Evlendik ve Bitti....:(

ayh çıldırmak iş değil bu ne yüzsüzlük böyle duygu sömürüsü yapmış resmen ya böyle yaparak neyi ispatlamaya çalışıyor kusura bakma ama aferdesin resmen şerefsizlik sen bugüne kadar neler yaşattı en son gecende noktayı koydu birde buna rağmen ne kadar iyisin güzelim bnm yüzümden dövdü dedin aslaaaa ne olursa olsun tepkisi şiddet olmamalıydı o ne zannediyor kendini ya sen ona konuşalım dedin o ise neler yaptı bu arada arkşlar demiş hiçbişey bekleme çık git diye asla derim sen o evde kalıcaksın az çok bilgimden söylüyorum bunları boşanma davasını o açmazsa sen aç ve herşeyine tedbir koydur ben olsam san bu kadar acı yaşatmış ben süründürürdüm yani bende koç burcuyum sabır sabır nereye kadar artık sende taşmıştır ama genede kalbinin güzelliği işte hakkında hayırlısı olsun cnm üzme kendini artık Şeniz

kesinlikle katılıyorum size......

[Bcanim ya cok uzuldum
demek siddette uyguladi sonunda
tuh yabu adamin gercek yuzunu hic mi gormeedin
3 yillik lort zamaninda
nasil bu kadar degisebiliryor insanlar
yazik oldu hayatina
allah kahretsin onu[/B]

ne denirki ne denilebilir:1shok::1shok::1shok: babanda sadece belki ufak bişeydir diye kabul etmemiştir kuzum ama öğrenirse dayak yediğini o zaman ne olur onu bilmiyomm:bbo::bbo:

'bu dayak olayı bir insanın başına bir kez geldimi devamı gelir sakın ha aldanıp affetmeye kalkma '

Kesinlikle katılıyorum ananem de bunu derdi hep, bence kaç kurtul ilerde senin için daha zor olur ayrılmak. Gençken, güzelken, çocuğun yokken ayrıl daha dikkatli ve tecrübeli olursun, tekrar evlenirsin, güzel günler seni bekliyor a.s.

Evet kocan gerçekten karaktersiz ve kişiliği oturmamış bir insan. Kusura bakma ama ona insan demeye dilim varmıyor. Yaptıklarının cezasını bu dünyada olmasa öteki dünyada inşallah çekecek. Hep dua et Allaha sana yardımcı olması için. Ben de dua edeceğim.
Bence (bu benim fikrim) neden hayatının en güzel yıllarını bir hayvanı eğitmek için harcayasın ki. Ben olsam senin yerinde daha gencim güzelim der kendi hayat koşullarımı daha ileriye götürmek için kendime yatırım yaparım. ılla biriyle evlenmen de gerekmiyor bence bu insandan ayrıldıktan sonra. Zaten Allah korusun ben bu olayları yaşasam bir daha evlenmeyi düşünmem, günümü gün ederim. Ama ben bekarım ve hiç evlenmedim. Evlendikten sonra insan psikolojisi nasıl değişiyor bilemem ama ben bunları duyduktan sonra evlilikten soğudum iyice. Bu olayları yaşayan bir tek sen değilsin, bir çok insan bunları yaşıyor ve susuyor, boyun eğiyor neden çünkü ekonomik özgürlükleri yok ama sen çalışıyorsun kendine yetebilirsin. Gelirin yeterince iyiyse ayrı bir eve bile çıkabilirsin yok eğer istemiyorsun annenlerin yanına çık derim ben. Şu anda içinden senin için söylemesi kolay diyebilirsin ama ben de bir kaç tane erkekle çıktım ve sana tavsiyem hayatta hiç bir erkeğe güvenme... Kendini geçinderecek kadar paran olduktan sonra neden evlenesin ki, gez toz, rahat batıyor mu? Her akşam yorgun argın iş dönüşü ona yemek hazırla, temizlik yap resmen onun kölesi oluyorsun. Bir kere ipini kaptırdın mı o seni oynatıyor.. Ağır konuştuysam herkesten ve bütün evlilerden özür dilerim ama bunlar benim düşüncelerim. Arkadaşın yaşadığı olay da bunu kanıtlıyor. Herkese saygılar....

ben erkek olsam ben de evlenirim - oh ne güzel evini temizliyor yemek yapıyor hem de bi de üstüne çalışıyor ohhh ne rahat evin geçimine de yardımcı oluyor.Adama yük olmuyorsun hiç bir şekilde aksine para veriosun. Resmen üstüne para vererek hizmetçilik yapıyorsun-- ben asla meteryalist bir insan değilim yanlış anlamayın ama erkeklerin gözünü öyle bi para bürümüş kii!!!! Biz bayanlar çok safız bu konuda. Bi mutluluktur tutturmuş gitmişiz. Al bu mu mutluluk!!! Chocolategirl'e de demişki git çalış yakamdan düş..(ona benzer bir laf etmiş) sana bir şey söyleyim mi tatlım sen bu adama yeterince para getirmediğin için de bu böyle de yapmış olabilir. Cimri insan. Ne demişler: paranın kulu olan evinin efendisi olamaz. Bu senin eşin kazandığının hep kendi hakkı olduğunu düşünüyor, hiç senle paylaşmak istemiyor. Parasını paylaşmayan insan sevgisini nasıl paylaşsın eşiyle. Allah bu tip insanları bidiği gibi yapsın ..Sen sus Allaha havale et...

Bayanlar işsiz olsanız bile bir işe girin çalışın!!!! Garsonluk yapın, tuvaletleri temizleyin.
Unutmayın!!!!
Aç kalmak, alçalmaktan hayırlıdır.
Sessiz kalıp pusup oturmayın-bu hayatı kendinize zehir etmeyin...hayat çok kısa...
Yalnızlıktan korkmayın, manevi bağınızı kuvvetlendirirseniz yalnızlık hissi çekmezsiniz. Yaşlanınca yalnız kalırım diye evlenmek bana göre çok yanlış bir düşünce tarzı-- ben evlenmezsem ilerde ve çevremde kimse kalmazsa emekli maaşımla huzurevine giderim.
Sen gel de böyle bir adama güven sonra onla birlikte yaşlanmayı düşün.. O adam sana yaşlanınca neler yapar bilio musun!! Bizim bi tanıdığımız adam, karısına eziyet ede ede kadını daha 55 yaşında sinir hastası yaptı alzheimer oldu kadın. Şımdi kendini de bilmiyor zavallıcık. O kadına bağıra çağıra o hale getirdi o adam onu...
Hayatınıza siz yön verin bir başkasının müdahale etmesine izin vermeyin...

kocan olacak adama bir temiz dayak lazım klava:

canım sakın affetme..yumuşama..
işin içine dayak bir kere girdiyse 10 sene sonra bile olsa tekrarlanır.. sakın kendini bu kadar küçük düşürme...

dayak atsa ne olur atmasa ne olur.. Psikolojik dayak atmış kızcağıza. Fiziksel dayaktan çok daha kötü!! Psikolojik şiddet uygulanmış.
Ve bütün kadınlara şunu söylemek istiyorum: Kimse sizin özgürlüklerinizi kısıtlayamaz. Bunu yapan biri olursa hemen ona sizin sınırlarınıza girdiğini hatırlatın. Kimsenin sizi aşağılamasına izin vermeyin. Kendiniz olmaktan hiçbir zaman korkmayın.

Kadının ınsan Hakları Projesi'nden Psikolog Pınar ılkkaracan söyle açıklıyor:

"Manevi şiddet insanı içine alan bir davranış. Çünkü doğrudan zekamız, davranışlarımız özelliklerimiz aşağılanıyor. Kadın çalışmak istediğinde erkek sen çalışamazsın ki, zaten çalışsan bile ne kadar para getireceksin' diyor. Her hareketini yargılıyor, çevresinden koparıyor, eve hapsediyor, yaşam alanını daraltıyor. Kıskançlık perdesi arkasında sürekli kontrol ediyor. Gerekirse çocukları bir tehdit unsuru olarak kullanıyor. Kadın da bütün bunları içselleştiriyor. Bunları doğru kabul ediyor, 'ben onun sayesinde varım' diye düşünüyor. Manevi şiddet, fiziksel şiddetten daha derin yaralar açıyor kadında."

Ne yapmalısınız?
Peki, manevi şiddet yaşıyorsanız ne yapabilirsiniz, nasıl karşı çıkabilirsiniz? ılk atmanız gereken adım, sözlerin de dayak kadar etkili bir şiddet aracı olduğunu kendinize itiraf etmek. Manevi şiddeti bir boşanma nedeni olarak gösterebilir, hatta tazminat bile talep edebilirsiniz. ışte, yardım alabileceğiniz kadın derneklerinden bazı adresler:

Altıdağ Kadın Dayanışma Vakfı Hisarparkı Cad. Firuzağa Sok. 9/3-4
06240 Ulus - Ankara Tel/Faks: (03 1 2)
309 04 84 - 310 06 70

Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü
Meşrutiyet Cad. 19/7 Kızılay - Ankara Tel: (031 2) 419 29 64 - 419 29 79

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
ınönü Mah. Nispet Sok.. 6/5 80230 Şişli - ıstanbul Tel: (021 2) 233 60 85 - 248 16 80 Faks: (0212) 231 68 72

Sosyal Hizmetler II Müdürlüğü Kadın Misafirhaneleri
(Gizlilik ilkesi nedeniyle misafirhanelerin adres ve telefonları verilemediğinden, aşağıdaki şehirlerdeki il müdürlükleriyle temasa geçilmesi gerekiyor)
Ankara: (0312) 418 66 62; Antalya: (0242) 243 44 76 - 76; Bursa: (0224) 360 61 65 - 327 76 43; Eskişehir: (0222) 232 14 64; ıstanbul: (0212) 511 42 75; ızmir: (0232) 4#f 93 05; Tekir-(0282) 261 12 08.

gerçekten çok yararlı bilgiler paylaşmışsın bizimle paylaşımın için teşekkürler:1hug:

ben ayrilmaya kararliyim arkadaslar...bu cumaya kadar dava acti acti.. acmazsa ben pzts (bu arada pzts dogumgunum) aciyorum,kendime hediye olarak..gerekirse anne babami bile dinlemeyecegm.

CANIM senin kocan çok kurnaz dövdüğünü de anlatmış mı
bence biraz zamana bırak
kocanı da eve alma nerde yaşarsan yaşa de
biraz sürtsün burnu
annenlerede tembihle yüz vermesinler
kendi aileside sırtını dönsün
ne demek gidip yatıyo annenlerde ya
bir de madalya taksınlakız tarafı zaten hep böle yapıyo ya

neyse ben epey zaman buralarda olamıcam
kendine çok i ibak canım
doğum gününde şimdiden kktulu olsun

slm sende boşanıyorsun demi?
erkek milleti böyle işte
hiç üzülmeye değmez canım
ama gel de kalbine anlat demi olmuyor işte 1sene oldu ayrılalı hala canım yanıyor
bir çift sevgili göreyim içim gidiyor senağlama

nerdesin hilal bu saate kadar habersiz bırakmazdın kötü şeylermi oldu

ya neden hep kötü şeyler söylüyoruz düşünüyoruzz

belkide gönlünü aldı eşi gezip aşk tazeliyolardırr :Saruboceq:

merhaba kızlar,

az çok bazılarınızın anlattıklarına göz gezdirdim. Ben de evlendim hemde 4 sene severek bir sürü sorun yaşadık. evlenmeden önce ailesi beni hiç istemedi ama evlendikten sonra beni çok sevdiler ama eşim değişti. birde kızım oldu bu arada ama artık dayanamadım ve boşandım...şu anda kızım 3 yaşında haziran ayında 4 yaşına girecek ben kendime yeni bir hayat kurdum.çalışıyorum kendi paramı kazanıyorum ve kızıma da bakıyorum.sorunum yok çok şükür ve şimdi geriye dönüp bakınca iyiki boşanmışım...iyi ki kendimi düşürmemişim diyorum...evet zor günler geçirdim ama şimdi umudum var...

kusura bakmayın ama dışardan olan birine hemen körüklüyorsunuz tamam susup otursun demiyorum ama çözüm yolları üretebiliriz boşan salla demek kolay

peki o adam eden sabretmiyor acaba kızın kilolarına varana kadar konuşuyor.bu kız çekilmez bir hal alsa adam değişmesini düzelmesini bekliycekmi sence,konuşmak için yanına gidip artık dayanamayım ısrar edince dayak yedi be kim için dayanıp kime sebahat edicek.sen öyle yaparsın bebeğim allah sabrını verisana.kimse bir yuvanın yıkılmasını istemez ama hilalin yazdıklarından edindiğimiz kanı budur bu adam değişmez.kadın hep ezilmeli hep sabretmeli değilmi ne uğruna acaba eşinin sevgisi içinmi,saygısı içinmi,tatlı sözü içinmi,:uhm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…