Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

kokmanın tekirler cinsle alakasını anlamaya çalışıyorum şuan. tabi parayla alındığı için sanırım kokmuyor. :KK70:
valla benim kedimde tekir (sokak kedisiymiş canım yavrum) hiç kokmaz. benim arkadaşımın excotik short mu neydi cins kedisi vardı evi kokuyordu. kedi değil neden çünkü o tuvalet temizlenmezse kokar kedi kokmaz ev kokar sen temizlemezsen kokar o
valla ya sokaktan aldık diye kokacak mı bu hayvanlar ... nasıl bır sacmalık

kumun ıcerıgı, temızlık suresı onemlı

ha hayvan rahatsızlanır falan belkı koku olur ama o da yıne temızlık ya da hastalık ıle alakalı olur

cınsıne gore kakası mı kokacak bu hayvanların ya

benım evım dar, havalandırması kotu, bazen her gun temızlık yapma fırsatım da olmuyor her gun kum. ama ne kedım kokar ne evım

yatagımda yatar kucagımda yatar koklar dururum burnunu yuzunu. koku falan yok kızımda

valla ya sokaktan aldık diye kokacak mı bu hayvanlar ... nasıl bır sacmalık

kumun ıcerıgı, temızlık suresı onemlı

ha hayvan rahatsızlanır falan belkı koku olur ama o da yıne temızlık ya da hastalık ıle alakalı olur

cınsıne gore kakası mı kokacak bu hayvanların ya

benım evım dar, havalandırması kotu, bazen her gun temızlık yapma fırsatım da olmuyor her gun kum. ama ne kedım kokar ne evım

yatagımda yatar kucagımda yatar koklar dururum burnunu yuzunu. koku falan yok kızımda
valla biz insanlardan daha temiz bu canlar. zaten dillerindeki dikenli yapı antibakteriyeldir. temiz hayvan yani. benimki tek tek tüm gün o tüylerini tek tek temizliyor. ben dokununca bile temizler kızıyor bide dokununca ben yeni temizledim orayı der gibi. :KK70: sokaktakiler belki kokar o da çöpe giriyordur veya hastadır hayvan o zaman pis kokar. evdeki kedi niye koksun ya. kimse bana şimdiye kadar 2 senedir evin kokuyor demedi.

Aramadım askında aramayı düşünüyordum ama özellikle aramadım, merak ediyorum bakalım ne zaman kedisi aklına gelip arayacak?
Hala aramadı tabi ki
Ya bu kadının kedinin sizde olduğundan haberi olmayabilir mi acaba? Bir kedi annesinin günlerce arayıp sormaması bana pek mümkün gelmiyor. İnsan hiç mi merak etmez?

Ben tekirden çok korkuyorum ya 😨 onlar bambaşkalar . Annemin sokakta ve bahçesinde beslediği tekir var oda çok fena bizim veterinerimizin evinde 2 tekir var onlarda çete gibiler aynı odada tek kalamam 🤣
Ya hiç öyle değiller tugce 🥺 ben cins kedi-kopek üretimi ve pet satın olma olayına prensipte aşırı karşı olduğum için sütten kesilir kesilmez ortada kalan bı tekir bakıyorum evde 2 yıldır, sokakta buyuyenler haliyle hayatta kalmak için hircinlasiyorlar belki bı noktadan sonra ama mesela bizimki sanırım hiç sokak görmediği için cok sakin, terbiyeli, sevgi dolu bı çocuk oldu 🥰 o kadar ki bazen kızım (doğurduğum) sevgisinin dozunu kaçırıp az sert sevse veya kazayla canı yansa bile hiç sesi çikmiyor kuzumun, ne tırnak atmayı ne ısırmayi bilmiyor, kendini koruyamiyor bile prensesim🥺 o kadar diyim

ben sokaktan 20 gunlukken tekir aldım kokmaz

ama benımkı strese megıllı ayrıca egzaması var tuy sorunu oluyor

ama tul perde yırtmaz, koltuk tırmalamaz.

sımdı bayana gelen kedı nasıl bılmıyoruz, ayrıca stresten cıs yapar mı oraya buraya onu da bılmıyoruz

kedılerın cogu aslında bırbırınden farklı.

ayrıca hayvan yabancı evde strese gırecek, yeme duzenı bıle bozulacak.

ustelık evın hanımına sorulmadan yapılan sacma bır hareket cıdden bu ya
Annemlerde
kac yasındaymıs

cınsı ne

ama genelde tekırler hep hareketlıdır zaten. delı gıbı bır kosma hıssı gelır onlara bırden ama yas buyudukce gunun cogunu uyayarak gecırır fakat mesela sız gunduz evdeysenız daha az uyur ya da sız gec yatsanız daha gec yatar gıbı durumları da oluyor

ustelık bunlara gecelerı hareket gelıyor serınlıkte. ve aslında tabı gece avlanma durtulerınden d
Tekir değil, british gibi hani gri herkeste olan

Kedinin sahibi olan öğretmen hanım birazcık kediyi size kitledi gibi duruyo ama hayırlısı 🥲

Su sebili falan vardır, akan suya alışıktır desem varını yoğunu getirmişler hayvanın, onu da getirirlerdi. Belki dediğiniz gibi açıp gittiler ince akacak şekilde
Benim kedim duragan su sevmiyor sebil vs kâr etmedi cesmeden iciyor. Biz bazen ip gibi acik birakyrz. Tatildeyken komsum bakiyor oda özellikle suyu acmak icin ugruyor sagolsun. 5 gun bir tatil yaptik. Kizlar kediler icin hic abartmiyorum zirlaya zirlaya eve donduler ki defalarca arandik fotograflar geldi videolarini attilar. Buna ragmen cok ozledik biz 😔

Ya bu kadının kedinin sizde olduğundan haberi olmayabilir mi acaba? Bir kedi annesinin günlerce arayıp sormaması bana pek mümkün gelmiyor. İnsan hiç mi merak etmez?
Yok biliyordur eşi demez mi bıraktım kediyi diye yani bilmemesi mümkün değil diye düşünüyorum.
Ama arayıp sormaması konusunda söyleyecek söz bulamıyorum. Bana sormadan kedisini yollaması, üstüne hiç arayıp sormaması inanılır gibi değil.

kokmanın tekirler cinsle alakasını anlamaya çalışıyorum şuan. tabi parayla alındığı için sanırım kokmuyor. :KK70:
valla benim kedimde tekir (sokak kedisiymiş canım yavrum) hiç kokmaz. benim arkadaşımın excotik short mu neydi cins kedisi vardı evi kokuyordu. kedi değil neden çünkü o tuvalet temizlenmezse kokar kedi kokmaz ev kokar sen temizlemezsen kokar o ev.
Şu "kedi kokar"cıları anlayamadım gitti... 3 kedim var, üçü de tekir ve üçü de sokaktan alınma bir iki aylıkken. Bahçede de 7 tane var, hepsi tekir. Şu yaşıma kadar kokan kedi ne gördüm, ne duydum. Her gördüğüm sokak kedisini, insana alışkın ve kaçmıyorsa kucağıma alır, öper kokarım üstelik.

Merhabalar öncelikle
Eşimin samimi olduğu bir arkadaşı var, eşi öğretmen olduğu için okullar kapandığından beri memleketinde, evde kedisi var. Şimdi eşi de gitmiş onların yanına giderken kediyi de eşime bırakmış 😤😤
Yahu insan bir arayıp sorar bakabilir misin diye değil mi? Eve bir geldim şokk kedi lavabonun içinde. Her yere tüyü dökülüyor sinirden patladım.
Bir hafta idare et diyor birde paşam zaten evde balkon yok banyoya koymuş kumunu banyo kokuyor katlanılacak gibi değil.

Asıl sormak istediğim şey şu, evde klima yok balkon yok bu sıcakta dolayısı ile camlar açık, ama camları açmayacakmışız sebebi ise, yüksek katta oturuyoruz ve camın önünde sürekli martılar uçuyor kedi martıları görünce onların üstüne atlarmış aşağı düşermiş örneği çok görülmüş.
Ben bu sıcakta camlar kapalı nasıl nefes alayım acaba? Atar mı kendini bu hayvan aşağı?

Çok sinirim bozuk, bu arada yanlış anlaşılmak istemem hayvanları da kedileri de çok severim, dışarı çıkarken yanımıza mama alır besleriz sokakta ki hayvanları, ama evimde hayvan istemiyorum. Ve bu konuda kimse fikrimi sormadı.
Haliyle sinir oldum. Cam falan kapatamam dedim eşime de.
Evde iki tane kedim var evet camlarınız kapalı olmak zorunda kediler kuşlara atlarlar
Tuvaletinin neden koktuğuna gelirsek kalitesiz mama ile besleniyorsa ya da yaş mama ile besleniyorsa koku yapar günaşırı kumunu değiştirmeniz gerek..1 haftadan bişey olmaz bunun size dönüşü güzel olacaktır sıkın dişinizi

Şu "kedi kokar"cıları anlayamadım gitti... 3 kedim var, üçü de tekir ve üçü de sokaktan alınma bir iki aylıkken. Bahçede de 7 tane var, hepsi tekir. Şu yaşıma kadar kokan kedi ne gördüm, ne duydum. Her gördüğüm sokak kedisini, insana alışkın ve kaçmıyorsa kucağıma alır, öper kokarım üstelik.
aynen aynen kokan ev halbuki o da tuvaletini temizlemiyorsun. mamasını açık bırakıyorsundur kötü mamadır o kokuyordur yani. sonra kedi kokuyor. mis gibi onlar :KK200:

Yok biliyordur eşi demez mi bıraktım kediyi diye yani bilmemesi mümkün değil diye düşünüyorum.
Ama arayıp sormaması konusunda söyleyecek söz bulamıyorum. Bana sormadan kedisini yollaması, üstüne hiç arayıp sormaması inanılır gibi değil.
sosyal medyaya foto atıyor kadın diyorsunuz cevap yazsanız fotosuna kedin bizde merak ediyorsundur istersen görüntülü konuşalım filan diye laf atsan ben duramazdım sanırım da. sinir oldum kadına insan hiç mi merak etmez yavrusunu.

Okadar kesin değilim ben açıkçası. "Kedi arkadaşımda, emin ellerde boşver" diyebilir adam, size sormadan size bıraktığı için, iletişim olmasın diye. Kedi yollama kısmı da şüpheli bende. Adam ne yapacağım, kimseyi bulamadım bırakacak vs diye sızlanırken eşinizin "bana ver, bir hafta bakarız, nolacak" dediğine yemin bile edebilirim.

Okadar kesin değilim ben açıkçası. "Kedi arkadaşımda, emin ellerde boşver" diyebilir adam, size sormadan size bıraktığı için, iletişim olmasın diye. Kedi yollama kısmı da şüpheli bende. Adam ne yapacağım, kimseyi bulamadım bırakacak vs diye sızlanırken eşinizin "bana ver, bir hafta bakarız, nolacak" dediğine yemin bile edebilirim.
ama benim istemediğimi bilir arkadaşı rica atmese böyle bi işe kalkışmaz bence. Çünkü napim kimse yok bakacak kırk yılda bir şey istedi dedi.

valla biz insanlardan daha temiz bu canlar. zaten dillerindeki dikenli yapı antibakteriyeldir. temiz hayvan yani. benimki tek tek tüm gün o tüylerini tek tek temizliyor. ben dokununca bile temizler kızıyor bide dokununca ben yeni temizledim orayı der gibi. :KK70: sokaktakiler belki kokar o da çöpe giriyordur veya hastadır hayvan o zaman pis kokar. evdeki kedi niye koksun ya. kimse bana şimdiye kadar 2 senedir evin kokuyor demedi.
valla oyleler

:)))

sankı ora kırlendı mı dusunup yenıden temızlıyorlar

aynen aynen kokan ev halbuki o da tuvaletini temizlemiyorsun. mamasını açık bırakıyorsundur kötü mamadır o kokuyordur yani. sonra kedi kokuyor. mis gibi onlar :KK200:
Yalnız ben kedi kokuyor demedim orada bşr bir yanlış anlaşılma oldu sanırım, kumu banyoda olduğu için banyo kokuyor demek istedim.

ama benim istemediğimi bilir arkadaşı rica atmese böyle bi işe kalkışmaz bence. Çünkü napim kimse yok bakacak kırk yılda bir şey istedi dedi.
Size öyle demesi normal eşinizin, yakın arkadaş diyorsunuz, görüşüyoruz ailecek diyorsunuz, eşiniz arkadaşının sorununu çözmek istemiş, bir hafta idare ederiz diye düşünmüş muhtemel. Sizin istemediğinizi bildiği için sakın aramayın bile demiş olabilir. Aksi inanın aklıma yatmıyor, kedi sahibi insanlar çok bağlanıyor, okadar gün hiç arama sorma olmaz yani.

X