Evi olmadığı için ailem vermiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açıklayıcıydı teşekkür ederim tatlım

Evlendikten sonra sen çalışma diyorlar bana
Cunku çalışırsan evde koleleri olmaz, calisan kadini somuremezler, sonra elalem bilmem kimin gelini orda burda surtuyor derler.

Ozetle aileni canavarlastirdin gozumuzde ama insanlara hak veriyorum artik, senin onune gecemedikleri icin karsi tarafi vazgecirmeye calisiyorlar belliki.

ablacim ac gozunu yalvariyorum, sevgilin sahane biri olabilir ama o ailesi korkunc insanlar ve seni cig cig yerler.
Bu kadar ne konuştunuz ara ara okudum kavga falan da göremedim
Kavga yok, bir genç kiz ziyan olmasin elin cok cocuklu ailesinin elinde diye kendimizi paraliyoruz kedi, ama yok ailesini kafasinda oyle canavarlastirmis ki (tamam harika bir aile degil anlattigi kadariyla ama) bolum sonu canavarina (kayin aile) kosarak/kacarak gitmeye cabaliyor.

Oturup ağlayacağım gerçekten psikoloji nanay benim

İnsanlar 3 çocukta kalmış hiç yoktan. Bizim etimiz ne budumuz ne demiş. Bi taraf da şuursuzca üremiş, kardeşler birbirine ev alıyor everiyor, olmazsa dayılar ayılar falan çıkıyo, çocuğu yapanlar devrilip yatıyor. Gezgin'in ailesi daha fazla katlanılabilir. Ama kızın gözünü koca büyüdüğü için onları melek ailesini şeytan görüyor.

Kimseyi melek kimseyi şeytan belirlemedim konunun adı bile kaynanam böyle ne yapıcam değildi zaten

Oturup ağlayacağım gerçekten psikoloji nanay benim
Kuzum bak, benim iki kiz evladim var, bende bir evin bi kiziyim, yani onumde arkamda kardesim yok.

Tamam senin ve sevgilinin aile yapisi bana cok uzak ve sen o aileden ciktigin icin bazi seyler kafanda normallesmis bunu da anliyorum, seviyorsun bunu da anliyorum, inan sevgi nedir iyi bilirim.

Ama...

Ben evlenene dek toz pembe gecen hayatim, eşimin sacma ailesi sebebiyle siyaha dondu, esimi cok seviyorum, Allah eksikligini yasatmasin surekli de arkamdadir, babam keza oyle, ben dayanacagim insanlar oldugu halde dayanamadim bir yerden sonra cok severek kocami bosamaya kalktim, cunku insan kotu de olsa anasini babasini ceker, cekiyor, bozulmuyorsun laflarına ama eş ailesine asla bu sicakligi hissedemezsin, hissediyorum diyebilen cok guzel insanlara dusmustur (Allah yollarini acik etsin, kıskanmıyor aksine mutluluklar diliyorum) ama bu cok nadir bir durum.

Ki senin mustakbel esinin ailesi de ortada bak yakma kendini, bir cehennemden cikip baskasina gitme, bir anne olarak yaziyorum sana, iki kizi olan bir anne olarak, kiz cocuklari daha fazla uzulmesin, cok uzuyorlar bizleri, sen uzdurme kendini.

Dun gece de yazdim bir sekilde bu evlilik olursa lutfen maddi gucunu eline al, kimsenin lafiyla isinden gucunden vazgecme, okulunu oku, eşin cok iyi olur, arkanda olur ama gun gelir bir hastaliga duser birsey olur Allah korusun, yapayalnız kalirsin, kendini koru, rica ederim haklarindan vazgecme.

Sen kiymetlisin, kimse kiymet vermese de Allah sana bir can vermis emanet, onun kiymetini bil, kendinden asla ödün verme, asla maddi gucunu, ekonomik özgürlüğünü birakma.

Mutlu olmani dilerim, ustune cok gelindi farkindayim ama inan buradaki kadinlar hem kendi tecrübelerinden hem de diger kadinlarin tecrubelerinden yola cikarak senin gozunu acmaya calismaktan baska birsey yapmadı.

Bence sen konunu kapattir, bir surede icine kapanip dusun, beni ne bekliyor diye iyice bir sorgula, Allah yolunu bahtini acik etsin.

Gelininiz de sizi daha tanımadan yargılarsa görürsünüz
Gelinim beni niye yargılasın çok şükür ki önyargısı olmayan bi insanım daha 2 yaşında bebek ayrıca ona gelene kadar kim öle kim kala bak aileni ikna etmek için yol söyledim, kaçmayı seçersen yapman gerekeni söyledim, farkında olmadığın şeyleri de anlattım, en son kayınailen fena insanlar bunlarla olmaz da dedim. Kendi başıma her ihtimali sana sundum. Az istemediğin bişey söyleyince hemen saldırıya geçiyosun. Cidden sana ne laf anlatılır ne yormaya değer. Git kaç ya da evlen görürsün dünya kaç bucak.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim bu yazılanları bayadır düşünüyorum ne yapabilirim diye burdaki insanların fikrine önem verdim çünkü ben işin içinden çıkamamıştım ve yanlış birşey yapmadan önce beni anlayacak yol gösterecek insanlar bulurum belki diye buraya başvurdum çoğu kişi yol gösterdi hepinizden Allah razı olsun bazılarının üslubu kötü olsa da saygımı bozmamaya çalıştım okumak ve çalışmak istiyorum ve bunun için elimden geleni yapacağım hakkımızda hayırlısı umarım sonumuz iyi olur

Bu aileye o 10 cocugun adini say desen 2'den fazlasini hatirlamaz.

Eski isyerimde böyle 10 kardesi olan bir arkadasim vardi, bir kiz kardesinin oglu engelli dogmustu, cok seviyordu yegenini ama adini bile bilmiyordu, butun aile o cocuk icin seferber olmustu ama hangi kizin cocuguydu karistirip duruyorlardi, boyle ailelerde cocugun kiymeti olmaz, tek vucuttur bunlar, vucudun başi babadir ayagi ana, cocuklar evi gecindirir 500 yasina da gelseler, babalari o gune dek eve 5 kurus bile fayda saglamasa it gibi korkarlar babadan, ata derler saygi duyarlar ama iste gormezler gercekleri, oyle buyumusler cunku.

Ve evet gezgin'in ailesi bana kalirsa daha akli basinda bir aile, ben ev isteme olayininda kustahca oldugunu dusunemiyorum artik, bu insanlar çocuklarını kurtarmanin kotu bir yolunu bulmuslar gibi geliyor sadece.

Ailesini ikna etmeye gelelim istiyo heral.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…