Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Ben tekirden çok korkuyorum ya onlar bambaşkalar . Annemin sokakta ve bahçesinde beslediği tekir var oda çok fena bizim veterinerimizin evinde 2 tekir var onlarda çete gibiler aynı odada tek kalamam

Ben tekirden çok korkuyorum ya onlar bambaşkalar . Annemin sokakta ve bahçesinde beslediği tekir var oda çok fena bizim veterinerimizin evinde 2 tekir var onlarda çete gibiler aynı odada tek kalamam
Birisi el kadar bi bebek tekir bulmuş, daha tuvaletini kendi yapamıyor o kadar ufak. Aldım 2 ay kadar baktım o küçük minnoş öyle bir saldırmaya başladı ki, uyurken yüzüme atlıyordu. Otururken, yürürken ayaklarıma saldiriyordu sahiplendirdigim kişiyi çok çekinerek arıyordum hala sizde değil mi diye kişiyle sonradan bir yerde denk geldik garibin elleri kolları çizik içindeydi ama çok şükür bırakmadı sokağa

Kedinin sahibi çok bencil, madem bakamayacaklar sahiplenmeselerdi. Benim İş yerinde arkadaşımın 2 kedisi var. Kendilerini asla evinden dışarı çıkarmaz. Şehir dışına gideceği zaman birini ayarlar haftada 2 gün evet gelip kedileri kontrol ettirir. Kimseyi bulamasa eve temizliğe gelen ablaya tembih ediyor. Evinden farklı ortamda strese girdiğini söylüyor.
Eşinizin arkadaşı, hem sizin hem de kediciğin düzenini bozdu ama kendisi tatilde

Benim de papağan böyle ya ısırıyor atlıyor vs ya sabırlı olmak zor

Bi ay nıye terk ettiniz hayvanı?

aaaa anamın 15 yaşına kadar baktığı ve üç sene önce kaybettiğimiz tekir kızçesi bir kez olsun tırnağını çıkarmadı ve ısırmadı. hayatımda gördüğüm en "prenses" lakabını hak eden kız idi. zaten "prensesim" diye seslenmediğim sürece beni duymazdan geliyordu.

Her tekir aynı değil ya, bu tekir bambaşkaydı. Aile arasında lafi geçince 'ha o sürekli ısıran mı' diye hatırlanır
Benim smokinimde ısırmaz, oyun oynarken bazen bilemiyor ne yaptığını biraz tırnaklar çıkıyor ama canım acıdı deyince hemen bırakır
Bide sahibinin karakterine bağlı oluyor bazı şeyler, demek anneniz gerçekten prenses gibi bakmış kedi kızına

kedilerin eğitilebilir olduğu söyleniyordu ama kedi beni eğitti. gerçekten ona nasıl davranmamı istiyorsa o yönde eğitti beni.
annem, tek başına da yaşıyor olmanın etkisi ile ona çok sakin bir ortam sağlamıştı. bir de maalesef hayatının 9 yılı kanserle mücadele etti. birçok ameliyat oldu ve sayısız kemoterapi gördü. çok güçlü ve yaşamak isteyen bir hayvan olduğu için hem hekimi hem de biz o mücedele ettiği müddetçe elimizden geleni yaptık. bu mücadelenin de bir parçası olarak sakin ve stressiz bir ortam sağlamıştık.

acilen kediyi daha güvenli bir eve aktarmak lazım
sizin evde sineklik olmadığı için camdan atlarsa ölür veya felç kalır, ciddi sorunlara neden olur
hem vicdanen rahat edemezsiniz hem de çok ciddi bi sorumluluk
bence en mantıklısı, kedilerini evde tutarak birine anahtar verip her gün günde 1 kere kontrol ettirmek olur
bu kişilerin anahtarı varsa siz kediyi evlerine koyun, günde 1 kere gelin kontrol edin
ancak öyle yardımcı olabilirsiniz onlara ve kediye. başka türlüsü mümkün değil

kediyi mecburen 1 hafta kendi evinizde tutacaksanız ve pencereleriniz korumasızsa
siz de klima yok cam açmak zorundayız diyorsanız
o zaman kediyi mecburen evdeki bir odaya kapatacaksınız. camı kapalı olacak.
evdeki diğer camlar açık olacağı için o odanın kapı altından falan oksijen gelir. oksijensiz kalmaz o odada yani
hayvanı odaya kapatmak doğru bişey değil ama sizin durumunuzda kedinin can güvenliği açısından en mantıklı çözüm bu olabilir
günde 1-2 kere diğer odaların camlarını kapatıp onu da odadan çıkarıp biraz gezdirirsiniz sonra odaya geri koyarsınız
1 hafta o odada sıkılacak illa ki ama en azından canı güvende olur
can güvenliği sıkılmasından çok daha önemli çünkü

Aramadım askında aramayı düşünüyordum ama özellikle aramadım, merak ediyorum bakalım ne zaman kedisi aklına gelip arayacak?
Hala aramadı tabi ki
Çok saçma yahu. Son dakika verdiğine göre kabul etmezsiniz diye kitlemiş gitmiş. Bu mevsimde cam kapalı kimse kabul etmez biliyor. Ben kedi çok severim ama evde bakamayacağım için sagiplenmiyorum mesela. Yani o sorumluluğu alabileceğinizi ne düşündürdüki. Eşiniz zaten ayrı bir vaka birdaha size sormadan bir konuda siz vermez herhalde.

Aaaa bir de beni mi takmıyor akşam sorarım ona ben.

Değil mi? Hepsi ayrı vaka, şaka gibi. Ama gerçek.
Bu konuda olan zavallı kediye ve bana oldu. Onun düzeni bozuldu benim sinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…