Evi olmadığı için ailem vermiyor

Akraba evliliğini savunmuyorum kendimde yapmıyorum yapmakta istemiyorum kimseyi zorla evlendirmiyorlar tabiki isteyip istemediği sorulacak ama maalesef ki bizde akraba evliliği var her ne kadar yanlışta olsa
Bu yaşa kadar kendi ailenizden zaten çekmişsiniz, buradan bakınca bu yaştan sonra da eş ailesinden çekecekmişsiniz gibi duruyor. Kimse doğduğu aileyi seçemiyor ama kendi kuracağı ailesini seçer. Sevgilimle evlendikten sonra kapımızı kapattığımızda sadece çekirdek ailemiz olur, kimse evimize evliliğimize karışamaz diyor musunuz? Ben evliliği sadece sevgilimle değil ailesiyle de yaşamak istiyorum diyorsanız tabii sorun yok o zaman ama aksini istiyorsanız yağmurdan kaçarken doluya yakalanmak olur yaptığınız.

Bencede bu kız kocaya kaçacak kaynana yanına gidicek şak diyede hamile kalır bitti gitti. Kaçan kıza neden ayrı ev eşya vs yapsınlar 2 seneye ev alacaz diyip oyalarlar anca.

Umarim sevgilimin ailesi de sizin gibi bir düşünce yapısına sahip değildir
O yapıya sahipler çünkü zihniyetleri bu. Eğer olmasaydı 2 sene sonra mı ev alınacak zorlamazlardı 2 sene beklerdiniz kimse 2 sene daha sevgili kaldı diye ölmez. Siz kaçınca ne olacak sanıyosunuz, hadi benim yorumumu geç foruma yaz bak onlarca kadın ne yaşamış, hepsine neler neler vaad edilmiş, kimse hayal gücüne dayanarak demiyor bunları. Sen mesela sevgilini seviyosun aşıksın hiç mi onunla hayalin yok evde oturup romantik film izlemek sarılmak tatillere gitmek gezmek vs. Bunları yapamayacaksın hiçbir zaman ayrı aileniz olmayacak. Ayrıldık de ailene 2 sene beklesin seni madem çok aşıkmış ya aile çok iyimiş ya 2 sene dediğin nedir, ama yapmaz sen vazgeçtiğin gibi sevgilinin bi kuzeniyle başı bağlanır

Kaçtınız diyelim ev alınana kadar kv ile yaşayacaksınız ,düğün yapılmayacak bir nikâhla kv evine girecek ev alınsa bile diğer kardeşlere de alınacağı için eşiniz parasının çoğunu ortak hesaba atacak,ev iş geçim kv derdi kayın derdi derken aranız açılacak evliliğin ne olduğunu anlamadan hop çocuk olmuş ,bir bakmışsınız hayatınız bom bok aşk meşk bir yere kadar mantık devre dışı kaldı mı sonu aynı hikaye ......

Beklemekte sıkıntı yok zaten biz beklemeyi de göze aldık ama ailem görüşmemize izin vermiyor 3 haftadır sevgilimi görmüyorum cenazesi olmasına rağmen yanına gidemiyorum

Kaçmak önceliğimiz değil bunu kafaya koymuş olsaydım buraya yazmak yerine çoktan yapmıştım benim amacım çözüm yolu bulmak

Beklemekte sıkıntı yok zaten biz beklemeyi de göze aldık ama ailem görüşmemize izin vermiyor 3 haftadır sevgilimi görmüyorum cenazesi olmasına rağmen yanına gidemiyorum
Arada söz yok bi şey yok cenaze düğün vs bunlara katılmak zorunda değilsin zaten. Bi kaç ay görüşmeyin ne olacak farz edin ki yurtdışına gitti. Bu kadar aşıksanız 2 sene hiçbir şey değil, ailende bi süre sonra salar seni yine işe girer eski düzende görüşürsün

Kusura bakmayın ne sıfatla gideceksiniz? Söz yok nişan yok.....Size herşey şuanda toz pembe ama ilerde bunun bile lafını yapacak bir kültürde buyumediniz sanki....

Kusura bakmayın ne sıfatla gideceksiniz? Söz yok nişan yok.....Size herşey şuanda toz pembe ama ilerde bunun bile lafını yapacak bir kültürde buyumediniz sanki....
Peki kötü günümüzde yanımızda olmadı diye laf gelirse arkamdan ne yapacağım evlilik teklifi aldım yüzük takıyorum dışardada ailesi gelini olarak kabullenmişler

Cenazeyi sen mi kaldıracaksın sana ne elin adamının 10 kardeşi var sana mı düşer?
Dıdısının dıdısıdır sorsan bi de.
Sana tavsiye: kimsenin ailesinin içine girip durma bunlar ilerde sana faiziyle laf söz olarak döner.
Daha önce de söyledim kendi aileni elin diline verme senden çok kurulup senin burnundan ağzından getireceklerine eminim. Kimse kendi bokuna sinek kondurmaz. Sen anana babana laf söylersen başkası üstüne kusar.

Amcası vefat etti cenazeyi ben kaldırmadım bugün mevlütleri var yanlarında olmak isterdim

Peki kötü günümüzde yanımızda olmadı diye laf gelirse arkamdan ne yapacağım evlilik teklifi aldım yüzük takıyorum dışardada ailesi gelini olarak kabullenmişler
Ailenizin bundan haberi var mı?? Başka bir konu olsa aşka sevgiye hürmet derim ama iç gudulerim karşı tarafta sıkıntı var diyor.
Ortada bir anlaşma yoksa siz gitmediniz diye tavir koyacak tiplerse eyvah eyvah cehenneme hoş geldiniz!!!!!!

Ailemin neyden haberi var mı tabiki tavır koymazlar ama gönül koyarlar

Ailemin neyden haberi var mı tabiki tavır koymazlar ama gönül koyarlar
Yüzük taktiginizdan karşı tarafın sağa sola sizi gelin olarak gördüğünü soylemesinden,Siz neyin içinde olduğunuzu idrak edemiyor mutluluğunuzun önünde engel olan aileniz diye düşünüyorsunuz,bu kafada giderseniz düşüşünüz çok sert olacak

Şimdi benimkiyle birlikte bekar olan 4 erkek var biri 14 yaşında ve okuyor yaz tatillerinde isterse çalışıyor sevgilim taksit ödüyor bizim için biri eve bakıyor diğeri de altın alıyor
Ana baba ne yapıyor bu arada ?

Ne güzel valla, 10 tane doğur ,sal sokağa yarı aç yarı tok büyüsünler, büyüyene kadar şans eseri ölmeyen, suça bulasip hapse düşmeyenleri liseden sonra kızsa sağa sola sat, oğlanları sok işe çalışıp birbirini evlendirsinler, bu arada ölene kadar size baksınlar, oğlanlar para, gelinler hizmet versin, sen devir k.çnı yan gel yat....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…