Evlendik ve Bitti....:(

sevgılı mervecım arkadaşımız çok yaralı, şuan barışma fıkrı bıle onurunu kırıyor ona da hak verelım. ıyılık için söyluyorsun bılıyorum ama bu kız cok cektı bu olmamış adamdan.ne dıyelım gerısı onlara kalmış.dogrusu neyse o olur ınşaaalah. sevgıler tatlım

canım ben birşey sorucam cvp verebilirmisi acaba.şimdi bu adam aklıma geldiği kadarını yazıcam
kilolara laf etmiş
aşağılamış
sırtını dönmüş
dalgageçmiş
küçük görmüş veeeee
en kötüsü sana iş gelmiormu çalışmıyormusun demiş,
bunu baştan bilip anlaşım çalışan aileler var hayatta bu ayrı birşey ama çalışmasına karşı çıkıp kıskanıp izin vermeyip evlendikten sonra iş yokmu diye soran adamdan ne beklenir allahtan bu kızın mesleği altın bilezik gibi ya peki allahım krusun kötü yolda olmuş olsaydı evlenince yapmamış olsaydı veee bu karekterdeki adam sormazmıydı sana iş gelmiyormu diye.
bu adam geniş karınlı değerleri lmayan biri.neye sabredecek neyi eğiticek anlamadım bir adamın birçok eksi yönü vardır yokmu bizim eşlerimizin çokkkkkk eve eğitiyoruzda hissettirmeden falan filan ama hakaret ettiğinde dövdüğünde senideğersis hissettirdiğinde onu hala büyütmeyemi çalışırız şahsen ben...........yazamıycam anlayın yok öyle yağma anamız bir kez doğuruyor bizi be bir kendini bilmez cahile kurbanmı edicem kendimi hayret birşey ya.hilalcim ayyy delirdim kızma bana.

Evet kocan gerçekten karaktersiz ve kişiliği oturmamış bir insan. Kusura bakma ama ona insan demeye dilim varmıyor. Yaptıklarının cezasını bu dünyada olmasa öteki dünyada inşallah çekecek. Hep dua et Allaha sana yardımcı olması için. Ben de dua edeceğim.
Bence (bu benim fikrim) neden hayatının en güzel yıllarını bir hayvanı eğitmek için harcayasın ki. Ben olsam senin yerinde daha gencim güzelim der kendi hayat koşullarımı daha ileriye götürmek için kendime yatırım yaparım. İlla biriyle evlenmen de gerekmiyor bence bu insandan ayrıldıktan sonra. Zaten Allah korusun ben bu olayları yaşasam bir daha evlenmeyi düşünmem, günümü gün ederim. Ama ben bekarım ve hiç evlenmedim. Evlendikten sonra insan psikolojisi nasıl değişiyor bilemem ama ben bunları duyduktan sonra evlilikten soğudum iyice. Bu olayları yaşayan bir tek sen değilsin, bir çok insan bunları yaşıyor ve susuyor, boyun eğiyor neden çünkü ekonomik özgürlükleri yok ama sen çalışıyorsun kendine yetebilirsin. Gelirin yeterince iyiyse ayrı bir eve bile çıkabilirsin yok eğer istemiyorsun annenlerin yanına çık derim ben. Şu anda içinden senin için söylemesi kolay diyebilirsin ama ben de bir kaç tane erkekle çıktım ve sana tavsiyem hayatta hiç bir erkeğe güvenme... Kendini geçinderecek kadar paran olduktan sonra neden evlenesin ki, gez toz, rahat batıyor mu? Her akşam yorgun argın iş dönüşü ona yemek hazırla, temizlik yap resmen onun kölesi oluyorsun. Bir kere ipini kaptırdın mı o seni oynatıyor.. Ağır konuştuysam herkesten ve bütün evlilerden özür dilerim ama bunlar benim düşüncelerim. Arkadaşın yaşadığı olay da bunu kanıtlıyor. Herkese saygılar....

sonuna kadar yanındayım fikirlerinin süpersin canım aferin sana ya işte budur dik olalım biraz ya.kendimizi ezdirmeyelim arkadaşlar.benim eşiminde olumsuz yönleri var elbette bir tahamülümüz olucak mesela biz eşimle sosyal hiç birşey paylaşmıyoruz ama evde mutluyuz terbiyesizliği saygısızlığı yok ses çıkarmıyorum bu adamın yaptıklarını yapsaydı bana sümüklü mendil gibi atardım onu yaa:eek:klava:

Kadının İnsan Hakları Projesi'nden Psikolog Pınar İlkkaracan söyle açıklıyor:

"Manevi şiddet insanı içine alan bir davranış. Çünkü doğrudan zekamız, davranışlarımız özelliklerimiz aşağılanıyor. Kadın çalışmak istediğinde erkek sen çalışamazsın ki, zaten çalışsan bile ne kadar para getireceksin' diyor. Her hareketini yargılıyor, çevresinden koparıyor, eve hapsediyor, yaşam alanını daraltıyor. Kıskançlık perdesi arkasında sürekli kontrol ediyor. Gerekirse çocukları bir tehdit unsuru olarak kullanıyor. Kadın da bütün bunları içselleştiriyor. Bunları doğru kabul ediyor, 'ben onun sayesinde varım' diye düşünüyor. Manevi şiddet, fiziksel şiddetten daha derin yaralar açıyor kadında."

ahhhh canım yahu işte ben bir nevi bu durumdayım tek sosyal hayatım net oldu evlendikten sonra ama dediğim gibi katlanıyorum çünkü daha ileri gitmiyor azda olsa benimde hükmüm var ve bunları değiştirmeye çalışıyorum.

abbovvvvvv konu sahibi gibi amma yorum yapmışım.canım hilalcim manevi destekçiniz.allah herşeyin hayırlsını versin ( allahım iyilikten ve kötülükten sana sığınırım ) de dua et.inşallah yeni yaşında yenibir hayata başlarsın.NıCE MTLU YILLARA:Saruboceq:Şeniz:içelim:

merhaba canlar,
ne olmus size boyle,tartisma duvarina donmus burasi...
benim koca beni delirtmeden sizleri delirtti anlasilan
hepinizi cok seviyorum ben ya,ne fedakar ne dusuncelisiniz...girip girip noldu diye inceliyorsunuz konumu...

noldu?

dun annemler gelmedi.kocam orda uyudu ve babamlar onu uyandirmadilar.babam da bir sure sonra uyuyunca annem arabasina atladi geldi ve olanlari anlatti...

babamdan ve annemden bayagi bir kalay yemis.(soylenenleri ben de suan hatirlamiyorum ,gecenin gec saatinde anlatti annem,sabah 6 da uyuyabildim)

hatta annem (bir takim yaralar cikiyor el ve ayaklarinda annemin) bunlarin sorumlusu sizsiniz diyince aglamis...

bizimki demis ki "hilal,en son soylenecek lafi en basta soyluyor,ben de bunu kaldirabilecek olgunlukta degilim" kafamçokkarıştı

adam olgun olmadigini kabul ediyor yani... ya arkadaslar bunlari yazarken bile elim ayagim titriyor simdi,bana burda bunlari yapip,aileme gidip kendini acindirmasi(hakli cikarmak adina) iyice ondan sogumama neden oluyor...
mesela sunu yapsaydi saygi duyacaktim ona belki : "anne,baba... biz hilal le anlasamiyoruz.ne o beni mutlu edebiliyor,ne ben onu...dolayisiyla sizi de uzmek istemezdim ama ben ayrilmak istiyorum.ne kendime ne hilale bunlari layik gormuyorum"

ama bu dengeli insan cumlesi,o bunu kuramaz...

bana gelir "seni karim olarak gormuyorum,bana karilik mi yaptin" der, aileme "hilal beni konusmaya zorluyor,uzerime su dokmekle tehdit ediyor ben uyumak isterken,bana kaldiramayacagim laflar soyluyor" der...

ya dun annem anlatirken bir an gozum karardi,saniyorum delirdim...kahkahalar atmaya basladim.dengem bozuldu resmen..anneme dedim ki"anne,ben hep guclu gorunurum bilirsin.siz de o yuzden ona hak veriyorsunuz..burda ben nasil bir dayak yedim sen biliyor musn,bir erkegi dover gibi dovdu beni ve suan heryerim agriyor...ama ben bunu belli etmedigim,sinip aglayip zirlamadigm icin ciddiye almiyorsunuz"dedim...

bu sabah onu aramis annem"hilal bir sure seni gormek istemiyor,eve bir sure gitme" demis. o da yine,anne ben zaten balikesire ankaraya gidecegim bu aralar demis... annem son olarak "cocugumun heryeri agriyordu,andolsun olur da biraraya gelmeye kalkarsaniz ve sen bir daha elini kaldirirsan o ellerini kirdirirm senin" demis..o da "tamam anne" demis...

canım barısmayı dusunuyormusun bılıyorum yasadıgın herseyı takıp edıyorum hatta dovme olayını okuyunca bende esıne saydım cok ama ne bıleyım belkı oda pısmandır ve orta yolu bulmak ıcın annenlerle oyle konusmustur eger esın sans ısterse bırak degerlendıysın

vala canım burda karar senin ben yıpranmış bi sevgi istemiyorum dolu dizgin aşk istiyorum diyosan boşanacan
yok ben bu adamın içindeki iyi adamı çıkaram onu adam etmekse evet adam edecem diyorsan bir şans daha verecen
ben de senin gibi bir defa iyi bi dayak yedim tekme tokat dudağımı patlattı
çünki ona (psikolog die tanıtmıştı kendini msnde)mutluluk oyunu oynadıpımı
onu sevmediğimi ve boşanmak istediğğimi söledim
oda geldi hakaretler bağırmalar çağırmalar ve kanlı bi final
unutuldumu evet ertesi gün
çünki eşimde çok üzüldü asla bunu yapacak biri diildi çok sinirlenmişti
beni kaybetmek istemediğini gördüm orda ve birbirimize o günü unutmak için söz verdik
birbirimizin güzyaşlarını sildik ve sarılarak uyuduk
ve eşim şimdi daha çok sarıldı evliliğimize
daha anlayışlı daha cömert
yani ben onun içindeki kötü adamı öldürmeyi başardım
kendimden ödün verdim dayak yedim hakaret işittim
yıprandım ama
biliyorumki artık eşim bunu yapmaz
eski hatalarını bidaha tekrarlamaz
boşansak bile ben ardımda sersefil bi adam bırakmış olmıycam ve onun için üzülmiycem
çünki ben bana düşeni sevgimi aşkımı yıpratmak pahasına yaptımm.....
şimdi sen karar verecen ya yıpranmış ama kötünün karşısında yılmamış kazanmış bi kalpmi olacan
yoksa yoruldum artık yıpranmak istemiyorum diyim bırakacanmı
ikisinide yapmak hakkın
hiç kimse seni yargılayamaz
bu seninle kişiliğinle alakalı
umarım bundan sonra mutlu olursun hiç bir zamn pişman olmazssına.s.

sevgılı nutez hanım ben burada arkadaşımıza boşan dıye akıl verıp onun vebaline girmek istemem.sevgıler

sevgılı Hilal iş ailene kadar yansımış, Allah sana sabır versın. bır an önce bıtsın artık şu kaos. ne olacaksa olsun, canına yazık. çok yıprandın artık. Allah eşını bıldıgı gıbı yapsın artık. aklı bir karış havada.

vala canım burda karar senin ben yıpranmış bi sevgi istemiyorum dolu dizgin aşk istiyorum diyosan boşanacan
yok ben bu adamın içindeki iyi adamı çıkaram onu adam etmekse evet adam edecem diyorsan bir şans daha verecen
ben de senin gibi bir defa iyi bi dayak yedim tekme tokat dudağımı patlattı
çünki ona (psikolog die tanıtmıştı kendini msnde)mutluluk oyunu oynadıpımı
onu sevmediğimi ve boşanmak istediğğimi söledim
oda geldi hakaretler bağırmalar çağırmalar ve kanlı bi final
unutuldumu evet ertesi gün
çünki eşimde çok üzüldü asla bunu yapacak biri diildi çok sinirlenmişti
beni kaybetmek istemediğini gördüm orda ve birbirimize o günü unutmak için söz verdik
birbirimizin güzyaşlarını sildik ve sarılarak uyuduk
ve eşim şimdi daha çok sarıldı evliliğimize
daha anlayışlı daha cömert
yani ben onun içindeki kötü adamı öldürmeyi başardım
kendimden ödün verdim dayak yedim hakaret işittim
yıprandım ama
biliyorumki artık eşim bunu yapmaz
eski hatalarını bidaha tekrarlamaz
boşansak bile ben ardımda sersefil bi adam bırakmış olmıycam ve onun için üzülmiycem
çünki ben bana düşeni sevgimi aşkımı yıpratmak pahasına yaptımm.....
şimdi sen karar verecen ya yıpranmış ama kötünün karşısında yılmamış kazanmış bi kalpmi olacan
yoksa yoruldum artık yıpranmak istemiyorum diyim bırakacanmı
ikisinide yapmak hakkın
hiç kimse seni yargılayamaz
bu seninle kişiliğinle alakalı
umarım bundan sonra mutlu olursun hiç bir zamn pişman olmazssına.s.

benım dudagım patlamadı belki...
seninki kadar siddetli bir dayak yemedim ama nihayetinde canimi cok yakti.
ama benim esim senin ki gibi bana sarilmadi ya da uzulmedi bunu yaptiktan sonra.
en azindan ben bunu gormedim ki 5 dakika sonra uyumustu bile...
ben bitirmesem bile esim bu isi gonlunde coktan bitirmis canim,bu cok belli...
tabii ki aileme "kizinizi artik sevmiyorum istemiyorum"diyemez,nasil desin.
ama o agir laflari soyleyecek kadar nefret etmis benden.
asla ozurdileyecekmis gibi bir hali yok(ben zaten istemiyorum orasi ayri)
benim esim kaybettikten sonra anlayacak artik ben bunu goruyorum.
bu evlilik bitecek,ben bana o hakaretleri eden insanla ayni yataga girmek istemiyorum artik.
bir insan eline,diline sahip olacak,olamiyorsa ozur dilemesini bilecek...bu adamda hicbiri yok.
ben yapmadim mi? ben de yaptim.ben de ona hakaret ettim,ben de el kaldirdim..beni cildirtti..ama noldu,defalarca ozur diledim,hem de hakli oldugum cildirttigi halde...onu sevdigim icin gozyasi doktum,ona sevgimi,pismanligimi ispat etmek icin ne gururm kaldi,ne onurum...ama ben kendimden verdikce,o daha fazla dedi...daha fazla daha fazla...bir turlu yetemedim,bir turlu unutturamadim.her ufak seyde yuzume vurdu...dun gitmis aileme,taa 7 ay onceki olayi anlatmis...

bir ay olmustu evleneli,esim 5 yildizli bir otelde yer ayirtmisti yemek icin...haberim yok,bir yere gidecegiz dedi sadece..gidince cok memnun oldum ama esimin tavirlari inanilmaz orayi tanir gibiydi,yemek yiyecegimiz salonun yerini biliyor,garsonlar ismiyle hitap ediyor filan(meger hepsini ayarlamis,bana hava basacak ya sırnaşık şey )ben de ani bir kiskanclik icine girdim,ne yapayim ..dedim ki: "daha once biriyle geldin mi buraya?" bu da nasil oldu bilmem,bana soyle dedi :"hilal bu yaptiginla hevesimi sonduruyorsun.memnun olup,tesekkur edecegin yerde sordugun soruya bak!" dedi..hakliydi..bana hakliligini gayet de guzel aciklamisti..:"haklisin ozurdilerim askim,bir an kiskandim napiym" dedim.ve kapadim konuyu...
gitmis bunu aileme anlatmis,iste ,hilali suraya goturdum de bana bunu etti de falan filan... yahu bu simdi cok buyuk bir hata mi? ben de bu filmi gordum diyince,kimle gittin diye sorulara az maruz kalmadim. benim hosuma gider esimin beni kiskanmasi,ne bileyim...bunu olay diye aileme anlatmis ki nihayetinde bana hatami gosterdi tek cumleyle ve ben de donup ozurdilemisim... nedir yani bu simdi ...( hilal benim hevesimi oldurdu diye anlatmis)

bir kolye aldim,muzik isaretli(sol anahtari) ...uzun zamandir ariyordum boyle birsey,tesaduf geldi aldim... inanin sadece 6 tL lik birsey... 1 aylik olay bu... babama soyledi,birgun annemlerdeyken... sakayla karisik soyluyor ama kalbim cok kirildi... yahu esim kendine minicik birsey almis,ben bunun lafini ediyorum..asil sen benim hevesimi sonduruyorsun.
sadece kendine yapilanlari goren bir adam bu ve goruyorsunuz ne yapmisim... nedir yani...

benım dudagım patlamadı belki...
seninki kadar siddetli bir dayak yemedim ama nihayetinde canimi cok yakti.
ama benim esim senin ki gibi bana sarilmadi ya da uzulmedi bunu yaptiktan sonra.
en azindan ben bunu gormedim ki 5 dakika sonra uyumustu bile...
ben bitirmesem bile esim bu isi gonlunde coktan bitirmis canim,bu cok belli...
tabii ki aileme "kizinizi artik sevmiyorum istemiyorum"diyemez,nasil desin.
ama o agir laflari soyleyecek kadar nefret etmis benden.
asla ozurdileyecekmis gibi bir hali yok(ben zaten istemiyorum orasi ayri)
benim esim kaybettikten sonra anlayacak artik ben bunu goruyorum.
bu evlilik bitecek,ben bana o hakaretleri eden insanla ayni yataga girmek istemiyorum artik.
bir insan eline,diline sahip olacak,olamiyorsa ozur dilemesini bilecek...bu adamda hicbiri yok.
ben yapmadim mi? ben de yaptim.ben de ona hakaret ettim,ben de el kaldirdim..beni cildirtti..ama noldu,defalarca ozur diledim,hem de hakli oldugum cildirttigi halde...onu sevdigim icin gozyasi doktum,ona sevgimi,pismanligimi ispat etmek icin ne gururm kaldi,ne onurum...ama ben kendimden verdikce,o daha fazla dedi...daha fazla daha fazla...bir turlu yetemedim,bir turlu unutturamadim.her ufak seyde yuzume vurdu...dun gitmis aileme,taa 7 ay onceki olayi anlatmis...

bir ay olmustu evleneli,esim 5 yildizli bir otelde yer ayirtmisti yemek icin...haberim yok,bir yere gidecegiz dedi sadece..gidince cok memnun oldum ama esimin tavirlari inanilmaz orayi tanir gibiydi,yemek yiyecegimiz salonun yerini biliyor,garsonlar ismiyle hitap ediyor filan(meger hepsini ayarlamis,bana hava basacak ya sırnaşık şey )ben de ani bir kiskanclik icine girdim,ne yapayim ..dedim ki: "daha once biriyle geldin mi buraya?" bu da nasil oldu bilmem,bana soyle dedi :"hilal bu yaptiginla hevesimi sonduruyorsun.memnun olup,tesekkur edecegin yerde sordugun soruya bak!" dedi..hakliydi..bana hakliligini gayet de guzel aciklamisti..:"haklisin ozurdilerim askim,bir an kiskandim napiym" dedim.ve kapadim konuyu...
gitmis bunu aileme anlatmis,iste ,hilali suraya goturdum de bana bunu etti de falan filan... yahu bu simdi cok buyuk bir hata mi? ben de bu filmi gordum diyince,kimle gittin diye sorulara az maruz kalmadim. benim hosuma gider esimin beni kiskanmasi,ne bileyim...bunu olay diye aileme anlatmis ki nihayetinde bana hatami gosterdi tek cumleyle ve ben de donup ozurdilemisim... nedir yani bu simdi ...( hilal benim hevesimi oldurdu diye anlatmis)

canım benim hatayı düzeltmek için iki tarfında istekli olması lazım
eşinden böle bi talep gelmiyosa
savaşmanın daha fazla yıpranmanın hiç anlamı yok allahım yolunu izini açık etsin
umurım bundan sonra hayatında asla keşkeler olmaz üzülme
o insan üzülmeye bile değmez
canım benim yaa a.s.

canım benim hatayı düzeltmek için iki tarfında istekli olması lazım
eşinden böle bi talep gelmiyosa
savaşmanın daha fazla yıpranmanın hiç anlamı yok allahım yolunu izini açık etsin
umurım bundan sonra hayatında asla keşkeler olmaz üzülme
o insan üzülmeye bile değmez
canım benim yaa a.s.

sagol canim...

garip olan bir durum da su; hakaret ediyor,veya vuruyor ...gec geliyor veya konusmak istemiyor... nasil ozur dilemezsin dedigimde ,nasil uzulmezsin dedigimde(eskiden) BUNLARI SEN BANA YAPTIRDIN,SEN BENI ZORLADIN diyor... haketmeyeceksin diyor.insan ne ekerse onu bicer diyor...
diyelim ki oyle,diyelim ki ben bunlari hakedecek kadar berbat bir insanim... peki benim yaptigim hakareti niye senin yaptirdigini,senin hakettigini dusunmuyorsun diye soruyordum, ya susuyor ya da ben erkegim,sen bana hakaret edemezsin,el kaldiramazsin diyordu... yaziklar olsun

bunca yaşanılandan sonra senin tertemiz yüreğine bu acıları ekledikten sonra...hiçbişey olmamış gibi kendini haklı çıkarırcasına bu durumdayken bile HALA ve HALA kendini düşünen bir insana geri dönersen gerçekten çok üzülürüm...emin ol anneciğinin yaraları sen ayrılınca düzelecek ve emin ol senin gönlündeki kırıklıklar daha sonra yeşerecek ve İYİKİ diyeceksin...iyiki onun bu oyunlarına kanmamışım.sakın güzelim hepimizin hayatında iniş çıkışlar oldu belki benim başıma gelmedi ama ünv çok ark böyle evlendi hatta çıkarken bile emdikleri süt burnundan geldi...ne için "seviyorum" ??? sevgi bu değil...sevgi saçının bir teline zarar gelse dayanamamaktır sevgi aynı yastıkta uyumak kendini onun kollarında güvende bulmaktır...karışmak elbetteki bana düşmez ama lütfen oyuna gelme...içindeki son kıvılcımları külleri kullanmasına izin verme...bir söz var;hiçkimse sizin izniniz olmadan size kendinizi değersiz hissettiremez...

Erkek milleti böyle anacim..
Kendileri kiskanclik krizlerine girsinler biz ertesi gün unuturuz birsey olmamis gibi..
Ama kendileri böyle birseye maruz kaldiginda 10 senede gecse aradan söylerler insanin suratina :kahve: ki sen hatani anlamis özür de dilemissin.. Iyi ki bir hatani gördü ya, her alakasiz konuda kendini hakli cikarmak icin bunlari gündeme getirecektir :mymeka:

utanmadan senin annene babana hala annecim babacim diyor bu terbiyesiz adam hala anlamiyorum :kızgın: annenler neden ona yuz veriyor vursunlar tekmeyi def etsinler sana dayak atan adamdan zaten hayir gelmez:kızgın:

hilalcim hep takip ettim seni okudum okudum yazmak istedim ama kelimeleri çıkartamadım..üzgünüm gerçekten keşke daha iyi olabilseydi ama umut olmayan yerden boşa umut beklemek acı bir şaka gibi...ne diyecegimi daha fazla bilmiyorum...yorumda bulunmak istemedim agır laf ederim eşine diye...sen bunların hiçbirine layık degilsin sen çok degerlisin tatlım...fazla birşey yazmayacagım ama çok üzüldüm...

Diyecek söz yapacak yorum bulamıyorum gerçekten dayağa hiç bir davranış söz sebep olmaz olmamalı yaa bune yaa şimdii

sevgili çukulata,

yaşadıkların kolay şeyler değil, sadece anlamaya çalışabilirim, bunu en iyi sen bilirsin, bizler uzaktan seyirci olabiliriz ancak.
Bence en iyi değerlendirmeyi sen yapacaksın, bu adamı gerçekten seviyormusun, ve O'nun seni sevdiğini düşünüyormusun.
Ben hala sevginin her olumsuzluğu yendiğini düşünen ve savunan biriyim.
Bu adamın bencil olduğu, paylaşım konusunda sıkıntı yaşadığı çok açık, ama bu tutumundan vazgeçebilir ya da vazgeçmez bunu en iyi sen tahlil edebilirsin.
Senin kesinlikle kendinle kalman lazım iyice düşünüp toparlandıktan sonra eşinle karşı karşıya gelip herşeyi ortaya sermeniz lazım

Ben şiddete sonuna kadar karşıyım, benim başıma şiddet olayı gelse benim için herşey biterdi, ama bu benim düşüncem, bende yarattığı mutsuzluk en son had safhada olur ve kararım bitirmek olur.

Ama kimisi için eşi aldatırsa herşey biter, bir başkası için başka şeyler.

Bunu en iyi sen değerlendireceksin. Sadece şunu unutma canım, mutlu olmayı da mutsuz olmayı da kendimiz seçeriz, ne seçersen onu yaşarsın bu çok nettir. !

Sen istediğinde herşey yoluna girecektir.

İyi de ben burda hata göremiyorum ki, bende erkek arkadaşımla yemeğe çıksam ve herkes onu tanısa aynı tepkiyi veririm, üstelik konuyu büyütmemişsin. Yaw bu kendini haklı çıkarmak için herşeyi yapıyor, ufacık birşeyi büyütüp bunu koz olarak kullanıyor, hem kendi vicdanını rahatlatıyor hem de sizinkileri kendisinin haklı olduğuna inandırmaya çalışıyor.
Allah yardımcın olsun canım....

X