Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Bence de doğru sahiplendirme olursa sınav başarılı olur . Ama konu sahibine kedi kalsa konu sahibi de kötü niyetli olsa kediyi satsa ilana koyup o zaman sınav başarısız
Aslında satışta uzmanım ama kedi satmak hiç aklıma gelmedi şimdiye kadar. Satmam da zaten alıp baksınlar yeter. Sahibi almazsa size haber veririm belki siz seversiniz?🫠

o kedi sahipleri ne kadar sorumsuzmuş ya. kedi öyle bırakılıp tatile mi gidilir. benimde oğluşum var tatile gitmeden önce bakıcısını ayarlarım ona göre bilet alırım vs. parayla bakıcı tutuyorum yani. komşuya, arkadaşa 2-3 gün anahtar veriyorum ona bile burun kıvırıyorlar 1 hafta olunca bakıcı tutuyorum bi ablamız var sağolsun gelir hergün 2 saat. suyunu değiştirir, oynar bana foto, video atar. müsaitsem görüntülü konuşuruz. kameralı mama kabımız var oradan kedimi kontrol ederim seslenirim. aklım kalmaz böylece. liste yaparım her gün bunlar yapılacak diye. rutinlerimiz var bizim. böyle bakılır kedi. kediye üzüldüm böyle sahipleri olduğu için. resmen hayvanı kaderinize terk etmişler. bir de hiç arayıp sormuyorlarmış şaka gibi.

**ayrıca kedi kokar diyen arkadaşlar biz insanların bile kendilerine has bir kokusu vardır. kedinin de kuşun da, köpeğinde kokusu olacak tabi ama pis bir koku değil. eğer o hayvan pis kokuyorsa hastadır. ev pis kokuyorsa sorun sizdedir. maması kötüdür o kokar. tuvaleti her gün değiştirilmiyordur o kokar. (o tuvalet her gün değiştirilir. ayda bir o kum tamamen dökülür, baştan temiz kum dökülür. tuvaleti sirke ile sıcak suda yıkanır.) bak bakalım evde koku oluyor mu eve gelen kimse şimdiye kadar senin evin kedi kokuyor, pis kokuyor dememiştir. kuzenim geldiğinde bile bana başka kedili evlerde koku oluyor senin evinde hiç kedi olduğu belli değil hiç koku yok demişti. yani sizle alakalı koku olayı.
Yalnız kedinizin hayat kalitesi premium ha.🧿

Aslında satışta uzmanım ama kedi satmak hiç aklıma gelmedi şimdiye kadar. Satmam da zaten alıp baksınlar yeter. Sahibi almazsa size haber veririm belki siz seversiniz?🫠
Çok isterdim fakat ben evde 3 canlıya bakıyorum 1 canlı daha bakacak durumum yok oğlum da hiç durmuyor . Geçen cumartesi bisikletten düştü burnu kırılıyordu tomografi röntgen vs bugün yine düştü bu seferde eli . Zihnim hiç birşey kaldırmıyor

Çok isterdim fakat ben evde 3 canlıya bakıyorum 1 canlı daha bakacak durumum yok oğlum da hiç durmuyor . Geçen cumartesi bisikletten düştü burnu kırılıyordu tomografi röntgen vs bugün yine düştü bu seferde eli . Zihnim hiç birşey kaldırmıyor
Oyyyy çok geçmiş olsun yaa kıyamam nasıl şimdi durumu iyi mi?

Bence de doğru sahiplendirme olursa sınav başarılı olur . Ama konu sahibine kedi kalsa konu sahibi de kötü niyetli olsa kediyi satsa ilana koyup o zaman sınav başarısız
Sdfdsa🤣Ayol kadın ne yapsın kedi üstüne kaldı tabii ki bı çaresine bakacak ama böyle alakasız bi insanı habersiz TUS a sokup sıralama yapamayinca başarısız oldun der gibi davranmak da çok adil değil bence 😅

Sdfdsa🤣Ayol kadın ne yapsın kedi üstüne kaldı tabii ki bı çaresine bakacak ama böyle alakasız bi insanı habersiz TUS a sokup sıralama yapamayinca başarısız oldun der gibi davranmak da çok adil değil bence 😅
Ay sus Allah aşkına ya sinirim bozuldu 🤣🤣

Bu fikir akıllarına gelmedi mi acaba? Belki anahtar vermek istememiş olabilirler. Bilemiyorum.
Kedi kendi düzeni ve ortamı değişmesinden depresyona girdiği için evde bırakılır. Düzenli birileri gelir komşu, tanıdık kontrol eder bakımını yapar. Madem eşinizin arkadaşı yanında götürseymiş farklı bir ortam olacak yine kedi için. Taşıma çantasıyla gayet seyahat edebiliyorlar. Klozet kapağının açık kalmamasına dikkat edin oraya da girebiliyor kediler :) banyo kapısı açık olmalı ki wcye gitsin rahatça. Ama bir odaya kapatmak hayvana eziyet. Kedi otelleri var ücretli oraya bıraksalardı hiç değilse. Tüy kusar, depresyona girerse farklı ortam farklı kişilerden ortalığa pisleyebilir. Bakımını bilmeyene emrivaki yapmak nedir! 8 ağustos Dünya kediler gününüz kutlu olsun :))

Emin olamadım ki. Dengesi kayıp düşede bilir.
Ben emaneten arkadaşımın kedisine 4 ay kadar bakmıştım. Dediğiniz gibi hava çok sıcak. İşim olduğunda camları açamayacak şekilde aralıyordum. İşim bitince sadece oturduğum odayı açıyordum gözümün önündeydi içim de rahattı. Kumu için de müsait bir odanız varsa oraya cam kenarına koyabilirsiniz. Yine açamayacak şekilde aralayıp hava girmesini de sağlarsanız fazla koku oluşturmaz. Son olarak sabah akşam kumu temizlense yine kokmaz kolayca. 😃
Bilmediğimden soruyorum af buyurun. Bende son zamanlar kedileri araştırıyorum :) Kumda kaba pislik kolay temizleniyor ama idrarı kalıyor o koku yapmıyor mu? tamamen kumu kaç gün sonra boşaltılıyor?

Hahhaahaa🤣🤣 yaa benim başıma kalırsa ki kalmaz umarım sahiplendiririm tabi ki, sokağa atacak değililm ama ben sahiplenemem.

Bilmediğimden soruyorum af buyurun. Bende son zamanlar kedileri araştırıyorum :) Kumda kaba pislik kolay temizleniyor ama idrarı kalıyor o koku yapmıyor mu? tamamen kumu kaç gün sonra boşaltılıyor?
İdrarı da kalmıyor ki o da topaklanıyor, iyi topaklanan bi kum kullanırsanız elediğinizde tertemiz olur. Ayda 1 temizliyoruz biz daha sık temizleyenler de vardır, atladım biraz ama :))

Kedi kendi düzeni ve ortamı değişmesinden depresyona girdiği için evde bırakılır. Düzenli birileri gelir komşu, tanıdık kontrol eder bakımını yapar. Madem eşinizin arkadaşı yanında götürseymiş farklı bir ortam olacak yine kedi için. Taşıma çantasıyla gayet seyahat edebiliyorlar. Klozet kapağının açık kalmamasına dikkat edin oraya da girebiliyor kediler :) banyo kapısı açık olmalı ki wcye gitsin rahatça. Ama bir odaya kapatmak hayvana eziyet. Kedi otelleri var ücretli oraya bıraksalardı hiç değilse. Tüy kusar, depresyona girerse farklı ortam farklı kişilerden ortalığa pisleyebilir. Bakımını bilmeyene emrivaki yapmak nedir! 8 ağustos Dünya kediler gününüz kutlu olsun :))
Bütün odaların kapıları açık zaten kapatmıyorum mamasına suyuna rahatça ulaşsın diye, ama bugün salonda ki çiçeğimin yapraklarını yemiş😕
Çiçekten ne istedi acaba? Ogffffff😕

Akşam vpn indirip baktım story atmış mı diye sürekli kadını stolkluyorum umrunda değil gibi
Yahu arayın kadını konuşun bakamıyoruz bilgimiz çok yok deyin. Kedi otelleri var bırakalım ordan dönüşte alın siz deyin. Eşiniz götürür otele bırakır. Dönüşte ücreti öder alırlar. bu kadar basit. 2 aydır yokmuş hayvanı kim oynatıyor düzgünce ilgi gösteriyor kocası da işten gelince çok ilgilendiğini sanmam. İnsan arayıp sorar halini merak eder.

Yahu arayın kadını konuşun bakamıyoruz bilgimiz çok yok deyin. Kedi otelleri var bırakalım ordan dönüşte alın siz deyin. Eşiniz götürür otele bırakır. Dönüşte ücreti öder alırlar. bu kadar basit. 2 aydır yokmuş hayvanı kim oynatıyor düzgünce ilgi gösteriyor kocası da işten gelince çok ilgilendiğini sanmam. İnsan arayıp sorar halini merak eder.
Çok çok haklısınız. Ben aslında arayacaktım son anda aramaktan vazgeçtim bekliyorum bakalım ne zaman arayacak? Halen aramadı. Ve ben o arayıp sorana kadar aramak istemiyorum. Bakalım ne zaman aklına gelecek aramak? Merakla bekliyorum.

X