Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Tepki olarak yapıyorlar koku bırakmak için.
Bizim ust komsunun kedisi evden kacip bizim eve girmisti ben yakalayana kadar bizim kedi ortam ağaligini yapip şarıl şarıl işedi eve
Bir de o var, yerini yadirgayabilir, yeni evin kokusuna alismasi bile zaman aliyor. Eve bir mobilya alsak 2 gun onu koklayip, dokunmuyorlar. Neden baska eve gondermisler hic aklim almiyor, hicbir kedi sahibi 1 hafta icin kedinin rahatini bozmaz boyle.

Başlatma sinirinden. Milletin canı burnunda yasa yüzünden. Siz milleti tahrik etmeye mi böyle yok kediyi şöyle yaparım böyle yaparım saçma sapan gevşek gevşek konuşmalar
Aaaaaa gevşek mi? Siz ciddi misiniz? İlk mesajı dikkatli okumadınız sanırım, sokak hayvanı olsa doyururum mamasını suyunu veririm ama evimde kedi istemiyorum diye gevşek mi oldum?
Siz söylediğiniz kelimelere dikkat edin bence. Sizin sözleriniz de çok yerli yerinde değil.

Aaaaaa gevşek mi? Siz ciddi misiniz? İlk mesajı dikkatli okumadınız sanırım, sokak hayvanı olsa doyururum mamasını suyunu veririm ama evimde kedi istemiyorum diye gevşek mi oldum?
Siz söylediğiniz kelimelere dikkat edin bence. Sizin sözleriniz de çok yerli yerinde değil.

ay istemiyorsanız istemiyorsunuz. o zaman bi zahmet ezik kocanızı dürtün de anahtarı edinip bir an önce hayvanı kendi ortamına gönderin.
burada uzun uzadıya tartışmanın bir manası yok.

Allah bir kez daha belanı versin o halde
Ya bayan sıkıntılı misin sen? Ben de hayvansever biriyim de bu nasıl laflar Allah aşkına. Sen şu an vicdanlı mi olduğunu saniyosun bela okumak falan tövbe tövbe ya. Herkes hayvan beslemek zorunda değil külfetli bir şey, o sorumluluk alma isteği yok demek ki. Kediyi dovmuyor aç bırakmıyor zaten bakıyorlar. Ama herkes de beslemek zorunda değil napalim evine kedi almayan herkese bela mi okuyalım. Bu ne biçim bir laf ya. Senin belanı versin diycem de ayıp olacak.

ama olur mu böyle bir sey? kedi bildiğiniz bir can. bana arkadasim 2 hafta bıraktı cenaze için kendim de kedi bakıyor olmama rağmen gerginlikten öldüm o iki haftada hayvan hastalanacak bir sey olacak diye. bu öyle basit bir emanet değil ki. basina bir sey gelse siz de kahrolacaksınız. madem bu kadar tatil merakları var, neden kedi almislar? zihniyete bak çok ayip
Bende ona kızıyorum. Madem bırakıp gidiyorsun alma veya götür gittiğin yere. Emrivaki ile kediyi bana yollamak nedir?
Kendilerinin de kediye değer verdiğini düşünmüyorum çok yazık. Emanet ettiğim insana 30 defa sorarım bakabilecek misin yapabilecek misin diye. Tüm rutinlerini söylerim. Gerekirse bana her baktığı günden foto atmasını isterim. Kadının pek umrunda değil gibi. Şuan en çok buna sinirlendim nedense
kadın aramadı bile. Bende en çok buna kızıyorum zaten.

Tek mağdur olan kedi olmuş.
İstenmediği bir evde tanımadığı, birkaç gün birkaç tüy döktü diye sinirden sinire koşan biriyle kalmak zorunda kalmış. Sahibinin hatası olabilir de bir hafta evde bir kedinin durması bu kadar büyük kaos gerektirmez. Alerji gibi durumları istisna tutuyorum bundan.

Kedinin kumu kalitesiz olabilir, o da koku yapar. Hele ki silika kumsa kesin yapar. Yıllarca kedi besledim hem evde hem sokakta. Sokaktaki kedi bile (eğer hasta değilse) kokmaz. Zoraki yaşadığınız durum bir yana bana hiç hayvan seviyormuşsunuz gibi gelmedi. Kusarsa kapıya koyarım ne demek? O da bir canlı, hasta olabilir. Dili yok derdini anlatamaz, sizden merhamet bekler.

Burada insanlara kızacağınıza kedinin sahibine kızın. O şu an yeni bir ortamda emin olun sizden daha streslidir. Hele de evde ses yükseliyor ya da kovalıyorsanız ya da odaya kapatıyorsanız stres x 2

KEdiler yer Değişikliği olunca çok çabuk stres oluyorlar sanki terk edilmiş gibi depresyona giriyorlar her kedi bir olmuyor tabi gördüğüm seminerde duymuştum o yüzden kendini belli etmek için işeme kusma. Sürekli miyavlama iştahsızlık gibi durumlar sergilerler bilginiz olsun
Bu at gibi koşturuyor evde

Bende ona kızıyorum. Madem bırakıp gidiyorsun alma veya götür gittiğin yere. Emrivaki ile kediyi bana yollamak nedir?

kadın aramadı bile. Bende en çok buna kızıyorum zaten.
valla çok ayip etmisler. bence tepkinizi koyun. ama o kedi de bir can yazık. elinizden geleni yapın en azından. onun bir günahı yok

Tek mağdur olan kedi olmuş.
İstenmediği bir evde tanımadığı, birkaç gün birkaç tüy döktü diye sinirden sinire koşan biriyle kalmak zorunda kalmış. Sahibinin hatası olabilir de bir hafta evde bir kedinin durması bu kadar büyük kaos gerektirmez. Alerji gibi durumları istisna tutuyorum bundan.
Çok haklısınız. En çok ona yazık. Bir hafta boyunca bana katlanmak zorunda kalacak, içine ettiği banyomda etrafa saçılan kumlara sinirlendiğim için psikolojik olarak etkileyecek.

valla çok ayip etmisler. bence tepkinizi koyun. ama o kedi de bir can yazık. elinizden geleni yapın en azından. onun bir günahı yok
Yahu tabi ki onun suçu yok aç susuz bırakacak değilim. Ama emrivaki yapıp gönderdikleri için kızıyorum üstelik bu sıcakta cam açmayacakmışım.

benim kedimi de bu arada tatillere, memlekete her yere götürdüm. evet yeni ortamda stres yapıyor ve bir kösede saklanıyor ilk bi kaç saat ama işeme, kusma hiç yapmadı benim oğlum. yapanı da açıkcası ben hiç görmedim. öyle bir sey olmaz eğer evin içinde su an rahatsa, sizden kaçmıyorsa sorun çıkarmaz endişe etmeyin. kumunu temiz, mamasını ve suyunu taze tutun. camları açık tutmayın gerisi tüm bakımını kendi yapıyor zaten. evet zor bakmak istemeyince ama kıymayın siz de yavruya. bi kaç gün idare edin. gelince sahipleri zaten ağzınıza geleni sayın bence de

X