evimi böcekler bastı

Bugün 2 tane buldum ama sürekli baksak belkide bulcaz😭 sabah akşam eliöde telefon gezemiyorım😞 lütfen bitsinler lütfen ya psikolojiö bozuldu kaşınmaktan. Bir sayfa ile daha görüştüö ilaçlama bit diyor🙁 yabancı sayfaları okudum yuva kuş yoksa ilaçlama yapın diylr e yaptık herşeyi de😞 cocuğa böcek koruyucu ilaç sıktım uyusun ısırılmasın inşallah🙁

sabah cıķmıyorlarki zaten hava kararinca çıkıyorlar çoçuğunun yatagını duvardan uzaklâştır duvarda geziyolar surekli yataga gelmezler ama bir kactane gorebilirsin yavas yavas bitiyorlar zaten hemen bitmezlerki ben 2 aydir ugrasiyorum hala bitmediler sonbahara dogru biterler havalar serinlesin agustos sonu eylul ortası gibi evi ilaclat 1 hafta gelme eve geldiginde bitmis olurlar

Biraz daha uzaklaştırım az cektim de😞 ilaçlatırken kıyafet vs ilaçlatıyormusun. Ben herşeyi yıkadım hurçladım içine girmesinler diye. Oyuncak kaynıyor ortalık tekrar ilaçlatırsam yine yıkamam gerekecek😞 eşim kızdı yeter artık diyor hiç anlamıyor halimden

kiyafet ilaclatmadim gecenn sene yandaki arsa yandi otlari yaktilar camim acikti bir kac gun sonra bocekler cikti ordan geldiklerini dusundum 1 ay ugrastim evi ilaclattim bitti ama eylul sonuydu bu senede havalar isinmaya basladi camlar sabahtan aksama kadar acikti birgun disardan geldim ve yine geldiklerini gordum hala ugrasiyorum ama azaldilar 1 2 tane hergun goruyorum ama evimde gunes dogup batana kadar evimde geziyor ev cok sicak oluyor sabah camlari acmiyorum bu yuzden eve gelmeainler siye aksam aciyorum serin yer sevdikleri icin aksam eve gelmezler siye dusunuyorum ins dogru dusunuyorumdur 😃

Suan yatak odasın 17 derece klimadan ve hala varlar🙁 camlar hep acıktı camaşır yıka kaldır dolayısyla ama o odalarda bulmadım işin garibi yada görmedim🥲 yarın ilaç alıp tekrar terasa girişeceğim. Kuş biti insanda yaşayamaz kuş yoksa 15 günde ölür diyorlar ama ölmüyorlar😭buda başka bir olay. Ah o yavruları keşke en başında görseydim başıma bunlar gelmezdi. Sende mutlaka bak etrasında cam kenarlsrına yuva bulacakmısın.

kus biti olduklarini dusunmuyorum benim balkonum 18 metre upuzun balkon ve butun oda camları bu balkona aciliyor cocuk odasinin cami kucuk cam digerleri uzun cam sadece cocuk odasinda hic olmuyor balkonda sadece klima motoru var kuş yuvası yok ama baktim orayida ilacliyorum yuva yok ama kuslar ara ara ugruyorlar tabi

Bizimde kuşlar ara ara uğrarken sorun yoktu ne zaman yuva yapmış yavrular büyümüş ben farkettim onalrı kovarken tüm eve yayıldılar😞 e kuş biti değilse ne ozaman sence?

emin olmamakla birlikte collembola diye bi bocek arastirmalarim sonucu buna ulastim normalde toprakta yasamasi gerekirmis ama havalar ısininca toprak kurudugu icin evlere girerlermis ve serin ve nemli ortamda urerlermis yeterli nem olmayan yerdede kuruyup ölurlermis ama benim ev kisin yagmurda parkelerim su alip kabarmisti oralarda durduklarini dusunuyorum ama kisin yoktu havalar isininca geldiler disardanda gelmis olabilirler yani sıkma canını elbet bitecekler

İlaçlama şirketi yine ilaçlayalım diyor. Ama istemiyorum. Bakim senin dediğin böceğe bide of vallahi inşallah biterler🥲

insallah tez zamanda sende bende kurtuluruz ama moralini bozma 1 2 taane goruyosan bitiyor demekki parmaginla oldür onları😃

Öyle yapıyorum🙁 sabah akşam yatak süpürüyorum yer süpürüyorum 🥲 inşallah bittiğini günü tez görelim.

Bide ben senin dediğin böceği sordum ilaç şirketine benimki onlardan değilmiş belki seninki ondandır su almış ya ev olabilir.

him olabilirde bunlarin alt familyalari varmiş benim bocek ilaci yapan ne ilduklarini bilmiyor ben kendim arastirdim bu sonuca vardim

Bugün yine ilaçlama yaptık. 4,5 gün sonra tekrar yapacağız bu yumurtadan cıkan yavrular için☹️ inşallah bu son olur olmazsa. Ben pes ediyorum. Birde köşebntlerin boş olan yerlerini dolduruyoruz. Ulaşabildiğimiz yerlerin hepsini dolduruyoruz ki yuva yapamasınlar bi dolap arkaları kalıyor😀artık inş oralara kaçmaz yımurta bırakmazlar diye dua edeceğim😄

valla bende hala var ben kensi çapimda ilacliyorum ins cogalmazlar bakalim ne olacak ins biter en kısa sürede

evet aksamlari duvarda yerde görüyorum ama ışık olmasi lazim çok küçükler ve zıpliyorlar ama pire değiller
Tahta kurusu. Yataklarda yaşıyorlar. İlaçlamacı çağırın. Yatağı atın bence. Zıplamazmış tahta kurusu ama yine de uzman yardımı alın. Başedemezsiniz.

X