Evlendik ve Bitti....:(

gulkurusu... herseyin hayirlisi canim,daha da mutsuz olacaksam biter insallah

maeves canim...cok haklisin her zamanki gibi ...

yaşın çok kuçuk, yuzun bebek gıbı, kalbın guzel egrıyı doğruyu göruyorsun, kararı verebılecek bır ınsansın bırak senı kazanmaya çalışsın. kaybetmekten korkmayı ögrensın. hayırlısını dılerım gerçekten.

merak etme canım.belki şimdi uzak geliyo sana ama evliliğin bu dönemleri çooooook sancılı geçiyo.biraz sabretmeyi,tahammül edebilmeyi başarırsanız emin ol heepsi geçiyo.geçerken seni de yıpratıyo biliyorum ama zaman herşeyin ilacı.o da eminim huzursuzdur şimdi.çok kızıyosun,kırılıyosun,üzülüyosun,ben yeterince fedakarlık yaptım daha da olmuyosa inceldiği yerden kopsun yol yakınken diyosun biliyorum.hepsini yaşadık biz de.nihayet 5. yılımızdayız.değişen bi şey oldumu dersen.herkes birbirinin dilini,nasıl davranırsa nasıl tepki göreceğini biraz daha öğrendi,bütün bu sorunların yaşanmasının tek nedeni erkekler çok yalın.evet diyosa evet hayır diyosa hayır demek o an için kadınlarsa daha dolaylı ve imalı,anlaşılmayı bekliyo,hayır gerek yok dediğinde aslında bunun evet gerçekte buna çok gerek var demek olduğu tahmin edilebilsin diyo.ama bir erkek bunu asla anlayamıyo.yani kadınlar venüsten erkekler marstan lafı gerçekten doğru..zamanla ne istediğini kocana bütün gururunu ayaklar altına alıp direkt söylemeyi de öğreniyo insan valla.yoksa hep mutsuz oluyo vs.neyse şimdilik çıkmak zorundayım.benimki uyuyuyalı 2 saat kadar oldu da yalnızlıktan sıkıldım,gidip sarılıp uyuyiim barisengözlerimebaksanab.hepsini zamana bırakıp zamana bırakırsan aşıcaksın bence.sakın bir inat uğruna daha 8 ayda vazgeçme herşeyden.benim naçizane önerilerim bunlar...

arkadaşım evlenmeden önce nasıl bir sevgiliydi eşin sana karşı??

canim,3,5 sene flort ettik..ilk yil cok ilgiliydi,iliskimiz cok ilerledi ailesinin asla istememesine ragmen.her yeri gezdik tatillere gittik,cok ayrilmalara kalktim ailesi istemiyor diye,birakmadi...cok yipranmisti aslinda iliskimiz,flort ederken de cok vericiydim hicbir istegine hayir diyemezdim,cok baglandik birbirimize...cok kavgalar ettik,defalarca ayrilip baristik. seviyordu beni ama iliski evlilige yaklastikca ilgisizligi artti...aslinda bir bakima bilerek evlendim ama bu kadarini beklemiyordum,cahillik iste

canım güçlü ol
mutlaka herşey lehine dönecek
devam etse de etmese de
gerçekten buna inanarak dimdik ol
Allah yardımcın olsun arkadaşim

biz daha aynı evde ysamıyoruz ama evlilik bazı seylerı zamanla monotonlastırıyomu desem ılgısızlestırıyomu desem nebılım ya... benım eşim sevgiliyken gece 3 lere kadar benle ılgılenırdı evlendık 2 ay oldu adam 10 da 11 de uyumaya basladı.... ben napıyımsenağlama

bana kalırsa evlilik aşkı monotonlaştırmıyor..sadece evliliğin verdiği bi takım rahatlıklarla bazı kişiler monotonlaşmaya başlıyor..burda monotondan kasıt ; flört dönemindeki gezmek tozmak mı ,ilgimi ?

gezmek tozmak ise azalır..neden ..çünkü flört ederken bi bakıma mecburen , görüşebilmek için dışarı çıkmak zorundayız..ama evliyken bize ait bi evimiz var.. bu ayrı bi konu..

ilgisizlik ise ayrı bi konu ..

şahsen ben 6 aydır evliyim ve 6 aylık evliliğimi 4 yıllık flört dönemime değişirim ...

dilerimki herkes böyle olsun..

burdaki sorunun temeli ne olablir ..kişilerin değişen istekleri değişen yaşamı vss bi sürü farklı sebep çıkabilir..

neyse arkadaşın konusunu da saptırmiim

yürekten diliyorum ki inşalah herşey yoluna girer a.s.

eee bugün yokmu bi gelişme valla hayretle seni takip ediyorum allah yardımcın olsun ve sabır sana

canım benim valla bu kadar çok olmasada evliliğimin ilk zamanlarında bende yalnız kaldığımı çok hissetim çünkü benim şimde devamlı uyuma taraftarıydı ve inadına bende uykyu o kadarda sevmem ama şimdi çok iyi gerçi bu gece yine erken yattı ama kaç gecedir çok geç yatıp erkenden işe gidiyor bana kalırsa canım senin eşinin durumu rahatlıktan oluyor çünkü 3,5 senelik flörtün ardından sana kavuşması onu bi hayli rahatlaşmış nasıl olsa yanındasın artık sakın düzelmez deme düzelir ama sende konuyu kapatarak onu daha fazla rahatlatma konuş devamlı ne hissediyosan paylaş onunla tartışma olmadan

bu arkadaşa katılıyorum kıskandırmak yada canını çektirmek ( kötü anlamda değil yani):roflol:bunları yap.bu arada iyi gidi yorsun fıstık zafere az kaldı dayankaydirigubbakcemile5:enbuyukkk::lepi:

Canım ... Son gelişmeleri de okudum şimdi ...Eşin boşanmaktan bahsediyordu , son davranışlarında bu yönde bir hareket olmadığı gibi ben "senin kendini affettirmeni ve adım atmanı" beklediği gibi bir hisse de kapıldım ... Yani ilk adımı senden bekliyor yine gibime geldi ...
Senin tarafında ise olay daha farklı ...Sen daha da güçlenmiş , daha kararlı olmuşsun ...Biterse biter , alttan alacak değilim daha fazla diye düşünüyosun ... Ve bir şey daha dikkatimi çekti , sen şu an çok gerçekçisin ... Hani aşkın gözü kördür derler ya sen işte böyle değilsin ... Şu an yaşadıkların sanırım duygularının önüne geçti ve tamamen mantığınla hareket ediyorsun...
Tabii bunlar benim çıkarımlarım... Her ikinizin de aslında içinde neler yaşadığını ancak siz daha iyi bilirsiniz ...
Evet , evliliğinizin yıkılması taraftarı değilim ... Ancak eğer yıkılmayacaksa bu kez senden çok eşinin gayret göstermesi ve çaba sarfetmesi taraftarıyım... Zaten sende böyle bir yaklaşım da yok , güzel ! Yapacaksa o yapsın bundan sonra ... Hatalarını telafi etmesi gereken o çünkü...
Umarım devran bu kez tersine döner ve eşinin çabalarını yazarsın buraya ...
a.s.

merhaba kizlar... pespembe cigim tamamen dogru dusunuyorsun,suan zannettigin sekildeyim...
merak edenler icin,ne durumdayiz?

hersey aynen devam ediyor...eve ilk gunku gibi gec gelmedi,yani normal saatinde geliyor 2 gundur.gelirgelmez yatagini seriyor,ben de komsuya kaciyorum...
dun ona mesaj atmistim,para istedim mutfak alisverisi icin ve dun aksam yine bilgisayar durup dururken bozuldu onu soyledim...
bu sabah bilgisayari yapmis ve uzerine de para koymustu.
dun soyle birsey oldu,eve geldiginde uzerinde forma vardi,belli ki mac yapmislar..hemen dusa girdi.tam cikip gidecekim komsuya,bekledim karni acsa yemek hazirlayacaktim.sonra duramadim ciktim gittim,soramadim ona acmisn diye...cunku butun gun beni aramiyor,benimle konusmuyor,yuzugunu cikarmis,ayri yatan bir adamin ac olup olmadigini dusunmek sacma geldi bir an,ne hali varsa gorsun dedim...
bir ara komsumdan eve bisey almak icin gectim,bir baktim kendine sandvic hazirliyor...o anda icime bir huzun coktu,tekrar komsuya gecip basladim aglamaya... 4 gundur ilk kez agliyordum...vicdanim rahatsiz oldu belki o bana neler yapsa da... sevdigi bir yiyecegi pisirdim ve bir tabak da ona getirip hicbisey soylemeden biraktim(sanki komsuda kendimize pisirmisiz de ona da getirmisim gibi,ona ozel degil yani) halbuki ona ozeldi... yemeyecegini biliyordum,acindan olse yemeyecegini...ben kendi vicdanim icin yaptim. ki nihayetinde yemedi...yine salondaki yatagina dustu yatti...
boyle devam ediyor iste,bazen konusmak istiyorum boyle nereye kadar diye...sonra vazgeciyorum.bu sefer o birsey yapmali...yatagini yok yere ayiran yuzugunu cikaran seni bosayacagim diyen o...

Oyy meleksin sen canım ya ...

Ne denir ki , umarım senin bu melek kalbini farkeder de , kıymetini çok iyi anlar eşin...

Senin yaptığını da yapan az bulunur ...

canım benim :teselli:
böyle insanla gercekten cok zor
ne istediğini bilmez bir adam
ilgi göster bunalır
gösterme bunalır
eşinin yası kaç bilmiyorum ama kesinle kusura bakma
bir cocuk aklı var
insallah hersey istediğin gibi olur
eğer olmazsada sakın üzülme senin yanında solda sıfır kalır bu adam

canım kızdım sana ne gidip yemek yapıyosun
bırak ne yerse yesin
o konuşana kadar konuşma
benim ki de aynıydı ya
yatağını ayırmadı ama hiç gerçi annem var bizimle kalıyo ondan utanmışta olabilir
küser yemek yemez konuşmaz arkasını döner yatardı
bende çatlardım kudururdum
ağlardım oralı bile olmazdı
ve ben hep konuştum böle olmaz düzel vs vs karı gibi küsüyosun bile dedim
bana verdiği cevap şuydu

ben konuştukça sen beni suçluyosun benim dediğim her laf sana batıyo
ben kötü niyetli değilim vs vs
bende çareyi susmakta buldum susunca kavga da olmaz dedi

şok olmuştum konuşarak halletmek istemiyodu haklıydı dan diye bir laf ediyo çok çok mutluyken
ben bitiyodum ve kendime gelmem zaman alıyo surat asmalar vss
ama şimdi öğrendim o öyle dan dan konuşucunca ben önce bekliyorum sinirim geçsin
sonra düşünüyorum bu kötü niyetle söylemedi
cahilliğinden konuşuyo vs vs
sonra sakince ve bir cümleyle kırıldım diyorum

o da anlıyo hatasını özrünü diliyo bitiyo

sen daha yolun başındasın onu kendine göre biçimlendirmenin başındasın

biraz sabır gerekiyor
biraz zaman gerekiyor
ve sen susmaya ilgilenmemeye devam et için acısında
ben yerdim o yemezdi çok üzülürdüm günden güne eriyodu dışardada yemez öyle
ama zamanla alışacak
bundan emin ol

merhametlı kalbını bıraz daha tut canım, şimdı yıne affedersen ılerıde hepten şımaracak. şimdı kavgayı uzat ki, ilerıde yenıden yapamasın boyle anı çıkışlar, desın kı off gunlerce kuscez, şaçma sapan uzucak gunler gececek dıye duşunur bır daha tatsızlık çıkarmaz. sakın sokulma canım.

ınsan vıcdanlı olunca böle oluyo işte...
canım sabret ondan bı ısaret beklee ... zor olcak ama sabrett ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…