Evlendik ve Bitti....:(

Bugün bende annemle evliliğin ne kadar fedakarlık gerektirdiğini, sorumlulukların bazen beni boğduğunu, monoton bir yaşamımın olduğunu, eşimin bazen beni anlamadığını paylaşıyordum.. annem dedi ki “ben hamileyken ve gece doğum sancım tutmuşken baban yat uyu sabah geçer demişti”… ve bunu söyleyen babam seneler sonra şimdi annemin hayatını güzel kılmak için elinden geleni yapıyor, annemi her an mutlu etmeye çalışıyor.. birbirlerinin farkına belki seneler sonra vardırlar, ama annem sabretti.. senelerce… hayat bir sabır küpü olmayı gerektiriyor belki de, tabii ki o ışığı görebilir ve buna değeceğini düşünebilirseniz, bir kumar gibi…
Sevgiler,

Son düzenleme:
Bugün bende annemle evliliğin ne kadar fedakarlık gerektirdiğini, sorumlulukların bazen beni boğduğunu, monoton bir yaşamımın olduğunu, eşimin bazen beni anlamadığını paylaşıyordum.. annem dedi ki “ben hamileyken ve gece doğum sancım tutmuşken baban yat uyu sabah geçer demişti”… ve bunu söyleyen babam seneler sonra şimdi annemin hayatını güzel kılmak için elinden geleni yapıyor, annemi her an mutlu etmeye çalışıyor.. birbirlerinin farkına belki seneler sonra vardırlar, ama annem sabretti.. senelerce… hayat bir sabır küpü olmayı gerektiriyor belki de, tabii ki o ışığı görebilir ve buna değeceğini düşünebilirseniz, bir kumar gibi…
Sevgiler,

Hep kadın sabrediyor hep kadın ilgi gösteriyorkafamçokkarıştıanlattıklarınızdan hep bu çıkıyor..evliliğin ilk yıllarında kadın erkege şekil vermek için çok uğraşıyor tüm hayalleri tüm şefkat istedigi bitiyor ,görülmüyor,eziliyor...en sonunda yaslı olunca torun torba sahibi olunca biliniyor kuymeti..
hoş o yaştan sonra bilinse ne olur ki en iyi en güzel çağlarımız gectikten sonra ödülümüz sanki çok mu büyük...:1no2::kahve:

Sevgiler,

eskıden bölemıymıs ay küstüm boşan
ılgı yok boşan
gec geldın boşan
böle degılmış ki....
sımdıkı genclık bende dahıl acelecı bunu cıkolatakız ıcın sölemıyorum asla genel olarak...

iyigeceler kizlar...
esim hala gelmedi eve ve sanirim bu gece gelmeyecek.sabah cok erken cikmisti,telefon konusmasini duydum,uzaga gidecekti belliydi.heralde is icindir...
arayip gelmeyecegim bile demiyor dusunun.kim susabilir,esi gece eve gelmeyen kac kadin susabiliyor?

onu affetmeyecegim....

Okudukça içim daralıyor. O'nun için yaptıkların, göze aldıkların vs. geliyor aklıma çıldırıyorum. Nasıl bir insan oldu böyle, neden yani ya, sen kötü birşey yapmadınki O'na, biliyorum anlattıklarından, hayretler içerisindeyim bitanem, ne demem lazım inan bilemiyorum, sadece O'na pesss diyorum pesssss!

acaba senin duydugunu hissetti mi baska sehire gidecegini yoksa bir insan nasil bu kadar vurdumduymaz olabilir bu arada yalniz kalabiliyo musun..

Okudukça içim daralıyor. O'nun için yaptıkların, göze aldıkların vs. geliyor aklıma çıldırıyorum. Nasıl bir insan oldu böyle, neden yani ya, sen kötü birşey yapmadınki O'na, biliyorum anlattıklarından, hayretler içerisindeyim bitanem, ne demem lazım inan bilemiyorum, sadece O'na pesss diyorum pesssss!

boyle iste didemim...bunlari yasamam gerekiyormus belki de...yasiyorum..yalnizim guzel evimde,yapayalnizsenağlama

acaba senin duydugunu hissetti mi baska sehire gidecegini yoksa bir insan nasil bu kadar vurdumduymaz olabilir bu arada yalniz kalabiliyo musun..

yok cnm duydugumu bilmiyordur,ben uyuyordum ve sabahin 6 siydi..o kadar cok gurultu yapti ki,bir an uyandim...
napiym canim,korka korka uyuyacagim iste :çok üzgünüm:

boyle iste didemim...bunlari yasamam gerekiyormus belki de...yasiyorum..yalnizim guzel evimde,yapayalnizsenağlama

Hayır anlamam mümkün değil ya! O'nun için onca şey yaptıktan sonra cevabı bu olamaz! Akli dengesi falan bozulmuştur belki? Aklıma hiçbir mantıklı açıklama gelmiyor bu sorumsuzca davranışları için.. Senin sevgine layık olamadı..

canım baştan sona okudum yazdıklarını.çok gençsin,güzelsin bir o kadar da iyiniyetli ve vicdan sahibisin.üzme kendini,bırak sen de onun gibi davran,onu umursmadağını göster.ama bunda kararlı ol lütfen.yoksa senin kararlı olduğunu anlayamayacak gibi.Allah doğru yolu göstersin eşine inşallah.:Saruboceq:

didem cgm,
bugune kadar bu evlilik icin ne lazimsa yaptim ama olmadi..olamadi..derdimi anlatamadim ona...simdi tek uzuldugum,buyuk hayallerle girdigim evimde gecenin bir yarisi yalniz basima oturmak ...icimde cok sey kirildi,canim yaniyor...

sevgili angel,
esimin dogru yolu bulacagini sanmiyorum,cunku bana olan sevgisine inanmiyorum. seven erkek bunlari yapmaz,yapamaz..

bu saatten sonra tek istedigim,o davayi acmasi...

Ah benim bebeğim...
ınan ki ne diyeyim bilemiyorum inanılmaz sinirliyim.. ve çok duygulandım.

1 saattir film izler gibi okudum tüm konuyu ve şu anda gözlerimden yaşlar süzülüyor.

Senin için çok üzüldüm bebeğim.
Ama bak burda hatalı olan sensin.. Yanlış anlama kızmak değil ama anladın sen de erkekler biraz odun kafalı oluyorlar anlamıyorlar sorunları..
Sen o kadar çok pohpohlamışsın ki iyice alışmış. Resmen küçük çocuk gibi.
Sanki bu evlilik sen erkeksin o ise kadın. Resmen el üstünde tutulmak istemiş.
Hele sana ettiği hakaretler. Yanından çekip gitmeler.
Bu terbiyesizlik. Bir bayan bunları hak etmiyor.
Sen hele ki onun eşisin !! Gitsin topla evlenseydi madem halı sahayı hiç aksatmıyorsa.

Ah bebeğim ben seni yanlış yönlendirmek istemiyorum ama senin için çoookk üzüldüm.
Gel havalar güzelken forumdaki bi kaç ist.lu kız buluşup senin kafanı dağıtalım bebeğim.

Onun gibi kocaya da yazıklar olsun! Erkek dediğin kadını kollar. Sen gitmişin bir de yemek yapmışın ona ama yememiş bile.
Ya bu resmen çocukluk.

Bence şu an içi içini yiyor ama takmış kafaya çocuk gibi saçma sapan davranıyor.
Çok sinirlendim cidenn...

eşin gerçekten inatçı bi çocuk gibi davranıyor
bilmiyorum ben senin yerinde olsam geri adım atmıştım çok zyıfım bu konuda
iyimi dedim kötü ederdim bilmiyorum şuan sonuçları iyi gibi çok fena zamnlar geçirdim ama yılmadım o boşanmak istedi defol git dedi benbi daha deneyelm seni kaybetmekten korkuyorum bu kadar basit diil dedim
şimdi eskiye nazaran daha iyiyiz
yaptığı yanlışları gördü vazgeçti onlardan
bilmiyourm ama tam konşulmadan bi kızgınlıkla evliliğinize son vermemelisiniz
bi şekilde konuşasanız keşke
valla zor durum ne diyeceğimi şaşırdım :1no2:

Bır erkegın her dedıgını yapmıcakmısın arkadas... pohpohlamıyacakmısısn.... ben her dedıgını yaptımda noldu... elının altında goruyo benı..bugun cok kırdı benı aradı acmadım ...cok kırıldım... ama beyfendının hıc ummrunda degıl mısıl mısıl uyuyo ya bende sınırden aglıyorum ve uyuyamıyorum bıle... bu benı ıyıce gıcık edıyo...neden degısıyokı erkekler evlendıkten sonra... bazen keske evlenmeseydım dıyorum... ıyıce pesınde kosturcakmıssın... burnu ıyıce surtulcekmıs...o zman senden kıymetlısı olmuyomus...anam demıstıde haklıymıs ben salak naptım...herseyde dırek boynuna sarıldım kollarına kostum bı dedıgını ıkı etmedım... noldu sonucta ben cok mutsuzum...........

Bende aynı böyle birisiyle evlenmenin eşiğinden döndüm..
Aynı çikolatanın ki gibi pohpohlanmayı çok seviyordu.
Ne dediyse yaptım. Artık verecek bir şeyim bile kalmamıştı bu nedenle daha da üstüne düştüm.
Sanki bir bebek büyütür gibi büyüttüm onu.. O ne yaptı sadece oturdu bekledi ve sonunda sıkıldım dedi çekti gitti...
Bense yapayalnız böyle kaldım neredeyse 2 sene oldu artık hiçbirisine güvenmiyorum.

Bu nedenleeeee kızlarrrr erkeklereeee kesinlikleee iyi davranmayacaksınız.

ınanın ki evlenmemiş olsam da çevremden görüyorum. Mutlu evliliğin sırrı tek taraflı ilgi değil.
Zaten bir zaman sonra insan illa ki sıkılır bundan.
Bu nedenle karşı taraf ne kadar ilgi gösteriyorsa o kadar ilgi hak ediyordur.

bebişim,cok uzundu elimden geldi kada, okumaya çalıştım.
gözümden kaçmış olabilir.bişe sormak istiyorum??
ailen bu yaşadıklarını biliyomu???
kararları ne peki??

çikolatam bu zamana kadar bişey yazamadım elim varıpda ama hep takip ediyorum yaşadıklarını

sonu boşanmak olacak bu evliliğin öyle görünüyor malesef
dava için acele etme bırak o açsın
ben dava açtım ama boşanmak evlenmek kadar kolay değil evet dedin diye evlendirenler hayır diyince boşayıvermiyorlar malesef süreç çok cansıkıcı
ispatlayamayacağın hiçbir söz delil geçmiyo mahkemede ya protokol yapıp anlaşmalı ayrılın ya da bırak o açsın sen de tazminatını nafakanı her hakkını al

ama bunlara rağmen kendini yıpratma sakın değmez bak ben ne hastalıkların sahibi oldum ne hastalıkları atlattım değmiyor işte değmiyor
hayata sıkı tutun sen boşver onu niye diye düşünüp yorma kendini
niyeyse niye olması gerekiyormuş oldu de geç geleceğe bak boşver gerisini

Ne yazık ki ben şimdiye kadar evlendikten sonra bir erkeğin bir bayanı çekip çevirdiğini, o bayanın bazı davranışlarını düzletebilmek için senelerce sabrettiğini ve hiçbir erkeğin bir kadına şekil verdiğini göremedim... belki görsem, ben de itiraz ederdim. Hayır, ben buna karşıyım diye.
Eminim çoğumuz buna karşıyız, biz de arada çekip çevrilmek, umursamaz olmak, bizim adımıza düşünecek birisinin olmasını ve her anımızın programlanıp organize edilmesini isteriz.
Ama şimdilik bu sadece ütopik bir dilek..
chocolategirl, sen biliyorsun ki.. eşinden daha güçlüsün karakter olarak. Lütfen hep bunun farkında ol canım...
Seviler;

merhaba.. desteginiz icin cok tesekkur ederim..
emelim aynen oyle yapmayi dusunuyorum..davayi ben acmam,o acacak.ve almam gerekeni alacagim.bu sekilde canimin acisi dinmeyecek ama onun parasini istemiyorum diye de gereksiz bir gurur yapmayacagim...
merfe canim valla ben nereye derseniz gelirim :) bu arada aglama canim ..ben bile aglamiyorum artik,sen de aglama,kimse uzulmesin...
sadece tespitleriniz cok dogru..hicbir erkege gereginden fazla deger vermeyin arkadaslar,kaldiramiyorlar,olan sizlere oluyor...

merhaba.. desteginiz icin cok tesekkur ederim..
emelim aynen oyle yapmayi dusunuyorum..davayi ben acmam,o acacak.ve almam gerekeni alacagim.bu sekilde canimin acisi dinmeyecek ama onun parasini istemiyorum diye de gereksiz bir gurur yapmayacagim...
merfe canim valla ben nereye derseniz gelirim :) bu arada aglama canim ..ben bile aglamiyorum artik,sen de aglama,kimse uzulmesin...
sadece tespitleriniz cok dogru..hicbir erkege gereginden fazla deger vermeyin arkadaslar,kaldiramiyorlar,olan sizlere oluyor...

canım inan kaç günüdür okuyorum yazdıklarını şaştım kaldım ama yüreğinede harran olmamak elde değil ne kadar güçlü bir kızsın inan seni kaybedince kafasını bakalım hangi taşlara vurucak ayrıca resimlerinede baktım çok güzel bir kızsın kilonuda hiç kafana takma verirsin benimde senin gibi kilo sorunum var.ama hakkın olanıda al tabiki sonuçtan emek vermişsin fazlasıyla öyle can yakamının bedeli hafif olmasın insanı kırmak üzmek kolaydır ama sonrası kaybedince gör bak pişmanlıktan deliye dönecek ama iş işten geçmiş olacak

canım inan kaç günüdür okuyorum yazdıklarını şaştım kaldım ama yüreğinede harran olmamak elde değil ne kadar güçlü bir kızsın inan seni kaybedince kafasını bakalım hangi taşlara vurucak ayrıca resimlerinede baktım çok güzel bir kızsın kilonuda hiç kafana takma verirsin benimde senin gibi kilo sorunum var.ama hakkın olanıda al tabiki sonuçtan emek vermişsin fazlasıyla öyle can yakamının bedeli hafif olmasın insanı kırmak üzmek kolaydır ama sonrası kaybedince gör bak pişmanlıktan deliye dönecek ama iş işten geçmiş olacak

aynen böyle oluyor canım tecrübe ile sabit
adam her gördüğünde yani sadece adliyede görebiliyor ağlıyor yapma bunları yaşatma diye
ule senin yaşattıkların neydi sen niye dur demedin kendi egolarına beni buna mecbur ettin
yok ama onlar erkek hatasız yaratıklar ya kendilerinden haberleri olmaz asla

acıma kendine de sakın yaşandı bitti geçmişle hesaplaşıp durma sakın o üzülsün ağlasın bundan sonra

X