Evimden soğutan bir sorunum var:(

ayy Allah sabır versin canım yaa aynı dertin büyüğü bendede var sahura her kalktığımda en az 2 tane öldürüyorum. kara fatoşlar 40 ayaklar tesbih böcükleri öldürürken bile kendimi paralıyorum yemek yerken aklıma geldikçe öğürüyorum. 2. kattayım bende bu hafta çaresine baktıracam bunların nerden geldikleri belli değil yaa.. ev survivor gibi :S nasıl yok olurlar ki bunlar :KK14::18:

kapı kenarları, tozluk kenarları, tuvalet banyodaki her deliği alçılamanız lazım. pencerelere de tel alın. evi iyice korumadıktan sonra ilaçlasanız da yeniden gelirler.

Ayni cins böcek hem eski dairede hem yeni evde varsa aklima gelen ilk şey mobilyalarinizin içinde yer yaptilar oradan oraya cogaldilar .. Aman ya istila ettiler :s

genel olarak haşereler için kokulu baharatlar tarçın nane karabıber kullanırlar kokuyu sevmezlermıs nane yagı bebek pudrası lımon kabuğu rendesı de işe yarıyormuş canım bebegın olduğu ıcın ılac kullanamam demıssın bunlardan belkı birisinin faydası olur..lavanta kesecıklerı koy dolablarının ıcıne...ilaç olarakta tox die bir ilaç var oda çok etkılır..inşallah en kısa zamanda kurtulursunuz...

ayy Allah sabır versin canım yaa aynı dertin büyüğü bendede var sahura her kalktığımda en az 2 tane öldürüyorum. kara fatoşlar 40 ayaklar tesbih böcükleri öldürürken bile kendimi paralıyorum yemek yerken aklıma geldikçe öğürüyorum. 2. kattayım bende bu hafta çaresine baktıracam bunların nerden geldikleri belli değil yaa.. ev survivor gibi :S nasıl yok olurlar ki bunlar :KK14::18:

senin ev de pek kalabalıkmış :90::KK9:

az önce bir yandan kk da dolaşırken bir yandan da iki tane pire gibi zıplayan aynı zamanda uçabilen ve uçarken deli deli sağa sola kafama gözüme çarpan böcek öldürdüm.

bunu yaparken bir yandan da yazıyorum kk'da :KK9::KK9:
benimki artık hobi oldu, gün içinde böcek öldürmezsem o gece uyuyamıyorum :KK9: hem kaplumbağalar da çok seviyorlar böcek yemeği, marulun yanına protein oluyor :KK52:

bu arada evimiz bahçeli, o yüzden kasmıyorum.

konuyu açan arkadaşım senin böcekler şundan mı

$gumus_bocegi.jpg $gumus_bocegi (1).jpg Eki Görüntüle 754268
bunlar gümüş böceği

yok buysa
$799346804.jpg
ahşap kemiren termit

evinde kuş varsa veya yuva yaptıysa sağa sola kuş biti olabilir, bitkilerin varsa onlar bitlenmiş yayılmış olabilir

her hafta dip bucak temizlikten sonra köşelere en çok gelen yerlere böcek ilacı sık, sık sık. devamlı ilaçlat evini o kokuya dumana boğan ilaççılardan değil elbet, kolay gelsin :112:

senin ev de pek kalabalıkmış :90::KK9:

az önce bir yandan kk da dolaşırken bir yandan da iki tane pire gibi zıplayan aynı zamanda uçabilen ve uçarken deli deli sağa sola kafama gözüme çarpan böcek öldürdüm.

bunu yaparken bir yandan da yazıyorum kk'da :KK9::KK9:
benimki artık hobi oldu, gün içinde böcek öldürmezsem o gece uyuyamıyorum :KK9: hem kaplumbağalar da çok seviyorlar böcek yemeği, marulun yanına protein oluyor :KK52:

bu arada evimiz bahçeli, o yüzden kasmıyorum.

konuyu açan arkadaşım senin böcekler şundan mı

Eki Görüntüle 754266 Eki Görüntüle 754267 Eki Görüntüle 754268
bunlar gümüş böceği

yok buysa
Eki Görüntüle 754269
ahşap kemiren termit

evinde kuş varsa veya yuva yaptıysa sağa sola kuş biti olabilir, bitkilerin varsa onlar bitlenmiş yayılmış olabilir

her hafta dip bucak temizlikten sonra köşelere en çok gelen yerlere böcek ilacı sık, sık sık. devamlı ilaçlat evini o kokuya dumana boğan ilaççılardan değil elbet, kolay gelsin :112:

biz ailecek yaşıyoruz böcüklerimle valla evimde survivor yapıyorum :KK14: ay çok tiksinç yaa kara fatoşlar.. ramazandan önce 1-2 kez görmüştüm karanlıkta hortluyorlar canavarlar. şimdi sahura ne zaman kalksam kara fatolar beni karşılıolar :KK52: raid sıkıyordum üstlerine anında tepe taklak oluyorlardı. şimdi terlikle eziyorum. belki evi yarın raid yağmuruna tutarım mubişimi dışarı alıp :KK55:

biz ailecek yaşıyoruz böcüklerimle valla evimde survivor yapıyorum :KK14: ay çok tiksinç yaa kara fatoşlar.. ramazandan önce 1-2 kez görmüştüm karanlıkta hortluyorlar canavarlar. şimdi sahura ne zaman kalksam kara fatolar beni karşılıolar :KK52: raid sıkıyordum üstlerine anında tepe taklak oluyorlardı. şimdi terlikle eziyorum. belki evi yarın raid yağmuruna tutarım mubişimi dışarı alıp :KK55:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: o karafatmalar çok hoş ya, evde casus gibi dolanıyorlar, geçenlerde gece wcye gideyim dedim, uykudan uyandırmış hani sağlam gelmiş, daha rüya gerçek arası modunda yürüyorum, burnumun önünden bir şey geçti, ama öyle büyük ki bi adam falan geçti sandım, umursamadım yine de uyku sersemi girdim wcye çıktım kapıyı açtım kapının tam önünde öyle antenlerini sallayarak bakıyor, neredeyse üzerine basıyordum. terlikle vuruyorum vuruyorum ölmüyor. tuttum bacağından kaplumbağanın önüne attım çıtır çıtır yedi :KK52:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: o karafatmalar çok hoş ya, evde casus gibi dolanıyorlar, geçenlerde gece wcye gideyim dedim, uykudan uyandırmış hani sağlam gelmiş, daha rüya gerçek arası modunda yürüyorum, burnumun önünden bir şey geçti, ama öyle büyük ki bi adam falan geçti sandım, umursamadım yine de uyku sersemi girdim wcye çıktım kapıyı açtım kapının tam önünde öyle antenlerini sallayarak bakıyor, neredeyse üzerine basıyordum. terlikle vuruyorum vuruyorum ölmüyor. tuttum bacağından kaplumbağanın önüne attım çıtır çıtır yedi :KK52:

Allah iyiliğini versin güldürdün beni:KK9: elinemi aldın kara fatmayı yanlışmı okudum :KK53::18: şimdi yemek hazırlamaya gidiyorum önce böcükleri dağıtmam lazım :KK70: bana rast gele size iyi geceler hanımlar :KK55:

:KK9::KK9::KK9: iyi geceler afiyet olsun

Kızlar karafatmanın düşüncesi dahi korkunç :KK66: benim böcek toz şeker tanesi kadar bi şey resimdeki gümüş böceği biliyorum o benimkinin yanında dev kalır her çekmece dolapta var lavanta sabun rendesi o çare değil kızlar iki evimde sıfır tadilatlıydı

Merhaba arkadaşlar yaşadığım sıkıntıyı kısaca anlatayım sizlere inşaallah yardımcı olacak fikir verecek arkadaşlar olur 4 yıllık evliyim ve 5 ay kadar önce yeni bir eve taşındım bir önceki evim bir bölümü arkaya bakan pek hava alamayan bir daireydi bahsedeceğim böcek sorununu yaşadım küçük odamda eşimin siyah spor çantasının üzerinde farketmiştim ilk olarak ufacık çok yakından bakarsanız görebileceğiniz böcekler iki tuz tanesi büyüklüğünde minicikler krem rengi gibi hızlı yürüyorlar ve dokunduğunuz anda ölüp kayboluyor o kadar küçük ki tabi ben farkedince evde araştırma yapıp yer yer bazı bölümlerde olduğunu görmüştüm ilaçlama yapıldı ama tekrar oldu yeni taşındığım evim her yanı hava alan güneş gören ferah bir ev ne hevesle taşındım temizlenip yerleştim bu evimde böyle bir şey olmaz umudu ile temizliğe hijyene çok önem veren biriyim bir ay önce elbise dolabım ile duvar arasına bebeğimin pusetini koymuştum siyah olduğu için bu böceği farkettim ve şok oldum bu evde de aynı sorun eviinceleyince banyo duvar diplerinde süpürgeliklere yakın yerlerde gördüm o kadar üzüldüm ki anlatamam ilaçlama yaptıramam artık bebeğim var nedir bu böcekler aynı sorunu kendisi yada çevresinde yaşayan oldu mu eski binalar olmasından mı neden bir cevap bulamadım :KK43:

Ablamın başına geldi benzer birşey...yegenlerimin eski kitaplarına dadanmış ama apartmanı da sarmıştı

Tarif ettigine benzer bir tarif yapmıştı ablamda ...GÜMÜŞ BÖCEGİ gibi bir isim demişti.Mikro boyutta...açık renk...

GOOGLE DAN BİR BAKSAN AYNI BÖCEK Mİ?

Ev apartman ilaçlandı ...Genel ilaçlama şirketi geldi.eski kagıt gazete kitap var mı evde...onlara bir bak. arasında yaşıyormuş

tabi aynı böcekse...Ablam hepsini atmıştı ne yazık ki...

İLAÇLAMA YAPACAKSANIZ İLAÇLAMA ŞİRKETİNDEN İLACIN MAHİYETİNİ ARAŞTIRIN.AGIR KİMYASAL İÇEREN İLAÇLAMAYI KABUL ETMEYİN.ZİRAA EVDE BEBEK VARSA HER YERE ZERRE ZERRE BULAŞAN İLACI SİLMEK TEMZİLEMEK NEREDEYSE İMKANSIZ.
BEBEK İÇİN ZARARLI OLABİLİR.

Güle güle büyütün gecmiş olsun

Ablamın başına geldi benzer birşey...yegenlerimin eski kitaplarına dadanmış ama apartmanı da sarmıştı

Tarif ettigine benzer bir tarif yapmıştı ablamda ...GÜMÜŞ BÖCEGİ gibi bir isim demişti.Mikro boyutta...açık renk...

GOOGLE DAN BİR BAKSAN AYNI BÖCEK Mİ?

Ev apartman ilaçlandı ...Genel ilaçlama şirketi geldi.eski kagıt gazete kitap var mı evde...onlara bir bak. arasında yaşıyormuş

tabi aynı böcekse...Ablam hepsini atmıştı ne yazık ki...

İLAÇLAMA YAPACAKSANIZ İLAÇLAMA ŞİRKETİNDEN İLACIN MAHİYETİNİ ARAŞTIRIN.AGIR KİMYASAL İÇEREN İLAÇLAMAYI KABUL ETMEYİN.ZİRAA EVDE BEBEK VARSA HER YERE ZERRE ZERRE BULAŞAN İLACI SİLMEK TEMZİLEMEK NEREDEYSE İMKANSIZ.
BEBEK İÇİN ZARARLI OLABİLİR.

Güle güle büyütün gecmiş olsun

Aklıma gelmişti canım aşırı değil ama var tabi eski kitap dergilerim hepsini kontrol etmiştim taşınırken temizler çok şükür zaten onlar özel bir kutunun içinde sarılı duruyorlar onun çevresinde böcek yok belki ablandakide aynı sorundu ama kitap defterden olmamıştır gelip orayı yuva yapmışlardır gümüş böceği gözle uzaktanda görülebiliyor çocukluğumdan biliyorum gri parlak sürüngen bi şi o bu böcekler çok çok minik

Son düzenleme:
Benimde mutfak penceresinden ,saol kapısından,tuvalet havalandırmasından ve merdivenden kara Fatma geliyor.pencerelere sineklik taktırdım.merdivenden ve tuvalet havalandırmasından gelenin önünü kesemiyorum.tablet aldım evde 1 tane kara Fatma kalmadı.kapı pençe açık olsun yine giriyorlar.geçen günler merdivende 2 tane öldürdüm.alt komşumu sarmış durumda.şuan evde hiç yok ama dalgınlığıma gelsin balkon kapısını,camları açık bırakayım hemen geliyor.tuvaletten gelenide wc öldürüyorum.eskiden hiç yoktu şu 1 senedir binada çoğalmaya başladı.belediyeyi çağırttırıp ilaçlattırmak lazim ama bina sakinleri uyumsuz.kara Fatma bile rahatsız etmiyor onları.

Binanız kaç daire ben 8 kat binayı 250-350 tl arası ilaçlattım gecen sonbahar...

uyumsuzsa valla kendiniz ilaçlatın.çok bir para degil o pis şeylerle yaşamaya kalkınca.

yada rakam bölününce o kadar ufalıyor ki kimse ses çıkartmaz bir ön araştırma yapın derim.

ilaçlama şirketleriyle pazarlık edin.biz üst üste 2 sene aynı firmayla iş yaptık o yüzden indirim aldık...

eve ilaçta koysanız özellikle kara fatma denilen yaratık sudan bile bogulmuyor giderlerden ve tuvalet deliğinden çıkıyormuş...bir de pis pis her yeri dolaşıyor...geceler onların ....ıyyyy....

özllikle kazan daire bodrum gibi nemli alanlardan yuları yürüyorlar oralar illa ki profesyonel ilaçlama yapılmalı.

bu arada bizim daireler giren olmadı...bu para kazan dairesi,apartman boşlukları,su saati kutuları vs için.ama az bir böcek sorunu vardı kesti attı ...bilginize...

üniversitede arkadaşlarla kalıyoruz bi kaç arkadaşta davet ettik oturuyoruz
bi arkadaş dediki "aaa minicik böcek Allahım ne kadar tatlısın sen"
ben baktım ne böceği diye bi de ne göreyim kuş biti minicik çok zor görülüyo
evin dibinde cami vardı minaresine güvercinler konardı tabi balkona da gelirdi o güvercinler
onlardan bit bulaşmış evin her yerine
ığğğğ
aklıma geldi
öyle bişey olmasın

aklıma ne geldi ...böcegin resmini netten bulma ihtimalin olursa MELEK programında bir ziraat mühendisi çıkıyordu Erkan Şamcı

Bu adamın sitesi var kendi ismiyle ama satış oldugu için link atmadım ... belki site yönetimi istemez diye

sitede iletişim bölümü mail yollayabilecegin bir kısım var mı bir kurcalasan

resim bulursan ne yapılabilir maille sorabilirsin ...

Bebek için dogal yaşam için pek çok recete üreten biri...belki yardımcı olur ne dersin
?

Son düzenleme:
üniversitede arkadaşlarla kalıyoruz bi kaç arkadaşta davet ettik oturuyoruz
bi arkadaş dediki "aaa minicik böcek Allahım ne kadar tatlısın sen"
ben baktım ne böceği diye bi de ne göreyim kuş biti minicik çok zor görülüyo
evin dibinde cami vardı minaresine güvercinler konardı tabi balkona da gelirdi o güvercinler
onlardan bit bulaşmış evin her yerine
ığğğğ
aklıma geldi
öyle bişey olmasın

Ah arkadaşım böcekler konusunda uzman olacağım yakında o kuş bitinide gördüm bir arkadaşımda balkonunda kuş yuva yapmıştı yavru ölmüştü ve evi bit sarmıştı o çok beter minnacık ama ezme ayda ıslak mendille silmeyle bile ölmüyor siyah karabiber tanesi kadar anca iğrenç olacak ama illa tırnakla çıtlatacaksın öyle ölüyor ıyyyy

Canım ben sorunun cevabını bılıyorumm...Google yaz ''Bocek ılacı jelı'' dıye hemen sıparıs ver ınternetten ben aldım cookk memnunum...
Benım evım yenı 0 daha bırkac ay once gormustum hemen arastırdım bu jelı buldum ve jelı getırınce nasıl yapılacagını anlatıyorlarr...
Kesınlıkle bocekten eser kalmıyor evde dene gor :KK34:

Eczanelerde satılan bir böcek ilacı var..
İnsana,kediye köpeğe falan zararsız bu ilaç..
Bir araştırın isterseniz..

Merhaba arkadaşlar yaşadığım sıkıntıyı kısaca anlatayım sizlere inşaallah yardımcı olacak fikir verecek arkadaşlar olur 4 yıllık evliyim ve 5 ay kadar önce yeni bir eve taşındım bir önceki evim bir bölümü arkaya bakan pek hava alamayan bir daireydi bahsedeceğim böcek sorununu yaşadım küçük odamda eşimin siyah spor çantasının üzerinde farketmiştim ilk olarak ufacık çok yakından bakarsanız görebileceğiniz böcekler iki tuz tanesi büyüklüğünde minicikler krem rengi gibi hızlı yürüyorlar ve dokunduğunuz anda ölüp kayboluyor o kadar küçük ki tabi ben farkedince evde araştırma yapıp yer yer bazı bölümlerde olduğunu görmüştüm ilaçlama yapıldı ama tekrar oldu yeni taşındığım evim her yanı hava alan güneş gören ferah bir ev ne hevesle taşındım temizlenip yerleştim bu evimde böyle bir şey olmaz umudu ile temizliğe hijyene çok önem veren biriyim bir ay önce elbise dolabım ile duvar arasına bebeğimin pusetini koymuştum siyah olduğu için bu böceği farkettim ve şok oldum bu evde de aynı sorun eviinceleyince banyo duvar diplerinde süpürgeliklere yakın yerlerde gördüm o kadar üzüldüm ki anlatamam ilaçlama yaptıramam artık bebeğim var nedir bu böcekler aynı sorunu kendisi yada çevresinde yaşayan oldu mu eski binalar olmasından mı neden bir cevap bulamadım :KK43:

Merhaba, anlattığınız böcek değil de bit gibi bir şey sanırım... Ben muhabbet kuşu aldığımda ilk eve getirdiğimizde gagasının üzerinde fark ettim minicik,toz gibi,beyaz renkte hızlı geziniyorlardı.. Sonra pire damlasıyla geçti,temizlendi kuşum :21:

Ama eve damla ile olmaz. Ev için sana Bayer K-Othrine 50cc tavsiye ederim..Bu zirai bir ilaç her türlü haşereye karşı.. Üniversitede evimde kalorifer böceği çıkmıştı onun için aldım.. sulandırıp camsil kutusuna koydum ama tariften fazla ilaç koydum.. süpürgeliklere,tavana vs. sıktım. temizlendi ev.. Çok etkili,tavsiye ederim... :KK14:

X