Evlat sahibi olmak isteyenler=birlikte dua edelim mi

- ESMACVS = 6 Yasin_i Şerif (okundu)

-feelcrying = 3 Yasin_i Şerif (okundu)

- nfy_9185 = 13 Yasin_i Şerif (okundu)

- melek181 = 3 Yasin_i Şerif

- E_M_A = 6 Yasin_i Şerif (okundu)

- ecrinnn07 = 5 Yasin_i Şerif (okundu)

- elanor01 = 6 Yasin_i Şerif (okundu)

- Eslemliva = 10 Yasin_i Şerif (okundu)​

Hz Musa ya çocukları olmayan bir evli çift gelmiş ve demişki ,
Ya Musa bizim çocugumuz olmuyo.. çok duada ettik yalvardık çocuğumuz olmuyo..Rabbine dua et bize bir çocuk versin...sen dua edersen Rabbim verir ..
Hz Musa dua ediyo Allah (c.c) cevap veriyo diyoki
Ya Musa o çifte söyle onların çocugu olmayacak...
Hz Musa evli çifte diyorki ben Rabbimle görüştüm size çocuk vermeyecekmiş...
Evli çift çok üzülmüş boyun büküp gitmişler...
Aradan yıllar geçmiş..
Hz Musa bu çifte yolda rastlamış yanlarında 3 veya 4 yaşlarında çok güzel bir çocuk varmış
Hz Musa çok şaşırmış demişki bu çocuk sizinmi evli çift çok mutlu evet ya Musa bu bizim çocuğumuz Rabbim bize evlat nasip etti...
Hz Musa dua ediyo ya Rabbi hani bu çifte sen çocuk vermeyecektin bana öyle buyurdun..
Rabbim diyorki hz Musaya ..
Ya Musa onlar istemekten asla vazgeçmediler vermeyeceğimi söyledigim halde sabahlara kadar dua edip istediler bende verdim diyor...

İbn-i Mace’nin Hz.Ebu Hüreyre’den (R.A) rivayeti şöyledir.Hz.Heygamberler(S.A.V):

” Şu duayı okuyan kimseye amin demek için,Cenab-ı Hak,yetmiş melek görevlendirmiştir.” buyuruyor.

“Allahümme inni es’eliükel’ afve vel afiyeteh,fiddünya vel’ ahireh.Rabbena atina fiddünya heseneten ve fil’ahireti haseneten ve kına azabennar!”

Manası:“Allah’ım! Düya ve ahiret’de Senden aff ve afiyet dilerim.Ey rabbimiz! Bize dünyada da iyilikler ver! Ahirete’de de iyilikler ver! Ve bizi cehennem azabından koru!”

Amin demek , “- Ya Rabbi,kabul et!” demektir.Yani, duamızı kabul et,dua edenlerin duasını kabul et,dileklerini ver.”demektir.

kızlar selamün aleyküm....... üzldüğüm şeylr okudum listenin tamamlanamamış olması bu grubun böyle dağılması vs demekki hayırlıs buymuş diyorum ama yine toplanırsak ben varım....
seyyan..... rahatsızmışsın rabbim şifalar versin dert verip derman aratmasın kimselere inşaallah....
eslem...... tedavin haırlı uğurlu olsun inşaallah neticesi de güzel olur hepimize müjde verirsin....
muhat ve diğer kızlar sizler nasılsınz umarım hayatınızda herşey yolundadır ve kısa zamanda rabbim dileklerinizi dualarınızı kabul eder....
azcıkta kend,mden bahsedeyim her zaman nete giremiyorum arda tlefodan açıyrum ama yazma imkanım olmuyo ondada... ufak tefe sıkıntılarımz var inş. bunlarda hayırlarla gelip geçerrr... liste konusunda mahcubum son dönemde hiç katılıp okuyamadım umarım vefasız olduğumu düşünmemişsinzdir sizde tahmin edersinz ki her zaman herşey yolunda gitmiyo ve türlü aksaklıklar çıkıyo......neyse sizi daha fazla sıkmayayım hepinz seyyan eslem muuhat sürpsiz nekadar zor ema esma ismini hatırlayamadığım diğer arkadaşlar hepiniz dualarımdasınz hepiniz allaha emanet olun ve haklarınızı helal edin..... buraya şu kadar yasin okudum yazmak isterdim ama malesef yine okuyamadım .... muhat ve seyyan şundan emin olun ki buraya yazamasamda sizin için inş. okuyacağım tekrar yazıyorum hakkım varsa helal olsun lütfen sizlerde haklarınızı helal edin hepinizi rabbime emanet ediyorum........

kızlar selamün aleyküm....... üzldüğüm şeylr okudum listenin tamamlanamamış olması bu grubun böyle dağılması vs demekki hayırlıs buymuş diyorum ama yine toplanırsak ben varım....
seyyan..... rahatsızmışsın rabbim şifalar versin dert verip derman aratmasın kimselere inşaallah....
eslem...... tedavin haırlı uğurlu olsun inşaallah neticesi de güzel olur hepimize müjde verirsin....
muhat ve diğer kızlar sizler nasılsınz umarım hayatınızda herşey yolundadır ve kısa zamanda rabbim dileklerinizi dualarınızı kabul eder....
azcıkta kend,mden bahsedeyim her zaman nete giremiyorum arda tlefodan açıyrum ama yazma imkanım olmuyo ondada... ufak tefe sıkıntılarımz var inş. bunlarda hayırlarla gelip geçerrr... liste konusunda mahcubum son dönemde hiç katılıp okuyamadım umarım vefasız olduğumu düşünmemişsinzdir sizde tahmin edersinz ki her zaman herşey yolunda gitmiyo ve türlü aksaklıklar çıkıyo......neyse sizi daha fazla sıkmayayım hepinz seyyan eslem muuhat sürpsiz nekadar zor ema esma ismini hatırlayamadığım diğer arkadaşlar hepiniz dualarımdasınz hepiniz allaha emanet olun ve haklarınızı helal edin..... buraya şu kadar yasin okudum yazmak isterdim ama malesef yine okuyamadım .... muhat ve seyyan şundan emin olun ki buraya yazamasamda sizin için inş. okuyacağım tekrar yazıyorum hakkım varsa helal olsun lütfen sizlerde haklarınızı helal edin hepinizi rabbime emanet ediyorum........

Rabbim ne sıkıntınız varsa gidersin inşallah canım.
Dualar için canını sıkma sen zaten fazla fazla okudun liste için.Asıl sen hakkını helal et.
Yeniden dualara başlanacak inşallah canım.Elanor ilgilenecek listeyle sağolsun.

Bu arada bebiş nasıl annesi.Allah'a emanetsiniz

Seyyan ve Muhat için okunan yasinlerimiz tamamlandı arkadaşlar.Bağışlama duasını yapacak olan var mı?
Rabbim hepinizin dualarını kabul etsin inşallah.Seyyan muhat ve hepinize en yakın zamanda mucizelerinizi göndersin Mevlam inşallah.

Seyyan ve Muhat için okunan yasinlerimiz tamamlandı arkadaşlar.Bağışlama duasını yapacak olan var mı?
Rabbim hepinizin dualarını kabul etsin inşallah.Seyyan muhat ve hepinize en yakın zamanda mucizelerinizi göndersin Mevlam inşallah.

Ema arkadaşım ben yasinimi hangi arkadaşım için okuyayım isim zikretmem gerekirmi yoksa okuyup senmi gonderirsin benim adet mi soylemem lazım duanin gideceği kişiye nasıl armağan edicem yardımcı olurmusun ?

Merhaba kızlar, ben meryem duayi okuyorum adet dönemimde sizlerden biri benim yerime okuyabilir mi? Adet günüme daha var ama sormak istedim varmi bi gönullu arkadas? Isteyen ismini yazsin onun icinde okuyacagim.

Tamam canım yazıyorum hemen.
Kızlara da soralım da hem daha kısa bir dua bulalım herkes zamanında rahat rahat okusun diye düşünüyorum.

Yazıyorum canım Allah kabul etsin inşallah.

:) Allah kabul etsin canım.
Ben sadece seyyan ve muhatın listesini devraldım yeni listeyle sen ilgilenecektin.Bizlerde sana yardım ederiz tabii.
Aslında duasını okuyan sana msj atarsa çok zorlukta çekmezsin inşallah.

amin cnm bencede duaya katılmak isteyenler özelden msj atarlarsa daha iyi olur,seyyan ve muhatın dualarının bitmesini bekliyodum yeni liste için bu arada aynı dualarlamı devam edicez bence aynı şekilde devam edelim tabi yeni fikirlere açığız:KK9:

kays
nfy_9185
seyyan
slnys
E_M_A
Hayalot
Elanor

katılmak isteyen arkadaşları bekliyoruz,gözümden kaçmış olanlar varmı acaba

Merhaba kızlar, ben meryem duayi okuyorum adet dönemimde sizlerden biri benim yerime okuyabilir mi? Adet günüme daha var ama sormak istedim varmi bi gönullu arkadas? Isteyen ismini yazsin onun icinde okuyacagim.

Arkadaşım hastalandiginda ben okurum istersen ama bana özelden mesaj at her zaman burayi takip edemiyorum

uzun bir aradan sonra hrkese merhaba:KK16:çok şükür listemiz tamamlandımı:KK16:benim kısmetse eğer çarşamba günü 40ım çıkıyor rabbımın izniyle.sizlerle devam etmek isterim bende :KK16:rabbım dualarımızı kabul etsın ıns:KK16:
sanırım daha ne okuncağı belirlenmemiş inş oda olur:KK16:
ama şunu belirtmek isterim ki ben meryem suresini okuyamıyorum:KK17:pcden okuduğum için ve sürekli okumadığım için çok ağır geliyor bana belimdeki rahatsızlıgımdan dolayı.:26:ama tabi onu seçerseniz napalım okumaya çalışacagım yeterki sizler meleklerinize kavusun saglıcakla:KK16:ama yinede meryem suresi olursa umarım sayısı çok düşmez kişi başına:KK1:Hay Allah işte böyle nekadar güzel valla yenıden bırarada olmak cok sevındım lıstenın devam ettiğine :KK9::nazar::nazar:

Hadi bu gece allahın izni ile okuyayım bir arkadaşım 1001 ihlas 86 tane elem nesrah okumamı önerdi ve sadece 1 dilek diyeceğimi söyledi okuyalım mi bu duaları

olabilir cnm kızlarda ok derse kabul edebiliriz,haftada 1 arkadaş için okursak 1 tanede yasin eklesek ağır olurmu acaba,hadi kızlar pazar gününe kadar karar verip haftaya başlayalım

Hadi bu gece allahın izni ile okuyayım bir arkadaşım 1001 ihlas 86 tane elem nesrah okumamı önerdi ve sadece 1 dilek diyeceğimi söyledi okuyalım mi bu duaları

Okuyabiliriz canım kızlarda kararını versin başlayalım bir an önce inşallah.

uzun bir aradan sonra hrkese merhaba:KK16:çok şükür listemiz tamamlandımı:KK16:benim kısmetse eğer çarşamba günü 40ım çıkıyor rabbımın izniyle.sizlerle devam etmek isterim bende :KK16:rabbım dualarımızı kabul etsın ıns:KK16:
sanırım daha ne okuncağı belirlenmemiş inş oda olur:KK16:
ama şunu belirtmek isterim ki ben meryem suresini okuyamıyorum:KK17:pcden okuduğum için ve sürekli okumadığım için çok ağır geliyor bana belimdeki rahatsızlıgımdan dolayı.:26:ama tabi onu seçerseniz napalım okumaya çalışacagım yeterki sizler meleklerinize kavusun saglıcakla:KK16:ama yinede meryem suresi olursa umarım sayısı çok düşmez kişi başına:KK1:Hay Allah işte böyle nekadar güzel valla yenıden bırarada olmak cok sevındım lıstenın devam ettiğine :KK9::nazar::nazar:

Demek 40ın çıkıyor maşallah canımmmmm.Yakışıklı nasıl uyutmuyordur şimdi seni :)
Ne okuyacağımıza karar vermedik canım ama meryem suresi okunmayacak zaten.
Daha kısa ve daha rahat okunacak dualar arıyorduk ama slnys arkadaşın önerisi hoşuma gitti benim bakalım kızlar ne diyecek.
Bebişi kocaman öp benim için :KK16:

olabilir cnm kızlarda ok derse kabul edebiliriz,haftada 1 arkadaş için okursak 1 tanede yasin eklesek ağır olurmu acaba,hadi kızlar pazar gününe kadar karar verip haftaya başlayalım

Bana uyar canım umarım kızlarda bir an önce fikirlerini söyler de başlarız inşallah.

X