Evlendik ve Bitti....:(

canım aynen bu şekilde devam et daha öncede yazmıştım herkese hakettiği kadar değer verceksin davayı o açsın bekle gurur yapmamanada çok sevindim sana bu kadar şey yaşatmanın bir bedeli var ve bırak ödesin o bedeli hiç üzülme sen her şeyin en iyisine layıksın o üzülsün seni kaybettiği içina.s.

aah canım ya
be takp edemedim seni
sen boşanıyormusun
neen ama
çok üzüldüm ben ya
senağlama

canım arkadaşım. Yazdıklarını ve yazılanları şimdi okudum. Okudukça sok oldum, kendimden etrafımdaki insanlardan pay biçtim. Ama şu bir gerçek vermenin sonu yok. Erkeklerin de almak konusunda pintilikleri yok. Sen verdikçe onlar alır. Acımazlar, paylaşmazlar, beğenmezler, ama hep isterler sınırsızca. Neden haklarıdır. Çünkü burası maalesef ki Türkiye'dir. Erkekler alır, kadınlar verir. Çünkü babasında öyle görmüştür, dedesinde öyle görmüştür. Senin kırılman, incinmen onun için önemli değildir. Yeri geldimi seni çok sever ama kırar, yeri geldimi namusu olursun, ama terk eder, yeri gelir karısı olursun, aldatır. Bu listede uzar gider. Bunları yazıyorum 10 yıllık evliyim. Hatta mart 19 da 11. yılımıza girdik. Evliliğin 4.ayında düğünüme 2 hafta kala aldatıldığımı öğrendim. Benim için çok acıydı. Çoook. Ve en ilginç olanıda düğün arifesinde ben bunun rüyasını görmüştüm. Ertesi gün söylemiştim. Öğrendim ki benim rüya gördüğüm akşam o olay gerçekleşmişti. Zaten rüyalardan konunun açıldığı bir gün can ciğer arkadaşı ağzından kaçırmıştı. Ona söylemeden 10 gün geçirdim ama öldüm öldüm dirildim. Pencerenin önüne gelip gelip döndüm. Kahroldum. Neden neden ? ona söylediğimde Tabi o hep inkar etti. Ama kırılmıştım. Arkdaşını yüzleşmeye çağırdı ama ona "hayır ben yapmadım neden böyle söylüyorsun " diyemedi. Kısacası neden burdayım nasıl geldim nasıl affettim o günleri hatırlamak bile istemiyorum ama. Hayatta yalnız kalmak kolay değil. Ne kadar ailen olursa olsun eskisi gibi olmayacaktır. Herşekilde olmayı ya da olmamaya sen kendin karar vereceksin.

aklıma şimdi geldi güzelim senin hiç arkadaşın yok mu? Çık onlarla program yap. Neden evde dönmesini bekliyorsun ki. Ya da sadece yan komsuya geçiyorsun. Gel diyince hemen gitmek için mi? Boşver git gez toz. Eve ondan sonra gel. Kapıyı açınca evin o soguklugunu bir görsün. Ne yemeği çamaşırını bile yıkama a..s...yım. Bir o eksikliği hissettsin. Bir arkadaş yazmış adını hatırlayamadım ama hergün tatlı yiyen tatlı yediğini bilmez çok güzel söylemiş. Sen hep yaptın. Bırak azıcıkda yapma bakalım aradaki farkı görsün. Yüzük çıkarmış sende çıkar. Senin de şaka yapmadıgını anlasın. İlk işin yüzüğü bilgisayarının üstüne koy ve gezmeye git. Onun geldiği saaten sonra eve gel. Neşeli ol. Ona yüz verme. Nasılsa bekliyor nasılsa gideceği yeri yok imajını bir silsin üstünden

Son düzenleme:
valla kaç gündür girip okuyorum yazılanları gelişmeleri
nedense hiç cevap yazmak istemedim
çünkü bigün senden barıştık herşey yoluna girdi
diye yazmanı bekliyorum
içimden bi seste düzeleceğini söylüyor nedense herşeyin hayırlısı

alnagme sagol cnm... sen de zor seyler yasamissin..
fakat canim hicbisey yapmak istemiyor,yani onun icin iyi ya da kotu hicbirseyi kasitli yapmak istemiyorum... yani canim istemiyor..ok onun icin yemek yapmiyorum zaten ama az sonra makinayi acacagim,yikansin onunkiler de...hodri meydan yapmak sacma...
hissettiklerim sunlar aslinda... bosasin ya da bosamasin..benim icimde cok sey bitti,ne iyi ne kotu onun icin bisey yapmam artik... o yemegi de kendi vicdanimin sizisina engel olamadigim icin yaptim,yemedi,birdaha da yapmam zaten... kendim icin ne pisirdiysem onu yer...

nisan83... guzel dileklerde bulunmussun canim sagol ama barissak da onemli olan kalplerin yasadiklari acilardir...bunlar unutulmayacak dereceye varmissa,devam edilse de olur edilmese de...

aynen bende düzeleceklerine eminim
zamanla anlıcaklar birbirlerini
bir gün gelecek ve hakıl olduğum çıkacak
evet çok yıprancaksın ama
1 sene diyelim yada 2 sene kalan ıylların mutlulukla gececek bundan emin olabilirsin

a

nisan83... guzel dileklerde bulunmussun canim sagol ama barissak da onemli olan kalplerin yasadiklari acilardir...bunlar unutulmayacak dereceye varmissa,devam edilse de olur edilmese de...

zamanal bu fikrinin değiştiğini göreceksin
ben sezgilerime çok güvenirim
ve bunları bende yaşadım canım
ısrarlarımın tek nedeni de bu
ama kocanı ii bir falaka zçekmek isterdim
hiç bir bayan bunları yaşamak zorunda değil
ama herkez bizim kadarda şanssız değil

Bir süreden beri takip ediyorum yazılarını.Diğer arkadaşların dediği gibi bende bir sabah barıştım mutluyum demeni bekliyorum inşallah barışırsınız ki bence birbirinizi seviyorsanız niye olmasın. hiç mi konuşmuyo hala seninle bi kere daha sen dene ne istediğini öğren bu adam seni isiyomu istemiyomu seni boşayacağım diyosa neyi bekliyo hala bi başkası olabilir mi bunu hissediyomusun?

canim bu son gorusmedigimiz gunlerde biri ciktiysa ortaya bilemem,ama ben hic suphelenmedim...
ben de bir an geliyor,konusup neyi bekliyorsun demek istiyorum ama,simdi arasam yanlis anlayacak.yani ona dogru tek adim atsam onunla barismak istedigimi dusunecek...acikcasi birdaha beni asagilamasina firsat vermek istemiyorum. konusacak bisey de yok,ben hep konusma taraftari oldum basima bunlar geldi.bu sefer konusmam. top bu sefer onda,ne yapmak istiyorsa yapsin,umrumda degil artik...

bir arkadas ailemin bu konudan haberi olup olmadigini merak etmis... annem biliyor.babam da kismen biliyor,yani yasananlari,benim duydugum hakaretleri bilmiyor babam,bilse cok fena olur... babam birak ne halleri varsa gorsunler demis anneme... gelir de bana baba biz yapamiyoruz,ben bosanmak istiyorum diye mertce aciklama yaparsa ne ala(cunku bu kizi benden istemisti ) , ama kendi kendine o davayi acarsa o zaman bir ceza kesilir demis...
annemse ayrilmamizi istiyor cunku sen bunun gibi bencil bir adamla omur geciremezsin,iyisi mi fazla zorlama,birak ne istiyorsa oyle olsun,sen elinden geleni yaptin diyor...
hayattaki en buyuk sansim,ailem... arkadas gibiler bana ve hep yanimdalar... o yuzden hic korkmuyorum!

Ben bekleme konusunda sana katılmıyorum canım. belirsizlik nereye kadar. Eskiden ben konuşuyordum diyorsun ama bu sefer farklı artık. Evdeyken senin konuşmayı açman gerekir. Oturup iki medeni insan gibi ne düşündüğünüzü, planlarınızı birbirinize anlatmazsanız nasıl çözümlersiniz. Böyle sürüncemede bırakmak doğru mu bilmiyorum. Devam ettirecekseniz nasıl, boşanacaksanız da neler yapacağınızı açık açık konuşmanız en iyisi diye düşünüyorum ama sonuçta sizin hayatınız en iyisini ikiniz bilirsiniz.

ne kadar şanslısın işte ailen en büyük destek sana ne mutlu sen okuduklarıma göre çok güçlü bir kızsın tebrik ediyorum seni vicdanlı olman ayrı bir erdem zaten sen bu evlilikten en az zarrala çıkacağına eminim çünkü kafada netleşmiş bazı şeyler sanırım ailende yanındaysa doğru zamanı bekle herşey senin lehine dönecektir biter yada bitmez ama kazanan sen olacaksın kalbinin temizliği güzelliği sana ömür boyunca hep şans getirsin yetenekli güzel bir kızsın çünkü senin değerini bilmeyeler de kafalarını istedikleri yerlere vursunlar sevgiler canım.:1hug:

Bencede çok güçlü ve mantıklı bir kızsın canım
Taktir ettim seni
Ben bu karekterde bir insanla ömür geçireceğine inanmıyorum
Seni haketmiyor.Değişirde kıymetini anlarsa o başka
Herşey gönlünce olsun canım

Benim gece aklıma geldin Emel'im ya, tam buraya geldim seninle konuşmasını yazıcaktımki yazmışsın bile.. Senin neler yaşadığını az çok biliyorum ama nolur sende üzülme, çikolatamda üzülmesin, ikinizde o kadar temiz kalplisinizki bunların hiç birini haketmiyorsuz :çok üzgünüm:

tüm yorumları baştan sona okudum ve senin adına gerçekten çok üzüldüm..o dönemleri atlatmak zordur...hoş barışsanız bile bu yaşadıklarınız evliliğinize az da olsa bir darbe vurur......

eşine gerçekten çok değer vermişsin,o da şımarmış...bence "boşanalım" sözü sadece seni korkutma ve bu yeni girdiğin modu beğenmediği için eski haline dönmen amaçlı söylenmiş bir sözdü...

senin bunca yıldır alttan alıp herşeyini çektikten sonra yeter ettiğini görünce bence nasıl davranacağını bilememiş,burnunu sürtmeye çalışıyor..tabi bu okuduklarımdan çıkardığım naçizane sonuç.....

eski sen i eminim özlüyordur....

ama şu da var..şimdilik böyle vurdumduymaz bir ruh halin var ama bir zaman sonra mantığın yerini duyguların alınca ve onu özlemeye başlayınca "ben ne yaptım keşke boşanmamak için daha uğraşsaydım belki başarabilirdim" demeyesin .şu andaki mantıklı durumun yerini pek çok farklı ruh halleri alacaktır . eğer boşanırsanız pek çok çalkantılı dönemlerden geçeceksin...
bunu kaldırabilecek ruh henüz sende oturmamış gibi çünkü içinde biryerde hala ona sevgin devam ediyor gibi....

çektiklerin gerçekten çok fazla ve onunla geçinmek zor ama boşanma işini iki oturup bir düşünün ..inat ve gururdan oldubittiye getirmeyin....

hakkında herşeyin hayırlısı olsun canım.çeken bilir biz ne kadar yazsak da empati kursak da yaşamak bambaşka....

herkese mrb,

alnagme yazını okuyunca rahatsız oldum ve birşeyler yazmak istedim. ne biçim akıllar veriyorsun kıza allahaşkına? tamam diyelim ki dediğin gibi yaptı, gezdi toztu, eve geç gtti bizim kız, EEE SONUÇ ?

brz düşünelim ltfn, bin tane oyunla mı evliliğine ve karısına sahip çıkacak? illa ki arkasından iş çevirip merakta bırakma taktikleri yaparak mı bizim kız kocasını kendisine bağlayacak??? böyle evlilik mi olur?

adamın içinden gelmeli bazı şeyler...maalesef bu adamın içinde 1 gram bile evlilik sorumluluğu YOK! istersen havada uçan kuşu ağzınla tut, yine de yaranamazsın !!! o yüzden chocolate girl iyisi mi sen bir an önce o evden uzaklaş, ailenin yanına dön. sora da bırak akışına, dava mı açacak, boşanacak mı, babanın evine gelip yalvar yakar özür dileyerek af mı dileyecek, ne yapacak göreceğiz... kendini boş yere oyunlar oynarak yıpratma, çünkü ona birşey olmaz olan sana olur, çünkü sen hala onunla aynı evde yaşıyorsun ve onda bunun rahatlığı var maalesef. bu yüzden ona anyayı konyayı göstermen lazım, ayrılmalısın derim o evden :jeyyar:

merhaba arkadaslar,
esim 2 gecedir yok,gelmedi...meger ankaraya gitmis,ailesinden ogrendim.
hic arayip sormadi...sanki ben karisi degilim,ne olacaksam olayim onemli degil...
sanirim bu aksam donecekmis,ablasina oyle soylemis...
bugun anneme gitmeyi dusunuyorum,bu gece ve yarin gece orda kalacagm...yuzunu gormek istemiyorum...
ne hayallerle evlenmistik,sokaklarda yururken evlenme hayalleri kurardik.yaziklar olsun,demek bugunleri yasatmak icinmis....

bence konuşarak halledebilirsiniz tatlım. önceniz olduğu için evlenince sanki hayatınız monotonlaşmış gibi birşey olmuş. konuş eşinle yada sen birazcık yapıcı ol.. allem et kallem et kaldır canım de cicim de biraz dolaşalım de havalarını güzelliğini öne at yürüyüş yapalım de kitap okuyalım de vs vs. senin elinde tatlım. erkekden beklersen bazı şeyleri daha çook uzun zaman aynı evin içinde yalnız yaşamak zorunda kalırsın...

canım inşallah mutlu olursun artık iyice kopmuş ipler sana haber bile vermemesi ne yazık böyle yapark elindeki mcevheri yitiriyor farkında değil keşkeherşey hayal ettiğimiz gibi olsa ama nerdeee ailenlede artık herşeyi konuş anlat her an herşey olabilir de bari böyle söylüyorum ama sanırım sen zaten karraını vermişsin yanlış anlama beni kimsenin ayrılmasını istemem ama böylede sürmezki sen bu güzellikle herşeyin en iyisini hakediyosun hayatına yeni bir yön çiz yeteneklsinde aynı zamanda baktımda müzikle uğraşıyosun yolun açık olsun hep hayatta senden daha değerli hiç birşey yok bunu unutma:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…