Evlenmek için ideal yaş var mıdır?

pinklady876

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
3
1
32
Arkadaşlar merhaba,

daha önce açılmış konuları okudum; bazı arkadaşlar yaşlarını belirtip evlilik için geç kalıp kalmadıklarını soruyorlardı. Ben konuyu biraz daha geniş bir pencereden ele almak istedim.
Özellikle; uzun ilişkisi olan, evliliği tecrübe etmiş kişilerin deneyimleriyle yardımcı olacağına inanıyorum. Sizce evlenmek için ideal yaş var mıdır? Böyle bir kavramın kullanılması doğru mu? Yoksa ideal yaş sizin hazır hissettiğiniz an mıdır?...
Bu sorular kafamı çok kurcalıyor. Sohbete katılan kadınlara şimdiden teşekkürler... iyi akşamlar.

İdeal yaş diye bisey yok.
Herkes kendi yaşini ideal gorur. Hepimizin hayati ayni düzende gitmiyor, ayni yaslardayken ayni şeyleri yapmiyor, ayni sartlarda yaşamiyor ve ayni kafada olmuyoruz.

Günümüzde para çok mühim. Aşk olsa, olgunluk olsa para yoksa olmuyor. Çok zorluk çekiliyor. Ama yaş baz alınırsa erkek 30, kadın 25 ideal bence.

Çevremde 20 yaşında evlenip çok mutlu olan da var 30 yaşında evlenip mutsuz olan da.

Evliliğin yaşı yoktur, ideal vakti vardır. Evliliğe maddi manevi hazırsan ideal vakittesin demektir

Evlenirken ideal yaşta mıyım? diye düşünmemiştim. Evlenebileceğime inandığım bir adam vardı karşımda eğitim, iş hayatı gibi konuları oturtabildiğimiz kadar oturttunca da evlendik. Ancak bir kadın için çocuk istiyorsa bir biyolojik yaşı-saati mevcut, bir de yeni başlangıçlar için alternatif ( dene yanıl, tanış, anlat kendini, tanı, sev gibi konular zaman alıyor sonuçta ve bu çabaya gireceğin erkek seçenekleri azalıyor) anlamında yine belli bir yaş aralığı vermek mümkün. Tahammülün bitiyor olması ve evliliğin cazibiyetini kaybediyor olmasını da hesaba katarsak bir kadın için 30 lu yaşlar sınır bir erkek için 36-37 yaş sınır diyebilirim. Kadın için 35 yaşı geçtiysen seçenekler dipte, çoğu iyi erkek evli, 40 yaş ve üzeri ya hiç evlenmemiş (ki kardeşimin bir lafı vardır bi erkek 40’ına kadar evlenmesiyse ya sorunlu davranışları vardır ya da züğürttür :KK70:) erkek ya da evlenip boşanmış çocuklu-çocuksuz erkek seçenekleri kalıyor genelde. He bir de hiç evlenmemek:KK76::halay::dondurma:

Arkadaşlar merhaba,

daha önce açılmış konuları okudum; bazı arkadaşlar yaşlarını belirtip evlilik için geç kalıp kalmadıklarını soruyorlardı. Ben konuyu biraz daha geniş bir pencereden ele almak istedim.
Özellikle; uzun ilişkisi olan, evliliği tecrübe etmiş kişilerin deneyimleriyle yardımcı olacağına inanıyorum. Sizce evlenmek için ideal yaş var mıdır? Böyle bir kavramın kullanılması doğru mu? Yoksa ideal yaş sizin hazır hissettiğiniz an mıdır?...
Bu sorular kafamı çok kurcalıyor. Sohbete katılan kadınlara şimdiden teşekkürler... iyi akşamlar.
25 yaş ve sonrasi ideal olan bence

Ideal yas kisiye göre degisir bence - olgunluk, hayat sartlari vs o kadar farkli.

Ama en azindan 25 yasinda olmak iyidir.

Ya herkes biliyor işte hazır olmak önemli duygusal olarak evliliği kaldırabilecek güçte olmak falan filan oralara girmeyeceğim.. Ama benim fikrim 25 yaş ve sonrası.. Hadi erken olsun üniversite bitsin öyle falan dersek de 24 e insin.. Daha da aşağısı kurtarmaz 😂

Valla ideal yaş bilmem ama anneannem hep 25 i 25 gün geçirceniz der (4 büyük kuzeniz tek uyan bir tanesi kalan hepimiz 20-22 de evlendik) onu dinleyen tek kuzenim hepimizden mutlu hepimizden zengin 😂

Bence ideal olgunluğa ulaşmış ilişki ve ulaşmamış ilişki var daha çok. 23 yalında evlendim eşimle üniversite biter bitmez. 13 yaşında ortaokulda çıkmaya başlamıştık. O kadar çok şey yaşadık atlattık beraber büyüdük değiştik. 23 yaş bizim için erken değildi ama normalde bence erken bir yaş... 7 yıllık evliyiz şuan.

X