorsun??

Kayınvalidelerin beklentilerinde sınır yoktur canım,ben bekarken annem evi süpürür ben silerdim hızlıca bitirirdik işi. Bi gün kayınvalideye gittim evi süpürüyor ben de sileyim istersen dedim (Sekiz yıllık evliliğimizde ilk ve tektir) tamam dedi,ben suyu hazırlayıp salona geldim. Almış eline kuran okuyor. Gözlerime inanamadım işi bana kilitleyecek kuran okuyorum ayağına. “” Aa dedim dua mı ediyoruz ben de bi tülbent alaylm bari” başımı kapattım oturdum yanına,çok bozuldu ama işi yapıcam sandı çünkü o. Bi on dakika sonra da eve geçeyim ben diye bıraktım onu,süpürge deterjanlı su ve elinde kuranla

Saf olmayın çok rica edicem.

Bunun adı resmen pskolojik siddet bukadar niye ezdiriyorsun kendini kişiliğini kendi kararını kendin ver yoksa hep böyle gider

Kim ne derse desin kendin gibiolmaya devam et. Biraz tavrini koy. Esin de begenmiyorsa kalksin kendi yapsin

Eşinize sizin iki kişilik bir çekirdek aile kurduğunuzu hatırlatın. Diğerleri sizin hanenizin dışındaki ne olursa olsun. Onları takmayın ama eşinizle sorunlarınızı çözün öncelikle.
iş bulun yorumlarına kesinlikle katılıyorum.

Sen musamaha gosteriyorsun. Ne alaka yani gorumcenin arkadasindan? Hizmete cagirmislar bence. Gorumcen kendi davetlisini kendi agirlasin.

O gün misal işimiz varsa, kv çağırdı diye işimizi planımızı unutup koşa koşa gitmeyelim mesela
Kesinlikle katılıyorum..Bir gün gittiyseniz bir gün eşiniz tek gitsin..Çok ailesi ile ilgili konuşmadan istemediğiniz şeyleri yokuşa sürün..

Benzerlerini yaşadım ve daha fazla müsade etmedim..Zamanla eşim o duruma alıştı.

Fakat Görümcenizle sohbet esnasında giyim kusaminizla ilgili fikirlerinizi burda yazdığınız gibi konuşun tatlı tatlı..
Eşimin kiz kardeşi bu konularda asla müdahil olmadı açıkçası kafa yapımız, tarzımız uyduğu için sıkıntım olmamıştı ama olsaydı..

Şakayla karışık, gülerek fikrimi belirtirdim.

Her şeyde net olun zamanla onlarda uyum sağlayacaklardır.

Canım burda bazı bilmiş yorumlara takılma. Yorum yaparken insanlar kendi basına gelmemiş hayatları her zaman doğru karar verip, düzenli ilerlemiş gibi yapıyorlar. Herkesde oluyor bu problemler evliliğin ilk aylarında. Bende 1,5 senelik evliyim ailem çevrem uzakta ve olduğum yere hiç alışamadım. Kv ben görümce ile aramda toplasan 10 bina var. Bende spor giyinen biriyim özel günler haricinde nasıl rahat edersem öyleyimdir, makyajı sevmem vs. Görümcem de aynı kelimeli kullanmıştı bana “ben balkon yıkarken bile kalem çekerdim ilk evlendiğimde, senin şimdi şıkır şıkır olman lazım” “artık evlendin Üstüne basına kadın gibi bir şeyler al (kadın gibi bişeyler neyse)” bunun gibi bir sürü laf... ama iki görümceminde giydiklerini ben çıplak kalsam yine giymem. Hepsine ha ha diyip geçtim ilk başlarda çok takıyordum, zamanla konusunca cevap bile vermiyorum İnan daha güzel oluyor. Eşine gelince yine aynılarını yaşadım. Sanki onun kendi kararları var da benim yokmuş gibi, annesine istediğinde gider istediğinde gitmez ama ben onun götürdüğü gibi orda kalmalıyım sanki. Baktım olmuyor (Allahtan eşim anlıyordu beni) güzelce konuştum “ben pijamayla oturmak, film izlemek kendi kendime takılmak istiyorum, annenle ablanla bi süre sonra konuşacak bişeyim kalmıyor sen yoksan bende eve giderim artık dedim” artık tam eşimle gidiyorum ya da eşim ben oradayken dışarı çıkmak istediyse bende eve geliyorum. Eşine güzel yaklaş, örnekler ver. Mesela “canım benim ailem burda olsa akşama kadar sen benim babamla otursan canın sıkılmaz mı?” Gibi onu yumuşatarak kalbini kırmadan konus. Evliliğin ilk zamanlarında böyle şeyler yaşamayan yoktur. Senelerce tanıyıp sevgili olsanda aynı evde yaşamak başka. Pes etme, zamanla düzeleceksiniz emin ol. Sen ona o da sana alışacak.

Neden kadın yumuşak olan olmak zorunda?
Adam çoraplar için bile gayet katıymış . Pes etme evliliğin için savaş vs bu mu kadının değeri sizin gözünüzde?

Neden kadın yumuşak olan olmak zorunda?
Adam çoraplar için bile gayet katıymış . Pes etme evliliğin için savaş vs bu mu kadının değeri sizin gözünüzde?
Yahu konuyu yanlış yerlere çekmeyin. Kadın değerinden bahsetmedim ben burda. Eşi içinde kendi içinde konuştum birbirinize alışacaksınız dedin gördüğünüz gibi. Ne diyeyim “bunlara kesinlikle katlanma, ayrıl gitsin” mi? Aldatma, küfür, hakaret yok ve anladıgım kadarıyla da birbirilerini seviyorlar. Yapıcı yorum yapmak istedim yaptım. Yaptığım yorumun hesabını verecek değilim. Yazacak bir şey bulamayınca “AAA KADINA DEĞER BU MU?” Moduna geçmeyi bırakın.

Yaptiginiz yorumun hesabini da esinize verin siz . Iyi geceler

Aldatma, küfür, hakaret yok iyi güzel de adamın uyguladığı psikolojik şiddeti ne yapacağız?
Kaba bir üslupla karısını azarlamasını nereye koyacağız?
Ekonomik şiddeti de unutmayayım.
Evin hanımı market alışverişi bile yapamıyor istediği gibi, kişisel istek ve ihtiyaçları sözkonusu olsa adam ne cevap verecek acaba?
Haaa tabi o erkek, evin reisi, herşeye hakkı var.
Biz bazı çok bilmişler de bunu anlayamıyoruz.
Not:46 yaşında 26 yıllık mutlu bir evliliği olan bir kadınım.

Yapmayın ya, daha 3 aylık evli. Adam ailesinden böyle görmüş demek ki. Seviyorsan savaşırsın, demek istediğim o. Zamanla o seni anlar sen onu. Kim evlendiği ilk ay tüm evlilik hayatını düzene sokabilmiş ki? Kayınvalide ve görümceleri gözardı edip sadece eşiyle konuşacak, sorunlarını onunla çözse yeter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…