Evimden soğutan bir sorunum var:(

Merhaba arkadaşlar yaşadığım sıkıntıyı kısaca anlatayım sizlere inşaallah yardımcı olacak fikir verecek arkadaşlar olur 4 yıllık evliyim ve 5 ay kadar önce yeni bir eve taşındım bir önceki evim bir bölümü arkaya bakan pek hava alamayan bir daireydi bahsedeceğim böcek sorununu yaşadım küçük odamda eşimin siyah spor çantasının üzerinde farketmiştim ilk olarak ufacık çok yakından bakarsanız görebileceğiniz böcekler iki tuz tanesi büyüklüğünde minicikler krem rengi gibi hızlı yürüyorlar ve dokunduğunuz anda ölüp kayboluyor o kadar küçük ki tabi ben farkedince evde araştırma yapıp yer yer bazı bölümlerde olduğunu görmüştüm ilaçlama yapıldı ama tekrar oldu yeni taşındığım evim her yanı hava alan güneş gören ferah bir ev ne hevesle taşındım temizlenip yerleştim bu evimde böyle bir şey olmaz umudu ile temizliğe hijyene çok önem veren biriyim bir ay önce elbise dolabım ile duvar arasına bebeğimin pusetini koymuştum siyah olduğu için bu böceği farkettim ve şok oldum bu evde de aynı sorun eviinceleyince banyo duvar diplerinde süpürgeliklere yakın yerlerde gördüm o kadar üzüldüm ki anlatamam ilaçlama yaptıramam artık bebeğim var nedir bu böcekler aynı sorunu kendisi yada çevresinde yaşayan oldu mu eski binalar olmasından mı neden bir cevap bulamadım :KK43:
jel ilaçlar var plastik enjekaiyon şeklinde internetten araştırın.Minicik köşelere boşlık varsa süpğrgwlik içlerine fln koyuyorsunuz hemen kesiyor geçmiş olsun

Sanırım eşyalarınızla gelmiştir, ne böceği olduğunu anlayamadım ama ilaçlama şart.

Yok canım bu dediğim böcek iki tuz tanesi kadar anca var yok çok minikler krem rengimsi gibi minnacık parmağın dendiğin ölüp kayboluyor o kadar minik ama insan huylanıyor işte her yeri inceler oldum temizlik delisi oldum önceki evimden kurtuldum diye sevinirken Burda da çıktı karşıma herseyden huylanıyorum neden oluyor bunlar acaba yoksa ben zaten titizim temizlikle ömrüm bitecek :'(

ne böceği canım karafatma falanmı.. benim evimde sıfır geçen karafatma gördüm belediyeye telefon açtım ertesi gün gelip bahçeyi kapıların önünü falan ilaçladılar. sokaktan geliyor böcekler kanalizasyon ilaçlaması yapılmıyorsa..
neden karafatma diyorsun burda fatma dolu.. bu yahudilerin karaçarşaflı kadinları nefret ettiği hamamböcege benzedikleri için koymuş. lütfen uslubu dikkat edin...
Karafatma diye bişey yok.. adlari fatma koyanlar ben böcek miyim diyor üzülüyor. Fatma adi çok güzel bir ad. kızının adi Fatimaydi...
hamamböcegi desen yeterliydi.

aynı sorun bendede var ya bırde benım boceklere alerjım var gordugum an uyuyamam ve hertarafım kasınır sabaha kadar yorgana mumya gıbı sarılıp uyuyorum bıktım artık ama bende bı cozum bulamadım ben yuksek katta oturuyorum gecen gun bı baktım kocaman bır bocek ınanamadım esım hemen oldurdu gece zor uyudum ama nerden geldı anlamadım bılmıyorum nolcak o gunden sonra bıdaha gormedım ama işte kafama takıldı sızınkı yıne küçükmüş böcek ılacı var ondan denedınızmı bocegın cıktıgı yere atıyosun bıdaha cıkmıyor
Detan'ın şırınga şeklinde bir böcek ilacı var, biz onunla çözüm bulduk böceklere. Kesinlikle hatta şiddetle tavsiye ediyorum. Bizim evde de kalorifer böceği vardı kahverengi borik asit patatesle yapılan ilaç fayda etmiyordu. Eczaneye gidip sorduk bize detanın şırıngasını önerdi, evde delillere köşelere süpürgeliklerin arasına kapı diplerine, dış kapının diplerine, bazı eşyaların gizli köşelerine, kaloriferlerin çevresinde bulgur susam tanesi kadar sıktık, onları yiyen böcekler ölüyor, o ölen böcekleri yiyen diğer böcekler de ölüyor. Yani çok etkili.

Eski konu ama bir onemi oldugunu sanmiyorum..
Bocegi anlatmanizdan cikardim hemen ne oldugunu. Turkcesini bilmiyorum.
Fotosunuda eklemiyorum cunku cok igrenc bir goruntusunu var. Yasadigim ulkede karinca kadar normal karsilaniyor. Her evde var. Of tiksindim yine. Benim evde de var ama bayadir goremiyorum..
Daha önce ilaclattim Evi bir sure gelmediler. Ama care bulamadim

Merhaba arkadaşlar yaşadığım sıkıntıyı kısaca anlatayım sizlere inşaallah yardımcı olacak fikir verecek arkadaşlar olur 4 yıllık evliyim ve 5 ay kadar önce yeni bir eve taşındım bir önceki evim bir bölümü arkaya bakan pek hava alamayan bir daireydi bahsedeceğim böcek sorununu yaşadım küçük odamda eşimin siyah spor çantasının üzerinde farketmiştim ilk olarak ufacık çok yakından bakarsanız görebileceğiniz böcekler iki tuz tanesi büyüklüğünde minicikler krem rengi gibi hızlı yürüyorlar ve dokunduğunuz anda ölüp kayboluyor o kadar küçük ki tabi ben farkedince evde araştırma yapıp yer yer bazı bölümlerde olduğunu görmüştüm ilaçlama yapıldı ama tekrar oldu yeni taşındığım evim her yanı hava alan güneş gören ferah bir ev ne hevesle taşındım temizlenip yerleştim bu evimde böyle bir şey olmaz umudu ile temizliğe hijyene çok önem veren biriyim bir ay önce elbise dolabım ile duvar arasına bebeğimin pusetini koymuştum siyah olduğu için bu böceği farkettim ve şok oldum bu evde de aynı sorun eviinceleyince banyo duvar diplerinde süpürgeliklere yakın yerlerde gördüm o kadar üzüldüm ki anlatamam ilaçlama yaptıramam artık bebeğim var nedir bu böcekler aynı sorunu kendisi yada çevresinde yaşayan oldu mu eski binalar olmasından mı neden bir cevap bulamadım :KK43:
Merhaba bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum yeni bir ev aldım orda fark ettim googleda kitap bitti diye buldum bugün başka bir arkadaş yazmış Springtail diye bir böcekmiş bilmiyorum 3 aydır yapmadığım ilaç kalmadı piskolojim gitti zayıfladım saçlarım dökülüyor üzüntüden hala bi çare bulamadım 3 günde bir ilaçlıyoruz başka bişey yok

Toz bocegide degil baktim :KK43: mutfak dolabinda posetin icinde bir dikim kuflenmis ekmek buldum. Yeni dogum yaptigim icin mutfakla pek alakam yoktu. Sanirim o yol acti bu minik seylere :KK43: ellerim patladi sirkeyle camasir suyuyla solap silmekten . Siliyorum 10 dk sonra bi bakiyorum minicik bir tane yuruyor :KK43: diger odalarada gecer diye cok korkuyorum :'(
Merhaba ben 3 aydır savaş veriyorum artık takatim gücüm yok tükendim kitap bitti zannediyordum meğersem şimdi baktım bunada benziyor Springtail sizde bakın belki çare olur çok zor durumdayım rabbim yardım etsin sizede 😔😔😫😫😫

Bunlar degil .cok buyuk bu eesimdekiler. Toz tanesi kadar birsey bendeki minicik ve yuruyor
Merhaba bende savaş veriyorum artık takatim gücüm yok tükendim kitap bitti zannediyordum meğersem şimdi öğrendim Springtail böceğiymiş bilmiyorum sizde bir bakın belki bi çare olur benim uçuyor nokta kadar 😫

Bu islerle ilgilenen arkadasinizla nasi irtibata gecebilirim ozelden yazarmisiniz. Gece 1 e kadar sildim heryeri camasir suyu sirke ile kolonya siktim ama sabah kalktim hala dolapta yuruyorlar . Adi nedir cinsi nedir bilemiyorumda bilamiyorum internetden ne yapacagimi bilmiyorum cok caresizim
Merhaba bende savaş veriyorum aynı anlattığınızgibi googleden araştırdım kitap bitine benziyor bir bayan yazmış o Springtail budur diye eşim baktı evet bu diye heycanla okuduvs nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum sürekli ilaçlıyorum okadar

o dediğiniz minik dokununca yok olan böcekler rutubetli yerlerde oluyor genelde..hafif nemli kitap içleri,dolap arkaları gibi..muhtemelen nemli havasız yerler gördüğünüz yerler.karadenizde çok olur.ama çaresini bilmiyorum canım netten araştır rutubette olan böcekler falan diye

merhaba karadenizde olur demissiniz..o zamanlar care hakkinda bilginiz yokmuş.belki şimdıi bir çare oğrenmissinizdir diye sorayim dedim.basim dertte de benim de :KK43:

Merhaba bende savaş veriyorum aynı anlattığınızgibi googleden araştırdım kitap bitine benziyor bir bayan yazmış o Springtail budur diye eşim baktı evet bu diye heycanla okuduvs nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum sürekli ilaçlıyorum okadar
Springtail bunun türkçe anlamı yosun böceğiymiş bende ne yapıcağımı bilmiyorum hangi yolu denediysem boş bi çare yok

Merhaba, baska bir konuda fotograf paylasmissiniz, sizdeki toz mite’ina benziyor sanki. Bendeki kitap biti
İnanın ben de ne olduğunu bilmiyorum. Hepimiz hem çok farklı,hem de aynı böcekten bahsediyor gibiyiz. Bana dediğiniz böcekle ilgili bilginiz var mı,gerçekten çok zor bir durummuş ne yapacağımı bilemez durumdayım.

İnanın ben de ne olduğunu bilmiyorum. Hepimiz hem çok farklı,hem de aynı böcekten bahsediyor gibiyiz. Bana dediğiniz böcekle ilgili bilginiz var mı,gerçekten çok zor bir durummuş ne yapacağımı bilemez durumdayım.
Evinizde kuflu bir yer var mi, kuf mite’i da olabilir belki. Yabanci forumlarda mold mite veya dust mite diye bahsedilenlere benzettim ama emin degilim tabi, cok net gozukmuyor. Evde nem alici cihaz kullanarak ve duzenli temizlik yaparak cozuyorlar sanirim baska bir bilgim yok maalesef.

X