Tatlı Tarifi Evin Bereketi Aşure

Ölçüler bire bir tutar demi nevosum denedin mi sen ilk defa yapacam beceriksiz demesinler

Tarcin sevmiyoruz
ev de kendi kurttugum incirim var , kara uzum var , ceviz var , az bisey kayisi cekirdegi var , bahcemizden narda var . Yarin bir bugdayla kuru kayisi fasulye aldim mi tamam dir insallah. Cumartesiye yaparim .

Tarcin sevmiyoruz
ev de kendi kurttugum incirim var , kara uzum var , ceviz var , az bisey kayisi cekirdegi var , bahcemizden narda var . Yarin bir bugdayla kuru kayisi fasulye aldim mi tamam dir insallah. Cumartesiye yaparim .
Tarçını ben içine koymuyorum genelde isteyen istediği kadar üzerine döküyor..
İnciri indirmeye yakın koyarsın şekeri ekledikten sonra
Kara üzüm koyma aşuren koyu renk olur
Kayısı çekirdeğide kabukla sakın koyma oda karartır ve iyi olmaz.Kabuklarını soyKabuklarını soymak için ya kaynat yada 3-4 saat önce ıslat
Ohh nar süper olur afiyet olsun..

Senin dedigin uzum sari kuru uzum mu

Ayy hiç yapmadım. Aslında aşureyi çok güzel yapan bir kişi tanıdım bugüne dek.
Onunkinden başkasını kaşık kaşık yiyemedim gitti. Üstünden fındık, fıstık, narları alıyorum sadece

Şimdi bu tarifi görünce denesem mi dedim.
Ama cesaret edemiyorum da beceremez miyim diye.. :)

Her yıl yapmanız ne güzel.
Ellerinize sağlık

Denemeden öğrenemiyeceksiniz
Benim eşim çok seviyor ,evlendiğimiz ilk yıl bilmediğim halde , 2 haftada bir işteyken arayıp akşama aşure yap derdiİlk zamanlar ehhh işte oluyorduAma yaptıkça püf noktalarını,ölçülerini az çok biliyorum.Sizde mutlaka deneyin
Yapmaktan korktuğunuz zaman onu hiç öğrenemiyorsunuz..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…