Evlenmelerine aracı olayım mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sibel 1923

KAR LEOPARI DAĞCI
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2022
1.171
2.336
37
Başkasına akıl vermek kolay ve çoğu zaman isabetli, makul önerilerde bulunulur. İçine düştüğünüz zor durumları yakınlarınıza, arkadaşlarınıza açarsınız, dışarıdan bir gözün değerlendirmesini ister, onların öneri ve tecrübelerini dinlersiniz. Eş seçiminde kendilerinin tanışıp elektrik oluşmasını, flört edip birlikte bir hayat uyumu yakalayıp yakalayamayacaklarını anlayıp evlilik kararı verilmesini savundum hep. Görücü usulüne ve tanıştırmalara hep mesafeliyimdir ama bzim toplumsal gerçeğimiz olduğu için anlayışlıyımdır da.

Çalıştığım kurumda çok sevdiğim bekar bir kız arkadaşım ve bekar bir erkek arkadaşım var. Her ikisi de çalışkan, işlerine odaklı, dürüst ve iyi insanlar. Sosyal ortamlarda ikisiyle de konuştuğumda evlenmek istediklerini fakat nasıl eş bulacaklarını biraz da bu konularda girişken olamadıklarından dolayı bilemediklerini ifade ediyorlar. Sanki, Sibel abla sen yardımcı olabilirsin dercesine. Kız olanı daha yakından tanıyorum; birlikte birkaç kez dağ tırmanışı kampında hafta sonu ikimiz de aynı çadırda kaldık ve uyumumuz gayet iyiydi. Ayrıca birbirimizin evine de gidip geliriz. Erkek olanı ise çalıştığımız ortamdan ve kurumsal sosyal faaliyetlerden (yemek, kutlama, toplantı) tanıyorum.

Kız: 29 yaşında, 1,60 boyunda, bakımlı, fit vücutlu, Doğu Karadenizli, Tıp fakültesi mezunu, Doktora 3. yıl (Mikroplar ve kanser) Erkeğe göre %20 kadar daha fazla maaşlı, siyasi görüşü Türk milliyetçisi-Ülkücü. Hobisi spor ve dağcılık. Başından bir kez söz atma geçmiş. Konuşkan ve esprili.

Erkek: 30 yaşında, 1.70 boyunda, bakımlı, şişman. Egeli, Eczacılık fakültesi mezunu, Doktora 3. yıl ( Kanser ilaçları), maaşı daha az, siyasi görüşü Liberal-demokrat. Hobisi yemek yemek ve gezmek. İçe kapanık, davranışları ölçülü, beyefendi.

Çok sevdiğim bu iki insanı tanıştırıp evlenmelerine aracı olayım mı? Etrafımda çok sorunlu evlilikler görüyorum, Kadınlar kulübünde de okuduklarımdan çok fazla uyum ve cinsellik sorunu var, aracı olursam ve kötü evlilik olursa diye korkuyorum.

Ne dersiniz?

Bu sosyal kız o çocukla anlaşamaz.

Sizden böyle bir talepleri olmadığı için bence konuyu açmayın. Zaten 30 yaşındaki kadının böyle bir talebi isteği olsa mutlaka çevresine söyler birini istediğini.

Siz tanıştırdınız diye hemen evlenecek değiller zaten. Ama ben ozelliklere bakınca çok zor diyorum :d spor ve dağcılık vs yemek yemek çok uygun bir versus değil :d
İkisi de evlenmeye çok sitekli, tanışınca konuşurlar da bu özelliklerini tolere edemezler mi?

Yani aynı ortama sokup tanıştırabilirsiniz belki. Daha fazlası elinizden gelmez zaten. Çöpçatanlık yapar gibi tanıştırmayın aynı ortama sokun yeter olacağı varsa olur
Zaten aynı ortamda farklı laboratuvardalar, birbirlerine aşinalar. Çöpçatan olmayayım yani

İşte çevresinden birisi olarak bana söyledi. :)

Zaten aynı ortamda farklı laboratuvardalar, birbirlerine aşinalar. Çöpçatan olmayayım yani

Aynı ortam derken ortak aktivite yapabilirsiniz demek istiyorum. Davet edersiniz ikisini de. Olacağı varsa öyle olur. Siz çöpçatanlık yapmaya çalışırsanız ve sonu kötü biterse suçlanan siz olursunuz. Ben olsam bulaşmazdım

İşte çevresinden birisi olarak bana söyledi. :)

Sosyal ortamlarda ikisiyle de konuştuğumda evlenmek istediklerini fakat nasıl eş bulacaklarını biraz da bu konularda girişken olamadıklarından dolayı bilemediklerini ifade ediyorlar. Sanki, Sibel abla sen yardımcı olabilirsin dercesine.

bunu yazmışsınız. Burada "sibel abla çevrende uygun birisi var mı? Varsa bahseder misin ben evlenecek yaşa geldim, ama kendi çevremde kimse yok beni yeni insanlarla tanıştır" gibi bir şey yazmamışsınız. Açıkça sözlü bir talep olduğunu yazmamışsınız ikisinden de

Aslında tam sizin dediğiniz şekilde talepleri. Eksik ifade etmiş olabilirim.

Arkadaşınızla yakın olduğunuzu söylemişsiniz. Bence adama bir ilgisi olsa size söylerdi. Koca insanlar aynı ortamda birbirlerini seçip seçmemeye karar verebilirler.

İkisini de çok seviyorum, erkek tam koca olacak adam yani.

Arkadaşınızla yakın olduğunuzu söylemişsiniz. Bence adama bir ilgisi olsa size söylerdi. Koca insanlar aynı ortamda birbirlerini seçip seçmemeye karar verebilirler.
Yaa ikisi de çekingen insanlar, koca insanlar gibi değiller. Birinin ön ayak olmasını bekliyorlar. :)

Aslında tam sizin dediğiniz şekilde talepleri. Eksik ifade etmiş olabilirim.

Sizden açık ve net bir şekilde istekleri olmadıysa bulaşmayın. Öyle dercesine ile olmaz. 30 yaşında insanlardan bahsediyoruz, 25 değil. Aynı ortamdalarmış, birbirlerini tanıyorlar, aralarında ufak bir çekim olsa mutlaka birinden biri adım atardı. Tanışıyorlar sonuçta.

Aynı iş ortamında bu şekilde bir uygun görme olayı, ters tepebilir. Gerginliklere neden olursunuz.

Objektif olmakta zorlanıyorum; örneğin Doğu Karadenizli birisi ile Egeli birisi kültür olarak anlaşabilir mi? Maaş farklılığı sorun çıkarır mı? İkisinin de aklı başında, uyum yakalaybilirler mi? Ben evlenmeleri için onları birbirlerine öveyim olsun havasına girdim.

Siyasi görüş Farklı, aile yapısı çok başka. Benim babam Egeli kocam Karadenizli. Eşimin ailesiyle asla anlaşamıyorum. Severek evlenmesem tercih etmezdim bu kadar farkı. Karadeniz’de daha ataerkillik var. Ege’de kadınlar daha önplandadır. Zorlanırlar. Siz yine tanıştırın ama ilişki için demeyin. Kendiniz için bir toplantı organize edip çağırın. Mesela doğumgünü. Orada olacaksa olur

Evlilikte sevgililikte flörtte bu yola girmeden önce karşılarındaki insandan bir güzel enerji, hoşlantı, beğeni hisleriyle dolmaları gerekiyor. maaş konusuna gelene kadar çok şey. Ten uyumu var. Muhabbetleri tutacak mı var. Bir insanın arkadaş iletişimi, arkadaşı ile tavrıyla sevgili olma hali çok farklı, bambaşkadır.

70 yaş üzeri iki yaşlı, aman yalnız kalmasınlar diye evlendirelecek insanlardan bahsediyorsunuz sanki

Birbiriyle aynı ortamda çalışan insanlardan bahsediyoruz. En önemli iş yeri ortamında böyle şeylere ikisininde nasıl baktıkları. Birbirlerine övmeden önce ikisinden birinin ağzını arayıp "aynı iş yerinden beğendiğin var mı" gibi şeyler sormak gerekir.

O zaman biraz daha yakın olmalarını sağlayacak az sayıda insanın olduğu bir ortam ayarlayayım.

Haklısın EloraViolet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…