Evi olmadığı için ailem vermiyor

Aile ile keseleri ayırıp ev tutup karı koca çalışarak kendinize yeni bir hayat kuracağınıza
O aile sizi yer bak benden söylemesi sevgilinizin sözleri de köprüden geçene kadar
O keseleri samuray kılıcı olsa ayıramaz valla kan çıkar. 🗡 Hele ki abisi kadar cabbar biri de değil Gezginin sevgilisi. Ayılıp bayılıp vicdan yaptırarak donunu bile alır o aile.

Gecen sene yazin bir uye vardi, "bir erkek zengin bir kadinla neden evlenmek ister" diye baslik acmisti.

Bi o uyeye zengin olmadigini anlatamamistik, bu uyeye de isin olurunun olmadigini, zorla oldurmaya calisarak kendini kor kuyulara atmaya cabaladigini anlatamiyoruz.

Hayir dirayetli de sipa anasina babasina su dirayeti gosterse coktan ev alinmadan kociskosuna kavusmustu.
Ay boşver. Bu adamlar da kadınsız kalmayacaktı bi şekilde.

O keseleri samuray kılıcı olsa ayıramaz valla kan çıkar. 🗡 Hele ki abisi kadar cabbar biri de değil Gezginin sevgilisi. Ayılıp bayılıp vicdan yaptırarak donunu bile alır o aile.
Alsınlar zaten almazlarsa buradan ben darılacağım.
Hele en küçük erkek kardeş olsam yıkarım ortalığı ben herkese ev alınırken çalıştım da sıra bana gelince mi sistem çöktü diye kızların yerinde de olsam eğer evler anne babanın üstüne oluyorsa ölümlerden sonra kök söktürürüm hepsine aaaaa insanlar mı çok iyi ben mi çok kötü bir insanım bir kaç gündür açılan konular bunu sorgulama sebep oldu
Herkesin ağzını kuş yemiş gibi mıyda mıy ay üf

Alsınlar zaten almazlarsa buradan ben darılacağım.
Hele en küçük erkek kardeş olsam yıkarım ortalığı ben herkese ev alınırken çalıştım da sıra bana gelince mi sistem çöktü diye kızların yerinde de olsam eğer evler anne babanın üstüne oluyorsa ölümlerden sonra kök söktürürüm hepsine aaaaa insanlar mı çok iyi ben mi çok kötü bir insanım bir kaç gündür açılan konular bunu sorgulama sebep oldu
Herkesin ağzını kuş yemiş gibi mıyda mıy ay üf
Sakin sakin ne bu hiddet ne bu öfke

Sevdiğim insanın içkisi kumarı sigarası hiçbir kötü alışkanlığı yok ailem çocuğu ve ailesini araştırdı kimse onlar hakkında kötü yorum yapmadı herkes tarafından sevilen saygı duyulan insanlarlar çocukta dahil ailem ailesiyle tanıştı aileyi de beğendi ama çocuğun evi olmadığı için ailem vermiyor ne yaptıysak ikna olmuyorlar ev olmadan olmaz diyorlar başka birşey demiyorlar ailesi de alıcaz ama şuan hem ev alıp hem düğün yapacak durumumuz yok kendi aile apartmanları var oturdukları yer 7 odalı evi ikiye bölelim siz diğer tarafa geçin dediler ailem istemedi kiraya çıkın kiranızı biz ödeyeceğiz dediler ailem kabul etmedi yüzük takalım adını koyalım en azından ev alınca düğün yaparız dediler ona da yanaşmıyor aile ne yaptıysak olmadı birbirimizi çok seviyoruz en son çare kaçacağız her ne kadar bunu istemesekte mecburuz sizce hata ailemde mi bizde mi
Düğün yerine nikah yapın ev işini halledin o zaman :)

Her şeye razı olan, illa evleneceğim de evleneceğim diyen, vermezseniz kaçarım diyen, kendini 15. katlardan atmalara kalkan biri vardı tanıdığım. Aynı sizin gibi epey istiyordu evlenmeyi. Babası bundan sana koca olmaz ama madem bu kadar istiyorsun tamam evlen dedi. Sonra mutlu mesut yaşadı demek isterdim ama öyle olmadı. Bir çocuğuyla babasının evine geri döndü.
10 çocuklu kesesi bir aileye gelin gitme fikri şu an kabul edilebilir geliyor. Her şeyin tadı şeker gibi geliyor di mi şimdi size? Evlendikten sonra o şeker zehre dönüşecek işte. Falcı değilim ama sizin falınıza ben bile bakabilirim. Ağır pişmanlık görüyorum, bugün evet dedikleriniz kısa sürede boğazınızı sıkmaya başlayacak. Benden demesi, ateşe yürüyorsunuz.

Ee konunun bazi yerlerinde "zaten bir babam var" demissin?

Bir de bazi yerlerde abin degilde sadece kucuk kardesin varmis gibi konusmussun?

Evde bir tek babami calisiyor?
Kardeşim de çalışıyor ama 20 gün çalışıp başka işe giriyor 10 gün çalışıp başka işe giriyor aldığı para yok gibi birşey zaten bide kendi borcunu ödüyor eve katkısı yok uzun süredir yani o yüzden evet sadece babam çalışıyor diyebiliriz

Kardeşim de çalışıyor ama 20 gün çalışıp başka işe giriyor 10 gün çalışıp başka işe giriyor aldığı para yok gibi birşey zaten bide kendi borcunu ödüyor eve katkısı yok uzun süredir yani o yüzden evet sadece babam çalışıyor diyebiliriz
Abi?

X