Evi olmadığı için ailem vermiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babamın sadece oturduğumuz evi ve bir tane de arabası var başka birşeyi yok
Bu devirde ev almak çok zor kolay olsaydı bu yaşa kadar babanız alırdı zaten. Ekonomiden haberi yok sanırım. Siz eşinizin durumunu değil kendi durumunuzu düşünün. Durumunuz iyi olsa da çalışmanız kendinizin psikolojik sağlığı özgüveni için gerekli. Ev alsa da ona kalacak. Siz kendi ekonomik özgürlüğünüzü oluşturun önce

Ben zaten çalışmayı seven biriyim kendimi bildim bileli çalışıyorum ve evde artık belli bir zamandan sonra kalamıyorum eşimin ihtiyacı olmasa dahi çalışmak istediğimi söyledim kendisine evlendikten sonra hemen olmasa bile 5-6 ay sonra veya en geç 1 sene sonra çalışmak istiyorum

Hemfikir olunan konu böyle uzamıyor genelde, okuyorum bi olay da göremiyorum merak ettim nasıl böyle uzamış diye
Çünkü gezgin yağmurdan kaçarken doluya tutulacağının farkında değil ve insnalar gözünü açmay çalışıyor. Ailesinin ev istemesine gelene kadar kayınaile bin kat sorunlu. Şimdi kendi anne babası yarın olanları unutur ama kayınalesi unutmaz. Anlatmaya çalışıyoruz da dinleyen yok. Ha duvara ha gezgine öyle bir durum

Kayınaile ile ilgili konular döndü yani, tamam teşekkür ederim :)

Bazı insanlar bazı konulara takıldı ve o konu üzerinden yorum yapmaya başladılar böyle devam etti
Hayır gezgin kardeş, senin biraz anlama sorunun var o yüzden konu bu kadar uzadı. Bak burda sana örnek vermek için evlenmeden önce içki içip eğlenmeye birlikte giden adamın evlendikten sonra şeriatçı olduğunun ortaya çıkması ile ilgili örnek verildi. Ana fikir ne, erkekler evlenene kadar kendini çok güzel saklayabilir. Senin verdiğin cevap ne, sevgilim içki içmiyor. Bence sana fazlasıyla vakit harcadı insanlar.

Harcamasaydınız

Hemfikir olunan konu böyle uzamıyor genelde, okuyorum bi olay da göremiyorum merak ettim nasıl böyle uzamış diye
Ben dahil çoğu kişi konu sahibinin sevgilisini ve özellikle de ailesini pek uygun görmedi. Yani o aileye gelin gidilmez, koşarak uzaklaşılır. Çünkü aile ( oradaki başka aileler de ) bireye önem vermiyor, ne yapılacaksa topluca yapılıyor. Söz konusu sevgili ve kardeşleri kazandıkları parayla birbirlerine ev alıyorlarmış ama anladığım kadarıyla daha sıra sevgiliye ve küçük kardeşlere gelmemiş. Bir de sevgili kişisi abisiyle ortak ev almış ama tapu kimin üstüne belli değil. O evde şu an evli abisi oturuyormuş ve konu sahibinin sevgilisiyle abisi küsmüş.

Ayrıca oralarda ( Siirt ve Muş) kızlara miras hiç düşmezmiş. Kızların biri de " hani bana?" demezmiş.

Çoğu kişi de diyor ki " buradaki asıl mesele ailenin ev istemesi değil, o ailenin sana ( hatta kimseye) uygun olmaması ".

Tüm yorumlar konu sahibini buna ikna etmeye yönelikti. Konu bu yüzden uzamadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…