Evlenme planı yapmak yerine motor bakan sevgili?

Selam kızlar, benim 2 yıllık güzel giden bir ilişkim var. Erkek arkadaşım 25 yaşında ben 26 yaşındayım. Artık evlenme vaktim geliyor. Sevgilimle aramız iyi tatlı bir ilişkimiz var ama o daha askerliğini bile yapmadı. Şimdi ise motor almaya çalışıyor ve motorun fiyatı 120 bin tl. Bu durum beni sinirlendiriyor. Evlenmek istiyorum o da evleneceğiz diyor ama beyefendi bu ekonomide 120 bin tl’ye motor alacak biz neyle evlenip neyle yuva kuracağız ne ara evleneceğiz? Sizce onu desteklemeli miyim yoksa kendi yoluma mı bakmalıyım? Onu seviyorum sadece benim kadar istekli değil gibi evliliğe. İstekli olsaydı askerliğini yapar 120 bin tl’yi motora harcamak yerine evliliğimizin planlarına harcayabilirdi, haksız mıyım?
ya bırak alsın motorunu heves etmiş 25 yaşında daha. Bu yaşta motor almayacak da ne zaman alacak. Tam yaşı. Bana erkek arkadaşın çok normal geldi, tam yaşını olması gerektiği gibi yaşıyor.

Hayır o kadar yok ama belli bir miktar birikimim var, ben öğretmenim ondan yüksek maaş alıyorum yani halledebilirim

Sizin ne kadar nakit birikiminiz var peki ? Maaşınız daha yüksek diye halletmekten kastınız kredi çekmek değildir inşallah.

Maaş dışında adamın şu anda 120 bin TL nakit birikimi varsa; sizin de maaş dışında, kredi borcu vs olmadan aynı miktar birikiminiz olmasını bekleyebilir.

Birikimler dışında, 25 yaş bir erkek için evliliğe uygun bir yaş değil bence.

Doğru onu bekleyemem yaşım 27 olacak
yalnız bu adamla da bunsuz da devam edecekseniz bu kafa yapısından çıkın. Çevrem de eyvah 30 oldum diye yapılan evliliklerin istisnasız hepsi mutsuz, hepsi çocukla bosansam nasıl olucak diye düşüncelerde. Yaşa bu kadar da takılmayın, değerinizi gösteren birşey değil. Ne farkeder ha 26, ha 27, ha 30. Bu kafa yapısından çıkmazsan daha çook mutsuz olursun

25 yaşında daha çok genç motor almaya hevesliyse kendine ait gelecek hayalleri var muhtemelen şuan da evliliği düşünmüyor olabilir ilişkinizi karşılıklı konuşarak hayattan beklentilerinizi daha iyi anlabilirsiniz

Doğru onu bekleyemem yaşım 27 olacak
Aslında yaşın geç kalıyorum telaşı yapmak için küçük. 10 sene önce senin yaşında evlendim. Eşimden yana Bi sorun da yok ama erken evlendiğimi düşünüyorum. Farkında olmuyorsun o yaşlarda ama hala toy olunan yaşlar. Şimdi olsa en azından 30 u beklerdim.

Ne alaka finansal sahibelikle Allah aşkına, evlenme planımız olması gerekirken motor almaya çalışıyor ben de ne yapabilirim ayrılmalı mıyım yoksa onu desteklemeli miyim diye akıl danışıyorum sadece hanımefendi, benim evlilik planım var yaşım 27 olacak yakında
Sizin var ama onun yok,siz 27 olacaksınız diye niye yangından mal kaçırır gibi nikah dairesine götürmeye çalışıyorsunuz adamı.İki sene de az çok anlamış olmanız gerekiyordu niyetini.

Zaten böyle düşünüyorsaniz sevginizde gerçek ve içten değil o yüzden yollarınizi ayırmak en iyisi
Ben onunla evlenmek istiyorum ama ondan aynı çabayı göremiyorum ne yapayım senelerce onun benimle evlenmesini mi bekleyeyim? Ne önerirsiniz?

Sizin var ama onun yok,siz 27 olacaksınız diye niye yangından mal kaçırır gibi nikah dairesine götürmeye çalışıyorsunuz adamı.İki sene de az çok anlamış olmanız gerekiyordu niyetini.
Evlenmek için para biriktiriyordu şimdi motor alıyor niyeti kötü olsaydı ayrılırdım ama şu an kafam karıştı

Allahım ben 35 yaşımda 7 senelik sevgilimle evlenirken "ulan acele mi ediyoruz yoksa, daha erken mi acaba?!" diye düşünüp kendimi zorla ikna ediyordum =))

Yaşım 27 , bekleyemem demişsiniz.
O zaman sırf evlenmek için birliktesiniz.
Ayrılınca altın tepside mükemmel koca adayları sunulmayacak ki ?
Belki böyle anlaşabileceğiniz biri çıkmayacak karşınıza pat diye ve 35-40 yaşlarında evleneceksiniz benim gibi..

Vallahi kınayarak yargılayarak yazmıyorum.
23 yaşında evlenmeye kalkmış son dakka nişan atmış biriyim.
Çok evlilik meraklısıydım.....

Bu kadar "evlilik" odaklı ilişki yürütmenin, evliliği mutlak son , ilişkinin nihai hedefi , aman hemen olsun modunda görmenin sağlıksız olduğunu anlatmaya çalışıyorum..
Önemli olan gerçekten güzel sağlıklı bir ilişki yürütmek.
Yaşlar erken.
Adamın hevesleri var.
Bırakın hevesini alsın.
İçinde kalmasın.
Evlilik kaçmıyor. O da olur. Geç olsun tatlı olsun...

Ben onunla evlenmek istiyorum ama ondan aynı çabayı göremiyorum ne yapayım senelerce onun benimle evlenmesini mi bekleyeyim? Ne önerirsiniz?
Yani ben eşimi egitimdi kurstu koronaydi derken 4 yil beklemiş biri olarak söylüyorum bende birakabilirdim ama onu seviyordum ve hayatımı onunla birleştirmek istiyordum hiç bir zaman ayrılmayı düşünmedim sizde böyle bir dusunce varsa zaten duygunuz yoğun değildir o yüzden ayrılmak ve kendi kriterlerinize uygun biri bulmaniz daha mantıklı çünkü sevgiliniz olgun değil belli ki

Allahım ben 35 yaşımda 7 senelik sevgilimle evlenirken "ulan acele mi ediyoruz yoksa, daha erken mi acaba?!" diye düşünüp kendimi zorla ikna ediyordum =))

Yaşım 27 , bekleyemem demişsiniz.
O zaman sırf evlenmek için birliktesiniz.
Ayrılınca altın tepside mükemmel koca adayları sunulmayacak ki ?
Belki böyle anlaşabileceğiniz biri çıkmayacak karşınıza pat diye ve 35-40 yaşlarında evleneceksiniz benim gibi..

Vallahi kınayarak yargılayarak yazmıyorum.
23 yaşında evlenmeye kalkmış son dakka nişan atmış biriyim.
Çok evlilik meraklısıydım.....

Bu kadar "evlilik" odaklı ilişki yürütmenin, evliliği mutlak son , ilişkinin nihai hedefi , aman hemen olsun modunda görmenin sağlıksız olduğunu anlatmaya çalışıyorum..
Önemli olan gerçekten güzel sağlıklı bir ilişki yürütmek.
Yaşlar erken.
Adamın hevesleri var.
Bırakın hevesini alsın.
İçinde kalmasın.
Evlilik kaçmıyor. O da olur. Geç olsun tatlı olsun...
Aslında kalbim kırıldı böyle yapması beni üzdü bilmiyorum

Yani ben eşimi egitimdi kurstu koronaydi derken 4 yil beklemiş biri olarak söylüyorum bende birakabilirdim ama onu seviyordum ve hayatımı onunla birleştirmek istiyordum hiç bir zaman ayrılmayı düşünmedim sizde böyle bir dusunce varsa zaten duygunuz yoğun değildir o yüzden ayrılmak ve kendi kriterlerinize uygun biri bulmaniz daha mantıklı çünkü sevgiliniz olgun değil belli ki
Böyle yapmasına çok üzüldüm

X