Evlenme planı yapmak yerine motor bakan sevgili?

FloralDeren

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2023
253
126
Selam kızlar, benim 2 yıllık güzel giden bir ilişkim var. Erkek arkadaşım 25 yaşında ben 26 yaşındayım. Artık evlenme vaktim geliyor. Sevgilimle aramız iyi tatlı bir ilişkimiz var ama o daha askerliğini bile yapmadı. Şimdi ise motor almaya çalışıyor ve motorun fiyatı 120 bin tl. Bu durum beni sinirlendiriyor. Evlenmek istiyorum o da evleneceğiz diyor ama beyefendi bu ekonomide 120 bin tl’ye motor alacak biz neyle evlenip neyle yuva kuracağız ne ara evleneceğiz? Sizce onu desteklemeli miyim yoksa kendi yoluma mı bakmalıyım? Onu seviyorum sadece benim kadar istekli değil gibi evliliğe. İstekli olsaydı askerliğini yapar 120 bin tl’yi motora harcamak yerine evliliğimizin planlarına harcayabilirdi, haksız mıyım?

Selam kızlar, benim 2 yıllık güzel giden bir ilişkim var. Erkek arkadaşım 25 yaşında ben 26 yaşındayım. Artık evlenme vaktim geliyor. Sevgilimle aramız iyi tatlı bir ilişkimiz var ama o daha askerliğini bile yapmadı. Şimdi ise motor almaya çalışıyor ve motorun fiyatı 120 bin tl. Bu durum beni sinirlendiriyor. Evlenmek istiyorum o da evleneceğiz diyor ama beyefendi bu ekonomide 120 bin tl’ye motor alacak biz neyle evlenip neyle yuva kuracağız ne ara evleneceğiz? Sizce onu desteklemeli miyim yoksa kendi yoluma mı bakmalıyım? Onu seviyorum sadece benim kadar istekli değil gibi evliliğe. İstekli olsaydı askerliğini yapar 120 bin tl’yi motora harcamak yerine evliliğimizin planlarına harcayabilirdi, haksız mıyım?

Evlilik planlarınız için, sizin de nakit 120 bin TL şahsi birikiminiz var mı ?

EĞer sen bu konuyu açmadan evlilik konusunu açmıyorsa evlenmek istemiyordur. Bir konusunu açardı. Zaten evlilik için teklif, söz vs derken 2 sene geçiyor düğüne kadar. Öyle 6 aya her şeyi ayarlamak zor. Anlaşılan şimdi ya da önümüzdeki yıl için düşünmüyor evlenmeyi. Bunun da kavgası yapılmaz bana kalırsa, bir çiftin hayattan beklentileri, hedefleri farklıysa yollarını ayırsalar daha doğru olur.

Yahu 25 yaşında gencecik çocuk....
Motorunu da alacak , gezecek de, şimdi yapmazsa 50 yaşında mı yapacak ?
zaten yazık ülkemin gençlerinin ne bir tatil keyfi ne bir hobi edinme lüksü var ...
Hep bi gelecek kaygısı hep bi belirsizlik ...
Kaçmıyor evlilik.
Onun da zamanı gelir.
Atla sevgilinin motoruna gezin tozun.
Ama çok dikkatli olmalısınız motor biraz tehlikeli o da gene trafik canavarları yüzünden...

milletin calisip kazandigi parasiyla ne yapip yapmayacagina siz karar veremezsiniz. Daha ortada fol yok yumurta yok adamin finansal sahibesi olmaya calisiyorsunuz.
Ne alaka finansal sahibelikle Allah aşkına, evlenme planımız olması gerekirken motor almaya çalışıyor ben de ne yapabilirim ayrılmalı mıyım yoksa onu desteklemeli miyim diye akıl danışıyorum sadece hanımefendi, benim evlilik planım var yaşım 27 olacak yakında

EĞer sen bu konuyu açmadan evlilik konusunu açmıyorsa evlenmek istemiyordur. Bir konusunu açardı. Zaten evlilik için teklif, söz vs derken 2 sene geçiyor düğüne kadar. Öyle 6 aya her şeyi ayarlamak zor. Anlaşılan şimdi ya da önümüzdeki yıl için düşünmüyor evlenmeyi. Bunun da kavgası yapılmaz bana kalırsa, bir çiftin hayattan beklentileri, hedefleri farklıysa yollarını ayırsalar daha doğru olur.
Çok teşekkür ederim bu güzel yorumunuz için ben de böyle düşünüyorum onunla konuşacağım beklentilerimizin farklılığını

Yahu 25 yaşında gencecik çocuk....
Motorunu da alacak , gezecek de, şimdi yapmazsa 50 yaşında mı yapacak ?
zaten yazık ülkemin gençlerinin ne bir tatil keyfi ne bir hobi edinme lüksü var ...
Hep bi gelecek kaygısı hep bi belirsizlik ...
Kaçmıyor evlilik.
Onun da zamanı gelir.
Atla sevgilinin motoruna gezin tozun.
Ama çok dikkatli olmalısınız motor biraz tehlikeli o da gene trafik canavarları yüzünden...
Ben motordan korkuyorum araba olsa ev olsa ben dr katardım ona

25 yaş evlenmek için küçük sanırım onu kafasinda oturtamiyor olabilir herkesin bir isteği arzusu var almak isterse alır bu sizi ilgilendirmez sevgilinizde evliliği düşününce evlenmelisiniz zaten zoraki evlilik olmaz ben bekleyemem diyorsanız evliliğe sıcak bakan bir erkekle yolarinizi birlestirmelisiniz

bunun bir değişik modeli de bende var. maalesef olgun değiller. oturup senin gibi her ayrıntıyı düşünmüyor, oluruna bırakıyor büyük ihtimalle. sen de oluruna bırak. kazandığın parayı gönlünce harca, çatır çatır ez. benim gibi olma. o biriktirmiyorsa sen de biriktirme. biliyorum çok koyuyor insana ama gamsız olmayınca daha çok üzülüyorsun.

25 yaş evlenmek için küçük sanırım onu kafasinda oturtamiyor olabilir herkesin bir isteği arzusu var almak isterse alır bu sizi ilgilendirmez sevgilinizde evliliği düşünde evlenmelisiniz zaten zoraki evlilik olmaz ben bekleyemem diyorsanız evliliğe sıcak bakan bir erkekle yolarinizi birlestirmelisiniz
Doğru onu bekleyemem yaşım 27 olacak

bunun bir değişik modeli de bende var. maalesef olgun değiller. oturup senin gibi her ayrıntıyı düşünmüyor, oluruna bırakıyor büyük ihtimalle. sen de oluruna bırak. kazandığın parayı gönlünce harca, çatır çatır ez. benim gibi olma. o biriktirmiyorsa sen de biriktirme. biliyorum çok koyuyor insana ama gamsız olmayınca daha çok üzülüyorsun.
Haklısınız Allah akıl fikir versin ben galiba ayrılıcam beklentilerimiz farklı onunla

X