Evlat Edinme Evlat Edinenler Lütfen Duygularınızı Bizimle Paylaşın

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Herkese merhaba. Aylardır evlat edinen/edinmekte olan ailelerle nasıl iletişime geçebileceğimi araştırıyorum ve tesadüfen burayı buldum. Keşke daha önce daha önce denk gelmiş olsaydım çünkü benimle aynı heyecanı yaşayanların yazdıklarını okumak çok iyi geldi. Biz ekim 2023 de başvurumuzu tamamladık, İzmir'deyiz. Geçen hafta sırada son 10'a geldiğimizi haber veren bir telefon aldık. Şimdiye kadar hiçbir hazırlık yapmamıştık, resmen elimiz ayağımız birbirine girdi. Sıranın ilerleyiş hızına bakarsak 3 aya kadar bebeğimiz gelecek gibi görünüyor. Bebeğimiz 0-1 yaş arası olacak ama kaç aylık bir bebek geleceğini bilemediğim için nasıl bir hazırlık yapabileceğimi de bilemiyorum. Yaştan bağımsız araba, yatak gibi şeyleri almaya başladım ama tavsiyelerinize ihtiyacım var sevgili hanımlar.
8,5 yıl önce ben de kızıma İzmr'den kavuştum, o heyecanı yaşadım yeniden :) Biz ilk sıraya düşmeden kavuşmuştuk, şimd
nasıldır bilmiyorum ama...

Odasını ilk etapta hazırlayın, mobilya teslimatı vakit alıyor. nevresim yorgan, pike, puset, mama sandalyesi, anne bebek çantası, kullanacaksanız kanguru, biberon (Dr. Brown's öneririm), dönence, birkaç çıngırak bebek oyuncağı vs, arabanız varsa araba koltuğu, salıncaklı ana kucakları (biz çok kullanmıştık ama tercih meselesi tabiki), banyo malzemeleri (havlu, kova, küvet, file vs), bol önlük (önce salyası için sonrasında mama yerken hep lazım), telsiz veya kamera, termos (mama hazırlarken hazır su büyük kolaylık), emzik kullanmayı düşünüyorsanız emzik/askısı/kutusu, biberonlarını veya kıyafetlerini yıkarken kullanacağınız kimyasal içermeyen temizlik ürünleri... ben şampuan, pişik kremi, nemlendirici, ıslak mendil vs de sıram yaklaşınca almaya başlamıştım. telefon gelince o hızlı hızlı alışveriş yapmanın tadı bambaşka :) kıyafet, mama, bez vs son dakika halledilebiliyor. güzelliklerle gelsin evladınız inşallah...

Son düzenleme:
Merhaba siranizin yakın olmasına çok sevindim ayriyeten izmirden olmanıza ayrı sevindim bizde izmirden başvurumuzu yaptık onay bekliyoruz sizin siraniz kacli rakamlardan başladı seçiminiz kız bebek mi erkek bebekmiydi onaydan sonraki bekleme süresi nekadar oldu çok sordum kusura bakmayın bende sizin gibi çok araştırdım bu sayfayı bulana kadar buradaki arkadaşlar okuduğum kadarıyla gerekli olanlar listesi yapmışlardı bulabilirsem aticam size tecrübeli kalben güzel anneler de mutlaka yardımcı olurlar 💯
Merhaba, liste için çok teşekkür ederim ☺️ hazırlayanın eline sağlık. madde madde tamamlamaya çalışacağım. Ayrıca duvaktan ciminlik yapma fikri çok iyiymiş :)
Umarım yakın zamanda başvurunuza olumlu dönüş alırsınız. Bu bekleme aşaması çok stresli gerçekten. Onay geldikten sonra önce bi rahatlama geliyor sonra daha büyük stres başlıyor 😅 biz kız/erkek bebek farketmez dedik. Dediğim gibi 11 ay önce başvurumuz onaylandı. Kız bebekte 74, erkek bebekte 38.sıradan başladık beklemeye. Kız bebek için 3, erkek bebek için 2 yıl bekleme süresi öngörmüşlerdi ama sıramız tahminimizden hızlı ilerledi 🥳

8,5 yıl önce ben de kızıma İzmr'den kavuştum, o heyecanı yaşadım yeniden :) Biz ilk sıraya düşmeden kavuşmuştuk, şimd
nasıldır bilmiyorum ama...

Odasını ilk etapta hazırlayın, mobilya teslimatı vakit alıyor. nevresim yorgan, pike, puset, mama sandalyesi, anne bebek çantası, kullanacaksanız kanguru, biberon (Dr. Brown's öneririm), dönence, birkaç çıngırak bebek oyuncağı vs, arabanız varsa araba koltuğu, salıncaklı ana kucakları (biz çok kullanmıştık ama tercih meselesi tabiki), banyo malzemeleri (havlu, kova, küvet, file vs), bol önlük (önce salyası için sonrasında mama yerken hep lazım), telsiz veya kamera, termos (mama hazırlarken hazır su büyük kolaylık), emzik kullanmayı düşünüyorsanız emzik/askısı/kutusu, biberonlarını veya kıyafetlerini yıkarken kullanacağınız kimyasal içermeyen temizlik ürünleri... ben şampuan, pişik kremi, nemlendirici, ıslak mendil vs de sıram yaklaşınca almaya başlamıştım. telefon gelince o hızlı hızlı alışveriş yapmanın tadı bambaşka :) kıyafet, mama, bez vs son dakika halledilebiliyor. güzelliklerle gelsin evladınız inşallah...
Çok teşekkür ederim ☺️ bugün nevresim ve önlük dikmeye başladım. Listeye şöyle bir bakıyorum çoğu gitmiş azı kalmış 🤭 şaka bir yana ihtiyaçları toplu halde görmek kafamı toplayıp planlı bir şekilde ilerlememi kolaylaştıracak. Hemen panik halimi bir kenara bırakıp alınacaklar ve yapılacaklar olarak iki liste hazırlayıp eyleme geçiyorum 💪

Merhaba, liste için çok teşekkür ederim ☺️ hazırlayanın eline sağlık. madde madde tamamlamaya çalışacağım. Ayrıca duvaktan ciminlik yapma fikri çok iyiymiş :)
Umarım yakın zamanda başvurunuza olumlu dönüş alırsınız. Bu bekleme aşaması çok stresli gerçekten. Onay geldikten sonra önce bi rahatlama geliyor sonra daha büyük stres başlıyor 😅 biz kız/erkek bebek farketmez dedik. Dediğim gibi 11 ay önce başvurumuz onaylandı. Kız bebekte 74, erkek bebekte 38.sıradan başladık beklemeye. Kız bebek için 3, erkek bebek için 2 yıl bekleme süresi öngörmüşlerdi ama sıramız tahminimizden hızlı ilerledi 🥳
Rica ederim inşallah faydası olur teşekkür ederim güzel dilekleriniz için gerçekten sitresli bi surecteyiz sonu güzel olur inşallah 🤲o rahatlamayı bizde yaşarız 😊 sıra gayet güzel ilerlemiş sizin adınıza sevindim darısı bizede olur inşallah 😂 İlk başvuru tarihiniz onayınız onaydan sonraki bekleme süresi toplam 11 ay mı sürdü onu tam olarak öğrene bilirmiyim

ANNELERİMİZ:nazar:BAŞVURU TARİHİİL_TERCİHMELEĞİ
feyzaumranEki.21ANKARAKız:KK15:
melekomerelifKas.21İSTANBULKız:KK15:
VerdaOca.22ANTALYAKız:KK15:
ezossMar.22ANTALYAKız/Erkek:KK4:
Umut2022Nis.22ANKARAKız/Erkek:KK4:
omrum06Nis.22ANKARAKız:KK15:
dabalakTem.22İSTANBULKız/Erkek:KK4:
LimonÇekirdeğiEyl.22KONYAErkek:lülülü:
baramanyaEki.22ANKARAKız:KK15:
zeynepmhmtEki.22İSTANBULKız:KK15:
Gunes gibiOca.23TRABZONKız:KK15:
ehlikanaatOca.23ANKARAKız/Erkek:KK4:
Neslihan1610Şub.23YALOVAKız/Erkek:KK4:
TbursaNis.23BURSAKız:KK15:
KalbenAnnelikYolundaNis.23BURSAKız:KK15:
Cnm0618May.23ANKARAKız:KK15:
yagmur adaaHaz.23SAMSUN
teslaEki.23İZMİRKız/Erkek:KK4:
fatosshrAra.23İSTANBULKız:KK15:
kevo4562BURSA
demyagOca.24İSTANBULErkek:lülülü:
B kuzum AŞub.24İZMİRKız:KK15:
MELEĞİNE KAVUŞAN ANNELERİMİZBAŞVURU TARİHİİL_TERCİHMELEĞİ
Gunes gibiTRABZONKız:nazar::emir_bebek:Koruyucu Aile
ballıcicekAra.21ANTALYAErkek:nazar::emir_bebek:Nis.23
Rahime63Oca.22ADIYAMANKız:nazar::emir_bebek:Mar.24
selinkaMar.21UŞAKErkek:nazar::emir_bebek:Eyl.24
mirror1981-Mar.22ANKARAKız/Erkek:nazar::emir_bebek:Eyl.24

Merhabalar, size birsey sorabilirmiyim ? Ocakta muhtemelen onaylanicak benimki istanbul. Erkek bebek 0 1 yaş. Ortalama onaydan sonra nekadar sure bekleriz ?
dosya onay tarihi değil başvuru tarihi esas alınır. Başvuru tarihinden itibaren beklemeye başlarsınız. Hayırlısı olsun.
Tez zamanda gelir inşallah

Bir yanlışlık oldu. Önceki tablo doğruydu. Başvurma tarihimiz mart 2022. Onayımız ekim ayında çıktı ve ilk sıramız 135 idi (ekime ait yani)

ANNELERİMİZ:nazar:BAŞVURU TARİHİİL_TERCİHMELEĞİ
feyzaumranEki.21ANKARAKız:KK15:
melekomerelifKas.21İSTANBULKız:KK15:
VerdaOca.22ANTALYAKız:KK15:
ezossMar.22ANTALYAKız/Erkek:KK4:
Umut2022Nis.22ANKARAKız/Erkek:KK4:
omrum06Nis.22ANKARAKız:KK15:
dabalakTem.22İSTANBULKız/Erkek:KK4:
LimonÇekirdeğiEyl.22KONYAErkek:lülülü:
baramanyaEki.22ANKARAKız:KK15:
zeynepmhmtEki.22İSTANBULKız:KK15:
Gunes gibiOca.23TRABZONKız:KK15:
ehlikanaatOca.23ANKARAKız/Erkek:KK4:
Neslihan1610Şub.23YALOVAKız/Erkek:KK4:
TbursaNis.23BURSAKız:KK15:
KalbenAnnelikYolundaNis.23BURSAKız:KK15:
Cnm0618May.23ANKARAKız:KK15:
yagmur adaaHaz.23SAMSUN
teslaEki.23İZMİRKız/Erkek:KK4:
fatosshrAra.23İSTANBULKız:KK15:
kevo4562BURSA
demyagOca.24İSTANBULErkek:lülülü:
B kuzum AŞub.24İZMİRKız:KK15:
MELEĞİNE KAVUŞAN ANNELERİMİZBAŞVURU TARİHİİL_TERCİHMELEĞİ
Gunes gibiTRABZONKız:nazar::emir_bebek:Koruyucu Aile
ballıcicekAra.21ANTALYAErkek:nazar::emir_bebek:Nis.23
Rahime63Oca.22ADIYAMANKız:nazar::emir_bebek:Mar.24
selinkaMar.21UŞAKErkek:nazar::emir_bebek:Eyl.24
mirror1981-Mar.22ANKARAKız/Erkek:nazar::emir_bebek:Eyl.24
Listede adımı görünce çok mutlu oldum teşekkür ederim inşallah onayimizi alıp bu listede olmaya devam ederiz 🥲 kızlar bize iki ay sonra haber verilicek dedi memurumuz 2hafla oldu daha haftaya aramayı düşünüyorum acaba öğrenebilir miyim🤔siz nekadar zamanda öğrendiniz onayınızı Allah'ım kolaylaştır zorlastirma Allah'ım hayirlarla sonuclandir buradaki bütün güzel annelerden amin bekliyorum 😊

Listede adımı görünce çok mutlu oldum teşekkür ederim inşallah onayimizi alıp bu listede olmaya devam ederiz 🥲 kızlar bize iki ay sonra haber verilicek dedi memurumuz 2hafla oldu daha haftaya aramayı düşünüyorum acaba öğrenebilir miyim🤔siz nekadar zamanda öğrendiniz onayınızı Allah'ım kolaylaştır zorlastirma Allah'ım hayirlarla sonuclandir buradaki bütün güzel annelerden amin bekliyorum 😊
Ben onayı başvurudan tam bir yıl sonra öğrendim ... Ama erken öğrenen arkadaşlar da var... Galiba biraz uzmanın insiyatifinde

Bir yıl baya uzunmuş iyi sabretmissiniz bizim dosya tesliminden 5ay sonra ev ziyareti oldu iki hafta sonra kurama çağrıldık 3hafta sonra tekrar cagrildik bi daha görüşme gereği duymadığını söyledi memurumuz iki ay beklememizi söyledi onay icin

Bir yıl baya uzunmuş iyi sabretmissiniz bizim dosya tesliminden 5ay sonra ev ziyareti oldu iki hafta sonra kurama çağrıldık 3hafta sonra tekrar cagrildik bi daha görüşme gereği duymadığını söyledi memurumuz iki ay beklememizi söyledi onay icin
Sabretmekten başka çaremiz yokki 🤭🤭 dediğim gibi galiba biraz uzmanın insiyatifi çünkü benim uzmanım ilk görüşmede onay 1 yıl dolunca belli olacak demişti 🤣

Günaydın güzel anneler ve anne adayları nasılsınız? Ben dün kurumu aradım ben sıramızı öğrendim bu ay biraz kıpırdama olmuş kız sıramız nihayet 2 li rakamlara geldi kız 92 erkek 41 istanbuldan bekliyoruz ne kadar daha bekleriz aceba en merak ettiğim sıranın sonuna kadar bekleniyor mu yani bebeklerine kavuşan anneler sizden bekliyorum bu konuda bilgi. yani bizim uzmanımız ne zaman 30 lu rakamlara gelirsiniz her an telefonunuz çalabilir demişti aceba doğruluğu var mıdır yoksa son 1e kadar bekleniyor mu? öyleyse 2025 sene sonuna anca gelir sıramız diye düşünüyorum

Günaydın güzel anneler ve anne adayları nasılsınız? Ben dün kurumu aradım ben sıramızı öğrendim bu ay biraz kıpırdama olmuş kız sıramız nihayet 2 li rakamlara geldi kız 92 erkek 41 istanbuldan bekliyoruz ne kadar daha bekleriz aceba en merak ettiğim sıranın sonuna kadar bekleniyor mu yani bebeklerine kavuşan anneler sizden bekliyorum bu konuda bilgi. yani bizim uzmanımız ne zaman 30 lu rakamlara gelirsiniz her an telefonunuz çalabilir demişti aceba doğruluğu var mıdır yoksa son 1e kadar bekleniyor mu? öyleyse 2025 sene sonuna anca gelir sıramız diye düşünüyorum
Bu kipirdamalar güzel haberlerin müjdecisi ❤️ bende sizi kendime kıstas aliyorum siralarimiz yakın bende Kasım gibi ariyacagim umarım bende ikili rakamlara düşmüş olurum🤭

Bu kipirdamalar güzel haberlerin müjdecisi ❤️ bende sizi kendime kıstas aliyorum siralarimiz yakın bende Kasım gibi ariyacagim umarım bende ikili rakamlara düşmüş olurum🤭
inşallah ben dayanabilirsem yeni yıla kadar aramak istemiyorum ama insan dayanamıyor bir arkadaştan duyunca sıranın düştüğünü öğrenmek istiyor böyle böyle düşecek elbet sıra

X