evlenemiyorum, evlenmek için bildiğiniz dua var mı?

rnrn55

Guru
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2012
531
501
32 yaşındayım. Bugüne kadar hayatıma giren 3 kişi oldu. İlk 2 siyle üzüldüm, ilki geri dönmek istedi beni terk ettikten sonra ben kabul etmedim. diğerinin sosyal medyada rus kadınlarla konuştuğu sahte hesabını buldum ondan ayrıldım. 4 ay önce sonunda mutlu olacağım dediğim biriyle tanıştım.yakın ama başka şehirde yaşıyor benim işim ve ailem İstanbul da. asker olduğu için küçük şehirlere tayin olma ihtimali de var ileride. .bu durumda ben gidemeyeceğim için ayrılmak zorunda kaldık. böyle hep bir sıkıntı çıkıyor ve evlilik yoluna giremiyorum. Sıkıntısız evliliğe giden bir yolum olmadı hep zorluklar oldu ve bitti. Bir an önce evlenip kendi ailemi kurmak istiyorum. Bildiğiniz bir dua var mı?

kafaya takma, umursama, vurdumduymaz ol
olamıyorum sürekli ağlıyorum. annem beni görünce o da ağlıyor yazık. hep sorun sıkıntı çıktı bugüne kadar, bir türlü kafam rahat biriyle ilerleyemedim. anlamadım ki neden böyle. sevdiğine değer son derece uyumlu anlayışlı biriyim oysaki ama olmuyor işte

32 gec bir yas degil, neyse de
Esim icin ülkemden vazgectim, ailemi, sülalemi kaba tabirle arkamda biraktim
Esn sevdigim kafeleri, manzaralari, konuyu komsuyu, kedilerimi neyim varsa hatta esyalarimin da yarisini biraktim evlendim
cocuklarim icin kariyerimden vazgectim, bekliyorum
Yani emek de vermek lazim yeri gelince, kayip da
Ha bunlar olmadan da olur
Ama benim anladigim üzümün cöpüne bakilacak konu degil sevdikten sonra
Benim anladigim bu
Sonunda cok mutlu bir yuvam oldu evet
Ama kolay olmadi, her güzelligin bir götürüsü oluyor
Tabi buna götürü demek yanlis olur, bir kapi kapanir biri acilir, dünyanin sonu degil
Bazi seylerden vazgectim ama yenilerini edindim
Belki bir bakis acisi olur sana

Evlilik kaderinizde yazılıysa, kısmetinizide Allah karşınıza çıkaracaktır.Allaha hayırlı nasip, kısmet vermesini dileyerek, içten yapın duanızı. Elbet karşılığını verecektir.Allah nasip etmeyeceği isteği insanın gönlüne vermezmiş derler. Evlenmek, yuva kurma isteği gönlünüze düştüyse, elbet karşınızada çıkacaktır diyorum.Gönlünüzün muradına ermesini ve hayırlı nasibinize kavuşmanızı dilerim.

Demek istediğim bu işler zorla olmaz, aceleye gelen işlerin sonu genelde hüsran oluyor.
Sabırlı olun elbet birgün değerinizi bilen biri çıkacaktır.
aceleden değil de karşıma istediğim gibi biri çıkmıyor bir türlü. istediğimde çok kriteri olan biri değilim. işi gücü olsun düzgün karakteri olsun beni sevsin saysın benimde gönülden duygu hissedebileceğim biri olsun istiyorum sadece ama olmuyor işte

hep öyle dua ediyorum zaten ama hayırlısı karşıma çıkmıyor işte

Demek ki o kisiler nasibiniz degilmis şöyle düşünün onlardan biri ile evlenip mutsuz da olabilirdiniz bu forumda 30 yas ve üzeri evlenip mutlu olan o kadar kadın var ki mühim olan yaş değil doğru zamanda doğru kişiyle evlenmek

yıllardır içten dua ediyorum ama nasip olmadı bir türlü evlenmek

zaten onlarla olmamasına üzülmüyorum dediğiniz gibi Allah beni bişeylerden korudu demek ki diyorum. ama kimseyle olmuyor, karşıma hayırlı biri çıkmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…