Evimden Olmak İstemiyorum,Ne Yapmalıyım?

yani muhtemelen avrupa yakası şişli tarafınından bahsediyorsunuz ama çook gene yaa ben bi kaç yıl önce bu fiyata iş arkadaşımın villa aldığına şahit oldum bi hayli fazla paraa

Maltepe Sahil' deyim 4+2 dubleks deniz manzaralı üst katımız 1milyon 200 TL. Param olsa alırım biz 600'e aldık 3+1 ki bana göre bu da çok.

Maltepe Sahil' deyim 4+2 dubleks deniz manzaralı üst katımız 1milyon 200 TL. Param olsa alırım biz 600'e aldık 3+1 ki bana göre bu da çok.

ben hiç demeyeyim o zaman ev bakıyoruz projeden alırsak 400.000 kredi olarak bağımsız daire alırsak 300,00 üst limit :KK48::KK48: ama maltepe de dediğin fiyat ve özellik on numara iyi 4+2 ise çok daha iyi..

Birikim yapmanız mantıklı.
Yerinizde olsam ne yapardım?

Hazır para gelirken, bir yandan birikim yapmaya devam ederdim.
Diğer yandan çalışmadığım dönemlerin keyfini çıkartırdım.
İşe gel - git sıkıntısını düşünmezdim.
Ne zaman ki işe başlama durumu söz konusu oldu, o zaman alternatifleri değerlendirirdim.

Eğer olduğunuz evi satmak istemiyorsanız, siz kiraya verirsiniz.
Eşinize de dersiniz "bir şey olduğu zaman ben muhattap olacağım" bu kadar basit.
Ev nasılsa eşiniz ve sizin değil mi? Eşiniz peşine düşmüyorsa, siz ele alın, siz ilgilenin.
Sonuçta kira için kontrat yapmak basit birşey, bütün bu prosedürü kısa zamanda zaten öğrenebilirsiniz.

Ayrıntıya girmeyeyim canım, güzel bir yer,kreş hemen 10 adım mesafede site içinde,bu çalışırken bana kolaylık olacak,çocuk parkı,merkeze yakınlık ıvır zıvır eklenince sonuç ortada. Bence de çok para ama ne yapalım bıktık her gün 3 saat yol cekmekten.

zor olmaz mı ataşehir den pendik e gelmek için neler çekiyordum 5 yıl boyunca.. ben kredi çekmenizi önermem evde kalacaksanız inanın tek gelir çok olsa bile zora sokar dünya hali ne olacağı da belli değil evi satmanız daha mantıklı, eğer iş değiştirme diye ilerisi için bi ihimal varsa hani buradan emekli olmam diyorsanız düzeninizi hiç bozmayın. Ama kiraya vermek de mantıklı bi karar olabilir o sözleşmeyi siz yapın eşinize bırakmayın.

zor olmaz mı ataşehir den pendik e gelmek için neler çekiyordum 5 yıl boyunca.. ben kredi çekmenizi önermem evde kalacaksanız inanın tek gelir çok olsa bile zora sokar dünya hali ne olacağı da belli değil evi satmanız daha mantıklı, eğer iş değiştirme diye ilerisi için bi ihimal varsa hani buradan emekli olmam diyorsanız düzeninizi hiç bozmayın. Ama kiraya vermek de mantıklı bi karar olabilir o sözleşmeyi siz yapın eşinize bırakmayın.
Gerçekten çok zor,yol çekmek kadar yıpratıcı bir şey bilmiyorum.İş değiştirmeyi düşünmüyorum işimden çok memnundum,getirisi de gayet tatminkardı,evimi değiştirecek kadar iyiydi.Onun için bir türlü karar veremiyorum.Alınmış alınmıştır diyorum bir yandan Türkiye'de her an şartlar değişebiliyor,işten çıkarılma vs gibi bir durum olursa diye düşünmeden edemiyorum.

Bence bu evden çıkmayın .Dediğinz gibi çok sevdiğiniz evinizden olursunuz .Eşinizi değiştirmeniz zor ..
İkinci bir evi mutlaka alın,eşinizi borca sokun .Bu zihniyette adamlar cebindeki parayı illa çar çur eder .Evden sonra kendinize bir araba ya da yazlık vs alın ..

Arkadaşlar merhaba,8 yıllık evliyim,9 aylık bir bebeğim var.Bebeğim doğana kadar çalışıyordum ama şu anda bırakacak kimsem olmadığı için çalışamıyorum.
Sevgili hanımlar şimdi sizin aklınıza ve kıymetli fikirlerinize ihtiyacım var benim.Eşimi 10 yıldır tanıyorum,10 yıldır çalışıyor,Türkiye şartlarında çok çok iyi bir maaş alıyor ama inanılmaz savurgan.10 yıldır aynı işi yapan arkadaşları kiradan kendi evlerine çıktı,hatta ikinci evlerini aldılar ama biz hala yerimizde sayıyoruz.Eşime hissettirmeden birikim yapıyorum çünkü biliyorum bu savyrganlıkla biz bir gün benim biriktirdiklerime muhtaç olacağız.Sizden fikir almak istediğim konu şu:
Biz evlendiğimizden beri kendi evimizde oturuyoruz.Evimiz site içinde sitemiz çook güzel,5-6 tane oyun parkı,2 tane çok iyi kreş,market,kuaför,çok güzel sosyal imkanlar var. 100 adım mesafede çok güzel bir avm var,evimin içi de çok kullanışlı çok güzel.Yani arkadaşlar çocuk büyütmek için çok rahat çok güzel bir yer.Site bahçesi Yıldız parkı gibi desem abartmış olmam :) amaaaaa... ama arkadaşlar işimize o kadar uzak ki.Artık yıllardır her sabah her akşam İstanbul trafiğinde yollardan bezdik,nefret ettik.Çalışırken her kış bu yol kahrı çekmekten depresyona giriyoruz.Kar kış duraklarda beklemekten hasta oluyorum,işe yorgun gidiyorum,yorgun dönüyorum.Araba alsam trafikte daha uzun kalmış oluyorum en azından metrobüs veya tramvay trafiğe takılmıyor.
Düşündük taşındık işimize yakın bir yerdeki siteden bir ev almaya karar verdik.Nihayetinde çocuk büyüyecek,ben de elbet çalışmaya başlayacağım,evime çocuğuma vakit ayırmam gerekecek saatlerce trafikte kalamam ki..Baktığımız ev 985.000 2+1,126 m2.Bizim evimiz ise 3+1 145 m2.Ben dedim ki "Biraz birikmişimzden,biraz düğün altınlarından biraz da kredi çekip bu evi ödeyelim,alalım." Eşim çok zorlanırız,kendi evimizi satalım." diyor.Bu kadar güzel bir evi satmak istemiyorum,hem çocuğuma bırakacak bir şeyimiz olur ileride hem de günün birinde belki döneriz buraya çünkü gerçekten cennet gibi ya da ben çok sevdiğim için öyle geliyor,bilemiyorum.
İşin bir de şu boyutu var ki benim eşim asla mal veya para kıymeti bilmiyor,ailesinden kalan ev ya bomboş çürüdü ya da kaç tane kiracı evi mahvetti,kirayı ödemeden çekip gitti.Eşim peşlerine düşmüyor,kira istemiyor,kontrat yapmıyor.Elalemin saçma sapan insanlarına borç veriyor geri almıyor,senet yapmıyor vs.Bu evi satarsak gitti gider yenisini alamayız.Dediğim gibi maaşı iyi kredi çekersek ödeyebiliriz,bu evi satmayabiliriz.Ama o zaman ya birilerine verecek,kira isteyemeyecek-ki emlakçı bu evi 2.250'ye kiralarız dedi-ya da ailesi gelir çöreklenir evden tamamen mahrum oluruz.Maaşı ara yerde çar çur olacağına bari bir taksite girelim bi işe yarasın.Ben çocuğum için birikim yapıyorum ama ev almak başka.Şimdi biz ne yapalım arkadaşlar?
Yazini yarisina kadar okudum evini anlatigin yere kadar iş yerlerinizin uzakligina kadar iste.. Ayyyy evini bana sat.. Benimde evim ve arabam var cok sukur.. Onlari satar alirim evini diye dusundum :KK70:...Birgun evini satma konudan cidden cidiyseniz.. Bana geri dön lutfen :dua:

Üç seçenek gözüküyor.
1-Şuan çalışmadığınız için yol sıkıntınızda olmadığından yerinizde sabit kalın.Birikim yapmaya devam edin.Erteleyin.
2-Daha uygun fiyatlı bir mülkü borca girerek alın.Eşiniz daha az savurur mecburen.
3-Ama aklım o evde kalıcak illede istiyorum diyorsanız o evi alıp oraya taşının bulunduğunuz daireyi kiraya verin.Çalışmaya daha erken başlarsınız duruma göre.
Gelirinizin tam olarak ne olduğunu bilmediğim için 3. e sıcak bakmıyorum.Hakkınızda hayırlısı olsun insAllah.

Sen hiç evini huzurunu bozma derim. Kocan gitsin gelsin. Sende gidersin. 1 milyonluk ev kredi ile ödenmez. Şuanki evinizden de olmayın. Kocan güven vermedi.

985.000:KK53:
Rakamı okuyunca beynim yandı, İstanbul çok pahalı bir şehir gerçekten.
Eşinizin maaşı ne kadar gerçekten çok merak ettim? Çok meraklıyım sanırım:KK33:

Peşinat da verseniz bu ev ücretinin kredi ödemesi çok yüksek olur?

Şu an çok özendim sana.. Ben o ücrette bir eve ancak site resimlerinden bakabilirim. :KK70: Durumunuz karşılayacaksa adamı kredi borcuna sok hem evi almış olursunuz hem de aylık belli bir parayı krediye vereceği için biraz daha keseyi sıkmak zorunda kalacak.

Ama biraz daha araştır bence neredeyse 1 milyon tl o paraya alabileceğin daha güzel evler de muhakkak vardır.

Şu anki eviniz dursun eşyaları ile. Daha uygun fiyatlı bir ev alın. Hafta içi orada haftasonu şu anki evinizde kalın.Hafta içi evde geçirilen zaman kısa zati. cuma akşamları şimdiki evinize gider, pazartesi sabah iş başına kadar keyif yaparsınız.

Şuanki evinizi kesinlikle satmayın. iyi bir kiracıya verin ve siz ilgilenin kira sözleşmesi vs. belli ki eşiniz çok üstüne düşmeyecek. yeni ev meselesine gelince aynı muhitte bahsettiğiniz özelliklere yakın daha uygun evler muhakkak vardır.800 700 civarı olabilir. ya da kiraya çıkıp eski evinizin kirasıyla kira ödeyebilirsiniz. Ama eşinizin maaşını bilmiyoruz çok çok iyi demişsiniz ne kadar? mesela 20 bin 30 bin falansa çok çok iyi o halde 900lük evi de ödersiniz. böylece maaşını da çar çur edemez. eşinizi borca sokmazsanız paranız savrulmaya devam edecektir en iyisi ev alın siz.

Şu an çok özendim sana.. Ben o ücrette bir eve ancak site resimlerinden bakabilirim. :KK70: Durumunuz karşılayacaksa adamı kredi borcuna sok hem evi almış olursunuz hem de aylık belli bir parayı krediye vereceği için biraz daha keseyi sıkmak zorunda kalacak.

Ama biraz daha araştır bence neredeyse 1 milyon tl o paraya alabileceğin daha güzel evler de muhakkak vardır.
Hiiiiiiç özenme canım,dışı seni içi beni yakar.

Şuanki evinizi kesinlikle satmayın. iyi bir kiracıya verin ve siz ilgilenin kira sözleşmesi vs. belli ki eşiniz çok üstüne düşmeyecek. yeni ev meselesine gelince aynı muhitte bahsettiğiniz özelliklere yakın daha uygun evler muhakkak vardır.800 700 civarı olabilir. ya da kiraya çıkıp eski evinizin kirasıyla kira ödeyebilirsiniz. Ama eşinizin maaşını bilmiyoruz çok çok iyi demişsiniz ne kadar? mesela 20 bin 30 bin falansa çok çok iyi o halde 900lük evi de ödersiniz. böylece maaşını da çar çur edemez. eşinizi borca sokmazsanız paranız savrulmaya devam edecektir en iyisi ev alın siz.
Maalesef o civarda alabileceğimiz en uygun proje bu.Eşimin geliri bu miktara yakın,biraz dikkatli olsa öderiz aslında.:rapci:

Allah sana daha iyi bir ev nasip
Yazini yarisina kadar okudum evini anlatigin yere kadar iş yerlerinizin uzakligina kadar iste.. Ayyyy evini bana sat.. Benimde evim ve arabam var cok sukur.. Onlari satar alirim evini diye dusundum :KK70:...Birgun evini satma konudan cidden cidiyseniz.. Bana geri dön lutfen :dua:
Allah sana daha iyisini nasip etsin inşallah canım:KK200::KK15:

X